Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

TDI или SDI


uzunov

Recommended Posts

Хайде колеги сега понеже от по-горните мнения които четох гледам че има разбирачи, кажете каква трябва да е компресията на едно SDI и при каква компресия му е свършил ресурса и е за ремонт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 196
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • masterOne

    25

  • felicialx

    22

  • nov potrebitel

    17

  • bega4kata

    16

Най-много писали в темата

Кво 35-6?

 

Аз съм чувал че компресия под 19-20 и е за ремонт. Някой който знае да каже

Този който е най-компетентен и разбира е  колегата bega4kata. Като ти каже нещо, вярвай му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи относително е как се мери.

Практиката показва мерене с изкарани вс.дюзи,перф.акумул.,студена,с натиснат съедин.дава 35+

110-ка дава 25 и пак е ок.мотора-зависи стартера как върти...др.дюзи дали си оставил,маномет.колко е точен,колко прецизно и добре уплътняваща е вложката на накрайника...от мн.неща зависи.

При вс.идеално 35 +

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При степен на сгъстяване 19.5, на нов автомобил теоретично би трябвало компресията да бъде 31.6 бара, а гранично (за ремонт) 22.2 бара.

Съгласен съм със Сами, че всичко е много субективно. Зависи от манометър, стартер, акумулатор, темп. на входящия въздух,температура на стените на цилиндъра и т.н.

Октавията 110кс. с роторна помпа и фабията SDI имат един и същ коеф. степен на сгъстяване- 19.5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,след като хода и диам.са едн.,нормално е да е така :)

Примерно п.д. дават по 7-10 атм.разлика,само защото едните са с валео стартер,а др.с бош.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам всичко е относително, но това мнение на pepino за "При степен на сгъстяване 19.5, на нов автомобил теоретично би трябвало компресията да бъде 31.6 бара, а гранично (за ремонт) 22.2 бара" съм го чел и другаде даже дадено с таблици и графики

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам всичко е относително, но това мнение на pepino за "При степен на сгъстяване 19.5, на нов автомобил теоретично би трябвало компресията да бъде 31.6 бара, а гранично (за ремонт) 22.2 бара" съм го чел и другаде даже дадено с таблици и графики

Т.е съм го преписал от някъде ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т.е съм го преписал от някъде ли?

 

хахахах......................аааа не бе! Премерил си го пред блока на твойта Фабия :P  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Че, аз с моето TDI не мога да вдигна толкова. Това да не е по надолнището след Витиня. Не мога да повярвам! :nea:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Speed Diesel Increase  - Това е абревиатурата, в превод:  дизел, който скоростно увеличава. :D

 

 

...

Е, моята е чипосана и върви доста повече. :D

 

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D

:D  Пепи , на една умряла жаба като и пуснеш променлив ток през краката , тя не става по-жива (просто шава) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D  Пепи , на една умряла жаба като и пуснеш променлив ток през краката , тя не става по-жива (просто шава) :D

:D

Пепи, тая скорост, при тея обороти и СДИ - нещо май..... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама колеги, нямам идея. Аз просто намерих този линк и постнах снимката тук. :fiu:

Не съм казвал, че аз съм ги вдигнал. Не знам дали е истина, но вероятно е възможно. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При SDI на фейслифта скалата на километража е до 240. Преди фейслифта е до 220 до колкото аз знам. На тази снимка скалата е до 200. Странно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.