Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Автоматично заключване на вратите


bukich

Recommended Posts

И при мен го нямаше в менюто и ми го активираха в Еуратек, трябва да видя дали сега ще се е появило.

Иначе нямах и дневни светлини в менюто но след активация с VAG-COM на светлините се появи и такова меню в maxidot-a.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Някой да има идеи?

Имам, ама не ми се приказва... Още... Чакай да видим от Чехия какво ще кажат. Макар, че и аз "имам идея" какво ще е...

 

(Че "нямат идея" защо е така... Ама "това не е проблем - функционира нормално - карай си така".)

 

П.С. 1 Играта на думи сама се получи smile009 - не е нарочно.

П.С. 2 дано не съм прав все пак де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да се самозаключва?след 15км/ч?

има си го

 

За това говоря. Знам , че трябва да го има, но немогат да го активират. Дори нещо са ми разбутали. Преди показваше температура на маслото, сега не го показва, само _ _ _ _ _ _ все едно не е загряла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да се самозаключва?след 15км/ч?

има си го

 

За това говоря. Знам , че трябва да го има, но немогат да го активират. Дори нещо са ми разбутали. Преди показваше температура на маслото, сега не го показва, само _ _ _ _ _ _ все едно не е загряла.

по обстойно разгледайте байт по байт....а дали програмата не подържа/не вижда тази опция??С по-нова версия :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение, че и на О1 има такава джаджа за автоматично отключване/заключване на вратите, не виждам логика да са го пропуснали в системата на О2 и на С2, ако ще и "Класик" да са.

Не че разбирам много, но като се вземе предвид, че в темата имаше доста зададени въпроси (макар и зададени много отдавна), а отговорите им не бяха съвсем изчерпателни, ще си позволя да напиша следното:

При мен са активирани следните неща:

1. Auto lock - автоматично заключване на вратите при достигане на ... да кажем 20км/ч (поне така пишеше в някой от предишните постове)

2. Auto unlock - автоматично отключване на вратите при сваляне на контактния ключ от таблото - това при мен не е активирано щото предпочитам, по една или друга причина, вратите ми да се отключват само с бутона зад скоростния лост или по единично по гореспоменатия начин - с двойно дърпане на дръжката на всяка врата (този метод е крайно неподходящ за хора, които се качват за първи път в колата ви, за тях е добре да натиснете бутончето зад ск. лост своевременно преди да решат да излизат, щото макар и възрастни дърпат яко в стремежа да си отворят и дръжките пращят доста тъжно, така че...)

3. Single door unlock - тъй като ми се налага да ползвам колата предимно сам, то използвам тази функция, за да не хабя излишно машинките на другите врати :) (да напомня, че при еднократно натискане на бутона за отключване на дистанционното управление, се отключва само шофьорската врата, а при второ натискане в рамките на 1,5сек, както е написал Доктора, се отключват и останалите врати (вкл. багажника).

Относно защитата от евентуално нежелано отваряне отвътре на задните врати (да речем от деца), то при О2 и предполагам по същия начин е и при О2-фл, както е написал колегата evin - това става с помощта на контактния ключ, който се мушка и завърта в определеното за това място разположени близо до ключалката (вижда се, като се отвори вратата), а не както е при 90% от автомобилите по нашите пътища - където това е решено с едно просто палче, което се щраква с пръст.

Относно отключването на вратите отвътре при О2 - опитът показва, че ако вратите се заключат с бутончето зад скоростния лост или чрез функцията за автоматично заключване (вж. т.1), то това е възможно с двойно дърпане на дръжката. Същото е възможно и при заключване на вратите отвън, с дистанционното, но при деактивирани обемни датчици (с бутончето в основата на "Б"-колоната на колата). Вратите не могат да се отключат отвътре ако е заключено по нормалния начин - отвън с дистанционното и без други дейности.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го активирах през макси дота,порових и го открих,а мислих,че го нямам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте малко повече инфо за Макси дот-а, че наистина не можах да се оправя с активирането на тази опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето :)Влизаш в менюто и караш по тези стъпки.

 

SETTINGS

CONVENIENCE

DOOR LOCK

AUTO LOCK (чавка)

AUTO UNLOCK (пак чавка)

BACK

BACK

BACK

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за инфото, справих се още снощи доста е лесно, аз бях забравил как се влиза в менюто. Активирах функцията и работи без проблем. Ако някой се сети за нещо което може да се активира през това меню и е полезно нека да пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.