Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматично заключване на вратите


bukich

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам един въпрос за О2, има ли опция в компютъра, когато запалиш колата и минат 10 секунди примерно вратите автоматично да се заключват и съответно като загасиш двигателя автоматично да се отключват.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има. Но не е на секунди, а над 20 км/ч. При изваждане на контактния ключ се отключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно е, лично съм видял на едно ренде симбол как действа - иначе имаш ключе при запалката и се отключваш, когато искаш.

 

Извинявам се за спама в темата, но ще си позволя малко и аз да попитам.

Аз, понеже съм с класик версия, никъде нямам цвъчки да ми се заключват и отключват вратите ръчно, само бутон при запалката(не знам дали при по-високо ниво има на фейслифт 2). Та, като заключа вратите с бутона при запалката, отключването е малко куцо... Дръпваш два пъти дръжката на вратата и тя се отваря - на първият дръп се вдига блокажа във вратата, на втория вратата се отваря.

 

Пита се - да не би да мислят, че това е сейфти за едно дете, возещо се отзад, защото аз очаквах това да е само на предните врати, а то не е така??? Две дръпвания на дръжката и вратите се отварят, дори да си ги залостил с не знам какъв катинар... Детето няма да дръпне един път, а ще си дърпа колкото си иска. Има ли опцийка да се пипне това нещо? Например, задните да не могат да правят това нещо, само предните. Честно казано не съм пробвал отвън дали е същата ситуация, но ако е така...... аз нямам заключване на вратите в движение :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на това бутонче, е да не могат вратите да се отварят отвън. А по въпроса за децата, предполагам, че знаеш, че всяка кола има детско заключване на задните врати, което се активира с едно палче, намиращо се до бравата на вратата. :smt004 С две думи идеята е да се предотврати интервенция отвън на вътре, а не обратното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има. Но не е на секунди, а над 20 км/ч. При изваждане на контактния ключ се отключва.

 

Супер това ми стига :)

Как мога да го активирам при мен или трябва да я карам в Еуратек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки с VAG-COM кабел и лаптоп може да го активира

 

Не съм пробвал, но си мисля, че и отвън трябва да могат да се отворят вратите, дори и заключени. Има някакви европейски разпоредби в случай на ПТП. Или при задействане на възглавниците се отключват вратите автоматично... не знам. Но би трябвало да може да се отвори.... Ще пробвам тия дни, може да има нужда да се дръпне дръжката n-пъти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки с VAG-COM кабел и лаптоп може да го активира

 

Не съм пробвал, но си мисля, че и отвън трябва да могат да се отворят вратите, дори и заключени. Има някакви европейски разпоредби в случай на ПТП. Или при задействане на възглавниците се отключват вратите автоматично... не знам. Но би трябвало да може да се отвори.... Ще пробвам тия дни, може да има нужда да се дръпне дръжката n-пъти...

Не знам при теб как е, но при мен е така. При заключване с това копче отвън вратите не могат да се отварят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен също не се отварят отвън. Даже когато с е заключено с това копче и отворя някоя врата отвътре с две дръпвания на дръжката, иляза и я затворя, мога да я отворя и отвън, но не и другите врати. Тоест след активирането на бутоно зада се отвори коя да е врата отвъ, първо трябва да се отвори индивидуално отвътре или да се деактевира бутона.

Иначе колегата който пита за кабел има ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да го активирам при мен или трябва да я карам в Еуратек.

Ако си с MaxiDOT става от менюто!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chavdarlk,сигурен ли си?При мен го няма от там да се вкл./изкл.

 

П>С>Ясно е,че няма да се отварят отвън.Каква иначе ще му е идеята.Направено е да не те измъкне някой от автомобила на светофар или да ти вземе нещо от автомобила.

При недай си боже катастрофа,всички врати се откл. автоматично!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При недай си боже катастрофа,всички врати се откл. автоматично!

 

Надявам се да е така :)

Днес пробвах да я отворя отвън при заключени врати - след 20 дръпвания на дръжката се отказах smile048

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе да ама не и при мен го няма. Според мен зависи кои функции са включени да се управляват от МаксиДот, защото и аз и шурето сме с Макси, една година, ама той има повече опции за управление от мен + въпросната. Трябва да се види дали може с Ваг да се активират допълнителни менюта на Макси-то!

Поздрави! smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята на това бутонче, е да не могат вратите да се отварят отвън. А по въпроса за децата, предполагам, че знаеш, че всяка кола има детско заключване на задните врати, което се активира с едно палче, намиращо се до бравата на вратата. :smt004 С две думи идеята е да се предотврати интервенция отвън на вътре, а не обратното.

 

 

До бравата на вратата? Палче? Хммм... аз трябва да го огледам това нещо, че някак не разбирам какво ми обясняваш :) Трябва да видя, защото отвътре до ръчката и по вратата няма такива екстри...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен не е палче, а кръгла врътка с прорез за ключ. Прилича на деактивацията на пасажерската възглавница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ VALDO:

 

 

SETTINGS

CONVENIENCE

DOOR LOCK

AUTO LOCK (чавка)

AUTO UNLOCK (пак чавка)

BACK

BACK

BACK

 

и си готов smile004

Грешката е моя!На мойта го има това меню!Една друга го нямаше!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ VALDO:

 

 

SETTINGS

CONVENIENCE

DOOR LOCK

AUTO LOCK (чавка)

AUTO UNLOCK (пак чавка)

BACK

BACK

BACK

 

и си готов smile004

Грешката е моя!На мойта го има това меню!Една друга го нямаше!

 

И аз пробжах по този начина на Супърба, но не става. В CONVENIENCE няма DOOR LOCK. ???????????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем наскоро се бях заиграл и аз с тези функции. При мен е 1:1 както го каза Доктора. В DOOR LOCK освен споменатите 2 функции имам и още една SINGLE DOOR :-k Някой знае ли тя за какво е. В тъпата книжка нищо не пише за функциите на борд компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем наскоро се бях заиграл и аз с тези функции. При мен е 1:1 както го каза Доктора. В DOOR LOCK освен споменатите 2 функции имам и още една SINGLE DOOR :-k Някой знае ли тя за какво е. В тъпата книжка нищо не пише за функциите на борд компа.

 

При заключване заключва (естествено) ВСИЧКИ врати. При отключване (ако натиснеш само един път бутона на дистанционното) отключва САМО ШОФЬОРА. Ако в рамките на 1.5 сек. натиснеш ДВА ПЪТИ дистанционното - отключва ВСИЧКО. Удобно е, когато ползваш често сам колата. При мен е така програмирано.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Докторе :smt004 Ще разцъкам пак компа, че май имаше и други неща, които не знам за какво са и ще питам пак ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В CONVENIENCE няма DOOR LOCK. ???????????

Някъде другаде са го забутали в менютата. Имаш, не може да го нямаш. Мен например ме е яд, че нямам TV на COLUMBUS-а, ама при мен не е "забутано някъде", просто съм OCTAVIA :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
В CONVENIENCE няма DOOR LOCK. ???????????

Някъде другаде са го забутали в менютата. Имаш, не може да го нямаш. Мен например ме е яд, че нямам TV на COLUMBUS-а, ама при мен не е "забутано някъде", просто съм OCTAVIA :smt032

 

Абе има нещо нередно при мен.

В софия в Еуратек неможаха да ми активират функцията. Днеска сменях масло в Сливен и тук не можаха да ми я активират да се самозаключва и казаха, че има проблем и ще правят запитване към Чехите.

 

Някой да има идеи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.