Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новобранец пита


imperor

Recommended Posts

Здравейте на всички!

Не казвам, колеги, защото аз не се чувствам още такъв. Имам свидетелство за управление едва от 3 дни, което не ми пречи да съм влюбен в автомобила, който се опитвам да карам. Изкарах курсовете на Fabia SDI 1.9 хечбек и си взех Fabia Comfort 1.9 SDI, комби, на старо, от автокъща, внос от Италия.

За мене това е един спокоен автомобил, който напълно пасва на характера ми. Но имам ужасно много въпроси, понеже не съм въобще в час нито със сервизите, нито с поддръжката на колата. Около мене се раздават противоречиви мнения от колеги и приятели, които ме объркват доволно, а и от прочетеното тук във клуба вече съм доволно притеснен...

Надявам се на помощта на по-опитните между вас, понеже в сервиз може да ме баламосват както си искат. Дадох вече 630 лева за смяна на ремък, ролки, масло, филтри и тампони на предно окачване. Не съм бил там и не знам какво е сменено... И дали въобще е сменено...

Първия ми въпрос е: Когато дам контакт и запаля двигателя, на мястото в циферблата на километража, което показва изминатите километри за деня започва да мига надпис: service INSP. След няколко минути надписа изчезва и се появява отчета за изминатите километри. Ако спра за известно време и пак тръгна, надписа се появява отново. Какво означава това?

Втория ми въпрос: При огледа на колата в автокъщата предните стъкла се сваляха и вдигаха без проблем. След като ми поставиха алармата (задължително заради Каско-то), десния прозорец спря да работи. Левия все още движи. Възможно ли е техника да е сгафил нещо с жиците? Благодаря предварително, на отзовалите клубни членове!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

По първи въпрос: Прочети внимателно:

INSP or OIL SERVICE-изчистване на борд компютър - http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=11184

 

Втори въпрос- отвори си кората на вратата. Така от растояние- не мога да ти помогна. Може да са ти прекъснати кабелчетата....

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

По първи въпрос: Прочети внимателно:

INSP or OIL SERVICE-изчистване на борд компютър - viewtopic.php?t=11184

 

Втори въпрос- отвори си кората на вратата. Така от растояние- не мога да ти помогна. Може да са ти прекъснати кабелчетата....

 

Поздрави!

Ако прозорците въобще не реагират, вероятно е някой жицкаджия да е объркал нещо, но ако реагират от дъжд на вятър, просто може да е зацапана платката с бутоните, което често се случва. Почиства се лесно след като се разглоби от дръжката на вратата.

А и от коя година е колата, вече признават заводските аларми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

По първи въпрос: Прочети внимателно:

INSP or OIL SERVICE-изчистване на борд компютър - http://skodaclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=11184

 

Втори въпрос- отвори си кората на вратата. Така от растояние- не мога да ти помогна. Може да са ти прекъснати кабелчетата....

 

Поздрави!

Благодаря за светкавичния отзив! Опитах да нулирам настройките на бордкомпа, както беше обяснено. Не се справих и ще опитам пак. :( Днес карах около 160 километра и забелязах, по-скоро чух, че когато колата е в покой с пуснат двигател се чува едно много фино дрънчене или жужене, не знам точно как да го определя, което изчезва, когато натисна съединителя докрай. Това означава ли, че скоро ще сменям съединител? Засега си отделя доста сносно и не усещам приплъзване или незацепване... Отново напомням, че опита ми е нулев и е възможно да задавам тъпи въпроси, за което моля да бъда извинен. :oops: Но все отнякъде трябва да се понауча на нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен колата е на 15 хиляди и сии го има това фино дрънчене на съединителя... На празен ход като натисна съединителя шума определено се променя.

Не знам дали е нормално, може някой колега да каже?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак!

Колата я взех без радио. Не е лошо да си има. Препоръчаха ми да си взема оригинално, за да нямам проблем с акумулатора и светлините на радиото.

Нито знам какво е оригиналното радио, нито ми е известно откъде да го закупя и на каква цена, а за монтаж и дума да не става. Ще бъда благодарен на всяко мнение по въпроса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте пак!

Колата я взех без радио. Не е лошо да си има. Препоръчаха ми да си взема оригинално, за да нямам проблем с акумулатора и светлините на радиото.

Нито знам какво е оригиналното радио, нито ми е известно откъде да го закупя и на каква цена, а за монтаж и дума да не става. Ще бъда благодарен на всяко мнение по въпроса!

 

Не виждам никакъв проблем да си сложиш обикновено радио/CD. С читав монтаж(в Тояга примерно) няма да имаш проблеми нито с акумулатора, нито със светлините на радиото(??? :-k ). Честно казано не се сещам за нито една форумска Фабия единица със заводско CD, пък никой не е пропищял досега(май :-k ). Пък и цената на ново заводско радио за Фабия май е колкото доста по-добро афтърмаркет такова smile049.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митко е с Шкода Симфони. Лошото е, че за единицата, CD свири само WMA и никакво мп3. По-добре си вземи едно ново радио, а още по-добре с вграден блутуут и микрофон, че да използваш и свободни ръце. Оригиналното радио CD, като ново беше към 900 лв.

За монтажа, по-далеч от Тойага. Това което е написал и колегата spgi в другата тема, фабричната инсталация е с 12V на две букси, като едната идва на мястото (за моя модел Блаупункт) за изход на ел. антена. Дори и в ЕТ, като са го монтирали CD, не са знаели и на са преъснали вторите 12V. За Шкодите Блаупункт има специален преходник, който прекъсва вторите 12V инищо не се реже, но тука в Бг, такива неща не се признават.

За лошото ми мнение за Тойага, преди време си взех блутуут модул на същата фирма, който само се щраква на C2/C3 буксите на радиото. Оказа се че, външните изходи се разделени с един диод и от вторите 12V, блутуута беше непрекъсната активиран, вместо само кагато е включено радиото. Бях на път да изхвърля целия модул, но един приятел ми даде телефона на негов познат, който само като погледна за какво става въпрос, веднага мерна второто захранване и го прекъсна и нещата заспаха. Модула го монтираха в Тойога и ако за захранването съм склонен, да им простя, то за отвратителното сглобяване на корите по интериора не мога. Почти всички панели които сваляха, след това ги свалях и аз за да ги намествам. Като върха беше, че няколко месеца след монтажа, се оказа че блока за управление на вентилацията и климатика се клати зверски откъм пътника. Оказа се че при четири винта, по два с малка стъпка и два с голяма стъпка на резбрата, са ги объркали. За мен това си е некомпетентност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оригиналното шкода симфони:

- не свири мп 3

- скъпо е-600 лв чисто ново и около 150-200 от ибей втора ръка (за техника от преди 10 г smile056 )

+ изтлежда добре в сравнение с допълнително монтирано СД, светлините са същите като на останалите уреди в колата, т.е придава завършен вид.

+ няма го досадното слагане и махане на панела при всяко влизане8излизане от колата.

+ монтажа е елементарен - плуг енд плей.

Аз като фен на оригиналните неща бих те посъветвал да потърсиш симфони в ибей.де , появяват се добри оферти понякога, а ако невъзможноста да плейва мп 3 е пречка за теб, можеш да си монтираш Х-кар линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз бих те посъветвал да отидеш в технополис, избираш си mp3 плеър с USB, hands free, и т.н.... и ще ти го монтират там с гаранция.

За служедните ми автомобили така направихме и не сме имали проблем. Ако колата ти нощува на улицата, задължително да е с падащ панел.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за мненията. Ще карам по задачите и като имам резултат ще се обадя да кажа какво съм направил. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казаха колегите, вземи си обикновено CD .. почти навсякъде ги монтират, а всяко е с гаранция минимум 2 години

това с проблемите с акумулатора за първи път го чувам

взимаш си някое със зелена/синя светлина и си заспива...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Взех си от Технополис едно LG за 169 лева със CD и USB и даже си го монтирах сам с помощ на колега. Никакъв проблем smile021 . Благодаря на всички за съветите! Леко шофиране и smile027 !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си от Технополис едно LG за 169 лева със CD и USB и даже си го монтирах сам с помощ на колега. Никакъв проблем smile021 . Благодаря на всички за съветите! Леко шофиране и smile027 !!!

добре си направил, LG са евтини и не създават проблеми. Няма смисъл да се охарчваш излишно smile021

след като си го монтирал сам обаче не ти ли отпада гаранцията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти колко Ф2 1.9SDI си виждал? Защото аз нито една. Този двигател го слагаха на Ф1, а и покриваше ЕВРО 3 нормата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си от Технополис едно LG за 169 лева със CD и USB и даже си го монтирах сам с помощ на колега. Никакъв проблем smile021 . Благодаря на всички за съветите! Леко шофиране и smile027 !!!

добре си направил, LG са евтини и не създават проблеми. Няма смисъл да се охарчваш излишно smile021

след като си го монтирал сам обаче не ти ли отпада гаранцията?

ефтини и въобще не свирят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе колкото за толкова свирят

ако не е pioneer за 600 лв. не може ли?

 

п.с. не че имам LG,аз си карам с трансмитер и флашка smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех си от Технополис едно LG за 169 лева със CD и USB и даже си го монтирах сам с помощ на колега. Никакъв проблем smile021 . Благодаря на всички за съветите! Леко шофиране и smile027 !!!

добре си направил, LG са евтини и не създават проблеми. Няма смисъл да се охарчваш излишно smile021

след като си го монтирал сам обаче не ти ли отпада гаранцията?

Ами момчето в магазина (Техномаркет на Враждебна, а съм писал Технополис, ама карай) каза, че гаранцията е две години и да си го поставя сам, даже на място ми обясни кое в какво се включва. Много съм доволен и от звука и от мощността и от дизайна - естествено свети в зелено. smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе колкото за толкова свирят

ако не е pioneer за 600 лв. не може ли?

 

п.с. не че имам LG,аз си карам с трансмитер и флашка smile049

сложи си Пайнер за 180лв ище видиш ОГРОМНАТА РАЗЛИКА smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами момчето в магазина (Техномаркет на Враждебна, а съм писал Технополис, ама карай) каза, че гаранцията е две години и да си го поставя сам, даже на място ми обясни кое в какво се включва. Много съм доволен и от звука и от мощността и от дизайна - естествено свети в зелено. smile035

това е добре

за технополис съм сигурен, че имаха условие те да ти го монтират (20 лв.), за да важи гаранцията... това бше последният път като проверявах, което си беше отдавна

 

bega4kata, пайнер за 10 лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами момчето в магазина (Техномаркет на Враждебна, а съм писал Технополис, ама карай) каза, че гаранцията е две години и да си го поставя сам, даже на място ми обясни кое в какво се включва. Много съм доволен и от звука и от мощността и от дизайна - естествено свети в зелено. smile035

това е добре

за технополис съм сигурен, че имаха условие те да ти го монтират (20 лв.), за да важи гаранцията... това бше последният път като проверявах, което си беше отдавна

 

bega4kata, пайнер за 10 лв?

за 180 :oops: изпуснал съм осмицата в бързината

/иначе за 10 ...добре би било/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте и от мен, току-що се присъединявам към форума, тъй като (до известна степен и под влиянието на 2ма активни членове на настоящия форум, имена няма да споменавам) от 1 седмица съм горд притежател на Фабия 2 хечбек, 1.6 дизел. Като новобранец, реших да пиша в същата тема, вместо да отварям нова, гледам, че има доста съвестни и компетентни потребители, та се надявам да дадете идея. Проблемът е следният: аудиосистемата ми е SkodaAuto SWING MP3, с 4 високоговорителя във вратите - стандартно - монтирана от ЕураТек Ауто София. Снощи забелязах обаче, че отзад високоговорителите вадят някакви вибрации от бас, но никакъв друг звук. Отпред всичко си е нормално. Разцъках абсолютно всички настройки на аудиото, обаче гледам, че има баланс за леви/десни колони, а не за предни/задни. Някакви идеи по въпроса?

 

Другото ми питане е свързано с алармата МЕТА СИСТЕМ дето я монтират уж за фабрична - някой да сподели впечатления за нея?

 

Благодаря предварително на всички отзовали се и ще ми е драго да се запозная с вас на по smile027 на някоя следваща среща в София

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добре си дошъл. А за свиренето, като ти кажат че е с четири колонки, това означава две основни и две пищялки. А с осем първото + две колони отзад и две пищялки отзад. И вероятно нищо не са мотирали, така са я поръчали.

А за алармата, няма нищо общо с фабричната, едва ли са ти я представили за такава. В раздел на Румитата има интересна за теб тема оносно алармата. Само дето не е никак ласкава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега добре си дошъл. А за свиренето, като ти кажат че е с четири колонки, това означава две основни и две пищялки. А с осем първото + две колони отзад и две пищялки отзад. И вероятно нищо не са мотирали, така са я поръчали.

:smt017

 

А за алармата, няма нищо общо с фабричната, едва ли са ти я представили за такава. В раздел на Румитата има интересна за теб тема оносно алармата. Само дето не е никак ласкава.

Ако е фабрична, няма да е монтирана тук. Ако имаш отделно дистанционно за алармата - не е фабрична.

Аз съм с фабрична и се задейства заедно с централното от бутона на ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.