Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Хайде и аз да се похваля, че имам добър вкус


Recommended Posts

Здравейте.

Да не се засегнат, някои колеги от заглавието, шегувам се. Надявам се в най-скоро време и аз да стана собственик на Шкода Йети Адвенчър 1,4 TSI 122 к.с. цвят капучино с допълнително:

1. Преден подлакътник с JUMBO BOX кутия

2. Функционален пакет за преден подлакътник JUMBO BOX

3. Товарен автомобил, категория N1 с 4+1 места

4. Пръскачки на фаровете

5. Фарове за мъгла следящи ъгъла на завой

6. Затъмнени стъкла

7. MP3 радио Swing

8. ESP

9. Ел. стъкла задни

това е, ако не пропускам нещо. Поръчката беше седмицата преди Коледа и трябваше за тази седмица да пристигне автомобила, но уви. По принцип желанието ми беше за дизелов автомобил 4х4, но до тук ми стигат напъните(колкото ида се напъвам, вече ще родя, но не мога да си позволя по-скъп вариант :oops: ).Като се замисля първо се загледах в Дъстара, добре че приятелката ми ме "вразуми" с думите: "просто забрави" абе голяма работа са жените. Тук искам да попитам знаете ли този двигател 1,4 TSI 122 к.с. дали е с турбо- и с механичен компресори или е само с турбокомпресор, и другият ми въпрос е дали сте пробвали колеги и как би ви изглеждало Йетито на 15 цола джанти.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 53
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Dio

    18

  • bega4kata

    5

  • 1.8 T

    5

  • Dobri

    5

Най-много писали в темата

Честита да ти е! Като я вземеш да свиркаш и да пуснеш снимки! Много безаварийни километри пожелавам! И много да те радва!

 

За втора поредна година жури от 65 автомобилни журналисти от 32 държави, обяви за „Най-добър двигател на 2010 година” бензиновия агрегат 1.4 TFSI 160к.с. (с механичен компресор и турбина) на Volkswagen.

 

Явно не.

 

 

ПП: Още малко по-точна информация:

 

Двигател: 1.4 TSI 122 hp 2010

 

Наличие на компресор: Турбокомпресор

Гориво: A-95

Брой клапани на цилиндър: 4

Ход на бутало: 75.6 мм

Диаметър на цилиндъра: 76 мм

Брой цилиндри: 4

Разположение на цилиндрите: Редови

Газоразпределителен механизъм: DOHC

Горивна система: Пълна инжекция

Въртящ момент (Нм/Обороти): 200/1500-4000 Нм/Оборота

При обороти: 5000

Мощност: 122 к.с.

Работен обем: 1390 см3

Разположение на двигателя: Отпред, напречно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Благодаря ви за отговорите. Тогава има ли разлика от този двигател при Супърб 1,4 TSI 125 к.с. и при Йетито 1,4 TSI 122 к.с.

От къде мога да намеря информация за него. Благодаря ви за добрите пожелания.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за избора! :smt017 Двигателят е много добър и много икономичен!На PRO на Superb-ито пада и до 4.1l/100

Аз съм му открил само един минус!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

 

Поздравления за избора! :smt017 Двигателят е много добър и много икономичен!На PRO на Superb-ито пада и до 4.1l/100

Аз съм му открил само един минус!

Какъв минус?Сподели.

За разхода със сигурнос при Йети няма да е така а и този който си посочил нещто ме съмнява.

 

няма разлика

каква точно информация търсиш?

Всякаква информация ще е от полза, за да не задавам въпроси да се излагам и да ви тормозя.

А какво ще кажете за това ако купя за Йетито един комплект джанти 15 цола, дали ще стане много смешно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито, колега!

Аз поръчвах последната седмица на декември и моето Йети вече е в ЕураТек. Сега остава най-гадната част от чакането - докато го регистрират. Сигурно и твоята кола е дошла или всеки момент ще дойде. Вчера видях доста Йетита на паркига на ЕТ, а тъкмо идваше и нов пълен автовоз ;)

Дизела на Йети идва малко по-шумен от очакваното за съвременен автомобил с VW техника, така че ако не планираш често ходене за риба или на ски, не съжалявай за избора на двигател/задвижване. Пък и бая народ гледам ходи на ски с БМВ-та и Мерцедеси със задно задвижване и не закъсва.

Дъстъра си е чудесна кола - евтина, непретенциозна и доста прилично изглеждаща. Но сравнение между него и Йети няма как да се получи. Новите модели на Шкода просто играят в шампионската лига - интериор, двигатели, окачване, допълнително оборудване - техниката на Шкода би била на място и в премиум автомобил (като се замисля... двигателите и някои елементи от окачването и списъка с екстри могат да се открият у автомобили, гонещи шестцифрена цена и подвизаващи се под марката Ауди).

Съвет: не се замисляй за джанти 15 цола. На мен и 16-цоловите в Адвенчър пакета ми се малеят под гигантските "арки" на калниците на Йети (аз дори вече обмислям 17.. :oops: ). От друга страна - ако търсиш нещо евтино, което да поема ударите на зимните условия у нас, защо пък не... но определено ще бъде компромис с външния вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за избора! :smt017 Двигателят е много добър и много икономичен!На PRO на Superb-ито пада и до 4.1l/100

Аз съм му открил само един минус!

VALDO,ИКОНОМИЧЕН БЕНЗИН НЯМА!Чете ли предпоследните 2 броя на Автобилд.1.2тси гореше 19 на сто със 180км.в час,а 1.6тди -9 на стоо със същата скорост.За какви икономии говориш smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Благодаря ви за съветите и пожеланията.За 15 цола съм напълно съгласен, ама нали работим и живеем в България, та за това гледам за по-евтини гуми(аз съм на принципа всяка зима с чисто нови гуми като ползвам гиславед или фулда кристал).За дъстара съм съгласен, с това което казваш.За избора на двг не съжалявам, след като си направих сметката за цената спрямо дизела, а пък и това ми е предела на възможностите.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избора ти е прекрасен,колега.Не ни обръщай внимание,ние с VALDO си имаме закачка по темата дизел -бенз.Сори че оспамих темата ти.

А за 15-ките :smt018 :smt018 :smt018 :smt018

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избора ти е прекрасен,колега.Не ни обръщай внимание,ние с VALDO си имаме закачка по темата дизел -бенз.Сори че оспамих темата ти.

Ха ха няма проблем майтап да става, хубаво е че ме светна ама с това 4,1 л/100км направо ме разби(не че не ми се иска) smile091 smile091 smile091 .

За 15-ките ясно ,но по-горе споменахте за някакъв минус на двг да не би да е това, че трябва да се налива бензин в резервоара ;)

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито Dio! Със здраве, с удоволствие и с приятелката да го караш стотици хиляди километри! Много добре те е посъветвала :) Поздравление за ESP-то - според мен това е най-важната от всичките екстри.

 

Двигателя е тих, като стои на едно място колата не се чува дали работи, като ускорява звука е приятен. Разхода на нашата крива магистрала Бургас-Карнобат със 120 км/ч е около 9/100, с 80-90 е около 6/100. Избирайки бензин сме спестили някои лев от цената на колата и от застраховки, така че сега малко по-често ще пълним резервоара. Може ли някой от колегите с дизелово Йети да сподели колко харчи при 120 км/ч?

 

15" джанти не си купувай, те не са одобрени от завода-производител за този модел кола. Ако сложиш 15" джанти е възможно при евентуален проблем да не ти признаят гаранцията или застраховката. В това има логика, тъй като колата е доста висока и може да стане нестабилна на завоите, а на стандартните 16" се държи стабилно дори при силен страничен вятър. Аз карам с летните и зимните гуми на едни и същи 16" лети джанти, през какви ли не какви дупки сме минали (пътя за Шумен през Руен не мога да ти го опиша с думи), достатъчно са високи и здрави, не съм имал проблеми, те са точно за нашите пътища :D Има още една особеност обаче - на 215/60/16 с които идва Йетито не може да се слагат вериги според книжката, на 205 може.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега за добрите пожелания.

Относно ESP това беше първото и задължително което добавих, момата малко се противеше нооо този път не склоних [-X .За 15 ките вече е решено [-X .Изчетох тук всичко де що има и твоите мнения, като много ме радва това, че не изкривяваш разхода на гориво.Искам да те попитам усеща ли се турбо дупка защото срещнах и такива мнения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав избор! Добре дошъл! smile027

 

А за 15-ките, не знам дали изобщо ще се съберат заради дискове, апарати и проее :-k.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Добър вкус имаш! И малък багажник! smile001

Аз тамън се меракландисвах за йети и...покрай количката на малкия започнах да гледам обема на багажника...и йетито отпадна... :( Да беше с 10-15 санта по-дълго би било идеално, ама...

 

За 15-ките - недей слага - разваля се безкрайно возията с по-малки джанти. Аз съм качил 2 цола над заводската спецификация и не мога да позная колата, като трактор е висока, но и много по-стабила (не е Йети, за съжаление).

 

Много безаварийни километри и хубави моменти с новата кола ти пожелавам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Турбо дупка има при стария 1.9 TDI/90 примерно - давам газ до дупка и след 1 секунда колата се наема. 1.4 TSI е с по-малка и лека турбина и ускорението се усеща веднага. Както си караш на първа без газ, натискаш и веднага реагира. Обаче това не означава, че както си караш с 1500 оборота на шеста можеш да започнеш изпреварване - трябва да свалиш на 5 или 4.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.

Турбо дупка има при стария 1.9 TDI/90 примерно - давам газ до дупка и след 1 секунда колата се наема. 1.4 TSI е с по-малка и лека турбина и ускорението се усеща веднага. Както си караш на първа без газ, натискаш и веднага реагира. Обаче това не означава, че както си караш с 1500 оборота на шеста можеш да започнеш изпреварване - трябва да свалиш на 5 или 4.

Благодаря за отговора, това исках да чуя.Работата стана сериозна вече сън не ме лови да чакам. smile126

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честито и от мен!

чаках Йетито 2-3 месеца, по чуждестранните форуми чета и за чакане по 6 месеца или повече, така... че не се ядосвай, има и по-кофти чакане!

моят Дзверо е 2,0 ТДИ със 140 КС., минахме вече 3.000 км, гори ми средно (при 40:40:20 градско - извънградско - магистрала) около 6,2 л/100 км по бордови компютър (карам с гуми 215/60/16, т.е. скоростомерът показва с около 5% повече от действителното, съответно и разхода).

15-цолови джанти недей си слага - рискуваш неприятности.

иначе, изборът ти е супер! желая ти "бързо дочакване" и хиляди (милиони) густо и безаварийни километри!

=) е.о.л.

 

ПП: и умната! ако не - брилиант силвер металик?! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

няма и няма и няма я тази кола!!! smile011

Колеги искам да ви попитам на някои дойде ли му автомобила, който си го е поръчал декември месец - защото при мен нищо немогат да ми кажат от ЕТ. smile150

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурно заради цвета капучино :)

тая боя сега използват в ЕС да боядисват танковете и самолетите за пустинята....сигурно и в чехия не достига

ех....да беше поръчал бял.......досега щеше да си се метнал на звяра :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Честито за избора, чакаме възможно най-скоро да си го взел и да се похвалиш със снимки! s_flag smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Няма и няма :evil: :evil: . Вече в главата ми е мисълта, че това беше грешка да си поръчвам в ЕТ. Единствено ме успокоява надеждата, че си заслужава автомобила. Ако знаех, че ще чакам 5 месеца и все още нямам кола и ако имаше алтернатива на тази кола сега щях да пиша във форум на др. марка. Бях многократно излъган от ЕТ за срока / неофициално ми казаха за 20 февруари и след това за всяка втора седмица от всеки месец, но се надявам за 10 май да си я получа най - после, защото изтичат всичките гадни 140 календарни дни smile011 smile011 smile011 /. Срока отначало, когато се интересувахме от тази кола беше 90 календарни дни, но като се стигна до подписване на договор се получи 120 календарни дни + 20 дни за доставка.

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, честито с избора.

Вчера се прибирах от Германия,та някъде по Унгария изпреварих един БГ автовоз с шкоди(4 супърба и 2 йетита).Не обърнах внимание на цвета им ,но дано и твоито да е било там.Та може в четвъртък/петък да те зарадват от ЕТ-то.

Споко ,все ще дойде един ден!!

И да не забравиш снимчици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.