Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новият Superb побеждава Аudi A4!!!Вече има ценова листа!!!


VALDO

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    11

  • Bojanov

    7

  • aris

    5

  • The Freshmaker

    4

Най-много писали в темата

Superb Combi - най-доброто комби в класа си!

AutoBild последен брой!

smile004 smile091

 

Да уточним става въпрос за брой номер 8 от 2010г. (няма да е вечно последен брой). smile152

 

Също така да уточним че е най-доброто комби от тестваните в броя.

Може би и като цяло, но неможем да го твърдим със сигурност.

 

Но достатъчно добро за да си го поръчам. smile126

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си купя още една кола жената ще ме изгони от вкъщи, но пък поне ще има къде да спя.... smile001

Взех сериозно да се замислям.... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде сега да мислят вариант за данъчен кредит smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече може да се види и на живо в ЕТ София.От три дни е там,капучино-бежов металик,амбиенте.

По-добре изглежда от снимките и клиповете.Бая прасе си е!Има и доста поръчани бройки.

При поръчка,8% намаление от цената в ценовата листа.От днес, почвам сериозно да мисля по въпроса! :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече може да се види и на живо в ЕТ София.От три дни е там,капучино-бежов металик,амбиенте.

По-добре изглежда от снимките и клиповете.Бая прасе си е!Има и доста поръчани бройки.

При поръчка,8% намаление от цената в ценовата листа.От днес, почвам сериозно да мисля по въпроса! :-k

 

Тъй като и аз съм заинтерисован от поръчка - та на мен ми казаха 10% отстъпка от цената по ценова листа без цената на екстрите.

или ако колата е 50000 - 10% = 45 000 + 3000 екстри = 48000лв. - ДДС (4+1 товарен) = голям кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нещо от сорта,че ДДС се признава само за автомобили с мин.6 заводски места за сядане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6+1 е вярно че важи само ако са заводски монтирани седалките, но има вариант при който за нормална кола комби или хечбек от завода производител се издава сертификат, че това е товарен автомобил и в документите му с които пристига от завода пише товарен. По този начин тук регистрацията се прави 4+1 ТОВАРЕН. Без да минава технотест. Всичко е редовно и още минава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... По този начин тук регистрацията се прави 4+1 ТОВАРЕН. Без да минава технотест. Всичко е редовно и още минава.

Много ще се раздвам да мине номера, ама преди да го направиш го съгласувай и обмисли МНОГО ДОБРЕ със счетоводителя на фирмата, щото той после ще се поти при ревизията. Чехите могат да ти издадат у-е за товарен, ама това много не ги интересува на гладните данъчни, защото ЗДДС пише нещо друго. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... По този начин тук регистрацията се прави 4+1 ТОВАРЕН. Без да минава технотест. Всичко е редовно и още минава.

Много ще се раздвам да мине номера, ама преди да го направиш го съгласувай и обмисли МНОГО ДОБРЕ със счетоводителя на фирмата, щото той после ще се поти при ревизията. Чехите могат да ти издадат у-е за товарен, ама това много не ги интересува на гладните данъчни, защото ЗДДС пише нещо друго. :-k

 

И какво точно пише в ЗДДС? Пише доколкото знам ,че 1+1 или заводско 6+1 ползват ДДС. Но това със сертификата си идва като товарен автомобил. Все едно си купуваш бус. В документацията от завода си пише товарен. Те искаха да го променят и 6+1 фабрични да не минават за ДДС ама не го направиха защото е в разрез с европейските закони? Поне това е което аз знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото разбирам говорите за фабричния сертификат N1. Който е основание в ЕС и, съответно в България(има изискване да уеднаквим законодателството по темата си с европейското, което изискване е станало факт вече), даден автомобил да бъде смятан за "товарен" със съответния брой места. Просто си носете копие от големия талон с документите на колата - там е упоменат броя на местата, за да не ви правят проблеми полицаите като видят, че в малкия талон пише само "товарен" .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да им носят!Да се научат какви видове автомобили съществуват! smile004 smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо няма да им носят!Да се научат какви видове автомобили съществуват! smile004 smile048

 

Да де, ама докато се научат ще има доста "весели" обяснения, като тези за дневните светлини smile048.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата за ДДС и N1 мога само да Ви кажа да прочетете следната статия:

 

http://www.capital.bg/avto/show.php?storyid=859772

 

С това мисля, че темата е изчерпана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://speed-press.com/?pageId=14111 - ние пък едни други статии четем.... :-k

 

Тази статия е по-стара като дата. Съответно от времето когато г-н Дянков си мислеше , че ще успее да направи така, че и 6+1 да не минава за данъчен кредит а само 8+1 и нагоре. Но тъй като сме страна членка на ЕС трябва да се съобразява с някой европейски закони, ако не иска България да вземе някой и друг милион от ДДС на автомобилии да плати 5 пъти повече санкции. Така че ЕС няма да му позволи да спрат регистрацията на N1 - товарни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е какво повече?. То се изчерпа. Някой не вярват че става и то легално. Други като мен пък, ще го направят по този начин и така...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Четете в новия брой на AutoBild,който излезе вчера!Засега от трите състезания имаме две първи и едно второ място!

Новият SuperB може да победи А4 само по-цена (което не е малко),...... пък ако вярваме на писанията на Аутобилд.... smile117

На мен и да ми го подарят този вестник/списание пак няма да го прочета.... smile021

 

 

Гледай предаването на Fifth Gear, в което тестват Супърба ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.