Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми


warfather

Recommended Posts

Кой с каква марка и модел зимни гуми смята да посрещне очертаващата се най-студена зима :) ?

 

Събирам мнения че още не съм решил твърдо какви да си взема и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goodyear. Миналата година си ги взех на някаква разпродажба. Доста съм доволен. Разликата е доста голяма на фона на другите, които съм карал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм се замислил за Lassa SNOWAYS ERA; SAWA ESKIMO; FULDA KRISTAL

Тъй като ласата модела е от тази година и е от продуктовата гама на бриджстоун за нашите условия може да се окажа перфектна. Савата знам от приятел който е рали състезател, че миналата зима е карал с такива и е доволен. А за фулдата гледах че за среден клас според немските класации е добре представяща се. Има и други но те са вече за по сериозни зимни условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подкрепям warfather за Фулда-та - гледах я по сравнителни тестове на ADAC, че е най-добре представящата се общо взето за среден клас гума (вярно че беше зимата на 2008, но все пак...) и сега ще карам с Фулда Кристал Монтеро 2 трета зима (за късмет Голфът и Фабията са с един и същи размер :)). Размерът е 185/60/R14. Доста съм доволен от тия гуми общо взето, качих ги на Пампорово по средата на декември с 5 човека в колата и пълен догоре багажник на комби без никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден взех uniroyal. Не са много скъпи. Определено не съм ги пробвал на сняг, щото няма къде, но на много мокър път от първа като ръгна рязко на втора, не превъртат, а държат стабилен курс. А смятам на много колеги им е известно какви щуротии върши въртящия момент на TDI моторите с предните гуми. Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки според джоба си ... а и в Сливен не мисля че има кой знае каква зима. Тук пада за 2-3 дена сняг после се стапя и на другия ден е на лед по пътя който седи пак 2-3 дена и това е зима, после е студено със силен вятър и сухи улици. Мисля че всички тези неща са определящи за гумите, което ме кара да не взимам прекалено меки гуми които са за лед и сняг защото на сухото ще заминат за нула време. Иначе за ЗИМНИ гуми GISLAVED е за тези които имат 1-2 месеца само сняг в района си. Ласата за сега си оправдава цената и качеството особенно новия им модел. Ще видим дилърите все пак какви цени ще кажат че големи варирания на цени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клебер,останаха ми от миналата също не много топла зима, изключително съм доволен. Толкова сняг, колкото миналата зима, не съм газил никога!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Conti Winter Contact TS 800 =D>

 

Определено са the best ама не са малко пара. :smt017

за трети сезон ще ги обувам, но гумите трябва да са хубави, защото нямам АБС smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...защото нямам АБС smile021

Еее, направо съм разочарован.

Еми такъв е живота smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

good year ultra grip 7 трета зима ще карам с тях направо къртя асвалта никога не съм закъсвал с тях за мен това е гумата за зима

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

good year ultra grip 7 трета зима ще карам с тях направо къртя асвалта никога не съм закъсвал с тях за мен това е гумата за зима

 

:smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко да възкликна като един форумец миналата година:"е,как не ви омръзна!",ама видях,че са все нови пишещи и се отказах.

Питам се,дали се заглеждате в тестовете на гуми,които прави Аутобилд.Резултатите,без изключения,са еднообразни:зимните гуми са добри на пресен и утъпкан сняг,а на сухо и мокро са направо тъжни.

Тук сме имали ожесточени разправи с форумци,които напоследък не се вясват/вероятно им е скучно/често,но аз рискувам и пак ще попитам:ако караш в София,където снегът по главните магистрали се задържа до следващия ден, след обработката е мокро,а после сухо,какви гуми следва да се сложат? Заради кварталните улички,по които минавам,да кажем,200 метра,и които никой не чисти,да чакам на опашка в гумаджийницата,да плащам за смяна и гуми?Ми,не.

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко да възкликна като един форумец миналата година:"е,как не ви омръзна!",ама видях,че са все нови пишещи и се отказах.

Питам се,дали се заглеждате в тестовете на гуми,които прави Аутобилд.Резултатите,без изключения,са еднообразни:зимните гуми са добри на пресен и утъпкан сняг,а на сухо и мокро са направо тъжни.

Тук сме имали ожесточени разправи с форумци,които напоследък не се вясват/вероятно им е скучно/често,но аз рискувам и пак ще попитам:ако караш в София,където снегът по главните магистрали се задържа до следващия ден, след обработката е мокро,а после сухо,какви гуми следва да се сложат? Заради кварталните улички,по които минавам,да кажем,200 метра,и които никой не чисти,да чакам на опашка в гумаджийницата,да плащам за смяна и гуми?Ми,не.

smile159

 

И когато тръгнеш на път и те завали сняг, какво правиш? - Молиш се да не трябва да спираш нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо колега Ашко аз съм бакшиш и за мен гумите са определящи особенно в град който целия е разкопан и няма пари за почистване. За това и смятам да подготвя едни чисто нови зимни гуми които да седят на склад и да се ползват по предназначение на сняг и лед. В сегашното време съм с гуми които да държат добре на сухо и по топло време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше 2000г. и тогава купихме за аудито 80ка едни Фулда Монтеро ли бяха,ще ви излъжа. Сега вече този модел не се предлага. Но тогава с тях качихме Петрохан без вериги, който беше затворен, и имаше близо 40 см неотъпкан сняг. Е евалата им правя. =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За малко да възкликна като един форумец миналата година:"е,как не ви омръзна!",ама видях,че са все нови пишещи и се отказах.

Питам се,дали се заглеждате в тестовете на гуми,които прави Аутобилд.Резултатите,без изключения,са еднообразни:зимните гуми са добри на пресен и утъпкан сняг,а на сухо и мокро са направо тъжни.

Тук сме имали ожесточени разправи с форумци,които напоследък не се вясват/вероятно им е скучно/често,но аз рискувам и пак ще попитам:ако караш в София,където снегът по главните магистрали се задържа до следващия ден, след обработката е мокро,а после сухо,какви гуми следва да се сложат? Заради кварталните улички,по които минавам,да кажем,200 метра,и които никой не чисти,да чакам на опашка в гумаджийницата,да плащам за смяна и гуми?Ми,не.

smile159

 

И когато тръгнеш на път и те завали сняг, какво правиш? - Молиш се да не трябва да спираш нали?

 

И ако спре в нечии багажник да не яде много бой :mrgreen: smile091.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...след обработката е мокро,а после сухо,какви гуми следва да се сложат?

 

Ами зависи от температурата... Характерно за зимните гуми е, че материала остава досатъчно еластичен при ниски температури, докато материала на летните се втвърдява. Все едно караш по джанти - пързаля се зловещо, дори на сух път.

 

BF Goodrich си имам от миналата година - доволен съм. Само предните де - отзад си стоят летните матадорки, с които дойде колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Барум Поларис 2 и съм доволен. Миналата зима извадих няколко заседнали коли(една по една дe :D ) + един микробус, без да трябва да слагам веригите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.