Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход Octavia 1 1.8T


Izobilie

Recommended Posts

donsun, написах за изпреварванията и за скоростта, няма какво повече. Както каза Сами, много зависи от карането. Другият път с фотоапарата и снимам разхода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...значи разхода е едното, от нещата, които ме притесняват.Извънградско ми дава 9, градско 10-11

 

Според мен 9 на извънградско е твърде много! (противно на мнението на някои колеги, които въобще не карат кола с такъв мотор :))

Мойта е с AGU мотор и нормалният ми извънградски разход е 6,5 - 7 с каране по ограниченията и малко повече на моменти.

От София до морето с бързо каране ми дава 7 - 7.5. Последното ми връщане тази година беше късно, карах много спокойно и разхода ми беше 5.8 от Сл. Бряг до магистралата (Ст.Загора) и 6.2 в София.

За градско в София в трафика се радвам ако е само 10-11, нормално е толкова ако няма задръствания; късно вечер пада на 8-9 понякога.

 

Все пак ще отбележа, че това е разход според борд компютъра, който може и да смята грешно. Но моя съм го засичал веднъж и смяташе доста добре (за 2000 км даде 0.2л/100км по-малко от налятия бензин според бензиноколонките).

Ясно е, че стила на каране има голямо значение ... аз примерно карам икономично, т.е. като видя, че ще трябва да намаля отпускам газта по-рано, вместо да натискам спирачка в последния момент.

Качеството на бензина също има значение ... аз карам с 95 от Лукойл, понякога и 98.

 

Вземи да потърсиш причина за високия разход ... щом и е "баран" софтуера може там да е проблема, но почни с прочитане на грешките.

 

PS: И преди е обсъждан разхода на 1.8Т, може да потърсиш из форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти си МАФ-а с подходящ спрей.

 

Преди известно време направих сравнително бърз курс София-Варна-София - с 3-ма на борда и пълен багажник с компютри - общо 7,3/100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето едни данни върху които да размишлявате:

 

На 25.12 ми се наложи спешно да се върна в София от Шумен като тръгнах към 6 сутринта /честита коледа/, както сами се досещате трафик и полиция нямаше.

 

Шумен-София:

изминат пробег - 364 км., средна скорост 124 км/ч, време 2:56 мин., среден разход 11.3 л/100 км., по късно ще сложа и снимките от дисплея

 

Такова безумно каране не бях правил но обстоятелствата го изискваха!

 

post-4130-138453271483_thumb.jpg.jpg]post-4130-138453271512_thumb.jpg.jpg]post-4130-138453271514_thumb.jpg.jpg]post-4130-138453271517_thumb.jpg.jpg]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти ...... и обстоятелствата. По тоя път тая средна скорост е меко казано ЛУДОСТ.

 

Играл си карти със свети Петър....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти ...... и обстоятелствата. По тоя път тая средна скорост е меко казано ЛУДОСТ.

 

Играл си карти със свети Петър....

......по-скоро с Рогатия :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.