Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос към фото-любителите


bega4kata

Recommended Posts

  • Отговори 193
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    61

  • Bobeca

    26

  • 35mm

    13

  • PRR

    11

Най-много писали в темата

  • 1 месец по-късно...

ох,аз си чакам моята нова придобивка smile048

 

KIT INCLUDES 15 PRODUCTS:

1. Nikon Coolpix P7100 Digital Camera (Black)

2. Precision Design DSLR300 High Power Auto Flash

3. Precision Design C190D Digital Camera Case (Black)

4. Precision Design PD-C20 Digital Camera/Camcorder Case

5. Transcend 16GB SecureDigital Class 10 (SDHC) Ultra-High-Speed Card

6. Zeikos 50" ZE-TR26A Compact Travel Tripod

7. Precision Design Memory Card Storage Wallet

8. Precision Design Flexible Tabletop Mini Tripod

9. Precision Design USB 2.0 SecureDigital (SDHC) High-Speed Memory Card Reader

10. Digital Camera/Camcorder Universal LCD Monitor Screen Protectors

11. Precision Design 5-Piece Camera & Lens Cleaning Kit

12. ImageRecall Digital Image Recovery Software

13. Precision Design HDMI to Mini-HDMI © Gold Audio/Video Cable (6')

14. 1-Year Subscription to Digital Photo Magazine Voucher Card (Must be mailed in to activate)

15. Free Prints from Clark Color Labs

 

Nikon Coolpix P7100 HD Compact Digital Camera Kit Black 10.1MP Kit NEW

smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря

Харесал съм си обективи+филтри за тази любителска сапунерка

Хубаво е да си имаш разбрани познати зад океана,че тук само сапунерката я дават почти 1000лв smile091

Това е комплекта

Има страхотни сайтове за търговиика в сащ в които цените са фрапиращо ниски :mrgreen:

Някой ако искам,мога да ги постна тук,но отсега да предупредя,че трябва да си имате човек там ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма проблем с гаранцията smile001

с/у 40$ 3 годинки международна!

Така или иначе,тук нищо недавам да ми поправят,пращам си ги до маляките smile048

 

Само трябва да си го регистрирам в сайта на никон-а ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Като сме почнали и аз да се похваля...

Nikon D7000, Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR +

Lowepro Pro runner 200 AW

smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами след като ми откраднаха моя - ето какво си поръчах и аз от USA - чакам си го след 2 месеца да е при мен....

 

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/200303012002.html

 

След това му взимам една светкавица - че и нея ми откраднаха...М**** им м***** да е*а на тъ**** пед***...

За щастие най-хубавия ми обектив оцеля... 120-400 VR smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikon D7000,

smile049

 

:smt017 Много добър избор!Един обектив ме спря да събера още малко пари и да го взема него...

 

Аз исках 60D, но в крайна сметка си взех Canon 600D + Tamron SP AF17-50mm F/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF) + 2 X SanDisk Extreme HD Video 8GB (Class 10) + втора батерия Canon LP-E8 + Фоточанта Tamrac 3446 Rally 6 Black Всичките тези неща ги взех от един немски магазин, като с доставката ми излезе с 500лв по-евтино...

 

ПП: Сега съм се захванал с един стабилизатор за видео.Ще видим какво ще излезе...

 

Имам още Sigma 180mm Macro, която Сигма я направих от SA захват в EF и съм много щаслив :) и едно китайче Yongnuo yn-460 II от което съм много доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за обективи,това според мен е адски подходящо за аматьорско снимане smile001

 

http://www.tamronlensreview.com/tamron18270pzdvcreview

 

и горното на Бобеца става smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като за първи дслр си купих този кит: http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 00263.html

и светкавичка: http://magazin.photosynthesis.bg/offer/ ... 00001.html

Както и няколко филтъра,статив и придстои да си купя сенник и евентуално един твърд светъл обектив с автофокус.

Ето една снимка от днес следобед :)http://bega4kata.snimka.bg/hobby/dslr-n ... 27689.big#

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, тези два китака нямат ли сенници в комплекта? 18-105, макар и като китова версия, има. Всички други обективи, които гледах във Фото Синтезис също имаха.

 

Сега като пощракаш, следващия DSLR, който ще си вземеш някой ден или ще го купиш само с един китов обектив (ако е добър), или само тяло и отделно един, но по-скъп и добър обектив. За съжаление аз това го рабрах чак след като си купих през 2007г. Canon 400D + 18-55mm + 55-200mm, но тогава нямаше кой да ме посъветва.

 

Иначе и аз се оглеждам или по-скоро ослушвам за SB-700, много добър избор за парите си. Статив, голям и многофункционален имам, имам и един мъничък, пак с 3 крака, който се побира във фотографска чанта - ако си вземеш такъв мъник, да знаеш, че добра работа ще ти върши. А никонската чанта, лично на мен не ми допада. Слагах я на рамо, ама пусто, все се мята на някъде и пречи при снимки. С раничка на гърба, поне за мен, е по-удобно, най-вече, защото нищо не се клатушка и двете ми ръце са свободни я за апарат, я за гушкане на малкия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си ,сгреших с купуването на китовете.На практика 18-105 цата не го ползвам изобщо. Това е защото съм по-доволен от 18-55 цата.Относно китовите обективи които се продават с апаратите са си много добри за тях,защото са оптимизирани именно за тези тела.Просто съжелявам ,че не си взех кита който е сами с един обектив...но не знаех,трябваше да се пробва първо.

нямаше сенници в кита ми??? Може и да са ми ги спестили...

За св700 не се замисляй изобщо.Уникална е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве пичови за какво са ви тез светкавици , какво снимате та да се налага да даваш 700лв. за светкавица в момента си правя 6 софт бокса по 600вата и съм на половината пари !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав си ,сгреших с купуването на китовете.На практика 18-105 цата не го ползвам изобщо. Това е защото съм по-доволен от 18-55 цата.Относно китовите обективи които се продават с апаратите са си много добри за тях,защото са оптимизирани именно за тези тела.Просто съжелявам ,че не си взех кита който е сами с един обектив...но не знаех,трябваше да се пробва първо.

нямаше сенници в кита ми??? Може и да са ми ги спестили...

За св700 не се замисляй изобщо.Уникална е

Сами, по-горе си дал линк какво си купил, а там 18-105 няма :) Той се предлага като отделен кит.

Не съм съгласен, че китаците се продават с телата, защото са оптимизирани за тях. Продават се, защото има хора, които искат дадено тяло, но не са наясно с какъв обектив. Комплекта им дава базова възможност за преценка на добра цена. И в повечето случай, ако човек иска сериозно да се занимава с фотография, тя се изразява в "сбърках с китаците" (и аз минах по този път). В противен случай, ако просто искаш да щракаш, без претенции, китаците са ОК. Ако наистина бяха оптимизирани, как следва да гледаме на обективи по 800-1000+ лева? :)

 

Аве пичови за какво са ви тез светкавици , какво снимате та да се налага да даваш 700лв. за светкавица в момента си правя 6 софт бокса по 600вата и съм на половината пари !

Насе, ти можеш и с 50 коня да стигнеш от точка А до точка Б. С тях можеш да изминеш и разстоянието на цялата писта на Междене. За какво са ти повече коне? smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве пичови за какво са ви тез светкавици , какво снимате та да се налага да даваш 700лв. за светкавица в момента си правя 6 софт бокса по 600вата и съм на половината пари !

 

Определено са си доста скъпи светкавиците.Софтбокса е евтин когато ще го ползваш на 220V.Ако почнеш да купуваш акумулатори за тези 6 софтбокса, няма да ти си никак евтини.А и светкавиците имат един голям плюс > изключително портативни са!

 

Та ако ще снимаш в студио > софтбокс, ако ще ти трябва светлина на всякакви шантави места > светкавица.

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ми скочихте с рогата подяволите аз ви питам какво снимате със светкавица ? не че ви обиждам щтракалките ма тва е като да сложиш свещи за 500лева на кола за 500лв smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз ви питам какво снимате със светкавица ? ...

Всичко онова, което е прекаленно тъмно вечерно време или на закрито, както и онова, на което денем искаме да махнем досадните сенки.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.