Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход Octavia 1 1.8T


Izobilie

Recommended Posts

Здравейте smile056

от няколко месеца карам Octavia 1.8T L&K 1999г. обаче все нещо и има, по дяволите ](*,) а си я обичам като детенце и не ми се иска да се разделяме

Така...значи разхода е едното, от нещата, които ме притесняват.Извънградско ми дава 9, градско 10-11, а смесено (което е основното, минавам близо 100км дневно) пак 9-10 според карането.

Ясно, зависи как се кара, но аз опреледено я галя, особено извънградско.Миналата седмица София-Пловдив-София ми даде разход 9, при скорост 130км/ч предимно, исках да видя и на тази скорост така ли ще харчи.Нормално ли е?

Човека, от който я купих ми каза, че и е правено нещо по двигателя, но е нов внос.От тук от там разбрах, че компютърно се настройвали, а колата опрелено си върви повече от останалите такива или поне след няколко теста, това останових.Лаик съм на тема тунинговане, но знам, че тук им разбирате на шкодовките, реших да се обърна към започнати smile126

Сменени свещи, махнат катализатор преди 20 дни и пак същата работа.

 

Благодаря предварително, за мненията ви :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от мнения колега, разхода за този двигател си е нормално голям и просто го приеми или си вземи дизел или бензинова прахосмукачка... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе множко е, но не се знае има ли компресия този двигател и какво е пипано по него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам че също така е обслужена с нови масла и филтри?

Моята е с Чип и все пак разхода е относителен, примерно тази Събота и Неделя навъртях към 1000 км. София-Плевен-В.Търново-Шумен-София и когато я карам с 90-120 км/ч разхода е 7-7.5 л/100км., ОБАЧЕ на връщане от Шумен карах по бързо и при изпреварванията се кефих на турбо-ефекта та ми даде 10.7 л/100км. Градско може да е

10-13 л/100 км. всичко зависи от крачето и от трафика.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление това е нормалния разход за този двигател.

smile175

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

130 км/ч не е галене :) Галене е да караш с 90. :) Пробвай така и ще отидеш на 7-7,5. Според мен ти е нормален разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз карам от около 2 месеца такава Октавия.

Вървежа е перфектен, но и разхода си го бива...

По магистралата разхода е около 8-9 л/100 км.

Преди около 3 седмици пътувах София - Варна - Добрич - без някакви изгъзици, смисъл - нито много икономично, нито юркане - разхода в Добрич ми дойде около 6,7

По обратния път - малко по-бързо - разхода веднага се качи на около 7,5

Според мен си заслужава по-високия разход

Карам и Октавия 1.9TDI - 90 к.с. - там разхода е просто приказка ....

Но както има една поговорка - всяко удоволствие се заплаща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема при бензиновата кола и дизеловата е че и бензиновата 1.4 тси да е като и даваш газ увеличението на разхода е много по голямо отколкото като настъпваш дизелчето.Вие ги гледате по каталог ЧЕ БЕНЗИНОВАТА НЕ ГОРИ МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ ДИЗЕЛОВАТА-АМА ТОВА Е САМО КОГАТО КАРАТЕ СУПЕР ИКОНОМИЧНО.КАРАШ ЛИ СИ НОРМАЛНО БЕНЗИНОВАТА КОЛА ТИ РАЗВАЛЯ УДОВОЛСТВИЕТО ОТ ШОФИРАНЕТО С ГОЛЕМИЯ РАЗХОД!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на мнение, че и в двата случая разходът се повишава пропорционално на натоварването.

Т.е. дизела харчи около 2/3 от бензина и при слабо, и при силно натоварване (за сравними двигатели).

А при най-съвременните бензинови двигатели положението е същото, но в случая дизела харчи около 3/4 от бензина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на мнение, че и в двата случая разходът се повишава пропорционално на натоварването.

Т.е. дизела харчи около 2/3 от бензина и при слабо, и при силно натоварване (за сравними двигатели).

А при най-съвременните бензинови двигатели положението е същото, но в случая дизела харчи около 3/4 от бензина.

изобщо не съм съгласен

скоро карах 1.4 тси и напълно съм убеден че и при новите бензинки песента е същата-висок разход при пастъпване

лами

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЕНЗИНОВАТА КОЛА ТИ РАЗВАЛЯ УДОВОЛСТВИЕТО ОТ ШОФИРАНЕТО С ГОЛЕМИЯ РАЗХОД!

тва е ебаси бисера момче smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БЕНЗИНОВАТА КОЛА ТИ РАЗВАЛЯ УДОВОЛСТВИЕТО ОТ ШОФИРАНЕТО С ГОЛЕМИЯ РАЗХОД!

тва е ебаси бисера момче smile091

аааа не ве

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
Абе провери за всеки случй дали и има нещо. Мойта извънградско преди и след чипа си дава разход 6.1-6.5.

Много си скромен, за да постигнеш този разход сигурно повече от 80-90км/ч не вдигаш и се движиш зад някой автобус с цел да нямаш въздушно съпротивление! Дай инфо с каква скорост се движиш, налага ли ти се да изпреварваш, щот за такъв разход на турбиниран бензин не съм чувал. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз тачно това щях да напиша,че зависи с колко се движиш извън града.

Не заблуждавайте така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък съм на мнение, че и в двата случая разходът се повишава пропорционално на натоварването.

Т.е. дизела харчи около 2/3 от бензина и при слабо, и при силно натоварване (за сравними двигатели).

А при най-съвременните бензинови двигатели положението е същото, но в случая дизела харчи около 3/4 от бензина.

изобщо не съм съгласен

скоро карах 1.4 тси и напълно съм убеден че и при новите бензинки песента е същата-висок разход при пастъпване

лами

Би ли споделил кой точно двигател си тествал и какви са ти впечатленията. За разхода на турбо бензина напълно съм съгласен с теб, че скача двойно при спортно каране smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако двигателите са в добро състояние, съотношението на разходите не може да се променя, независимо от стила на каране.

В противен случай ще излезе, че единият кара на въздух, а другият хвърля гориво през ауспуха.

Калориите, които са нужни са едни и същи, а ефективността по отношение на изгарянето на горивото на здравия двигател е много близо до 100%.

Използваното гориво и в двата случая е пропорционално на нужната енергия.

Интересно ще ми е, да се даде пример за бензинова ламя, и разхода на дизел при абсолютно същите условия...

Ако "ламята" похарчи около 10/100 извънградско, дизела ще похапне около 7/100...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе провери за всеки случй дали и има нещо. Мойта извънградско преди и след чипа си дава разход 6.1-6.5.

Много си скромен, за да постигнеш този разход сигурно повече от 80-90км/ч не вдигаш и се движиш зад някой автобус с цел да нямаш въздушно съпротивление! Дай инфо с каква скорост се движиш, налага ли ти се да изпреварваш, щот за такъв разход на турбиниран бензин не съм чувал. :smt030

 

110-130 km/h. Изпреварванията не са проблем на колата поради мошността която има! Не е някои умрял труп 1.6 или 1.8 без турбо или автомат да трябва да я "мачкаш" за да отлепи. С лекота, без проблем и с нужните коне ;) Много пъти съм казвал, че този спор бензин/дизел е напълно безпредметен! Всеки да кара това което му харесва/това което има!

 

Цената на нафтата е просто непосилна за мен smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до Biohazard

 

Така и не написа как постигаш този разход от 6 до 6.5л - хем не гори, хем да върви! Другите колеги с 1.8Т ще си помислят, че двигателите им са дефектни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.