Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Godyear UG Performance 2 v/s Dunlop Winter Sport 3D


Recommended Posts

"

Много се чудя и аз между Ultra Grip и Nokia WR G2. Нещо съм се навил да взема Нокиан и май няма да мирясам. Горното мнение ми беше доста полезно. Колега само ме интерсува дали Нокиана е по-добър в сравнение с Barum и Debica, които си споменал или като цяло е в по-горния клас на GoodYeaр, Michelin, Brgidgestone... Защото по-добра гума от Debicа не ме устройва, искам по-добра от Мишлена.

 

Според мен Nokian WR G2 се доближава до характеристиките за сняг и лед до премиум моделите, на сухо за мен е добра, на мокро поне от опите по добра от UG7+,Цената и е по-ниска от UG7+, от ценовия клас е на Фулдата, по поведение пак кат нея горе-долу.

Но все пак GoodYear( без "made in Poland"), Michelin(без "Сделано в России",макар че не трябва да има разлика), Brgidgestone(???), са класика и би трябвало да са по-добри, но и цената им е по-височка,макар че съм карал зимно от тях само GoodYear.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спам: WR e зимна всички терени, тази гума не е ориентирана към терени "тежка зима" и лед. Виж, на мокро, киша, сняг и сухо каквито са пътищата у нас 95% през зимата е супер гума- много добре се държи и не се износва като меките зимни гуми. Но на лед има какво да се желае. Става, но не е от най-добрите. Сега свалям такива от стария модел, карал съм ги 5 зими и се все още се държат стабилно. Зависи по какви пътища преобладава твоя трафик и какво искаш от гумите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък да се похваля. Досега не бях обрънал внимание, ама днес като изкарвах зимните гуми от мазата, се оказах собственик на GoodYear Ultra Grip 7 smile049 карани два сезона, които са подарък от предния собственик. Господ здраве да му дава на момчето :D. Впечатления нямам никакви, защото съм изминал само 20км. с тях smile021 , но на първо четене са по-тихи от Lassa-та на служебната ми дачийка. smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В интерес на истината сега гледам сайта на диана-та имат някаква промоция при онлайн покупка, и така като гледам може да се купи доста прилична гума на доста прилична цена, като например BRIDGESTONE LM30/32 91T 195/65/15 за малко над 100 лева :o което имайки предвид класа на марката си е доста добре според мен, ще се радвам ако някой сподели мнение на база опит с такива гуми как са на сняг, дъжд и киша, защото за сега съм твърдо за тях. Макар че подкрепям мнението на мишел, че пълно щастие в крайна сметка няма. Поздрави smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пежото от днес е с Hankook Optimo 4S (4 x 90 лв с монтажа) smile021 , напролет може да рапортувам за резултатите.

Колата се кара само градско около 2000 км зимата и 3000 км лятото smile049 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хе, честито. Чакам отзиви пролетта как са се справили. Че ми се струват толкова добри гуми, че чак не ми се вярва, че е истина :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата зима ми беше първата с Октавията и я обух както подобава-с Ултра Грип 7+ на Гудиър.

1.Трябва да отбележа че останах смаян за това как спира колата при ексремно спиране-СУПЕР.На няколко пъти возих колеги и като видяха как спира,споделиха че те никога не биха спрели така с техните коли.

2.Също така съм супер доволен от устойчивоста в завой.На някои широки и безопасни за експерименти завои,влизах умишлено с доста газ и колата не помръдна и сантиметър,което е невероятно,като се има предвид,че комбито е по-склонно към поднасяне.Явно многото и ситни ламели доставят доста голяма стабилност при спиране и странично ускорение.

3.Единствено при тръгване от място при наклон съм малко недоволен.Но там се иска обратното-по-едра шарка.Е явно няма 3 добри smile049

4.Стягайте се за тежка зима.По прогнози на водещи синоптици по света се очаква най-тежката и студена зима от 1000 години(10 века).А по прогноза на балканските синоптици се очаквало на балканите да се стигне до -30!.Горко му на този,който не се е запасил с червено вино. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От много чудене между Ултра Грип и Нокиан накрая взех едни... Мишленки А4. Досега карах А3, от които бях много доволен и реших да заложа на изпитаното :D Отзивите от мокро да ми прекрасни. В завой е много стабилна. На 90-градусов завой давам доста газ на 2-ра и си се издърпва колата без да занася. В локвите също добре се справя дори с висока скорост. Тихи са гумите, за разлика от летния Мишлен. Най-важния тест обаче престои като се развали наистина времето. В сегашните условия е ясно, че почти всяка нова гума ще се справи поне задоволително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес най-накрая намерих време и отидох да сменя гумите. Първите впечатления са на суха настилка - много добър комфорт на возене и изключително тихи. Не съм се опитвал да минавам някакви разумни граници, но всичките ми опити да поднеса автомобила се оказаха неуспешни. Сега остава да ги пробвам на мокро, а на по-късен етап и на заснежено/заледено. За сега не съжалявам за избора и съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

Понатрупа ли още впечатления от гумите? Как са на мокро, сняг, лед и т.н. ????

:?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че има интерес, а и бях забравил. Все пак го дължа, в частност на теб, заради съвета, който ми даде. Гумите са "един път". Изключително съм доволен от тях:

 

-шум: няма никаква разлика между тях и летните ми гуми. Да подчератя - летните ми са асиметрични Continental, т.е. много тихи. Ако има някаква разлика, тя би била доловима само с техника за измерване, аз не я долавям.

 

-поведение на сухо: имах няколко сериозни спирания, с които гуметата се справиха блестящо. В завои колата е стабилна и при по-екстремно шофиране по планиски път (без да се състезавам) не загуби нито веднъж сцепление. На старт също захапват много здраво, като особенна разлика в поведението с летните няма.

 

-поведение на мокро: изпомпват доста вода, като го правят предимно странично. Нямам никакви забележки относно спиране, тръгване и влизане в завои. Няма нужда да се съобразявам, че съм със зимни гуми. Аквапланинг още не съм пробвал, нямаше къде.

 

-поведение на сняг: прохода, който редовно минавам, там, където миналата година се пързалях (макар и слабо), сега го минавам без проблем, дори с малко по-висока скорост. Отлично спиране, а в града експериментирах многократно на заснежено и хлъзгаво - там, където повечето с предно буксуват и едвам отлепват, аз съм няколко дължини напред. За сега високо в планината още не съм се качвал, че нямам време, но и това ще стане. Но има една рампичка (изход от гаражи), която всеки ден изкачвам. Миналата година дори при малко сняг я чистех, защото ми е ниска предната престилка и не мога да се засиля. Сега чистя по-рядко и съм като трактор.

 

Заключение: за мен тези гуми си заслужават парите. Стабилни са при всякакви пътни условия, возят много меко, нямат засилен шум. Последното много ме учуди - при всички коли, които съм карал със зимни гуми (гумите винаги са били над средния клас), винаги е имало едно шумене тип "виууу" заради протектора. При Dunlop го няма.

 

Благодаря ти за насоката и съвета. Определено имам да черпя.

 

smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пежото от днес е с Hankook Optimo 4S (4 x 90 лв с монтажа) smile021 , напролет може да рапортувам за резултатите.

 

Има ли първи впечатления от ханкука? Интересно ми е с по-тесен протектор как се държи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм ги карал, но и на жената не може да се разчита много за информация.

Засега не ми е казвала за проблеми.

Всъщност, това ще и е първата зима с Пежото, а то според нея е много по-нестабилно от Джетата.

В ситуации, в които Джетата стои залепена на пътя, Пежото се върти д.г.е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В темата основно се коментира определена марка гума, с определен размер и предназначение, за определена марка и модел кола и впечатленията на собственика на гумите от поведението им при определени условия. Всичко останало като паралел в случая е неуместно, затова е премахнато.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Имах аргументи, които подплатих с конкретни примери и зададох въпроси, които породиха съвсем нормален за един форум спор. Дори Mishelle написа като забележка, че за това са форумите. :D

 

Как да събира човек информация от тук когато тя бива избирателно изтрита? :)

 

Поздрави на мод/админ екипа!

... и не очаквам това ми мнение да оцелее, както явно и бъдещи други мои smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.