Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

Пак тръгнаха нагоре цените на горивата A95H - 2.04 лв, дизел - 2.09 лв. Лошо ...

а цената на петрола е все още 50$...... -_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

Сега ще кажат че $ е поскъпнал.                                                                                                                                                                                                        Когато петрола беше ударил дъното, казаха че тези партиди ще се продават в средата на февруари. Това означава че сега горивата трябва да са най евтини. А дано, ама надали!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може пък да поспадне трафика. Напоследък си мисля, че с нафта около 3лв. май ми беше по - приятно за шофиране из София :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а цената на петрола е все още 50$...... -_-

Кой нефт е 50$? Брент беше стигнал до 49$ , сега е 61,50$?  Има покачване, сега аз не казвам ,че трябва веднага до вдигат цените!! Щото цените падат с закъснение, а цените се качват веднага!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как цената стана изведнъж 2,20, без петрола да е скочил? Даже гледам че леко е паднал - 59,49? Това за Брент, ама то що единия падне и другите падат? А цената на дизела тук расте, и то не с малко?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как цената стана изведнъж 2,20, без петрола да е скочил?

 

Когато се дискутираше строежа на петролопровода Бургас-Александропулис бяха сподолени много интересни факти, а именно:

1. Цената на горивата произведени в България трябва да е по-ниска от тази на средиземноморските борси защото петролът не е преминал Босфора. Да, ама НЕ!!

2. Предвид монополното положение на Лукойл-Нефтохим са възможни всякакви "честни" или нечестни методи за "укротяване" на конкурентите дръзнали да свалят цените.

3. Не е тайна, че всички политически партии са спонсорирани пряко или косвено от гореспоменатите. :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами постройте още една рафинерия и създайте конкуренция :) Как иначе предлагате да се реши проблема с монопола?

 

Някой неща са даденост. Като не ви кефи цената - не сипвате и не карате. Ако всички спрете да карате за седмица, ви гарантирам, че монопола сериозно ще пострада. Да ама не.

 

Цената на горивата си е пазарна, като има кой да купува на тая цена - ще има и кой да продава на нея.

 

Аз лично нямам проблем с цените на горивата, обаче се опитвам когато не ми е нужна колата, да ползвам градски транспорт, да ходя пеш или да карам колело. Забелязвам обаче доста хора, на които цената им е проблем (или така казват), обаче ходят и до кенефа с колата... Манталитет

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Става дума не затова, кой къде ходи и каква цена може да си позволи, а за неправилно ценообразуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами постройте още една рафинерия и създайте конкуренция :) Как иначе предлагате да се реши проблема с монопола?

 

 

 

А после, ще се бориме с картелните спогодби  ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ами постройте още една рафинерия и създайте конкуренция :)

 

То си имаше втора рафинерия в Плевен, но ...

 

Една служителка в бензиностанция на Лукойл ми каза, че вече са намалили отстъпките по всички карти на 5 ст на литър. В събота и неделя вече не дават допълнителни 2 ст. Моята беше със 7 ст в делнични дни и 9 ст в празнични. :sorry:

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо или аз съм сбъркан, или нищо не схващам, и явно съм тъп... Каква е идеята на темата ?!? Колко струват горивата в България - колкото пазара определи; Каква цена плащаме - каквато ни поискат; Можем ли, да променим нещо - Не, ние можем, само да говорим; Чува ли ни някой - Не, а и да ни чува, какво от това...; Нещо правим ли по въпроса - Не, ние сме благи овчици; Има ли, някакъв смимъл от темата - Не, никакъв; Има ли, някаква полза от темата - Не, освен някой да се почувства /ама само толкова, като "Вълкът от Уолстриит"... Мноооого информиран..., и какво...?!? Само дето, полза няма, пък и "вълци" не виждам... Ние сме овце, които само си блеят, даже не сме кучета, които да лаят... Иначе, темата е страхотна - къде и колко, струва горивото..., ами, има страхотни приложения за "смартфони", даващи отговори, в реално време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние сме май единствената страна където по всички бензиностанции ,цената е еднаква!! В Румъния е различна по различните вериги и пак продават. В Англия е различна по различните вериги. Уж КЗК следяла за цените на горивата?? От къде изведнъж се появи тази разлика от 13 ст между бензина и дизела??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Бившият министър на икономиката и енергетиката Трайчо Трайков заяви пред Би Ти Ви, че комисията по конкуренция бездейства за горивата. По думите му 80% от складовете за препродажба на горива се държат от един играч.

 

Според енергийния експерт Атанас Тасев обаче в България има силен внос на горива и чрез система от отстъпки и бонуси крайните цени са сред най-ниските в ЕС.

 

“По-конкурентен пазар от този едва ли има - надпреварата за по-ниски цени е жестока. Основният производител у нас също е подложен на голямо напрежение, защото вносът на гориво е без ограничения“, каза председателят на Българската петролно-газова асоциация Андрей Делчев.

 

Последните двама ме накараха да се смея дълго. :eusa_liar: :crazy:

 

Цитатът е от линка, който е дал колегата преди мен.

Редактирано от johnnie213
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, ама "дойлера" е станал колкото еврото, почти...

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оня ден сипах в Италия нафтата на 1.56 евра. Тук вече ми се види ебати евтинджоса :)

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, ама като обръщаш валутно нещата така е... иначе ако гледаш цифром само - 1.56 в лева ако стане кой ще мрънка?

 

Та така... Валутно, ако се обръща - в Европа-та всичко е доста скъпичко... 

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега, щом народа купува, цената е добра. Аз го написах и по-горе, ако искате цената да падне, просто слезте от колите организирано за седмица. Ще разгоните фамилията и на Лукоил и на веригите, ако им падне оборота с 20-30% за седмица. Басирам се, че на 90% от вас, ежедневното каране не е от първа необходимост, едва ли ще изпаднете в кома, ако се повозите седмица на ГТ. Не го правите. Значи цената ви е ОК.

 

Да циврим по форумите - няма да доведе до нищо. Големи хора сте и би трябвало да знаете някой основни правила в тоя живот. Едно основно е - "справедливост на пазара няма".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично в момента колата ми е за кеф само :) Давам им по 100лв на месец-два сумарно. Така, че - колата ми трябва за излизания, които са ми непланувани (гръмнал сървър, зор за среща - друго, което обикновено се казва "ще можеш ли след малко да минеш") и т.н. :) В този случай няма как да ползвам ГТ или таксита при положение, че си имам кола. Не ми е скъпо и 3 лева да стане - няма да спра да карам - за мене това е начин на живот и доставяне на страшен кеф. Просто си правят подигравка  - пуснаха го за 1.90-1.9х за малко и скочи до 2.30 в момента... Та така :) Иначе, факт е че на Европейците плащащи в ЕВРО горивата са им по-долу от евтини!

 

Когато, ако изобщо минем на евро  - 1.56 ще си е супер цена за горивото. Това значи, че един резервоар ще струва към 74 евро, но ако сега един резервоар е 74лв няма как да се нагушкат, нали :) Най-ниското на което заредих тая кола откакто я имам е 89лв/резервоар от близо 47 литра - на 1.90лв грубо, и минах към 600-700км главно градско и малко нощно извънградско.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз когато зареждах газ за 74 ст. на литър и си знаех, че няма да е за дълго. Това което ства на пазара си е пълен шантаж. Но цените на горивата не са проблем. Заплатите са ниски в тази страна и това си е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега, щом народа купува, цената е добра. Аз го написах и по-горе, ако искате цената да падне, просто слезте от колите организирано за седмица. Ще разгоните фамилията и на Лукоил и на веригите, ако им падне оборота с 20-30% за седмица. Басирам се, че на 90% от вас, ежедневното каране не е от първа необходимост, едва ли ще изпаднете в кома, ако се повозите седмица на ГТ. Не го правите. Значи цената ви е ОК.

 

Да циврим по форумите - няма да доведе до нищо. Големи хора сте и би трябвало да знаете някой основни правила в тоя живот. Едно основно е - "справедливост на пазара няма".

 

В ЗЕевропа хората ползват масово ГТ и велосипеди, но цената на горивата не се е повлияла от това (там други регулации го налагат). Принципът на свободния пазар е "търсене-предлагане", но не и на петролния.....  особено за картелния му характер в БГ.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се заблуждавайте относно картелния характер в БГ, че е само там. Навсякъде по света е. Всички страдат от картелите. Алтернативна енергия е решението!

Ще става все по-скъпо и по-скъпо с времето. Не че няма петрол или е на свършване, а защото така искат да си мислим всички. Недостига поражда стрес, а под стрес сме склонни да си плащаме без да мислим. 
Щом ни е скъпо горивото значи е време да мислим за друго, което можем да си позволим. И не забравяйте че живеем в Европа, която страда икономически в момента!

Поздрави! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.