Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Предстои ми труден избор


kikos

Recommended Posts

А комфорта при возене? Само не казвай, че автомобил тип "баничарка" е по-комфортен от тип седан

Тва ми се струва малко като дървено филосолфстване на тема клас седан видиш ли е по-комфортен и возещ от клас Мини Ван, пардон май баничарка е по-правилно да употребя според тебе...

Не знам защо се обиждаш от "баничарка", но това е народния термин използван за този тип коли. Ако все пак съм те обидил с това - извинявай, не ми е било това целта.

 

Седни и покарай един Румстър и по магистралата ако искаш и тогава ми кажи кое как вози.

Как да ти кажа. Нека да съм покарвал "минивани". Точно на Roomster само съм се повозвал, но не мога да кажа, че прави изключение.

 

Като стана въпрос за разход и магистрала, да споделя: среден разход 5.5/100 нафта, за първите 5000 км. на двигател 1.9 тди 105 магарета. Близо 4000 км. са карани по магистрали като, не не са Тракия и Хемус, под 140 км/ч рядко, а и климатика си го пускам та да не ми е дискомфортно в новичката "баничарка".:lol:

София-Бон-София, при 40 градуса външна температура (вярвай ми, има значение!), непрекъснато работещ климатик и СРЕДНА скорост 107km/h ми даде 5.5 :mrgreen: Но това е далеч от темата...

 

Изобщо не съм тръгнал да се обиждам нито искам да обидя някой. А кой на кое казва баничарка е отделен въпрос.

Конкретно в случая става въпрос за сравнение на Румстър Спорт/Елеганс и О2 Класик, коли които струват почти еднакво. Далеч съм от мисълта че Румстъра е алфата и омегата на автомобилостроенето... Понеже колегата ще си избира нова кола, просто съм писал горе да го има предвид Румстъра. Всеки сам си разполага с парите и си взема решение кой автомобил, според целите, му допада повече. Аз лично бях взел решение, че ще е Шкода. След това покарах и Фабия хечбек/комби и О2 комби, накрая се качих в Румстъра и това беше.

За климатика и външната температура съм абсолютно съгласен. При пак към 40 градуса външна Видин-Тюбинген (тва е до Щутгарт) средния разход ми беше пак 5.5, но средната скорост колко беше не помня (по принцип в Сърбия винаги спазвам ограничения, но след това не я жаля). Друг път на по-късо разстояние, при по-ниска температура, по немските магистрали ми е давала среден разход 6/100, но има случаи и 4.9/100. Не се хваля и преувеличавам че харчи малко, просто толкова ми харчи досега при все че още се разработва двигателя. Както и да е, стига съм разводнявал на човека темата, сори за оффа.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Дано не прозвучи грубо, но за мен изборът "Фабия" или "Октавия" ми се струва като да питаш някой какво избираш: "Хляб и вода" (Фабия) в квартално бистро или "Обилна вечеря в приличен ресторант" (Октавия). Спорът е безсмислен.

ООПС...Забравих да кажа, че карах New Октавия 1.9 ТДИ година и половина, сега карам New Фабия 1.4 МПИ (за мое съжаление) от 6 месеца и смея да кажа да се сравняват двете коли по качество е меко казано безсмислено. Октавията е друг клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Октавията е друг клас.

 

С което се изчерпва всичко останало по темата smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Значи относно фабията или октавията, комбито на фабия е ма много добра цена, и можеш да поспестиш някой лев, наскоро ми се наложи да пренеса няколко обемисти пакета на един мой колега, който преди това беше викал такси - октавия седан, и не бяха успели да ги натоварят, като свалиш задната седалка всичко се събра. Естествено животът не е свързан всеки ден с пренасяне на нещо голямо, още повече че аз карам фабия хечбек, и когато си я купувах август 2007г. се колебаех единствено между вариантите комби и хечбек, и когато се наложи да товаря нещо много съжалявам че не взех комбито, но иначе по професия съм счетоводител, и непрекъснато ми се налага да се навирам дори и в най тесните улички на Бургас, където освен фабия хечбек или кола със сходни размери нищо друго не можеш да паркираш, а често ходя и до София, а там Без Коментар, относно паркирането. Аз преди да си купя кола, взех една тетрадка и всеки ден записвах къде ходя със служебната кола, колко човека пътуваме, градско ли или междуградско, и после анализирах фактите и се спрях ан Фабия класик 1.2 (наистина прекрасен двигател), нищо че колегите ме бъзикат че карам Вартбург заради трите цилиндъра :-)

3 цилиндъра ама като му сипя А98, и когато съм сам на магистралата до Карнобат 166 км/ч си ги държи (имам и Акт за доказателство)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.