Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

предни дискове Ferodo


todor_velikov

Recommended Posts

такаааа,след намесата на пресата smile091 смених главина и лагер и нещата се пооправиха ,но остана биенето на диска нагоре -надолу заедно с полуоската,сега идва и нейният ред ,и въпроса ми е има ли разлика в полуоските между различните видове фав?

:roll: smile009

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 години по-късно...

Реших да не пускам нова тема поради наличие на тази, при мен дисковете са криви или поне единия на 100% на 15к км яде по едни накладки а другия и до средата не е стигнал, поиграх си със спирачните цилиндърчета раздвижване и пак на моменти задържа. И съм решил да купувам нови предлагат ми Феродо 2 диска на 55лв от колега от форум какво мислите дали цената е реална(все пак накладки на феродо са 40лв дисковете да са 50 :-k ), уж 30% отстъпка и каква друга марка бихте ми препоръчали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... при мен дисковете са криви или поне единия на 100% на 15к км яде по едни накладки а другия и до средата не е стигнал, поиграх си със спирачните цилиндърчета раздвижване и пак на моменти задържа. И съм решил да купувам нови предлагат ми Феродо 2 диска на 55лв.................

Накладките са износени, защото спир. цилиндри на това колело не връщат. Не е причината в дисковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да са и водачи , а може да е и помпа ... преди време Формана ми износваше на кръст повече накладките на предно ляво и задно дясно и се оказа , че в кръга на предно дясно и задно ляво има язвички на цилиндъра и съответно беше намалено спирачното усилие в тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено диска е крив това е проверено, явно съм им майстор по изкривяването и на Мареата ги бях кривил.

Кажете ми само дали цената от 55 лв за 2 диска е реална, защото повече не ми се дават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено диска е крив това е проверено, явно съм им майстор по изкривяването и на Мареата ги бях кривил.

Кажете ми само дали цената от 55 лв за 2 диска е реална, защото повече не ми се дават.

Щом казваш, че е крив, значи е крив. Но обърни внимание на спирачните цилиндри, защото ако са трудноподвижни и не връщат, пак ще ти яде накладките. За цената на дисковете не мога да кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се скъпи за дисковете - по-добре дай малко повечко пари, но си вземи нещо сигурно - все пак ти ще си возиш г..а нали. :)

Освен това преди да сглобяваш провери внимателно апаратите - цилинри, водачи, отворите за водачите, обезвъздушители. (не че Гената и Жоро не са ти го написали де smile027 ). Аз имах крив водач, който беше износил отвора в апарата елипсовидно - смених водачите, но пак заклинваше и така докато не смених целите апарати. Отделно съм брал ядове (не с Шкодата) с кофти обезвъздушител - по някаква причина не уплътняваше и при отпускане на педала смучеше въздух.

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не се скъпи за дисковете - по-добре дай малко повечко пари, но си вземи нещо сигурно - все пак ти ще си возиш г..а нали. :)

Освен това преди да сглобяваш провери внимателно апаратите - цилинри, водачи, отворите за водачите, обезвъздушители. (не че Гената и Жоро не са ти го написали де smile027 ). Аз имах крив водач, който беше износил отвора в апарата елипсовидно - смених водачите, но пак заклинваше и така докато не смених целите апарати. Отделно съм брал ядове (не с Шкодата) с кофти обезвъздушител - по някаква причина не уплътняваше и при отпускане на педала смучеше въздух.

Успех

Колега кое точно е обезвъздушител случвало ми се е при пускане на педала да се чуе нещо от сорта на изпускане на въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На спирачните апарати има едни разпробити "пишляци", през които се обезвъздушават спирачките. Отгоре (видимата част) са оформени с глави, на които можеш да сложиш маркуче, за да следиш какво вадиш от апарата и да не лееш спирачна течност навсякъде. Обикновено са месингови и са с гумени капачки. Погледни от задната страна на спирачния апарат (от към двигателя) и няма как да не ги видиш.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.