Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми


warfather

Recommended Posts

Сложих нови Maloya Davos преди няколко дни, по препоръка от познати. Това ще ми е първата зима като водач и нямам представа какво ме чака... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих нови Maloya Davos преди няколко дни, по препоръка от познати. Това ще ми е първата зима като водач и нямам представа какво ме чака... :?

 

Първица, а? Със сигурност те чака много стъргане на лед и ринене на сняг :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Seat-а DAYTON (новички), а Skoda-та миналата зима карах с MILESTONE (така я купих, не е лоша гума ама е с много дълбок грайфер и е за много сняг. На асфалт е малко шумна, иначе колата спира).

 

Тази година са ми обещали едни CONTINENTAL-ки за Skoda-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази зима за пръв път ще съм с Фабия-та, досега на Фелицията съм бил с LASSA Snoways 2 и я карам всеки ден, а в Русе и околностите пада доста сняг. Мога смело да твърдя , че с тях съм като малък джип. От приятели знам че и good year ultra grip 7 са доста добри. И двата модела са на приемливи цени, по-малко от 100лв. на бр. Ласата я взех за 80.00. Имам вериги, но дори не знам как се слагат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, къде намери Ултра Грип 7 (при това 14'', ако са за Фабия) за под 100 лв. парчето, да ида да си взема и аз? Че 14-ки под 120 лв. не намирам нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, къде намери Ултра Грип 7 (при това 14'', ако са за Фабия) за под 100 лв. парчето, да ида да си взема и аз? Че 14-ки под 120 лв. не намирам нещо...

Видях ги в един сервиз, но в Бяла, Рс, става дума за 165/70 R14, за 90 и няколко лева, не помня точно, но със сигурност бяха под 100. И аз се учудих, защото знам че са по-скъпи. Човека е представител на няколо марки, едната от които е тая. Не знам дали праща по куриери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дидо, къде намери Ултра Грип 7 (при това 14'', ако са за Фабия) за под 100 лв. парчето, да ида да си взема и аз? Че 14-ки под 120 лв. не намирам нещо...

Видях ги в един сервиз, но в Бяла, Рс, става дума за 165/70 R14, за 90 и няколко лева, не помня точно, но със сигурност бяха под 100. И аз се учудих, защото знам че са по-скъпи. Човека е представител на няколо марки, едните от които са тия. Не знам дали праща по куриери.

 

Е при всички положения трябва да са били втора ръка. Или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, и аз да драсна няколко реда.

Преди две години когато взех колата беше обута с Good Year ultra grip 7+, гумите все още има доста добър грайфер, но за мое успокоение за предстоящия зимен сезон сложих 2 нови Good Year ultra grip 7+ от преде. Гумите взех на цена 107 лв. с монтажа.

Преди да ги сложа обиколих доста гумаджийници и на всякъде за моя размер 175/65/14 ми препоръча Good Year.

Лично аз съм доста доволен от гумите доста са тихи и държат еднакво добре на сухо, мокро, сняг, лед и киша, като все пак не забравяме, че трябва да се кара със скорост съобразена с дадените условия.

 

villi78 ако си 14" слагаи Good Year, ако си 15" слагай Michelin Alpine A4.

Мишелина за момента е най-добрата гума. Все още не го предлагат за 14" затова съм с Good Year.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти от мен колеги. реших тук да си драсна първия коментар а и тъкмо сложих новите гуми на Октавията. Skoda Octavia 4x4 TDI 06г. подминах 200-те хилки на километража, никакви проблеми с автомобила. та.. за втора поредна година слагам Vredestein Snowtrack 3 205/55R16. Никакви проблеми на пътя, не е шумна, с две думи гумата е добра

 

vredesteinjpg.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може да се каже кои зимни гуми са най-добри.

Ето един сайт с много полезна информация, само, че сайта е на немски:

Може да изберете размера на гумите и цифрата с най-малки показатели на определен тест е най-добра.

ADAC Winterreifen-Test: за зимни гуми.

 

http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/default.aspx

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закупен и монтиран е Michelin Alpin A4,днес беше първия му тест на заснежен и заледен път,гумата е много добра колата стои добре в снега не шумна за сега много ми хареса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.