Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

фарове с лупа за октавия 02


klarnetko

Recommended Posts

От ЕТ,но специално аз трябваше от Автотрейд да ги взема.....но това е др.тема.

Вземи си оригинални,да си сигурен че няма да се драска пластмасата ,да не потъмнява,да не се пълнят с вода на автомивката и да се изпотяват после,да пасват перфектно на мястото си,да може да ги регулираш....това са общоизвестните негативи на фаровете които са реплики или са някакви тунинг фасонски smile091

Ксенона не помня за колко го взех,но за около 200 лв има качествен вече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Wizi

    13

  • kalata

    12

  • klarnetko

    11

  • hanter

    6

Най-много писали в темата

благодаря ти много,ще се подготвя финансово и ще действам.искам да стане както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти веднага ли сложи ксенон като смени фаровете?интересуваме как светят лупите с халогенна крушка спрямо рефлекторните фарове?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, Боби, благодаря за включването.

 

Искам още веднъж да поясня за какво се борим в тази тема - за да няма неразбрали.

 

И да обобщя за колегата klarnetko.

 

RS и L&K версиите фабрично са оборудвани с фарове с "лупа" КОИТО СА С ВГРАДЕН КСЕНОН.

 

Този ксенон е със система за нивелация и не е нужно да се регулира наклона от купето.

 

Както обясни Боби, такъв фар е много сложно да се сложи допълнително на кола с нормален фар.

 

Тук в темата си говорим за фар с "лупа" какъвто е фабрично при Октавия Скаут.

 

Лампите вътре са стандартни - Н1 и Н7, и впоследствие могат да се заменят безпроблемно с ксенонови.

 

Този фар си има вграден мотор за нивелация и се управлява от копчето на таблото.

 

Монтажа е безпроблемен - махаш стария и слагаш новия.

 

Наш колега от форума е запитал чешката фирма - http://www.obautodily.cz и ще сподели като му отговорят.

 

Wizi, чакам с нетърпение и твоя отговор. Интересното е, че от обявата в и-бей се вижда продавача и на неговия сайт същия фар е дори по-евтин: клик

 

96,21 EUR

 

Ей ги на и двата: клик

 

Запитах ги преди малко дали фаровете са оригинални и колко е доставката до България. Като ми отговорят ще пиша в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам сериозен интерес към темата. четох всичко но малко се обърквам из всичкото това изписване на мнения.

значи искам да рзбера дали съм разбрал правилно:

 

това за алтернативата за фарове от скаут съм го чувал и преди

 

демек във фаровете за скаут си има баласта и всичко необходимо за ксенона?

 

или трябва фара да е специално за СКАУТ С КСЕНОН? и тогава трябва само да смениш само самия фар и крушките?

 

и това с регулирането на фара също не ми стана много ясно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sauro,

 

не си разбрал правилно.

 

Пак казвам - на Октавия 2 с обикновен фар може да се сложи фар с лупа от Октавия Скаут.

 

Ето така изглежда фара:

 

96764_0.jpg

 

703004.jpg

 

Във фара НЯМА БАЛАСТИ И КСЕНОНОВИ ЛАМПИ.

 

Ако искаш си купуваш ксенонов кит и тогава вече става наистина светло пред теб.

 

На таблото до копчето за фаровете има една "врътка", която регулира колко нависоко да свети фара - вътре във фара има моторче, което мести рефлектора нагоре-надолу.

 

Когато нормалния фар се замени с такъв от Скаут моторчето пак е налице и регулирането си се запазва.

 

Ето го регулатора:

 

post-1836-138453202523_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ще ли напише някой от вас колко струват в ЕТ двата фара с лупи без ксенон от скаут?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купувал съм си фаровете от скаут на 10.01.2009 г. и цената беше точно 867.74лв. с ДДС, общо за двата фара.

Пазя си фактурата мога да я сканирам при интерес.

А иначе смяната не е по сложна от смяна на крушка на фара, също така и монтажът на ксенона не е никакъв проблем.

Разликата в осветеноста между двата фара е ОГРОМНА, според мен НИКОГА не трябва да се слага ксенон в рефлекторен фар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 пъти им звънях в рамките на 20мин докато ми вдигнат.... :evil:

 

Фаровете са на фирмата Depo. Цената в техния магазин е по-ниска, защото не цакат % на eBay за това, че продават през тях.

 

Казвайте к'во правим? :) Аз съм въпреки това на крачка да се реша окончателно да ги купя от тях.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 пъти им звънях в рамките на 20мин докато ми вдигнат.... :evil:

 

Фаровете са на фирмата Depo. Цената в техния магазин е по-ниска, защото не цакат % на eBay за това, че продават през тях.

 

Казвайте к'во правим? :) Аз съм въпреки това на крачка да се реша окончателно да ги купя от тях.......

 

Привет колега,

 

и аз ги питах и получих същия отговор - ДЕПО.

 

+ 20 евро доставка до България.

 

Аз засега пасувам за ДЕПО-то, въпреки, че господина ме увери, че фаровете са с качество като за първоначално вграждане и имат знак за качество.

 

Ще чакам отговор от колегата за чешките фарове.

 

sotef, в ЕТ са 532 лв/бр. smile048

 

Едни дистрибутори на Хела ги предлагат за 364 лв/бр. но с много дълъг срок на доставка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох в octavia-forum.de за качеството на Депо фаровете и като цяло там обобщават следното: определено са по-добри от стандартните рефлекторни, но разликата с оригинални Хела фарове е чувствителна. Споменават на първо място качеството на пластмасата като цяло и най-вече на предната част, която се драскала по-лесно. С две думи всичко, което тук вече бе спомената съвпада и с тяхното мнение.

 

Намерих оригинални Хела фарове за по 183 Евро парчето в kfzteile24.de. За съжаление не мога да дам директен линк... писах им email и се надявам днес-утре да ми отговорят, а ако се забавят директно ще им звъня по телефона.

 

 

пс

ето и линк към немския форум, ако не друго поне има някоя друга снимка...

http://www.octavia-forum.de/forum/viewt ... 17&t=41693

 

edit:

kfzteile24.de ми отговориха кажи-речи светкавично.... но да ми съобщят, че за съжаление шипвали САМО в ЕС........ сега им писах кратко и учтиво, че вече мина известно време от както и ние сме "там".... да видим дали ще пожъна успех :-k :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега им писах кратко и учтиво, че вече мина известно време от както и ние сме "там"....

 

На тия ето това: smile150

 

Не се занимавай - нали написах, че от тук могат да се купят Хела за тези пари - 364 лв крайна цена, но месец доставка.

 

Защото от тези kfzteile24 ще имаш и транспорт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.octavia-forum.de/forum/viewt ... 24&t=46564

Ето тука се продават оригинални 2 фара с ксенон от рс. На единия има отчупено парче, показано е на снимката и парчето го има и може да се залепи. Към 250лв горе- долу излизат фаровете с доставката, ако момчето от форума се съгласи да ги изпрати.

Това е от мен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, оферта са, но само с малката подробност, че нямат ксенонови баласти и ксенонови крушки към тях, демек задържал си ги е. Разбира се пак по-добре тях от колкото Депо.

 

Visteon чувал ли ги е някой? Гледам има оригинални фарове, т.е. серийно монтирани, от тази марка.... Ценово се пласират между Депо и Хела, та се чудя дали си заслужават!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали бързам и чета отдолу на горе и съм пропуснал. Ето ги на отделна оферта. Тия германци се опитват да хитреят баш като нас.

http://www.octavia-forum.de/forum/viewt ... 24&t=46566

Значи към 400лв. идва цялата работа до нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне пича си пише всичко, а не изпраща пакет с бонус изненада ;)

 

Който не иска да му мисли излишно винаги може да наглежда eBay.de за подобни оферти:

http://cgi.ebay.de/Skoda-Octavia-1Z-Xen ... 58862ee0be ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак от техния форум- фарове от скаут: http://www.octavia-forum.de/forum/viewt ... 24&t=46515

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак от техния форум- фарове от скаут: http://www.octavia-forum.de/forum/viewt ... 24&t=46515

 

Hier im Angebot 2 DE SCheinwerfer für den Octavia 1Z. Es handelt sich um die Variante für Halogenlampen. Beide Scheinwerfer sind in einem guten Zustand. Standlichtbirnchen sind noch drin, die anderen Leuchtmittel müssen selbst eingesetzt werden. H7 und H1 Lampen. Es handelt sich um Scheinwerfer aus dem Aftermarket.

 

Басирам се, че и тези са ДЕПО.

 

Колеги, не търсете из мрежата фарове от RS или L&K.

 

Visteon чувал ли ги е някой? Гледам има оригинални фарове, т.е. серийно монтирани, от тази марка.... Ценово се пласират между Депо и Хела, та се чудя дали си заслужават!?

 

Точно това са фаровете, които аз търся колега. За тези чакам отговор от чехите. Visteon е голям производител и произвежда за ВАГ за първоначално вграждане - според разследванията ми дотук. Чешкия клон на фирмата се казва Autopal. Хела също предлага Visteon фарове, но не мога да разбера какви са взаимоотношенията между двете фирми.

 

Аз ще си купя само на някоя от тези две фирми. Ако някой ги намери някъде - да пише в темата, моля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1Z1941018D.jpg1Z1941017D.jpg

Въпреки че пише "Skoda Fabia 99- Ляв/Десен фар H7/H1 ел настройка (ED-modul w lens) [VISTEON]", явно е, че това са фаровете на О2. Цените са леко смущаващи, поне за мен /754.68 лв. за бройка/, но питахте за линкове към фарове от този производител... Повече инфо - тук >>>

http://www.avtosklad.bg/%D0%A4%D0%B0%D1 ... 26/12.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смущаващи? Глупости! Няма такова нещо! Я виж колко искат на ксенонов фар за Фабия и кръвното налягане веднага ще ти се нормализира ....

 

 

 

](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.