Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос към фото-любителите


bega4kata

Recommended Posts

  • Отговори 193
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    61

  • Bobeca

    26

  • 35mm

    13

  • PRR

    11

Най-много писали в темата

Гласувам за Канон-а - чисто пристрастно, защото (много)харесвам марката. Снимал съм с този модел и за класа си прави прекрасни снимки, а боравенето с настройките ми се видя супер лесно и интуитивно. :smt017 За другият не смея да изказвам мнение. Оставям на истинските спецове да се изкажат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

без да искам съм пуснал темата в грешен раздел,моля мода да я премести във всичко за всеки

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гласувам за втория (Никон). Имам апарат от серията Coolpix, макар и доста по-старичък, и съм много доволен от качеството на снимките. Със сигурност много повече от ниските класове апарати на Олимпус. За Канон-а нямам впечатления

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо - не съм пристрастен към която и да е от двете марки!

 

Лично моят избор е следният - Никонът, ако държиш на видеото, ако не -> търсиш примерни снимки из интернет и гледаш качеството при различната светлочувствителност на сензора (a.k.a. ISO).

Много ми се спи в момента и не мога да търся ревюта на апаратите, но от това което видях като характеристики на двата модела, малко повече клоня към никонът.Но все пак първото нещо което трябва да направиш е да разгледаш необработени снимки в пълен размер и на двата апарата и да видиш как се справят с шумът и детайлите.

 

В крайна сметка, който и да избереш от двата, няма да сбъркаш!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Никон д 3100..но той е огледално рефлексен вече и е доста обемен обектива му,макар и най малкия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Никон д 3100..но той е огледално рефлексен вече и е доста обемен обектива му,макар и най малкия....

Днес към обяд ако приемаш минаващи посетители ще ти покажа аз с какво снимам, а иначе за да не е спам с 2 ръце за Никон-а. Имам и 2 канон-а от компактните и една видео камера канон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна, че Никон нямат сервиз в България и скоро на един приятел апарата на 1 месец се развали, че го пращаха в Гърция и стана една дъъълга и бавна.

 

Аз съмм за Канона.

 

То тука ще стане малко като Мерцедес и БМВ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах възможност да пробвам Никона.Страхотно снима,на тъмно при движение не размазва....,но при пейзажна снимка без светкавица,в краищата се получава шум ,в следвие от светлинни синяния.Пробвах с нощен режим и режим нощен пейзаж.Доста различни снимки направи в тези два режима ,но и двете не ме задоволиха напълно.Но няма как да пробвам Канона,освен след като го купя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако досега си ползвал само "сапунерки" или компактни - незнам как е точното название.

Тука избора ти трябва да започне от сравнение между функциите на двата модела и да прецениеш кое те кефи - скорост, ИСО, ЗООМ и т.н.

И тй като вече си се спрял на два модела - което е голям успех :) естественно си се спрял на стандартната дилема.

Ако очакваш тука или където и да е някой да ти каже кой да избереш между тия два модела - няма как да стане :)

Зависи на кой почитател на коя марка ще попаднеш.

"Мафията" Канон - Никон е велика и няма смисъл да чакаш "наготово":)

След като вече си се спрял на тези два модела и се колебаеш единствено между тях - отиваш в някой магазин, хващаш апаратите и почваш да снимаш и да "снимаш" - разбирай снимай и реално, и само за стойка да усетиш апарата в ръката си.

Повечето магазинаи - като Фотосинтезис например имат тестови макет - не, че нещо, просто може да ти помогне за някакво решение.

Но решението, е този който ти падне в ръката - от този клас нагоре е много важно апарата да ти е удобен -- демек той сам ще си каже кой е за тебе.

 

Поздрави

 

ПС: Фотосинтезис имат Канон-а , защо да не можеш да го пробваш - да не е в найлон нещо и не искат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дадат да се снима във фотосинтезис,но през деня и двата ще снимат перфектно....

Абе ще реша ,който ми пасне в ръката,чак толкова не съм претенциозен,ще се снима любителски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Никон д 3100..но той е огледално рефлексен вече и е доста обемен обектива му,макар и най малкия....

Там вече си на друго ниво с DSLR-а!

За това, че е по-обемен обектива си има причина и то много хубава (качеството на самите снимки).Принципно и двата компактни на които си се спрял са с много голям диапазон на увеличение, който при обектива на d3100 липсва, но това не е минус!Единствено трябва да имаш в предвид, че ако вземеш d3100 ще трябва малко повече да навлезеш във фотографията, но ще имаш едни невероятни снимки и видео клипове, който не могат да се сравняват с такива правени от компактен апарат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като те знам,земи си DSLR и не се занимавай с разните му там сапуни,верота и др. подобни перилни препарати. smile001

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Никон д 3100..но той е огледално рефлексен вече и е доста обемен обектива му,макар и най малкия....

 

Ако отиваш натам - разбирай Nikon D-хххх и т.н. да знаеш, че връщане няма! И ще ти трябва малко по-голяма чанта. А след време /кратко/ - ще се озърташ за още малко по-голяма чанта и по-хубави обективи... Абе, заразиш ли се с DSLR, ще забравиш за сапунерките!

Аз лично говорих с "35mm", който си е фотограф /от форума/ и той доста ми помогна в избора със всякаква информация от първа ръка. После и с "hamsia"-та... И се спрях на Nikon D 5000, който е с CMOS sensor. Адски доволен съм! И за пореден път хората от форума ми показаха, колко е готино да си в тяхната компания! Можеш да разчиташ на знания и помощ от тук пишещите на 100% smile027

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето в този сайт има примерни снимки и от трите апарата:

 

http://www.imaging-resource.com/PRODS/S ... X30ISA.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/CP500/CP500A.HTM

http://www.imaging-resource.com/PRODS/D3100/D3100A.HTM

 

Ако ще даваш толкова пари и държиш на истинско качество, по-добре си вземи DSLR.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и едно сравнение с ствоите и други два от този клас, дано сеориентираш по-добре:

 

http://www.digitalphotographywriter.com ... -sony.html

и още едно

http://snapsort.com/compare/Canon_Power ... Nikon-P500

дано малко поне се проясни картинката ;)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, един фотоапарат - това е обектива...И двата са сходни по характеристика, но все пак +1 за CANON. smile021

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тествах ги,Канона их30ис е мого зле.

Много добро впечатление ми направи Ранасоник хz 45-за цената си е добре.Панасоника дори снимал/аз не открих разлика/ по добре от Никона коолпикс п500.ОБАЧЕ НАЙ ДОБРЕ СНИМА ЕДИН ОЛИМПУС -оригинал сапунерка малка е.Модела е xz-1.Направо ги разби всичките но цената му е 900лв.А 900 лв за сапунерка.....нещо не ми се дават....По добре за 1100 да взема Никон 3100 дслр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз снимам с Panasonic DMC - TZ5, не е турбо сапунерка като досега споменатите но е много компактен със стабилен зуум, 28мм широк къс край, що годе добър фокус вкл и при видео и зуум-а по време на видеото е също оптичен, а не цифров като повечето сапунерки. За мен най-голямото предимство е размера. И според мен пълно щастие няма, така че преценяваш плюсове и минуси свързани с това за което ще ползваш апарата и купуваш. Поне аз така направих. Защото огледало-рефлексния прави уникални снимки, но чантичката е голяма да не говорим за профилактиките за чистене на матрици, обективи(не че са задължителни, но е хубаво от време на време). А пък някоя сапунерка седи даже в джоба.. Надявам се да съм бил полезен.

 

П.П. Ето и едно подробно ревю на апарата който ползвам, не мога да намеря толкова подробно на по-новите модели от TZ серията

http://photo-forum.net/index.php?APP_AC ... ICLE_ID=25

 

П.П.2

Ето и на ТZ 10

http://photo-forum.net/index.php?APP_AC ... CLE_ID=122

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

последно съм решил Никон D5100....,но трябва да поработя още малко за да си го купя :D ,без да разбере жената колко струва...

щото се ядосах...

турбо-сапунерките....не съм видял ,която да снима хубаво...освен Олимпуса XZ-1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фен съм на Канон и като такъв бих ти предложил 600D. поне според мен е по-хубав от никона.

 

аз самия снимам с малко по-стария 500D и съм турбо доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами, тези снимки от събора са правени с CANON POWERSHOT SX30IS, на брат ми апарата. Не са лоши. Батерията кара 300- 350 снимки. Ако се снима повече трябва втора батерия.

http://polaznik.snimka.bg/automobiles/shkoda-s-bor-2011.595970.all.1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С удоволствие ще помогна със всякаква информация по темата, но ми трябва да знам как ще го ползваш - повече в какви ситуации ще се използва фотоапарата.

 

Засега пиша че 5100 е хубаво решение. 3100 е по-икономично решение, според мен той е напълно подходящ за повечето типове снимки. Обектива е 18-55мм който проближава (зумира) 3 х. (55мм делено на 18мм = 3 пъти). Това съвсем не е като 36 (35) пъти приближаване на компактните Никон (Канон). Но трябва ли ти чак такъв обхват?

Обектива на 3100 (5100) 18-55мм е обектив от типа "който винаги си седи на фотоапарата", и е подходящ за най-често срещаните снимки (хора, пейзажи).

 

Сензора на СЛР-а е много по-голям, и няма да има почти никакви шумове на тъмно. По принцип, един СЛР а не компактен, е чудесно семейно решение за фото, видео заснемане за години напред. И видеото е много добро (HD 1080p). (Ще видя в шкафа някои книги ако намеря за първа работа с СЛР, мога да ти ги дам.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,спрял съм се последно на 5100,защото 3100 не прави видео с автоматичен фокус.А 5100 е освен това с по-голяма матрица 16 мегапиксела,записва стерео звук,прави бързи последователни снимки,има много повече интигентно интуитивни лесни потребителски настройки,както и ръчни....и т.н. изобщо е много по-висок клас от 3100-то.Та като за любител непрофесионалист ,но малко педант,това е добра машинка.

А относно увеличението на компактните модели....те не могат да снимат добре при голямото увеличение което предлагат.Много им пада скороста,а и стабилизацията не се справя добре.

На д5100-то ,ще му взема и един по-голям обектив ,ако ще се налага да снимам с голямо приближение.Както знаете стабилизацията на д-слр-ите е в оптиката-за разлика от компактните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.