Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За цената на петрола и горивата!


Recommended Posts

Надали. По-скоро на продухването на катализатора, ауспуха, изчистване на въздухопроводи, раздвижване на турбото и куп други полезни неща, които се случват само при продължително каране с умерено натоварване. Това няма как да се случи в България (най-дългата магистрала е 360 км smile049 )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 764
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • VALDO

    85

  • Цецо75

    63

  • PRR

    43

  • C2H5OH

    34

Най-много писали в темата

Надали. По-скоро на продухването на катализатора, ауспуха, изчистване на въздухопроводи, раздвижване на турбото и куп други полезни неща, които се случват само при продължително каране с умерено натоварване. Това няма как да се случи в България (най-дългата магистрала е 360 км smile049 )

 

Да, като се има това предвид, че тук почти нямаме такива пътища - реално това продухване ще трябва на два пъти да го правиш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене пък със всичко върви по един и същи начин, все пак на всички бензиностанциии горивото иде от нефтохим Бургас :)

 

Но добавките - в различните вериги са различни.

А именно те са, които правят горивото. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мене пък със всичко върви по един и същи начин, все пак на всички бензиностанциии горивото иде от нефтохим Бургас :)

 

Но добавките - в различните вериги са различни.

А именно те са, които правят горивото. :smt017

 

Добре де има ли тогава смисъл да пробвам да си купя някаква допълнителна добавка за дизела и каква да е тя? Какъв ефект да очаквам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През зимата, когато е много студено - има смисъл, като целта е нафтата да не замръзва.

Един от приятелите ми има джип, и слага добавка през студените месеци. Впрочем, на него определено му трябва - като го знам до какви отдалечени хижи има навика да пътува. И твърди, че върши добра работа.

Макар че ако човек зарежда ОМВ Алпин дизел - и тогава няма да му трябва.

А за през лятото.... Няма особен ефект, според мен.

Опитвал съм - и нямаше кой знае какъв ефект.

Или освен ако слагаш добавка непрекъснато - може би тогава ще има някакъв ефект.

Но отначало трябва да почисти горивопроводите - и чак тогава навярно ще може да се усети нещо.

Но лично аз - просто нямах търпение. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де има ли тогава смисъл да пробвам да си купя някаква допълнителна добавка за дизела и каква да е тя? Какъв ефект да очаквам?

 

Xenum multi diesel conditioner- повишено цитаново число на нафтата, по- мека работа на мотора, разхода не съм забелязал да се отразява. Изпровано многократно. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това днеска с газ-та беше доста шоково, да беше +1, +2, ама +5 си е гавра. Очаквам тази зима да стигне 1,45 - 1,5 лв/л.

 

Да не говорим, че трябваше да заредя на Еко, където в последствие установих, че пак някакви мизерии са направили с газта. Точно след зареждането все едно се качиха още 4 човека при мен. ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

 

Преди време пуснахме една електронна системка в тестов режим за известяване чрез кратко текстово съобщение (SMS) за цените на основните горива в България и международните котировки на суровия петрол тип Брент. Ако някой иска да ги получава на мобилния си телефон, трябва да има активирана услугата mail2sms от доставчика и да ми изпрати номера си под формата на имейл адрес, примерно:

 

359882379ххх@sms.mtel.bg

 

Получават се известия в 8 сутринта от понеделник до петък и в 10 часа сутринта през събота и неделя. Текста на едно такова съобщение е, за пример текста от днес:

 

Subject: gorivo From: xxx Text: $Name, surovina: $109.90 A95H - 2.61lv. 98H - 2.77lv. Diesel fuel - 2.66lv. ; LPG -

1.30lv.

 

Така следим зависимостта от цената на суровината и тази на бензиноколонката.

Поздрави!

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка сутрин минавайки по бул. Възкресене и преди кръстовището с бул. К.Величков една табела на Шела ми се набива в очите , обръщам глава и се набивам на табелата на Лукойла ... за к'во ми са тез екстри като въобще вече не ми се мисли до къде ще стигнат цените ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

 

Преди време пуснахме една електронна системка в тестов режим за известяване чрез кратко текстово съобщение (SMS) за цените на основните горива в България и международните котировки на суровия петрол тип Брент. Ако някой иска да ги получава на мобилния си телефон, трябва да има активирана услугата mail2sms от доставчика и да ми изпрати номера си под формата на имейл адрес, примерно:

 

359882379ххх@sms.mtel.bg

 

Получават се известия в 8 сутринта от понеделник до петък и в 10 часа сутринта през събота и неделя. Текста на едно такова съобщение е, за пример текста от днес:

 

Subject: gorivo From: xxx Text: $Name, surovina: $109.90 A95H - 2.61lv. 98H - 2.77lv. Diesel fuel - 2.66lv. ; LPG -

1.30lv.

 

Така следим зависимостта от цената на суровината и тази на бензиноколонката.

Поздрави!

 

-Николай

 

Това е много добра идея, но забравяме цената на евро/долар и от там долар/лев, както и монопола на Лукоил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения начин да се противопоставя на цените е да карам възможно най-икономично. Вчера Русе -София(трима човека, климатик в последните 100км) 3,7 л/100 км , а София - Русе(един човек, без климатик) 3,3 л/100 км . Засечено по бордкомпютър. Средна скорост 78 км/ч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Вчера Русе -София(трима човека, климатик в последните 100км) 3,7 л/100 км , а София - Русе(един човек, без климатик) 3,3 л/100 км ...

 

Aко си без човек, със затворено стъкло и напомпани гуми може да падне и на 3,0 л/100км smile091 .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до 3 литра(че и надолу) стигам без проблем, ама пътя не става, ако ги няма постоянните спирания и ускорявания. Трябва да се движиш с една постоянна скорост. Все пак през голямата част вчера бях с темпомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...
Единствения начин да се противопоставя на цените е да карам възможно най-икономично. Вчера Русе -София(трима човека, климатик в последните 100км) 3,7 л/100 км , а София - Русе(един човек, без климатик) 3,3 л/100 км . Засечено по бордкомпютър. Средна скорост 78 км/ч.

 

Там е истината!

А при мен - 4.0-4.1, София-Филибето-София.

Също бяхме 3 човека, и средната скорост беше подобна.

Само задръстванията нервят.... Иначе другото се ядва. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до 3 литра(че и надолу) стигам без проблем, ама пътя не става, ако ги няма постоянните спирания и ускорявания. Трябва да се движиш с една постоянна скорост. Все пак през голямата част вчера бях с темпомат.

 

И аз веднъж направих 1.2/100 разход на слизане от Витоша (планината). smile049 Та според мен много важен фактор за икономията е наклона. smile048 Достатъчно наклон ми дайте и ще направя почти нулев разход. :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 месеци по-късно...

Нали разбрахте за проверките на горивата в Кюстендил и за голямата верига бензиностанции, която е хваната в нарушение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали разбрахте за проверките на горивата в Кюстендил и за голямата верига бензиностанции, която е хваната в нарушение.

Коя е тя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единствения начин да се противопоставя на цените е да карам възможно най-икономично. Вчера Русе -София(трима човека, климатик в последните 100км) 3,7 л/100 км , а София - Русе(един човек, без климатик) 3,3 л/100 км . Засечено по бордкомпютър. Средна скорост 78 км/ч.

 

Точноооо!

Като карам кротко - и да видиш какви рекордни километри минавам с един резервоар!

И при тия цени на горивата няма да ги спазвам ли ограниченията - ще ги спазвам, и още как!  :doubleup: 

Със климатик - до Плевен стигнах разход 4.2, като се има предвид, че колата беше доста пълна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стиви , как го изрови точно тоя едногодишен пост бе човек :wacko_2: :wacko_2:

Като гледам .. скоро време ще се стигне до там , че ще трябва да ви връщат пари от бензиностанциите ... :tooth:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак да ни ги връщат - няма да се получи, за съжаление.

Ти видял ли си го това някога - да връщат пари на бензиностанциите? Или колата да връща гориво в резервоара? :D

Обаче да минеш колкото се може повече километри с един резервоар - ето това е целта, и е съвсем възможно!

Още повече сега както съм съкратен - и да видиш как ги броя кинтчетата си, и как кроооотко карам!

Преди карах една идея по-бързо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

 

Като осигурени лица във фондовете, управлявани от ПОК „Съгласие” АД, можете да се възползвате от възможностите за отстъпки по програма „Горива” на „ЛУКОЙЛ България”.

 

Клубна ЛУКОЙЛ карта Ви дава право на отстъпка от 7 ст. на литър гориво в делнични дни и 9 ст. в почивни и празнични дни, или 4 ст. на литър газ в делнични дни и 6 ст. в почивни и празнични дни при зареждане в бензиностанциите от веригата на ЛУКОЙЛ в цялата страна.

За да получите Вашата Клубна ЛУКОЙЛ карта е необходимо да попълните формата на заявлението за Клубна ЛУКОЙЛ карта.

 

Заявлението можете да изпратите на e-mail: marketing@saglasie.bg, да подадете лично в офис на Компанията или да изпратите по пощата до Централния офис на ПОК „Съгласие” АД на адрес: 1309 гр. София, бул. Тодор Александров 141 или на адресите на нашите офиси, посочени на интернет страницата на Компанията.

 

Източник: http://www.saglasie.bg/public/card_luk.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.