Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новият Superb побеждава Аudi A4!!!Вече има ценова листа!!!


VALDO

Recommended Posts

Четете в новия брой на AutoBild,който излезе вчера!Засега от трите състезания имаме две първи и едно второ място!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    11

  • Bojanov

    7

  • aris

    5

  • The Freshmaker

    4

Най-много писали в темата

Е как няма да го бие - повече кола за същата/по-малка цена?!? Супърба с неговите габарити въобще не е в класа на Ауди А4, евентуално да го сравняват с А6, ама ако го направят и то също падне - Шкода ще излезе най-изгодната кола от VW group!

 

Просто с тези вътрешни и външни габарити единствената причина да се сравни Супърб с А4 може да бъде цената - което идва да покаже, че Шкода дават най-много кола за най-малко пари. А пък имиджа - който иска да го плаща и да се ръбчи на задната седалка на А4 - аз с кеф бих возил жената и малкия отзад на един Супърб! Именно щото е Шкода ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен съпоставката между Superb и A4 е доста условна - това са автомобили с коренно различен замисъл, едното е комфортна представителна лимузина, другото е спортен седан. Приоритетите на двата модела са напълно различни. съпоставката с А6 пък е преувеличена, тъй като А6 освен размерите на каросерията си има доста малко допирни точки със Superb и е значително по-високо позициониран. Superb има смисъл да се сравнява с Passat, Mazda 6, Honda Accord и т.н.

Новият Superb е великолепен автомобил и с положителност е едно от най-добрите предложения в класа си, просто смятам за малко повърхностно да сравняваме автомобилите на принципа "за толкова пари тая кола има толкова екстри и толкова място, пък тази е по-скъпа и по-тясна" :) Защото по тази логика те и Porsche не са много просторни отвътре, а и са скъпички, но хората ги купуват :mrgreen: - така де, последното беше бъзик, имащ за цел отчасти да онагледи какво имам предвид.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега от трите състезания имаме две първи и едно второ място!

 

 

Ако питаш мен имаме три първи места. :mrgreen: Най-важното второ трябваше да е първо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега от трите състезания имаме две първи и едно второ място!

 

 

Ако питаш мен имаме три първи места. :mrgreen: Най-важното второ трябваше да е първо :D

Като се замисли човек си прав!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Сравняват А4 със Супърб, защото са на една и съща платформа.

 

Колкото до второто място за Октавия - много ме заболя :D

 

Дано Румстъра се представи добре следващия месец :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Сравняват А4 със Супърб, защото са на една и съща платформа.

 

Колкото до второто място за Октавия - много ме заболя :D

 

Дано Румстъра се представи добре следващия месец :)

 

Платформите на А4 и Супърб нямат нищо общо - А4 е с надлъжно разположен двигател, Супърб е с напречен, при ходовата част също почти няма общи елементи, за междуосие и размери на каросерията да не говорим ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сравняват А4 със Супърб, защото са на една и съща платформа.

 

Колкото до второто място за Октавия - много ме заболя :D

 

Дано Румстъра се представи добре следващия месец :)

нямат нищо общо,даже не са и в 1 клас :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично щях да се зарадвам повече, ако Новия Супърб беше паднал от A6 (но на второ място :!: ), вместо да бие A4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурни ли сте за платформата? Някъде четох, че са на една.

 

200 процента съм сигурен, Superb използва платформата на VW Passat и е с напречно разположен двигател, Audi A4 и A6 са направени на отделни платформи с надлъжно разположени двигатели и нямат аналог при VW. Единствените актуални модели на Audi, които са на обща платформа с VW, Skoda и Seat са А3 и ТТ, които са на базата на Golf V/Octavia II/Leon и т.н. А2 пък използваше платформата на Fabia/Polo, но вече не се произвежда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А2 пък използваше платформата на Fabia/Polo, но вече не се произвежда.

 

Ако ме питате мене и по-добре ! Няма толко гадна кола smile160

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много е странно - разликата в междуосието на audi a4 и а6 е само 35mm (разликата в дължините им е 213mm). от друга страна superb има с 47mm по - малко междуосие от а4, но е по - дълъг от него със 135mm... :roll: хем са в един клас, хем не са. но е тъпо, че supeb е с такова междуосие, а е толкова дълъг, звучи несъразмерно...

ето ги размерите на всички от компанията (междуоесие / дължина):

- superb - 2761 / 4838

- passat - 2709 / 4765

- a4 - 2808 / 4703

- a6 - 2843 / 4916

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото на септември препоръчвам който има желание да си намери броят на auto motor und sport, който се подготвя вмомента :) Ще има интересна изненада във връзка със Superb :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Четете в новия брой на AutoBild,който излезе вчера!Засега от трите състезания имаме две първи и едно второ място!

Новият SuperB може да победи А4 само по-цена (което не е малко),...... пък ако вярваме на писанията на Аутобилд.... smile117

На мен и да ми го подарят този вестник/списание пак няма да го прочета.... smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четете в новия брой на AutoBild,който излезе вчера!Засега от трите състезания имаме две първи и едно второ място!

Новият SuperB може да победи А4 само по-цена (което не е малко),...... пък ако вярваме на писанията на Аутобилд.... smile117

На мен и да ми го подарят този вестник/списание пак няма да го прочета.... smile021

Арисчо, стига злоба, стига ревност, стига омраза, слушай Бийтълс и да видиш как ще ти олекне smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четете в новия брой на AutoBild,който излезе вчера!Засега от трите състезания имаме две първи и едно второ място!

Новият SuperB може да победи А4 само по-цена (което не е малко),...... пък ако вярваме на писанията на Аутобилд.... smile117

На мен и да ми го подарят този вестник/списание пак няма да го прочета.... smile021

 

Пич, виж датата! Качваш нагоре теми, дето отдавна са приключени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пич, виж датата! Качваш нагоре теми, дето отдавна са приключени.

За мен няма "Приключена" тема има "Заключена" такава....

smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Пич, виж датата! Качваш нагоре теми, дето отдавна са приключени.

За мен няма "Приключена" тема има "Заключена" такава....

smile152

 

Ти да не си от стачкуващите в Гърция,та щото си нямаш работа и затова се разписа......? :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.