Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Въпрос към фото-любителите


bega4kata

Recommended Posts

  • Отговори 193
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • bega4kata

    61

  • Bobeca

    26

  • 35mm

    13

  • PRR

    11

Най-много писали в темата

  • 2 седмици по-късно...
=D>

със стоковата батерия ли това?

 

Да.Имаше още доста живот в батерията въпреки, че беше не повече от 2-3 градуса и преди това бях снимал и други неща.Всъщност го спрях апарата, защото се появиха облаци - виждат се горе в дясно.Сега имам една идея за снимка пак с пътечки, но за един друг раздел. smile004

 

Там при вас на морето се вижда и млечният път, ако е чисто небето.Тука у софето е късмет ако видим звездите изобщо! :D

 

Гога, мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

Не ми се отваря нова тема за по-устойчивите фотоапарати/камери и за това тук да попитам, дали някой си е играл с това >>> TG-820

Или да ми споделите впечатления за някоя друга марка/модел, който да е ударо/водо/прахо/студо/и т.н...дуракоустойчив? FinePix-a с който щракам от 2008-а претърпя няколко падания и чат-пат не иска да фокусира, а и батериите почнаха сериозно да сдават багажа след 5 години. За по-специалните случаи разполагам с D5000 който е придружен от куп обективи, но не е хич удобен за ежедневна злоупотреба. И заради това си търся ежедневка, която също да прави прилични снимки, но без да се съобразявам с всички грижи и внимание, както при DSLR-a. Мислех си да използвам GoPro HD HERO2, която се справя чудесно с HD клипове по писти, шосета и под вода, но пък липсата на дисплей или поне визьор са голям минус, а и самата камера е малка и grip-a не е удобен. За това, нея ще си я оставя за другите цели за които всъщност е направена smile035 smile048

Та след паданията на FinePix-а съм се насочил към нещо, което да изисква минимум внимание и съответно да издържа на по-сурова експлоатация и реших да сондирам тук, Вашите мнения и да разбера що за птица съм избрал /ако има запознати с TG-то/. Нека да кажа, че не съм го търсил специално, а ми попадна пред очите на летището в Амстердам и просто ми хареса. Съвсем не значи, че съм се спрял на него и за това питам тук, Вас за мнения или ако имате други предложения отговарящи на изискванията ми за ударо/водо/прахо/студо/...дуракоустойчивост - да ги споделите.

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се отваря нова тема за по-устойчивите фотоапарати/камери и за това тук да попитам, дали някой си е играл с това >>> TG-820

...

 

Звучи ми супер, ама защо няма ръчен режим ](*,)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Бат, Сами, това сигурно снима много хубаво, защото нещо трябва да компенсира отвратителния външен вид. Въпреки, че не е нужно да е красиво, все пак не е за украса а за правене на снимки. :)

 

smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Звучи ми супер, ама защо няма ръчен режим ](*,)

Пепи и на мен ми звучи супер, но! Вчера разцъках едни Olympus и да си призная - едвам смогнах да намеря режим, в който да направя читава снимка в затворено помещение с нормално осветление. И изобщо не можах да се ориентирам в менюто. Или съм свикнал с Nikon-а или съм пълен индианец. Или просто исках да постигна резултат, поне малко близък с този, който предоставя DSLR-а. Ама няма как да стане, без да врътна обектива с ръка...демек - и на мен ми липсва този ръчен режим, ама това сигурно е защото вече веднъж снимали с DSLR - няма как да не търсим подобни глезотийки smile049

 

http://www.nikon.bg/bg_BG/product/digital-cameras/coolpix/all-weather/coolpix-aw100

на промоция са в момента-50лв.

599

Сами, благодаря за предложението! Направих едно паралелно сравнение и въпреки че разликите са в полза на Olympus-а, явно нещата отиват към Nikon-а, тъй като съм свикнал поне с менюто, а и съм мноооого доволен от D5000, въпреки че той е друг клас, но все пак... Хубавото е, че и двата имат CMOS сензори, които предпочитам.

 

Иначе, сега като се разтърсих за подобни фотоапарати изскочиха Panasonic Lumix DMC-FT3, FT4 и подобни, но с CCD матрица, която лично аз по-малко предпочитам. Единствената конкуренция, която открих се оказа Sony Cybershot TX10, който е една крачка напред в "директния двубой" с Nikon-а. До сега купуването на Sony съм избягвал само заради специфичната карта, която използват, но този модел си щрака и със SD разновидности, та ще го огледам и него, пък да видим на къде ще повее вятъра.

Мисля си, че ако някой друг търси такъв тип фотоапарат, би било полезно да нахвърлям тук това, което открих при сравнението между Nikon Coolpix AW100 и Olympus TG-820, както и Nikon Coolpix AW100 и Sony Cybershot TX10

 

Та...за интересуващите се - ето сравнението между Olympus TG-820 и Nikon Coolpix AW100!

 

Предимствата на Olympus-а:

- Резолюцията на дисплея - 1,030к срещу 460к - т.е. повече от 2 пъти по-голяма се явява

- Има in-camera HDR

- ISO-то е 6,400 срещу 3,200 при Nikon-а

- По-компактен - 96x63x23 срещу 110x64x22

- Прави 5 fps срещу 3 fps

- Теглото е в съотношение 155 г. срещу 178 г.

- Бързината на затвора е 1/2000s, а при Nikon-а е 1/1500s

 

Предимствата на Nikon-a:

- Записва high-speed movies при 240 fps срещу липсата на такава функция при Olympus-а

- Има вграден GPS, но пък не знам до колко е ОК за България, че в сайта има "*" към тази функция с уговорката, че в определени региони тази екстра е...неизползваема

- По-добра стабилизация при снимане

- По-дълъг живот на батерията - 250 снимки срещу 220

 

А тук е сравнението между Sony Cybershot TX10 и Nikon Coolpix AW100!

 

Предимства на Sony Cybershot TX10:

- По-добра резолюция на дисплея - 921к срещу 460к

- По-добър широкоъгълен обхват - 25 мм. срещу 28 мм.

- По-компактен 95x56x17 срещу 110x64x22

- Бленда f/3.5 срещу f/3.9

- Има touch screen

- Прави 3D снимки

- Има in-camera HDR

- Прави 10 fps срещу 3 fps

- По-лек 133 г. срещу 178 г.

- Бързината на затвора е 1/1600s срещу 1/1500s

 

Предимствата на Nikon-a:

- Записва high-speed movies при 240 fps срещу липсата на такава функция при Sony Cybershot TX10

- Има вграден GPS

- По-бърза реакция /по-малко "lag"/ - 8ms срещу 150ms

- По-дълга експозиция - 4s срещу 2s

 

Определено ще се отбия е някой магазин и ще разцъкам и трите апарата от-до и...каквото сабя покаже!

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

 

Велко,

 

То всеки си хвали неговото гардже, ама ... Това са снимки правени с Olympus C50Z:

 

http://praykov.com/BEST/P5010012.JPG

http://praykov.com/BEST/PC030108.JPG

http://praykov.com/2005/2005-01-05_Sofi ... 050006.JPG

http://praykov.com/2005/2005-10-25_Sofi ... 270005.JPG

http://praykov.com/2005/2005-10-25_Sofi ... 270038.JPG

 

Но, апарата има изцяло ръчен режим (без фокус де). Затова искам сапунерка с ръчни настройки. Уви TG-820 няма smile049

 

Между другото сравнявах моята сапунерка със Sony и HP (това 2005та) и Olympus-а беше далеч напред с качеството. А Sony-то беше с оптика на Carl Ceiss smile049

 

Успех в търсенето smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм точно за тази тема, но тук сте се събрали разбирачите :)

Имам Fuji FinePix S5700, който претърпя падане (щерката го бутна от масата), в следствие от което му се счупи капачето за батериите - щипките на корпуса, не самия капак - и сега трябва да се притиска с ръка за да дават контакт батериите. Иначе апарата си работи супер.

Въпросът ми е къде в София могат да ми го оправят? Питах в един сервиз/магазин на Витошка и искат да ми сменят целия корпус или да ми продадат нов апарат - и двете не са оферта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси :D

Ако има в списъка кой да ми го поправи до събора ще бъде открит и изтормозен. :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът ми е къде в София могат да ми го оправят?

Питай в Зентекс - 0888 972 776. Намира се в Младост-1. :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не я бях снимал Софията (с Канона пък въобще не съм я снимал) , но тази вечер облаците са доста ниско над града и в комбинация с чистият въздух и светлините на града, гледката е доста приятна:

 

6945198022_8ae0166a2c_z.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.