Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поръчан Супърб 2.0 TDI - CR 170 к.с., няколко въпроса?


simichoil

Recommended Posts

Здравейте - днес поръчах за родителите ми (възложиха на мен тази приятна задача (емоция) заедно с избора на екстри) новия Супърб. Когато пристигне ще кача доста снимки, инфо и впечатления за модела :-) За съжаление ще се чака около 3-4 месеца. С доста екстри го поръчахме - дано всичко е наред с доставката :-) Има ли вариант да пристигне по-бързо или наистина се чака 3-4 месеца (а в договора дори пишеше 150 дни) ?????

 

Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен избор! Честито! :D

 

Има вероятност да дойде по-рано, но това все пак е нов модел и леко ме съмнява да дойде много преди срока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина супер избор. Леко чакане ви пожелавам(150 дни са си доста, както и да го погледнеш), но пък за сметка на това всичкото това чакане си заслужава! И да не пропуснеш да се похвалиш като дойде.

 

П.П. Какво ниво на оборудване избра и какви допълнителни екстри накичи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избрахме Елеганс и следните екстри :

 

ESP - което освен другите неща включва и ННС и ТРМ

Странични въздушни възглавници отзад с пиропатрони за донатягане на задните колани.

18'' джанти полирани

4-спицов мултимедиен волан

Бежов кожен салон с кожа и велур

Навигация Columbus с 30GB HDD

Ел.шибидах

Аларма с обемни датчици и отделна сирена

Сензори за паркиране отпред и отзад

Стелки...

 

друго май не се сещам...

 

Цвета е 7X7X - Бордо металик или там както се води - Rosso Brunello Metallic - поне този цвят много ми харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино си се справил с възложената задача! А нямаше ли от тея волани с лостчета за смяна на предавките за дизеляците или са си само за бензинките? Голяма глезотия е т'ва... Иначе колата си я оборудвал като L&K направо! Да си я ползвате със здраве ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино си се справил с възложената задача! А нямаше ли от тея волани с лостчета за смяна на предавките за дизеляците или са си само за бензинките? Голяма глезотия е т'ва... Иначе колата си я оборудвал като L&K направо! Да си я ползвате със здраве ;)

 

Точно това беше много странно днес - има такава опция но се предлага само за по-малкия мотор - който е помпа-дюза 140 к.с. - за жалост не се предлага тази опция за CR - 170 к.с. Звъняхме и в София - и от там го потвърдиха...и никой не знаеше защо. :-)

 

Ами и аз мисля, че добре се справих с избора на екстрите :-) Другите според мен не си заслужават парите .... знам ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино си се справил с възложената задача! А нямаше ли от тея волани с лостчета за смяна на предавките за дизеляците или са си само за бензинките? Голяма глезотия е т'ва... Иначе колата си я оборудвал като L&K направо! Да си я ползвате със здраве ;)

 

Точно това беше много странно днес - има такава опция но се предлага само за по-малкия мотор - който е помпа-дюза 140 к.с. - за жалост не се предлага тази опция за CR - 170 к.с. Звъняхме и в София - и от там го потвърдиха...и никой не знаеше защо. :-)

 

Ами и аз мисля, че добре се справих с избора на екстрите :-) Другите според мен не си заслужават парите .... знам ли.

Не мисля,че навигацията с цена 3063 лв си заслужава парите!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино си се справил с възложената задача! А нямаше ли от тея волани с лостчета за смяна на предавките за дизеляците или са си само за бензинките? Голяма глезотия е т'ва... Иначе колата си я оборудвал като L&K направо! Да си я ползвате със здраве ;)

 

Точно това беше много странно днес - има такава опция но се предлага само за по-малкия мотор - който е помпа-дюза 140 к.с. - за жалост не се предлага тази опция за CR - 170 к.с. Звъняхме и в София - и от там го потвърдиха...и никой не знаеше защо. :-)

 

Ами и аз мисля, че добре се справих с избора на екстрите :-) Другите според мен не си заслужават парите .... знам ли.

Не мисля,че навигацията с цена 3063 лв си заслужава парите!

 

Защо да не си заслужава парите ???? Ще се кара и извън БГ колата, в Германия най вече - там без навигация човек е загубен - град във формата на кръг с диаметър повече от 100 км....мислиш ли,че може да се научи и да се кара без проблеми ???? Картите вече съм ги смъкнал от интернет...записани са и си чакат...поне за тях няма да се дават пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето не е за мен а за баща ми - просто възложи на мен това удоволствие...Не че и аз няма да и се радвам от време на време де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готино си се справил с възложената задача! А нямаше ли от тея волани с лостчета за смяна на предавките за дизеляците или са си само за бензинките? Голяма глезотия е т'ва... Иначе колата си я оборудвал като L&K направо! Да си я ползвате със здраве ;)

 

Точно това беше много странно днес - има такава опция но се предлага само за по-малкия мотор - който е помпа-дюза 140 к.с. - за жалост не се предлага тази опция за CR - 170 к.с. Звъняхме и в София - и от там го потвърдиха...и никой не знаеше защо. :-)

 

Ами и аз мисля, че добре се справих с избора на екстрите :-) Другите според мен не си заслужават парите .... знам ли.

Не мисля,че навигацията с цена 3063 лв си заслужава парите!

 

Защо да не си заслужава парите ???? Ще се кара и извън БГ колата, в Германия най вече - там без навигация човек е загубен - град във формата на кръг с диаметър повече от 100 км....мислиш ли,че може да се научи и да се кара без проблеми ???? Картите вече съм ги смъкнал от интернет...записани са и си чакат...поне за тях няма да се дават пари.

To ако върви и без карта - е.ати и навигацията!!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To ако върви и без карта - е.ати и навигацията!!!

 

Безплатен обяд няма - не си ли съгласен.

В случая не е само навигация - а и ДВД, Хард 30 ГБ - четец СД карти, и по качествени говорители, усилватели и еквалайзери....

 

Ако поне веднъж си излизал от БГ и си бил в наистина голям град - а и не само.....ще се убедиш, че навигацията си е задължителна екстра. Друг е въпроса дали е по джоба на българина. Но кола за 35-36 000 евро - при средна работна заплата в Германия около 4000-5000 евро - и екстра за 1500 евро не смятам че е толкова скъпа. Да, за заплатите в БГ - скъпа е но се предлага и съответно се и купува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да не си заслужава парите ???? Ще се кара и извън БГ колата, в Германия най вече - там без навигация човек е загубен - град във формата на кръг с диаметър повече от 100 км....мислиш ли,че може да се научи и да се кара без проблеми ???? Картите вече съм ги смъкнал от интернет...записани са и си чакат...поне за тях няма да се дават пари.

 

Здравей колега,

 

Първо честито.

Като второ - дали си заслужава или не определяш само ТИ! Т.е. щом си решил, че е полезно и си заслужава парите значи е така!

 

Аз лично не съм фен на "фабричните" навигаций. Пък и съм се оправял нееднократно без навигация в почти цяла "западна" европа, включително Париж, Антверп, Брюксел, Берлин и т.н. Но пък с навигацията си е гъзарийка и по-спокойно...

 

Поздрави и още веднъж честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............

 

И аз съм се оправял без навигация - Да...но спирам - питам, губя се, губя време, нерви, и най вече спокойствие и увереност. Тръгвам с 1 час по-рано само и само за да стигна навреме някъде, защото ме е страх че може и да закъснея. Взех си навигация не заводско монтирана и съм си много доволен. Спестява ми една камара време - нерви - километри - и ядове. Живия пример - преди 4 дена се прибирах от Германия за България през Румъния - 16 часа без спиране и без нито една табела за ориентир в цяла Румъния - който е минавал този месец знае за какво говоря - всички пътища в ремонт - няма тротоари, няма маркировки, знаци и каквото и да било. Добре че ми говореше постоянно, иначе просто не ми се мисли колко време и нерви щях да изхабя в търсене на правилния път. Досега винаги съм пътувал през Сърбия и познавам пътя - но през Румъния ми е непознато абсолютно всичко.

 

А аз поне лично се надявам, че до 1-2 год и БГ ще е включена в списъка с картите на ТелеАтлас - въпреки че за БГ няма да се ползва кой знае колко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Навигацията е много яка - цветна с 6,5 инча тъчскриийн дисплей. Чете WMA, MP3, DVD, остават след като кащиш карта 20 GB свободни, има слот за SD карти, работи в BG. Има възможнос за дву и три измерен образ, да не говориме че придава съвсем друг вид на таблото .... така, че не съзалявай за тези 3000 лева - струва си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To ако върви и без карта - е.ати и навигацията!!!

 

Безплатен обяд няма - не си ли съгласен.

В случая не е само навигация - а и ДВД, Хард 30 ГБ - четец СД карти, и по качествени говорители, усилватели и еквалайзери....

 

...при средна работна заплата в Германия около 4000-5000 евро...

 

Ще карам отзад напред.

Средната работна заплата в Германия към месец юли тази година е около 3000 евро.

 

Безплатен обяд наистина няма, но сигурен ли си, че навигацията пристига без диск? Защото фабричните навигации, до които аз съм имал допир (VW и Opel) пристигат окомплектовани със CD или DVD, в зависимост от типа навигация, т.е. диска е включен в цената на устройството.

 

Относно функционалността и най-вече качеството на изпълнение - фабричната навигация общо взето няма аналог сред афтър маркет навигациите. Вярно, цената й е доста висока, за някои може би неоправдано, но ако човек може да си я позволи, покупката определено си заслужава. Пътувам често зад граница, в началото ползвах навигация на Гармин, на по-късен етап се сдобих и с фабрична навигация. Мога да изредя редица разлики, т.е. предимствата на фабричната, но темата не е в тази насока, за това ще изброя само това:

- на първо място няма го досадното откачи-закачи на ПДА-то;

- в тунел фабричната навигация, на базата на скоростомера знае къде се намирате, докато другата след загуба на сателитите ... млъква;

- светва ви резервата - фабричната ви пита дали желаете да ви покаже в района на обсега с оставащото гориво всички бензиностанции - по разстояние и фирма;

- нуждаете се от сервиз - фабричната ще ви покаже всички намиращи се в района оторизирани сервизи за вашата марка автомобил;

- фабричната навигация ви напътства през тонколоните на автомобила, където качеството на звука е в пъти по-добро от 1-2 малки говорителчета, автоматично намалява звука на радито/CD-то, когато започва да говори;

и мн.др.

 

На времето баща ми, когато е пътувал, също е ползвал само карти/атласи и се е ориентирал по табели. 2 години и аз така пътувах. Но удобството от навигацията е неоспоримо. За това на всеки, който има възможност и пътува, го съветвам да не се двуоми, а да поръчва навигацията, както е направил колегата ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To ако върви и без карта - е.ати и навигацията!!!

 

Безплатен обяд няма - не си ли съгласен.

В случая не е само навигация - а и ДВД, Хард 30 ГБ - четец СД карти, и по качествени говорители, усилватели и еквалайзери....

 

Ако поне веднъж си излизал от БГ и си бил в наистина голям град - а и не само.....ще се убедиш, че навигацията си е задължителна екстра. Друг е въпроса дали е по джоба на българина. Но кола за 35-36 000 евро - при средна работна заплата в Германия около 4000-5000 евро - и екстра за 1500 евро не смятам че е толкова скъпа. Да, за заплатите в БГ - скъпа е но се предлага и съответно се и купува.

Използвам GARMIN nuvi и върши страхотна работа!Особенно полезен се оказа в Истанбул. Мисля, че http://www.garmin.bg/?s=5&i=152 е достъпна алтернатива на фабричните навигации! Предимството на GARMIN-а,е че го сваляш и си навигираш и пеша!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Умувам над покупката на Скаут и се чудя дали да поръчам навигация. Знам че е извън такущата тема, но ще съм благодарен ако някой сподели впечатления за Columbus или линк с инфо -карти за БГ и т.н.

 

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

картите дето си изтеглил най-вероятно няма да станат, като вкраш cd-то казва -"поставете оригинално cd skoda"! но с навигацията се полага 1-но dvd покриващо почти половин европа,от тук нататък се плаща. късмет с новата машина!

България не я пише в съдържанието но я има като основни пътища в източна европа-dvd

 

/можеше и да е с вграден Bluetooth/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично мнение-според мен по добре да дадеш 500-700лв за навигация,отколкото да дадеш сума ти пари за фабрична навигация!

 

(мое мнение)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диска с картата не трябва ли да стои вътре при фабричните навигации?

Фабричната не можеш да си я ползваш извън колата, или в друга кола.

При фабричните/афтрмркт е кофти положението с ъпдейта на картите (и тоталната им липса за някои области).

При фабричните/афтрмркт не трябва ли да се носи лаптоп в колата за ъпдейт и т.н.?

Портативната може да се сложи на много места, фабричните/афтрмркт не мисля че са на най-подходящото.

---

В крайна сметка всеки си взима решението за себе си, но аз ако бях взел фабрична, щях да си принудя да си купя и портативна...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за да работи на 100% фабричната навигация в нея трябва да се постави CD/DVD. При мен, ако няма поставен диск навигацията работи само като компас (показва географската дължина/ширина), надморското равнище и скоростта - все неща, които не са зависими от карти. Предполагам и при останалите производители на навигационни системи случая е идентичен.

За ъпдейт не ти е нужен лаптоп или каквото и да е друго устройство. Вариантите са 2:

- купуваш си ново CD/DVD;

- сваляш от нета CD/DVD, записваш и пътуваш. Не ти трябва крак, сериен номер или каквото и да е било. Единственото условие е информацията на диска да е съвместима с твоето устройство, което означава, че не е задължително да ползваш диск, предвиден само за твоята кола. При мен, например, перфектно тръгва DVD-то с навигацията на BMW :mrgreen: Пробвал съм и картата на БГ за BMW, на която имаше само основните пътища и за това се побираше на CD - отново тръгна.

Съгласен съм - фабричната навигация няма как да я ползваш извън колата. Но предимствата, които тя дава са достатъчни за да не се обръща внимание на този факт. Пък и от друга страна който има възможност да даде 4000 лв. за вградена навигация, не мисля, че ще са му проблем да даде още 400 кинта за портативна (ако чак толкова му трябва като пешеходец).

Относно удобството на използване - да, портативната можеш да я сложиш където пожелаеш, но в общи линии си обвързан със стойката й, т.е. в повечето случаи я лепиш някъде по предното стъкло. Личното ми мнение е, че точно от тук започват неудобствата от този факт. За да оперираш с портативната навигация трябва да се пресягаш или най-малкото ръката ти да борави над таблото. Ако през това време шофираш ще имаш и още едно допълнително затруднение. Докато при вградената се отпускаш на седалката и с лекота работиш с панела (средната конзола) или от волана. Постоянното сваляне на портативната при всяко спиране е излишно дори да се коментира...

 

Горенаписаното е лично мнение, на базата на опит - 2 години карах с портативна навигация. Когато взех вградената - направо се родих. Между другото до сега не съм чул някой с фабрична да се оплаква и да съжалява, че я е взел ;) Но това важи шофьори, които излизат зад граница. Защото, признавам (без бой), че към момента картите за БГ на вградените навигации са под всякаква критика. Но според информацията, която следя, до 1-2 години нещата ще се променят корено 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тия 3000 лева и нещо си,кожен салон си взимам.Много добре стои радио Bolero,мисля че беше.Визуално се различава от навигацията само по липсата на 2 броя клавиши!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Michelle! Няма кабели, няма батерия, няма откачане-закачане, няма да мислиш дали няма да я забравиш и да слезеш за цигари и като се върнеш да я няма заедно със стъклото. Цветен тъч скрийн, управление на други функции като парктроник и т.н., задна камера (ако колата е оборудвана), много по-приятна и лесна работа с мп3 и още камара неща. И не на последно място целия интериор на колата се променя. Аз поне страшно много обръщам внимание на оформлението на таблото, волана и проборите. В крайна сметка това са нещата, с които имаш пряк допир. И както вече живеем в колите си не мисля, че е лошо да ти е приятно. Може би на някои хора не им харесва, но аз обичам да съм заобиколен от възможно най-много high tech gadget-и.

ОГРОМНИЯ проблем обаче е, че в БГ не рабтят. Всъщност това (наред с $ разбира се) би трябвало да е определящо в полза или не на покупката. Иначе дайте да не правим гроздето горчиво - Гармина е много добър заместител, но няма какво да си кривим душата, че фабричната е много по-добре.

Колкото до навигирането пеша, не мога да схвана идеята. Носите си PDA-а в ръце и ходите из града ли? Разбирам да носи човек навигатор в гората, но да се разхождам из София, морската градина или стария Пловдив и да си гледам Гармин-а :-k А тези навигатори, които са за ориентиране в планина са съвсем друг тип. Нашите Гармин, Мио и т.н. не мисля, че имат карти за гората, да не говорим и, че батерията няма как да издържи повече от няколко часа.

 

И честито на колегата, колата "звучи" много добре. Дано да няма много чакане. Обикновено идват по-бързо от крайния срок, но сега предвид огромния борй поръчки може да се позабави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Колата е супер!

 

Много готино си се справил с възложената задача! А нямаше ли от тея волани с лостчета за смяна на предавките за дизеляците или са си само за бензинките? Голяма глезотия е т'ва... Иначе колата си я оборудвал като L&K направо! Да си я ползвате със здраве ;)

 

Точно това беше много странно днес - има такава опция но се предлага само за по-малкия мотор - който е помпа-дюза 140 к.с. - за жалост не се предлага тази опция за CR - 170 к.с. Звъняхме и в София - и от там го потвърдиха...и никой не знаеше защо. :-)

 

Ами и аз мисля, че добре се справих с избора на екстрите :-) Другите според мен не си заслужават парите .... знам ли.

 

Тези волани с лостчета за предавките са само с три спици. И като гледам немския сайт се предлагат за всички мотори (най-отдолу в списъка с опциите).

http://www.skoda-auto.de/index.php?e=1-32-5-3

Така че ако ще променяш нещо сега е момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.