Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Реален разход


werz

Recommended Posts

300km магистрала със средна скорост 147 и разход точно 7.8. Нафта от ОМВ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 587
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Izolini

    60

  • shaft

    38

  • PRR

    28

  • b3lq7a

    25

Най-много писали в темата

300km магистрала със средна скорост 147 и разход точно 7.8. Нафта от ОМВ.

Колега, ако горивото беше от друга бензиностанция - щеше да си под 7;-)

На мен 7.8 ми е рекорда за разход с моята кола (с 4 човека по 100 кг, работещ климатик и ср.скорост над посочената от теб+тест за максимална скорост по време на този курс).

Иначе днес вечерта взех Сф-Пд със средна скорост 130 км/ч (сам, с пълен резервоар, доста багаж и климатроник нон-стоп) с 5.0/100 по борд комп. При мен реалният разход се различава с до 10% нагоре спрямо компютъра, така че най-много 5.5 да е бил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпрос - като съм засичал колонка спрямо компа, установих, че компа показва само около 200 грама надолу. Възможно ли е да е толкова малка разликата или не съм го свършил както трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има много голяма зависимост от това колко от пробега е градски - при само градско компа показва 8-10% по-малко от реално зареденото, при основно извънградско разлика на практика няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което съм засичал е за 300-400 км. градско. На извън не смея да оставям да светва лампата. Един път я оставих и Шела на който си зареждам (Енево посока Варна) се оказа в ремонт :)

Значи да приемам, че е ок и меродавено:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя моя експеримент - колата от подписа, 4 човека, пълен багажник, 300 км магистрала, темпомат забит на 120 км.ч. - 6.0 л/100 км (показания на компа). Същото разстояние в обратната посока и равни други условия с изключение на скоростта и темпомата (карах в интервала 130-150) постигнах разход 6.5/100.

 

При по-ниския разход си скапах нервите и пътувах по-дълго. :wacko_2: Няма да се повтори.

Редактирано от joropet
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя моя експеримент - колата от подписа, 4 човека, пълен багажник, 300 км магистрала, темпомат забит на 120 км.ч. - 6.0 л/100 км (показания на компа). Същото разстояние в обратната посока и равни други условия с изключение на скоростта и темпомата (карах в интервала 130-150) постигнах разход 6.5/100.

 

При по-ниския разход си скапах нервите и пътувах по-дълго. :wacko_2: Няма да се повтори.

Потвърждавам на 100%. Толкова е разхода и при мен при посочените обстоятелства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да споделя моя експеримент - колата от подписа, 4 човека, пълен багажник, 300 км магистрала, темпомат забит на 120 км.ч. - 6.0 л/100 км (показания на компа). Същото разстояние в обратната посока и равни други условия с изключение на скоростта и темпомата (карах в интервала 130-150) постигнах разход 6.5/100.

 

При по-ниския разход си скапах нервите и пътувах по-дълго. :wacko_2: Няма да се повтори.

 

Потвърждавам на 100%. Толкова е разхода и при мен при посочените обстоятелства?

 

Извинявам се за спама ,ама вие и двамата ли сте със 170 к.с дизел?

При мен при същите обстоятелства последно го измерих на колонка при магистрално каране и темпомат на 140-6,5л/100,а при първокласен път 5.9л./100.Това са стойности ,който се повтарят при мен може би за 3-ти път вече :) Остава да направя експеримента с празна кола,да видя какъв ще е резултата тогава :).Двигателя ми е CFHC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за спама ,ама вие и двамата ли сте със 170 к.с дизел?

...

 

Мда, две RS-ки Октавия 2 са ;) Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, колата е ОК2 РС ТДИ 170кс. Веднъж съм правил 4.8/100 от Боровец до София и веднъж 5.7 от София до Троян. И през цялото останало време под 6.5 не съм виждал извънградско.

М/у другото средният разход за 50000км е 7.2/100.

Ако трябва сега да си избирам кола бих взел РС230. Задължително бензин :)

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еднакви коли, сходен стил на каране :)

Колега, а ти да не живееш в Манастирските под Пулса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/478/8870478r.jpg. Разхода е по маршрут Пловдив(маг.Тракия) Хаскови, Харманли,Хасково, Първомай, Пловдив - 2-ма човека с лек багаж
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В подписа. Засичам винаги пълно-пълно. Не претендирам точността да е 100%-ва :)

При мен са странни показанията по борд - при 90-100км/ч ми показва 2.3л/100км, което просто няма как да е вярно...

(някой знае ли това как се коригира?)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

800км извънградско с ф2 1.6тди 90кс комби, магистрала, 140-160км/ч с 4ри човека и багаж 6.5/100. Пак изхарчи повече от октавията ми. Но поне сега всичко ми се вижда много бързо, преоткривам си колите, доскоро ми се струваха бавни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

800км извънградско с ф2 1.6тди 90кс комби, магистрала, 140-160км/ч с 4ри човека и багаж 6.5/100. Пак изхарчи повече от октавията ми. Но поне сега всичко ми се вижда много бързо, преоткривам си колите, доскоро ми се струваха бавни...

 

Ахахах! Това е като оная поговорка с козата и тъщата:

Двама приятели се видели и единият разправя на другия - "Леле у нас колко е зле! Тъщата дойде, всичките сме в една стая - аз, жената, децата, тъщата - лудница е, братче.". Другият му казал "Споко, ще ти кажа как ще стане по-добре. Вземи една коза за 1 седмица у Вас, да я погледаш малко и пак ще се видим след седмица и ще си говорим.". Оня "Ама как, за какво ми е коза бе?!" - "Вземи, ще видиш, вземи!". Речено - сторено.

След седмица пак се виждат приятелите - "Ее... как е сега?" - "Ужас, братче, тая коза много смърди бе, ужас е, не се трае изобщо... не издържам вече вкъщи изобщо, стана още по-лошо...". "Махай я козата веднага, още днес и след седмица пак ще се видим." - казва му приятелят. Пак речено-сторено. След седмица се виждат и нашия с козата и тъщата "Еееее.... братче, колко сме добре, направо сме мечта, бее... как...!!!" - другият го пита "Какво бе, тъщата ли си тръгна?" - "Ааа... не бе, пак сме си аз, жената, децата, тъщата - пак сме си в една стая, ама е страхотно, братко!"...

 

Видял е, че има и по-зле и вече си е супер човека :D И ти така - видя, че има Фабия и... май всичко си върви много добре :D Всеки път като се кача на друга кола, която не върви и си седна в моята си - все за тая поговорка се сещам :D

 

Последният път се качих на бащата на старата астра, защото бях забравил, че това нещо го карах аз по едно време преди 6-7 години /преди да купя шкодата/ :D Малиии, нито хидравлика има - на място ми беше "невъзможно" да маневрирам... Като тръгнах, разбрах, че това не става за каране :D и т.н. После като си седнах в моята - направо се преродих и видях коооолко е бърза, дори за джип... ахахаха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахахах! Това е като оная поговорка с козата и тъщата:

Двама приятели се видели и единият разправя на другия - "Леле у нас колко е зле! Тъщата дойде, всичките сме в една стая - аз, жената, децата, тъщата - лудница е, братче.". Другият му казал "Споко, ще ти кажа как ще стане по-добре. Вземи една коза за 1 седмица у Вас, да я погледаш малко и пак ще се видим след седмица и ще си говорим.". Оня "Ама как, за какво ми е коза бе?!" - "Вземи, ще видиш, вземи!". Речено - сторено.

След седмица пак се виждат приятелите - "Ее... как е сега?" - "Ужас, братче, тая коза много смърди бе, ужас е, не се трае изобщо... не издържам вече вкъщи изобщо, стана още по-лошо...". "Махай я козата веднага, още днес и след седмица пак ще се видим." - казва му приятелят. Пак речено-сторено. След седмица се виждат и нашия с козата и тъщата "Еееее.... братче, колко сме добре, направо сме мечта, бее... как...!!!" - другият го пита "Какво бе, тъщата ли си тръгна?" - "Ааа... не бе, пак сме си аз, жената, децата, тъщата - пак сме си в една стая, ама е страхотно, братко!"...

 

Видял е, че има и по-зле и вече си е супер човека :D И ти така - видя, че има Фабия и... май всичко си върви много добре :D Всеки път като се кача на друга кола, която не върви и си седна в моята си - все за тая поговорка се сещам :D

 

Последният път се качих на бащата на старата астра, защото бях забравил, че това нещо го карах аз по едно време преди 6-7 години /преди да купя шкодата/ :D Малиии, нито хидравлика има - на място ми беше "невъзможно" да маневрирам... Като тръгнах, разбрах, че това не става за каране :D и т.н. После като си седнах в моята - направо се преродих и видях коооолко е бърза, дори за джип... ахахаха...

Ма точно го каза... Трябва си от време на време калибрация! Не, че Кавала-София не го направих за 3ч с Фабия, дизел, комби... Честно, мъка си е тая каляска с 4ма и багаж. 800км се хранех, че трябва точно с нея да съм! И зорлем 190кмч на няколко места направих в Гърция, че в БГ вече трафика беше сериозен. Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София - Бургас среден разход 7.88литра от преди два часа. Замерено пълно-пълно. Някой с новия двигател 2.0тди 184кс може ли да каже среден разход за последните 10к километра.

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Пампорово 7/100 (според компютъра). Средна скорост 72 км/ч. О2 1,6тди. След Асеновград има ремонти и спирахме 2-3 пъти за по 3-4 мин, че много трафик. Иначе средната скорост може би щеше да е към 80 км/ч. Толкова висок разход не бях виждал до сега на извънградско. По магистралата карахме 120-160 според условията, след това по-бавно. Имам чувството, че жегата вдига разхода повече от студа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

София-Пампорово 7/100 (според компютъра). Средна скорост 72 км/ч. О2 1,6тди. След Асеновград има ремонти и спирахме 2-3 пъти за по 3-4 мин, че много трафик. Иначе средната скорост може би щеше да е към 80 км/ч. Толкова висок разход не бях виждал до сега на извънградско. По магистралата карахме 120-160 според условията, след това по-бавно. Имам чувството, че жегата вдига разхода повече от студа.

Другата събота и аз отивам до там, ще се отчета и аз. Но и на мен разхода ми се вижда висок. Пътя го знам на изуст и съм постигал над 90 км/ч средна при 6/100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.