Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поръчан Супърб 2.0 TDI - CR 170 к.с., няколко въпроса?


simichoil

Recommended Posts

Разбирам да носи човек навигатор в гората, но да се разхождам из София, морската градина или стария Пловдив и да си гледам Гармин-а :-k А тези навигатори, които са за ориентиране в планина са съвсем друг тип. Нашите Гармин, Мио и т.н. не мисля, че имат карти за гората, да не говорим и, че батерията няма как да издържи повече от няколко часа.

Гармин формата позволява направата на third party карти, и специално за БГ има подробни топо карти за почти всички планини и изобщо офроуд маршрути. А иначе мобилният навигатор е незаменим помощник както при ходене пеш, така и с велосипед. Не случайно всички устройства имат такъв режим. Няма нищо неестествено в непознат град да си оставиш някъде колата на паркинг, а след това с навигацията да се ориентираш за близко кино, заведение, парк и прочие. Да не говорим, че може да се отделечиш доста от колата, и никога няма да губиш време и нерви да си я откриеш. :) Та в този ред на мисли, не пречи да си имаш както фабрична, така и мобилна навигация.

Говорим за удобство. Иначе всеки може да преживее и без нея, както са го правили само до преди няколко години :)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно навигацията Columbus - DVD диска с картата не е необходимо да стои в навигащията. Има 30 GB хард диск, качваш веднъж картата, след това я вадиш - навигацията си работи, а същевременно може да възпроизвежда музикални дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като става въпрос за навигации, аз ползвам Фуджитсу Сименс Pocket Loox N100, който съм му отключил Виндовса и съм ъпгреиднал софта за навигация до Navigon 5100 with Zagats, Reality View,Text To Speech, Updated 2008 Europe Maps. Може да се качат и Мио или Гармин, но аз лично предпочитам Навигона.

Картите за Бг., конкретно София са прекрасни, като доколкото съм чувал са най-подробните възможни. След отключването на бозата, съм накачил доста софт, включително и навигация за планината, която работи със сякакви карти, вкл. и сканирани такива от Google Earth или просто сканирана хартиена такава, като батерията издържа без зареждане доста над 12 часа.

Взел съм си и кабел с който вкл. навито към радиото и също като заводската нави ми намаля звука на радиото когато лелята говори. Аз не обичам да я слушам много а предпочитам да си гледам маршрута в аванс, така че съм я залепил навигацията точно пред дзъркелите ми в десно от волана, докато при заводското екрана ми идва малко долу и неудобно за следене. Отделно последната версия карти 'знае' къде има камери за превишена скорост и лелята с меден глас предупреждава. Тази екстра за съжаление не е приложима в България...

Като размери е доста малко нещото, така че не е никакъв проблем, че секи път тряба да се 'разкача' от стойката и да си го прибирам в джеба. Цената на чудото беше преди около 2 и 1/2 години 180 иевра... Е не е заводска, но за мен единствения минус е малкото памет 4 гиг, сравнвено със заводското, но приблизително 3 бона цена за 20 гиг. памет ми се виждат множко.

Всичките ъпгрейди и карти които съм правил и накачил са абсолютно безплатни. За тези които се заинтересуват ето тук има сайт посветен на отключването на Виндовса и какъв софт може да се накачи.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, за отклонението от темата, но просто за инфо :

 

Отделно последната версия карти 'знае' къде има камери за превишена скорост и лелята с меден глас предупреждава. Тази екстра за съжаление не е приложима в България...

Има я и тя не е свързана със софтуера, който се ползва или с дадена страна (това е най-грубо казано)

От доста време се търкалят POI-ве със speed камерите и тези за светофарите.

Даже мисля, че и доста често се упдейтват.

Даже мисля, че бяха почнали да слагат и легналите полицаи и опасни кръстовища :)

За да не съм голословен можеш да погледнеш Тук

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има я и тя не е свързана със софтуера, който се ползва или с дадена страна (това е най-грубо казано)

От доста време се търкалят POI-ве със speed камерите и тези за светофарите.

Даже мисля, че и доста често се упдейтват.

Даже мисля, че бяха почнали да слагат и легналите полицаи и опасни кръстовища :)

За да не съм голословен можеш да погледнеш Тук

 

Поздрави

С извинение още малко офф и от мене. С 'не е приложима в България' по-скоро имах предвид че незнаех да има POI с онези добрите чичковци дето ни дебнат и изкачат със палка от храстите и други знайни и незнайни землянки. От друга страна те наистина си имат любими местенца да залягат и като гледам линка ти е доста интересен в тази насока. Не видях само да ги има POI -тата във формат за Навигон, дали знаеш някой конвертор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.