Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Изтръпнах пред компютъра!


felicialx

Recommended Posts

късмет и много добри гуми !

за гумите незнам как ги видяхте,но бих казал,добре че запази самообладание и не скочи на спирачките,те тогава и гумите нямаше да познаете какви са. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рискова маневра си беше при нулева видимост какво се движи зад тира. Можеше да се изхака челно в нещо друго.

На пак беше единствената възможна маневра в случая. Школата на Colin McRae Rally и Need for Speed си личи =D>

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, какво толкова се шашкате, бе... Движеше се с видима скорост 70-80км/ч. В началото се зачуди отдясно ли да мине отляво ли, а в последствие си мина плавно, без да носи, без нищо, без esp/asr/abs/джакузи... Просто видя, че е мокро и няма как да го спре на това мокро, онова говедо летеше и ще го помете, затова взе тая маневра, ама толкова плавна, без шашкане и без бързане!

 

Просто акъл вкара. Добре, че буса отпред избяга, а онзи по тира беше далече... Но мен ме резва на корема, какво има подир тир-а и ако оня евентурално не може да спре... Боже, мили! Челен ще си има, както каза Evin. Но маневрата си беше прекалено плавна и добра.

 

ПП: Също така, ако тир-а беше се завил малко по-рано, точно го отнася във вратите със задната дясна колонка, дори ще го метне през мантинелата... Ето това е късмета, че е уцелил секундата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен що ми се струва,че този тир видимо се движеше с дооста по висока скорост от буса и беше решил да се възползва от засилката на нанадолното за да го изпревари?!?!?

 

Иначе скороста беше малка,човека усети че няма спиране а и тва нещо летеше и да спре пак щеше да стане страшно.Добра реакция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голям късмет,че се отвори възможност за избягване на удара

:smt017

 

И добра реакция. И друго ми направи впечатление - след като избегна удара се прибра в собственото платно, плътно в дясно и спря за да укаже помощ! Накратко - дай боже повече такива водачи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

голям късмет,че се отвори възможност за избягване на удара

:smt017

 

И добра реакция. И друго ми направи впечатление - след като избегна удара се прибра в собственото платно, плътно в дясно и спря за да укаже помощ! Накратко - дай боже повече такива водачи!

 

Може да е спрял за да му помогне по друг параграф smile150

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено такава ситуация не може да се нарече късмет. Този човек има страхотно самообладание!!! На мен ми прави впечатление, че има добра видимост. Точно, когато тира залита към него той е видял, че отзад е чисто и за това зави на ляво и влезе в насрещното. Камерата все пак е от дясната страна - на мястото на пасажера. А той от ляво много преди да влезе в насрещното е видял достатъчно ясно, че колата е далече. И все пак всичко става за точно 5 секунди! Бърза мисъл, самообладание и много правилна реакция! Дай Боже всички да сме толкова адекватни като него в подобни ситуации. И дано не ни се случват често де...

 

п.с. 2 или 3 предавки свали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, човекът запази хладнокръвие и това беше единствената и правилна реакция и маневра!

Късметът в случая е, че след тира нямаше кола!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че трасето е чисто се вижда малко преди тира да се "сгъне". Колата е на десен завой и от дясно на тира се вижда пътя!

Лично аз често използвам такъв поглед върху пътя. Стига разбира се да е възможно - няма храсти, дървета и т.н. Моят инструктор ме е учил, че акъла трябва да е поне 200м пред колата :!: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адекватна реакция, шанс и много голям късмет, че нямаше кола в насрещното, която да се движи непосредствено след тира!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това заприлича на анализ на литературен герой. Какво искал да кже автора...

 

Браво на колегата, че е избегнал удара. Да запали една свещ и да направи курбан. Този ден трябва да си го помни. За мене извода е, че когато си на път всичко е възможно и винаги трябва да си нащрек. Ето защо никакви алкохоли и да не тръгваме на път уморени и недоспали, че да можем да отреагираме на подобни ситуации правилно.

 

Що се отнася до анализа ... нека и аз кажа мнението си. Тира определено беше тръгнал да изпреварва. В последния момент е видял колегата в насрещното и е набил спирачката ... на мокър път, пълен до тавана и с тир вече под ъгъл ... Ами няма как да не се свие машината.

 

Пак честито за ангела. Да си го пазиш на рамото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Тира определено беше тръгнал да изпреварва. ...

 

Абсолютно. Въпроса е дали ТИРа е бил с превишена скорост или буса пред него с прекалено ниска. Гледах няколко пъти повторението и не мога да преценя. От друга страна зад ТИРа има лека кола, което ме навежда на мисълта, че буса ги е посъбрал...

 

Абе все тая. Имаше късмет момчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Тира определено беше тръгнал да изпреварва. ...

 

Абсолютно. Въпроса е дали ТИРа е бил с превишена скорост или буса пред него с прекалено ниска. Гледах няколко пъти повторението и не мога да преценя. От друга страна зад ТИРа има лека кола, което ме навежда на мисълта, че буса ги е посъбрал...

 

Абе все тая. Имаше късмет момчето.

Тира искаше да използва нанадолното да вземе буса беше с видимо по-висока скорост!!Тира е пречупен за маневрата в последният момент спирачка до ламарината и от там на мокрото шосе тръгна на страни!!!!Няма друг вариянт!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Не се знае, може да се е унесъл и да е видял колата пред себе си в последния момент.... Та там няма видимост! Как ей така ще тръгне да изпреварва?! То се вижда как настига буса, без грам да намали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Те тираджиите обичат да си подремват на волана. Не се знае, може да се е унесъл и да е видял колата пред себе си в последния момент.... Та там няма видимост! Как ей така ще тръгне да изпреварва?! То се вижда как настига буса, без грам да намали!

Така като си говорите за тираджии,нали се сещате че има в форума и такива.

И като не сте се возили в камион,поне не коментирайте действията му.

Според мен ,темата си е за ключ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Те тираджиите обичат да си подремват на волана. Не се знае, може да се е унесъл и да е видял колата пред себе си в последния момент.... Та там няма видимост! Как ей така ще тръгне да изпреварва?! То се вижда как настига буса, без грам да намали!

Така като си говорите за тираджии,нали се сещате че има в форума и такива.

И като не сте се возили в камион,поне не коментирайте действията му.

Според мен ,темата си е за ключ.

Присъстващите винаги правят изключение!

Такова заключение наистина не трябва да се прави - затова се усетих и си изтрих първото изречение.

Иначе съм се возил на камион. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Те тираджиите обичат да си подремват на волана. Не се знае, може да се е унесъл и да е видял колата пред себе си в последния момент.... Та там няма видимост! Как ей така ще тръгне да изпреварва?! То се вижда как настига буса, без грам да намали!

Така като си говорите за тираджии,нали се сещате че има в форума и такива.

И като не сте се возили в камион,поне не коментирайте действията му.

Според мен ,темата си е за ключ.

Съжалявам, но една голяма част от тях са измет. Разбира се има и свестни. Не разбирам защо се засягаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се засягам ,просто темата отива в друга посока.

А от там започват и споровете.Не казвам че всички "тираджии" са професионалисти(нали се движа сред такива хора)

Просто е смешно когато някой коментира нещо което не му е познато.

Аз спирам до тук.

Поздрави!

 

 

п.п .... и не пожелавам на никого такава случка,че после няма да може да ни разправя с какви гуми е бил. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Чак пък за ключ [-X

 

Идеята ми не беше да търся вина в ТИР-а, а напротив. Не веднъж и два пъти в завоите съм настигал "неделни" шофьори които се мъкнат с 40 на участък предвиден да се кара с 90. С колата е сравнително лесно да спреш, но с тежка машина като ТИРа е мисия невъзможна. Това като част от теорията ми за вредата от неразумно бавното каране smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.