Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Румстър 1.6TDI-CR


Recommended Posts

Здравейте колеги

Поръчах си колата и сега съм в процес на чакане , моля ви да споделите мнение най-вече за двигателя , какви са ви впечетленията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и браво за избора!

Относно двигателя - знам само, че е по-тих и по икономичен от старият 1.9 TDI.За друг Roomster във форума с този двигател не знам, но пък има колеги с Octavia с този двигател и те ще могат да ти кажат повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, честито за избора smile027 . А за двигателя ще изчакаш колегата iavkata да се включи, неговата фабийка е с този двигател. smile056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,Ромстъра си е супер избор!За двигатела..... :-k ,не мога да кажа,още е в процес на доказване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

поздравления за избора

двигателя е нов и за сега не съм чул или прочел някъде за каквито и да било проблеми при него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От октомври 2010 до сега (да чукам на дърво) не съм имал каквито и да било проблеми с него. Важно пояснение е, че го карам предимно градско, но пък на извънградско го настъпвам прилично. Ускорява добре, като същевременно разходът на извънградско е доста нисък. Единственото, което ми прави впечатление, като чета от темите по форума, е, че градският разход при мен е малко по-висок спрямо 1.9 TDI, но тук има много фактори, играещи роля, така че не мога да бъда категоричен. Абе с една дума - да ти е честита, като дойде, карай и се наслаждавай. Впрочем кой от трите варианта си взел - 75, 90 или 105 коня?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

90коня, мисля 4е дори и тези коне са доста за 1,6 . не че са много вече с новите технологии и 120 могат да изкарат но все пак да е разумно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си с абсолютно същият двигател като мен. Като дойде колата, ше споделиш впечатления за двигателя и за разхода най-вече - да видим ше има ли съвпадения. Още веднъж честито

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята Октавия е с този двигател, но 105к.с. и мога да кажа, че съм страшно доволен. Вече 160 000 км и не съм имал непланирано посещение на сервиза. Много икономичен двигател, за тези километри средният ми разход е около 5.5л/100км

комбинирано. Избора си го направил и сега има едно изнервящо чакане.

Честито!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не изнервящо , просто се побърквам и сънувам само, и не знам къде ще му излезе края, като се има в предвид че ще чакам уж само 60 дни , а не стандартните 90 работни . Интересно е че когато отидох да я поръчвам ми казаха че може при едни условия на лизинг а след това ми отказаха та драснах едно писмо до Чехия и от там ми отговориха че стандарта за изпълнение е 10-12 седмици та някък не ми се вързва 90работни дни . Странно много странно , човек чака доста време от живота си да е уверен в покупката на нов автомобил , отиваш при педставителя и кво същите горублянски джамбази ](*,) . Да се надяваме че това ще е проблема само. Все си мисля че е някък нормално винаги да има поне един автомобил минимум наличен от търсените а и не само от тях .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То за имане - има по 1 автомобил от тия дето се търсят. Аз точно по причина, че не исках да чакам (а и нямах избор, защото за зимата оставах без кола) взех нещо налично, което отвсякъде ме устройваше като параметри, с изключение на цвета - и до ден днешен не го харесвам тоя цвят, но това да ми е болката, дето се вика. Не брой дните и не мисли кой е горублянски автоджамбаз, а си мисли за прекрасните моменти с Румито след като дойде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Вече съм на финалната права 14 дни до дненят, в крайна сметка се навих да взема един наличен скаут с същия мотор и малко повече неща на същата цена . Сключих договор и чакам :D . Скоро и аз ще съм пълноправен член и надявам се горд собственик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен е!Определено на външен вид изглежда по-добре от обикновеният.Предполагам, че е с тъмен интериор?

 

PS: Къде е правена снимката?Не ми изглежда да е в автосалона в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да не е в София в Благоевград е там бе налична и ходих да я одобря , а иначе да черен е с наяква дамаска като мрежеста история smile035 smile035 smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е красив Румстъра! Със здраве да си го караш и много безаварийни и щастливи километри! smile027

 

П.П. И да го водиш от време на време по софийските срещи. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте,

 

Аз съм с Фабия Комби с този мотор 1.6 ТДИ-КР (90) от 04.07.2011 г. Вече съм направил 6500 километра и ще ви споделя моите впечателния. От двигателя и динамиката му съм доволен. Относно шума не мога да кажа дали е по-тих от 1.9 ТДИ. Баща ми кара Пасат Б5 1.9 ТДИ-ПД (115 к.с.) и не ми се струва той да е по-шумен, отколкото на Шкодата. По повод на разхода мога да кажа, че засега не мога по никакъв начин да достигна разходът, който задават в книжката. От тези 6500 километра сигурно 90% съм ги направил извънградско, като средния разход по борд компютър за тези километри е близо 5.5. Мисля, че комбинираният разход по книга беше 4.7 л. на 100. За градско дават 5.1 или 5.2, обаче средният ми разход за градско пътуване се върти по-скоро към 6.0 и нагоре. Градското ми е в София и например тази сутрин без климатик средният разход от вкъщи до офиса за 7-8 км. пътуване беше 8.1 на 100. Стигал съм и до 10 на 100 да ми е средният разход за градско пътуване на сравнително къси градски разстояния.

Това ми се струва нормално предвид, че трафикът в София пак стана много натоварен. Август месец градското беше по-скоро 5.5-6 л. на 100. Надвишава показанията по книжка, но в тези книжки винаги пресилват икономичността на двигателите. Т.е., струва ми се, че ги измерват при условия, които не могат да се постигнат в ежедневния живот.

Доволен съм от колата и от мотора.

На празен ход загряла и без климатик разходът варира между 0.5 и 0.6 л. на час. При включен климатик 0.9 л. на час. Казват, че дизелът се разработва до към 20 000 км и тогава би трябвало да гори по-малко. Кой знае?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз имах сеат 1,9 ТДИ 90 коня и по отношение на шума не съм съгласен , не забравяй че пасат е "малко" по друг клас автомобил от братята, Кордоба, Поло, фабия, иразбира се по -големия брат на фабия румстър. Не може да сравняваш Пасата, по-висок клас е сравни го с октавйка не с румчо smile009 . Дано ме разбираш. За разхода аз съм доволен . Погледни пак описанията за разхода който дават и там изрично пише че е съобразен с европейските норми и ...т.н.т,,, не ми се изброяват ... та влез потърси ги кво значат и ще разбереш защо не са истина ...У еуропата в всеки голям град имат по-2-3 скоростни магистрали а в БГ и частност София имаме две шосета такива , а за междуградските ...нямам думи . По случайност аз съм и пътен инженер и работя за това всички да сме недоволни от пътищата, но ако ще разнищваме ще стане мн. политическо за това нека се кефим на новите си коли до де не са станали просто нови строшени бракми . Имам познат който на 35000 строши амортисьор на S класа smile048 smile048 та кво да говорим мерцедес отказва да се движи в БГ та кво другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 месеци по-късно...

Е... да се похваля , на големия талон на моя руми вече стои само моето име . Лично мой си е даже днес си го застраховах . smile168 smile168 smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.