Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Рали България 2010


Цецо75

Recommended Posts

Не ви знам какви автомобилисти сте, ама още не виждам тема за най-голямото мото-спортно събитие в Бг за тази година.

 

Рали България е след 9 дни! Тук ще са почти всички (Петер май няма кинти) звезди и се очаква да стане голям бой, защото трасето е непознато.

 

Е Шкоди няма кой знае колко, всъщност даже незнам дали и Митко ще излезе. Но пък и Ситроена има какво да ви покаже, вярвайте ми :) Усещането да мине покрай теб Льоб с 160 напред с вратите и прецизност на швейцарски часовник....изтръпваш до върха на пръстите.

 

Бил съм на 3 Акрополиса и 1 Турция на WRC. Бях и на Формула 1 в Истанбул. С чиста съвест мога да кажа, че откакто прогледнах "WRC", формулата ми е яко безинтересна и скучна. Даже и на живо, щях да заспя след 30 мин. Докато на WRC..... страхотия.

 

Не съм нито от организаторите нито продавам билети. Обаче такова нещо се случва много рядко в задния ти двор. Не го пропускайте. Още повече, че това е последната година за истинските WRC коли, догодина FIA ще осере пейзажа по типичния за нея начин (ще ги скопят). Така че наистина имаме късмет да ги гледаме тук. Е вярно че е на асфалт, което принизява малко усещането към формула 1, ама то нашето не е и асфалт, така че емоцията е гарантирана.

 

За подгрявка, тая неделя Льоб ще се покаже на площада. Ама едва ли ще прави нещо интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Цецо75

    15

  • Krankenstein

    7

  • BlackPearl

    7

  • PRO

    3

Най-много писали в темата

Е други жерлаещи няма ли ?

Преди варнеската гупа правеха организация и ако се не лъжа ходеха на Белмекен. Само че сега с тези 50лв вход за поляната да гледаш ми се види малко гадно. Някой има ли представа дали ще има места къде ще може и без пари да се гледа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо малко офтопик:

Понеже получих предупреждение от модераторите, че тона в първото изречение на поста ми е бил остър.... казах го с шеговит тон и ирония. Може би трябваше да прибавя и една :) и изречението щеше да звучи по друг начин. Сори ако някой се е засегнал :)

 

Иначе аз затова пуснах темата, защото съм сигурен, че между шкода феновете има доста запалени по моторните спортове. По другите форуми вече направиха лепенки за колите, фанелки, знамена, даже вузевули накупиха. Ако знаете ситроенаджиите как се кефят (ама там има и повод де :) )

 

А тука постничко... Та затова се опитах да провокирам някаква дискусия.

 

Относно това къде ще се гледа - ами Янакиев е решил да смуче пари тая година. И то яко. Както казах гледал съм в Гърция и Турция - една стотинка по етапите не са ми поискали. Вярно че в Турция имаше и платени етапи, но те бяха само на определени места иначе човек си гледа без пари. Паркира си без пари. Въобще всичко около ралито беше без пари. Но тук от две години Янакиев огражда, събира такси.... Със сигурност всички лесно достъпни и що-годе читави места за гледане ще са окупирани от касиерите му. В това число и Белмекен, Мухово, под магистралата и всички добре известни на запалянковците места. Напрактика, ако човек познава терена може и да не плаща, тоя няма как да огради цялата гора в региона. Но лошото е че става трудно достъпно, върви се пеш повечко и човек трудно може да гледа повече от едно място на ден. Но пък казват, че имало страхотни места навътре в гората, където хем няма много хора, хем няма полицаи да ти мрънкат непрекъснато. Аз лично мисля да дам 50лв. за да съм сигурност, че ще мога да маам гащи без да се правя на партизанин, макар че миналата година 1 лев не дадох и гледах къде ми кефне - тогава касиери му бяха някакви келеши - просто ги подминавах. Ама сега не знам как ще е.

 

Другия проблем е, че тук стюардите и полицията прекаляват с мерките за сигурност. Който е бил в Турция и Гърция знае че там ако искаш можеш и по трасето да се разхождаш, всичко е оставено на отговорността на зрителя. Има някакви охранители, ама те предупреждават един - два пъти и после им писва. И 4 години не е имало нито един инцидент. Даже някой като аварира, зрителите помагат. Докато тука са едни крясъци, закани, някакви идиоти, дето хал-хабер си нямат от състезателна треактория те карат да седиш на 20 метра от трасето - че то по добре да го гледам по телевизията тогава. Ама темата е спорна, както и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да не сме актишни бе просто явно във форума няма традиции да се пише за Моторспорта!

 

Аз съм там,навсякъде където мога!!

Ще викам за Крум Дончев и Фордовете,но ще бъда облечен с това:

 

019450267.jpg

 

019450268.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм там, както знам и за други колеги от форума, с които вероятно ще се засечем... но отиваме главно да гледаме, а не да демонстрираме клубни принедлежности. Разбира се ще викаме за нашите пилоти и ще ги подкрепяме, въпреки непосилната конкуренция тази година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз се чудя от къде да се сдобия с яке (елек) и шапка на ситроен :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз се чудя от къде да се сдобия с яке (елек) и шапка на ситроен :oops:

 

Отиваш в сервизния парк, в който най вероятно от четвъртък ще има опънати магазинчета на отборите ;), но цените са високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а аз се чудя от къде да се сдобия с яке (елек) и шапка на ситроен :oops:

 

http://eshop.rally-club.net/product_inf ... cts_id=296

http://eshop.rally-club.net/index.php?cPath=157_23_62

 

Шапки има на Илиянци и по магазините, примерно в СканТех на Овче поле съм виждал на Пежо и Ситроен /обикновени и спорт/, но пак зареждат от Илиянци, само дето са с надценка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия от ешопа на рали клуба не ме кефят. Аз например си търся готина тениска на Льоб, щото и аз и жената и цялата компания сме му диви фенове. Ама нема. Има някакви по нета, ама ще ми се върже на ????? цифрата.

 

Май ще си направя. В тоя ред на мисли - някой да знае фирма дето да прави качествен отпечатък върху тениски?

 

Май ще пусна отделна тема....

 

mod edit pow: Ясно ми е, че ти е пиперлив и бърз езика, само ще помоля да не го отпускаш много-много тук. Благодаря.

 

От автора:

Ей, ама сте докачливи.... Хубаво, приема се, извинявам се.... за пореден път :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезнаха заявките. Странно що ама бързо ги свалиха от официалния сайт. Дано да не претърпи значими промени, защото определено радва окото:

 

http://www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=144 ... skou-rally

 

Петер Солберг май е намерил пари и ще кара.

 

11 WRC -та, направо прекрасно в условията на криза, като за последна година с истински коли.

 

Българите с S2000 ще имат конкуренция. Тамън ще видим може ли Шкодата да се опре на една ..... Фиеста :). Е верно че Фиестата ще я кормува не кой да е, а другия Солберг, ама пък Митко е въртял по тия завой 100-ци пъти, така че ако падне да не се оправдава!

 

В JWRC - също ще има добра конкуренция за Тошко.

 

Въобще като коли и пилоти - събрал се е върха. Да видим като организация как ще се представи Янакиев.

 

От опита ми в Гърция и Турция, БГ феновете сме на ниво. Но тук трябва да надминем себе си, зер такъв шанс се получава веднъж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е други жерлаещи няма ли ?

Преди варнеската гупа правеха организация и ако се не лъжа ходеха на Белмекен. Само че сега с тези 50лв вход за поляната да гледаш ми се види малко гадно. Някой има ли представа дали ще има места къде ще може и без пари да се гледа ?

Ако звъннеш на Ясен може да се разберете нещо, защото със сигурност ще ходят една варненска група! Аз тази година ще пропусна за съжаление - смените на работа не ми позволяват! ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, защо не направим едно колективно посещение на събитието?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТСТЪПКА от 15 на сто ще бъде направена за билетите, закупени от българските автомобилни клубове, заяви за RallyXpress мениджърът на ралито Димитър Агура. Това е било взето като решение на последното по дата заседание на организационния комитет на 41-ото издание на рали България.

 

„Могат да бъдат закупени с тази отстъпка, след като се свържат със Силвия Христова”, допълни Агура.

 

:: За контактите си, клубовете могат да използват следния електронен адрес: silviya@rallypool.bg

 

Дали ще има време да се поръчат по този начин билети за клуба? И ако има възможност дали ще се разберем колко да вземем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТСТЪПКА от 15 на сто ще бъде направена за билетите, закупени от българските автомобилни клубове, заяви за RallyXpress мениджърът на ралито Димитър Агура. Това е било взето като решение на последното по дата заседание на организационния комитет на 41-ото издание на рали България.

 

„Могат да бъдат закупени с тази отстъпка, след като се свържат със Силвия Христова”, допълни Агура.

 

:: За контактите си, клубовете могат да използват следния електронен адрес: silviya@rallypool.bg

 

Дали ще има време да се поръчат по този начин билети за клуба? И ако има възможност дали ще се разберем колко да вземем?

 

Клуб Шкода като юридическо лице не съществува още, доколкото знам smile049. Другия вариант е чрез АМРК "Шкода Класик"(може би бъркам, но би трябвало все още да съществува - Хашек да каже) да си купите билети с отстъпка :-k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те трябва да са с VIP достъп дори без да плащат. Ако за тях е тази мизерна отстъпка от 15% просто smile045

 

При опит за покупка от тикетпро.бг следва...

Събитието, което търсите не може да бъде открито.

 

•Събитието е минало, отменено или спряно от продажба.

Извинете ни за неудобството.

smile096
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пълна излагация както винаги. Не стига че искат пари, а и не знаят как да ги вземат :smt0344

 

Колеги имам ГООООООЛЯМ проблем:

От къде да взема френското знаме? Ама по голямо например 150x90 или по голямо. Никъде в София не мога да намеря. Ако някой има идея на що годе разумна цена.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе пълна излагация както винаги. Не стига че искат пари, а и не знаят как да ги вземат :smt0344

 

Колеги имам ГООООООЛЯМ проблем:

От къде да взема френското знаме? Ама по голямо например 150x90 или по голямо. Никъде в София не мога да намеря. Ако някой има идея на що годе разумна цена.....

Проблема може да си го решиш ,като за целта си купиш българското знаме,все пак има и български участници,а и ти нали си българин? Освен ако в вените ти тече френска кръв....... smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да съм българин, ама не мога да си кривя душата - фен съм на Льоб :) Българско знаме вероятно също ще имаме и ще подкрепяме нашите пилоти. Но Льоб си е Льоб. :)

 

Кръвта ми е българска, ама не отивам на война, а да се накефя на карането на най-добрите (които за съжаление не са българи). Тъй че ТЪРСЯ френско знаме, щото ще рева с пълно гърло, подкрепяйки французин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.