Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предстои ми труден избор


kikos

Recommended Posts

Здравейте на всички форумци.

 

Решил да закупя нова Шкода.Въпроса ми е следния:

Фабиа 1.9ТДИ Спорт или Октавиа 1.9ТДИ Класик.

Клона повече към Фабиата(заради многото екстри) а и Октавиата е 2 К по-скъпа,но все пак бих искал да получа и мнение на хора,които имат реални впечетлениа от двете коли.

 

Благодаря Ви предварително за съветите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, избора наистина не е лесен, но ако си отговориш на няколко въпроса значително ще го улесниш. Двата автомобила с в различни класове и първо трябва да решиш дали наистина ти трябва голям автомобил като Октавията. Ако караш основно в града, паркираш извън регулирани подземни и наземни паркинги може би трябва да се насочиш към Фабия. Ако ще шофираш основно из страната насочи се към Октавия. Имай предвид, че Октавия Класик е доста орязана откъм екстри и в един момент този фак ще започне да те дразни. Ако вътрешния комфорт не е толкова важен за теб може все пак да се спреш на Октавия.

 

Лично аз бих се спрял на Фабия. Идеална е за града, не е и никак лоша за извънградско, а с това ниво на оборудване ще се радваш и на висок комфорт.

 

Успех с избора :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прецени си къде ще я караш, както те е посъветвал колегата.

Повечето екстри са за предпочитане. Сега може да ти се струват излишни, но в процеса на експлоатация ще ги оцениш, ако ги имаш и ще ги търсиш ако ги нямаш. Според мен си вземи Фабията, защото с този двигател наистина ще става и за града и за извън него, като няма да има разлика в комфорта или в разхода...

Успех в избора!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, виж покарай и Фабия и Октавия. Колкото и екстри да има фабията като седнеш в октито и ще усетиш че комфорта е дооооста по напред там. Но за градско Фабията е за предпочитане, може би. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 4 човека няма проблеми. И в двете е все едно. Предимството на Октавията е когато има пети човек. Донякъде. Октавия 1 си е тясна кола (чист Голф 4). За краката няма много място. Външния вид на голяма кола лъже доста. :P При Октавия 2 не знам дали има повече пространство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 4 човека няма проблеми. И в двете е все едно. Предимството на Октавията е когато има пети човек. Донякъде. Октавия 1 си е тясна кола (чист Голф 4). За краката няма много място. Външния вид на голяма кола лъже доста. :P При Октавия 2 не знам дали има повече пространство.

ОК2 има мн.повече място за краката на задностоящите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всичките за съветите.Най вероятно ще се спра на Фабиа.Днес се качих на колата(шоурума на Цар Борис в София) и останах очарован.Аз съм висок 1.88 и въпреки това имаше място да седне човек зад мен.В момента карам Клио Симбол 2005г. и въпреки,че изглежда по-голямо от фабиата зад мен не може да седне човек.За оборудването няма какво да кажа-колата си има всичко:15-ки лети,компютър,дот дисплей,радио с МП3,интегриран ключ,клима,спортен салон и т.н.Единственото което ме кара да се двоумя е визията на октавиата,защото е много добре изпипана.

 

Все пак ще помисля до Понеделник.....................

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Фабиа 1.9ТДИ Спорт или Октавиа 1.9ТДИ Класик...

 

Аз лично избрах Octavia-та. Просто Fabia-та ми е малка и таблото вътре определено не ми хареса. Освен това Octavia-та предлага значително по-голямо багажно пространство (дори по-голямо от Fabia Combi!), което за дълги пътувания (особено с деца) хич не е за пренебрегване. Освен това пътното поведение на Octavia е по-добро (по-голяма база - по-голям комфорт).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Фабиа 1.9ТДИ Спорт или Октавиа 1.9ТДИ Класик...

 

Аз лично избрах Octavia-та. Просто Fabia-та ми е малка и таблото вътре определено не ми хареса. Освен това Octavia-та предлага значително по-голямо багажно пространство (дори по-голямо от Fabia Combi!), което за дълги пътувания (особено с деца) хич не е за пренебрегване. Освен това пътното поведение на Octavia е по-добро (по-голяма база - по-голям комфорт).

Е то много ясно че Октавията е много по хубава кола от Фабията,но човека кара малко тясно дървено Рено и е ограничен с парите за кола.

Аз бях решил да си вземам фабия рс ,но ейтака на шега само да видя как е -седнах в 1 Октавия Амбиенте в шоурума и НАПРАВО ЗАБРАВИХ ЗА ФАБИЯТА ,почуствах се невероятно удобно в нея ,усетих комфорт ,направо се влюбих.До този момент не имбях обръщал внимание на Октавиите-бях отишъл да си купувам Фабия РС .Не казвам че Фабията е нещо лоша -нищо подобно харесва ми много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично избрах Octavia-та. Просто Fabia-та ми е малка и таблото вътре определено не ми хареса. Освен това Octavia-та предлага значително по-голямо багажно пространство (дори по-голямо от Fabia Combi!), което за дълги пътувания (особено с деца) хич не е за пренебрегване. Освен това пътното поведение на Octavia е по-добро (по-голяма база - по-голям комфорт).

 

Kато става въпрос за деца, багаж,пространство... какво ще кажете за един Румстър? :lol: Бие и О2 комби по обем със свалени задни седалки, а оборудване Спорт/Комфорт е на цени на най-ниската О2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм се итересувал от цените на Румстъра,ама ако е така -то той е супер вариянт.много красив практичен автомобил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен също октавията като външна визия е по добре но откъм багажник си мисля че фабия комби бие октавия седан.

От към цена също бих казал че фабията е по добрия избор.

Вярно фабията е най ниският клас на Skoda но уви за парите си в сравнение със същите класове други марки автомобили е екстра.

Лично аз се спрях на фабия комби и не съжалявам.

Огромен багажник, побира 5 голями сака със пусната щора отзад, достатъчно място за хората седящи на задната седалка.

Признавам си не съм карал октавия и не знам точно какво е усещането при шофирането и.

Ако питате мен пак бих избрал фабия с максимален брой екстри пред октавия с по малко.

Освен това откъм двигател говоря за TDI 1.9 PD си мисля че е един и същи и на октавия и на фабия.

Моя съвет към колегата питащ за избора е:

Вземи си фабия комби със максимален брой екстри, сложи и лаисните на покрива и колицата ще е екстра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то много ясно че Октавията е много по хубава кола от Фабията,но човека кара малко тясно дървено Рено и е ограничен с парите за кола.

 

 

Е ти как го халоса човека за "добре дошъл"...

 

 

SORRY за спама, ама дайте да уважаваме и другите марки автомобили и "паричните способности" на хората. Има един друг форум, дето много обичаха фрази като "дървен", "нискобюджетен" и "скучен" от една добре позната тема на времето, ама той (форумът) нали гърми от време на време............:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

По темата: аз лично бих предпочел Октито. Дори и орязана от екстри все пак е по-горен клас автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kато става въпрос за деца, багаж,пространство... какво ще кажете за един Румстър? :lol: Бие и О2 комби по обем със свалени задни седалки, а оборудване Спорт/Комфорт е на цени на най-ниската О2.

Е ти като свалиш задните седалки къде ще возиш децата :?: В багажника ли :?:

Пък и всеки път да сваляш седалки заради багаж е доста некомфортно, нали?

Без сваляне на седалките обема на багажника на О2 е по-голям със 130 литра...

За това горното, което си написал съдържа две взаимно изключващи се неща.

 

Иначе да, при свалени задни седалки Руми има повече обем, но той идва не от дължината, която при О2 е по-голяма (и което е по-важно при товарене), а от височината на купето. Има обаче и един друг фактор, не по-маловажен, който е отново плюс за О2 - ти в Руми като набухаш багажника до тавана с чанти, сакове, куфари или каквото имаш за товарене, нали се сещаш като набиеш едни спирачки как ще ти се качи половината багаж на врата :lol: С други думи не оспорвам обема на Руми със свалени седалки, но практичността и съответно удобството са изцяло на страната на О2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... но откъм багажник си мисля че фабия комби бие октавия седан....

 

Октавия: 560 литра

Фабия Kombi: 480 литра

 

Та едно е да си мислиш, друго са фактите ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пък и всеки път да сваляш седалки заради багаж е доста некомфортно, нали

Незнам колко е некомфортно да сваляш седалките на О2, но на Румстъра това става за секунди. Говорим за многофункционална кола, в която един път ще возиш децата (има място за тях и багажа без да се налага да влизат в багажника), но друг път може и да ти се наложи да носиш по-обемисти товари. :lol: Тогава ко праим с О2, разпъваме багажа по дължина ли?

Иначе да, при свалени задни седалки Руми има повече обем, но той идва не от дължината, която при О2 е по-голяма (и което е по-важно при товарене), а от височината на купето

Не оспорвам че трупи може да се возят по-успешно с О2 отколкото с Румстъра...

 

Има обаче и един друг фактор, не по-маловажен, който е отново плюс за О2 - ти в Руми като набухаш багажника до тавана с чанти, сакове, куфари или каквото имаш за товарене, нали се сещаш като набиеш едни спирачки как ще ти се качи половината багаж на врата :lol:

 

Ти като караш О2 пълна до тавана с багаж не набиваш ли спирачки?

 

С други думи не оспорвам обема на Руми със свалени седалки, но практичността и съответно удобството са изцяло на страната на О2.

Не оспорвам правото ти на лично мнение, но според мен удобството и практичността са изцяло на страната на Румстъра. Отделно няма да коментирам колко е по-комфортно като седиш по-горе на пътя с Румстъра отколкото с О2. Качи се да покараш малко един Румстър и ще разбереш за какво говоря.

 

Поздрави.

 

PS 1. Обема на багажника, без да се извършва "операция сваляне седалки", на О2 комби е 580 литра а на Румстъра е "само" 530. Това наистина е сериозна разлика, ако се отнася за бира примерно, но чак децата в багажника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А комфорта при возене? Само не казвай, че автомобил тип "баничарка" е по-комфортен от тип седан :) Да не говорим за разход на магистрала.

 

В крайна сметка кой коя кола ще избере си е въпрос на личен избор ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"баничарка"
:?: :!: :?:

Странно чуство за хумор демонстрираш колега.

А комфорта при возене? Само не казвай, че автомобил тип "баничарка" е по-комфортен от тип седан

Тва ми се струва малко като дървено филосолфстване на тема клас седан видиш ли е по-комфортен и возещ от клас Мини Ван, пардон май баничарка е по-правилно да употребя според тебе... Седни и покарай един Румстър и по магистралата ако искаш и тогава ми кажи кое как вози. Като стана въпрос за разход и магистрала, да споделя: среден разход 5.5/100 нафта, за първите 5000 км. на двигател 1.9 тди 105 магарета. Близо 4000 км. са карани по магистрали като, не не са Тракия и Хемус, под 140 км/ч рядко, а и климатика си го пускам та да не ми е дискомфортно в новичката "баничарка".:lol:

 

В крайна сметка кой коя кола ще избере си е въпрос на личен избор

 

Да си ме видял някъде да пиша КУПЕТЕ Румстър, седана е грозен:?: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделно няма да коментирам колко е по-комфортно като седиш по-горе на пътя с Румстъра отколкото с О2. Качи се да покараш малко един Румстър и ще разбереш за какво говоря.

 

А ти покарал ли си малко една Октавия, като говориш ?

Пък и дори да е по-комфортно като седиш по-горе на пътя, дали е по-комфортно и като влизаш в завой ?

 

Темата се поизостри нещо ... по-спокойно и по-обективно викам аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти покарал ли си малко една Октавия, като говориш ?

 

Да, карал съм. Ако ше влизаме остро, в завоите де, дай да си говорим за състезателни коли...

 

P.S.Не виждам нещо което е необективно в написаното от мен по-горе. Това кой колко удобно и как влиза/излиза от завоя дали не зависи и от задкормилното устройство? :?

P.S.2 Ето тук и нещо обективно за това как влиза Румстъра в завоите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то много ясно че Октавията е много по хубава кола от Фабията,но човека кара малко тясно дървено Рено и е ограничен с парите за кола.

 

 

Е ти как го халоса човека за "добре дошъл"...

 

 

SORRY за спама, ама дайте да уважаваме и другите марки автомобили и "паричните способности" на хората. Има един друг форум, дето много обичаха фрази като "дървен", "нискобюджетен" и "скучен" от една добре позната тема на времето, ама той (форумът) нали гърми от време на време............:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

 

По темата: аз лично бих предпочел Октито. Дори и орязана от екстри все пак е по-горен клас автомобил.

прав си взимам си бележка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А комфорта при возене? Само не казвай, че автомобил тип "баничарка" е по-комфортен от тип седан

Тва ми се струва малко като дървено филосолфстване на тема клас седан видиш ли е по-комфортен и возещ от клас Мини Ван, пардон май баничарка е по-правилно да употребя според тебе...

Не знам защо се обиждаш от "баничарка", но това е народния термин използван за този тип коли. Ако все пак съм те обидил с това - извинявай, не ми е било това целта.

 

Седни и покарай един Румстър и по магистралата ако искаш и тогава ми кажи кое как вози.

Как да ти кажа. Нека да съм покарвал "минивани". Точно на Roomster само съм се повозвал, но не мога да кажа, че прави изключение.

 

Като стана въпрос за разход и магистрала, да споделя: среден разход 5.5/100 нафта, за първите 5000 км. на двигател 1.9 тди 105 магарета. Близо 4000 км. са карани по магистрали като, не не са Тракия и Хемус, под 140 км/ч рядко, а и климатика си го пускам та да не ми е дискомфортно в новичката "баничарка".:lol:

София-Бон-София, при 40 градуса външна температура (вярвай ми, има значение!), непрекъснато работещ климатик и СРЕДНА скорост 107km/h ми даде 5.5 :mrgreen: Но това е далеч от темата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.