Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Рециклиране на Ключ ?


z3f1r40

Recommended Posts

Здравейте колеги, имам едно въпросче... smile021

Може ли по някакъв начин да се рециклира сгъваемия ключ на Октавията ?? В снисъл самия механизъм вече не е като нов и при сгънато положение ключа доста "хлопа" и "трака" при разклащане. Дали има някакъв начин да се отвори и самия механизъм да се постегне ?? Доста е дразнещо и неприятно smile012

Дано сте ме разбрали правилно и дано проблемът има решение smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси Юлиян - той е човека. Отдавна се каня да отида да ми напрви моят ключ, но все не успявам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Storm Благодаря за линка, но адреса му за контакт е в град Перник, което ми е доста далеко :-k Все пак благодаря!

 

@shaft Някакви контакти на този Юлиан ?? От къде е, как да го намеря ??

 

Извинявам се че забравих да спомена, но ако може да е за Бургас или Варна smile021 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Storm Благодаря за линка, но адреса му за контакт е в град Перник, което ми е доста далеко :-k Все пак благодаря!

 

@shaft Някакви контакти на този Юлиан ?? От къде е, как да го намеря ??

 

Извинявам се че забравих да спомена, но ако може да е за Бургас или Варна smile021 smile027

 

Еми, аз като сторм, просто ти дадох името на човека... Значи не сме ти полезни, чак сега виждам, че не си наблизко... :) Ако нещо с куриери се оправяте, иначе е в Перник, същото момче е. Телефоните са от сайта...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ebay продават нови ненарязани ключове - само се мести карантията

 

http://cgi.ebay.de/SKODA-THREE-3-BUTTON ... 2a0bae2a9b

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста непознат ми е този ибей и по-точно пазаруването от него... Ако се събере групичка да се поръчат от там няколко бих се навил веднага! Но сам не смея... smile049

Други оферти ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете че се намесвам в темата, аз примерно мога ли да си поръчам ключа от и-беи да го занеса на ключар и да ми го направи там за моята кола, сега съм с обикновен ключ и допълнително поставяна аларма с наи гадните дистанционни кръглите с двете копчете...пък този сгъваемия мн ми харесва..възможно ли е да се направи тази работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

извинете че се намесвам в темата, аз примерно мога ли да си поръчам ключа от и-беи да го занеса на ключар и да ми го направи там за моята кола, сега съм с обикновен ключ и допълнително поставяна аларма с наи гадните дистанционни кръглите с двете копчете...пък този сгъваемия мн ми харесва..възможно ли е да се направи тази работа

 

 

Същото положение и при мен. Мисля, че няма да можеш, много зависи от дистанционното и кутията/разположението на бутоните и т.н. Например моят мета систем е отвратителен и няма начин това да стане особено - това ми е казвал Юлиян от key-service, ама опитва момчето и прави я някое чудо, я нещо друго.

 

Аз съм един от мераклиите за "е-бая", но аз ще си преместя имобилайзера (благодаря на Евин, че ме светна по празната кратунка, за това) и ще си използвам и дистанционно и сгъваемия ключ, ей така за прост кеф.

 

Ако някой ще прави сбирката до бея, да дава знак, да се наточим и ние.

 

Благодаря!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ще си позволя да си постна под моя предишен пост още един(този)... Отделно е от него и затова така.

 

Понеже никой не се организираше и няма дори никакво раздвижване по темата, та аз реших да си поръчам сам ключето.

Току що пристигна! AWESOME е!!! Няма такъв кеф! И не мога да повярвам, че е факт.

 

Поръчах го в понеделник, дойде днес. Човека се казва Robert Ciesielski и е супер коректен (точно от обявата на Evin, но от английския ebay, защото немски не знам аз)! Дори по мейл ми обясни всичко как стоят нещата и т.н. Прати ми го в понеделник, когато го поръчах и дойде днес със самолетна пратка приятно опакована и подпечатана/подписана от него и всичко останало както си му е реда(Такава съм получавал само от още един човек - товарищ Димон с емблемките за седалките). Направо прекрасно! Разбрах се с него да ми прати два бутона, че това ми е проекта, не ми трябват три.

 

Ето някакви първични снимки от преди минута:

13889604824843571571291371943w60cO9hPsewXHLsw6MMB_s.JPG

 

77807637118246624231291371946o8Sf9JcXPidZJ3NrMcM5_s.JPG

 

19308311239336154881291371951Th52ClQxCWNgaJwphvaw_s.JPG

 

6391927904576404511291371953UmVsPp1iB1tpQHluMRYv_s.JPG

 

Аз съм решил просто да си преместя карантиите от стария ключ, който няма нищо за кликане по него, а вътре е кух (хубавичко огледах):

g_bUPJ.jpg (не е точно такъв, но така изглежда)

 

Ще си пусна отделна тема в раздел "Сам се справих..." скоро. Единствено ще отскоча до Перник да ми го направи Юли - резките, че в момента е за дялкане.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, а как ще преместиш алармата на този, новия?

 

Моята аларма е на отделно дистанционно... Нямам си фабрична аларма и нямал съм до сега сгъваем ключ.

 

Алармата ми е тази:

 

meta_hpa_3_2.jpg

 

Дистанционното е едно към едно с това от снимката. Ще меря и ще струвам как да го направя :) До колкото гледам ключа, виждам, че бутоните са меки, не са твърди, което не е много добре, но мисля, че на око пасват с тези от дистанционното ми като позицийка.

 

Останалото е да уплътня платката, че ключа е по-хирок от сегашното дистанционно и платката ще мърда вътре. Ще го мисля, като почна ще напиша темата, само да си взема колата...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знам какво ви харесва в тоя сгъваем ключ? Специално този с Ауди/ФВ дизайна. Грозно, обемно и нефункционално. Като го хвана да запаля, все едно паля, въртейки кутия цигари, никаква ергономичност не е мислена при него.

 

Мен ако питате, най-удобния шкодаджийски ключ е от второто поколение с двата бутона върху главата на ключа. Ключ нормален, удобен и функционален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, аз също съм с отделно дистанционно като това на снимката. Отдавна се чудя дали ще успея да преместя платката в новия корпус...

post-2116-138453265861_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знам какво ви харесва в тоя сгъваем ключ? Специално този с Ауди/ФВ дизайна. Грозно, обемно и нефункционално. Като го хвана да запаля, все едно паля, въртейки кутия цигари, никаква ергономичност не е мислена при него.

 

Мен ако питате, най-удобния шкодаджийски ключ е от второто поколение с двата бутона върху главата на ключа. Ключ нормален, удобен и функционален.

 

Много хубаво ключенце е :) Нито се опитваме да копираме по-големите, нито нищо. Просто е красиво. Може да е голяма кутийката, тук си прав. Трябва да го видя как стои на стартера... Честно да ти кажа, аз го предпочитам пред тоя сегашния! Ама в пътииии...! :)

 

Привет, аз също съм с отделно дистанционно като това на снимката. Отдавна се чудя дали ще успея да преместя платката в новия корпус...

 

Ами, ще мога да ти кажа, ако измериш колко е дълга платката и къде точно попада бутончето. Аз ще го измеря тази вечер, че сега в офиса нямам налични инструменти дори да го отворя... Остава другото - има и с три бутона, ако там попаднеш някъде... супер ще е. Ще се лишиш от единия бутон, като гледам, но ще имаш отключване и заключване...

 

 

Поздрави

 

ПП: Аз за момента се ориентирам по тая снимка, че ще ми паснат нещата, но ще уплътнявам платката и така.

22600901.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само внимавайте с чипа на мобилайзера. Понякога се чупят, при опит да ги измъкнеш от дупката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само внимавайте с чипа на мобилайзера. Понякога се чупят, при опит да ги измъкнеш от дупката.

 

 

А това е ясно, много се внимава с всичко, че после няма палене на колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, размерите на моята платка са 2.5x3.5 cm. Надявам се да има достатъчно място, за да се помести в корпуса на ключа. Бутоните са 2 и са на специфични места, които няма как да дефинирам.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе неможа ли да пратиш едно лично щяхме да станем 2-ма със сигурност! Все пак аз съм пуснал темата smile150 Здраве да е друг ако се навие с него съм (все пак споменах че номера с ибей не ми е ясен).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата shaft: без да искам да помрачавам какъвто и да било ентусиазъм и радост от новопридобития ключ, ще изкажа съмнението си, че ключа е за Octavia TOUR :-k , а като гледам ти май си с двойка. Не че е нещо кой знае какво де, но на Octavia II е с 3 бутона и формата му е малко по-различна :roll: .

 

Иначе ключа е трепач :!: Направо искам да му залепя емблемката :mrgreen: .

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@z3f1r40

Може да поръчам и после да се видиме и така...

 

Към колегата shaft: без да искам да помрачавам какъвто и да било ентусиазъм и радост от новопридобития ключ, ще изкажа съмнението си, че ключа е за Octavia TOUR :-k , а като гледам ти май си с двойка. Не че е нещо кой знае какво де, но на Octavia II е с 3 бутона и формата му е малко по-различна :roll: .

 

Иначе ключа е трепач :!: Направо искам да му залепя емблемката :mrgreen: .

 

Поздрави.

 

 

Абе нищо му, знам, че е за тур-а, просто аз си го избрах, защото никога няма да си взема оригинален, няма да имам такава аларма и така... Просто ще си го направя по домашна работа, че дистанционното ми е с две бутончета и не ми трябва трети и за трънк-а.

 

 

 

PS:

@allroad

Привет. Няма проблем да влезе платката, то е 6см на 3см, което не е никак хубаво. Моят чип е 2,2см на 4,5 и е ужас! Трябва бая да си поиграя да го напасна, но видях, че бутона за обемните датчици(за спирането им) и за паузата на алармата(т.е. същия бутон, спира алармата като пищи, без да я дизармва) няма да ми е активен. Просто не пасва на другия бутон - прекалено е къса платката и хубавичко ще си поиграя, но го правя - решено е. Остава да се вдигна и да отида до Перник за нарезите на ключа и след това ще го тъкмя. За сега проекта е холд он - не можах да си извадя чипчето за имобилайзера, залепен е с някакъв силикон, затова ще се отложи малко.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не знам какво ви харесва в тоя сгъваем ключ? Специално този с Ауди/ФВ дизайна. Грозно, обемно и нефункционално. Като го хвана да запаля, все едно паля, въртейки кутия цигари, никаква ергономичност не е мислена при него.

 

Мен ако питате, най-удобния шкодаджийски ключ е от второто поколение с двата бутона върху главата на ключа. Ключ нормален, удобен и функционален.

Не се обиждай,колега ама с този пост ми заприлича на лисицата,дето казала,че гроздето е кисело..........много си е удобен ключа,не ти къса джобовете,добре стои на таблото !

Поздрави !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PS:

@allroad

Привет. Няма проблем да влезе платката, то е 6см на 3см, което не е никак хубаво. Моят чип е 2,2см на 4,5 и е ужас! Трябва бая да си поиграя да го напасна, но видях, че бутона за обемните датчици(за спирането им) и за паузата на алармата(т.е. същия бутон, спира алармата като пищи, без да я дизармва) няма да ми е активен. Просто не пасва на другия бутон - прекалено е къса платката и хубавичко ще си поиграя, но го правя - решено е. Остава да се вдигна и да отида до Перник за нарезите на ключа и след това ще го тъкмя. За сега проекта е холд он - не можах да си извадя чипчето за имобилайзера, залепен е с някакъв силикон, затова ще се отложи малко.

 

Поздрави

 

Привет shaft, аз вече си поръчах клюя с два бутона и ще видя какво ще се получи.

Благодаря за инфото.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.