Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

И аз чакам Румстер


Recommended Posts

Еми това е то, поръчах си Румстер-Стайл-Бизнес + газ + няколко екстрички и 5 г. гаранция \:D/

Сега 2-3 месеца още и за зимните месеци живот и здраве s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми това е то, поръчах си Румстер-Стайл-Бизнес + газ + няколко екстрички и 5 г. гаранция \:D/

Сега 2-3 месеца още и за зимните месеци живот и здраве s_flag

 

Честито,дано дойде час по-скоро!

 

п.п. Ако не е тайна има ли отстъпка за Румстер и колко?Лек ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Отстъпката беше 5000 лв. и сега е пак толкова. Разликата е, че вече няма подарък 5 г. гаранция за разлика от когато аз я поръчах, другите условия и отстъпки са си същите. 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече навъртях 600км , Първите впечетления не са страхотни .

Возията като цяло не е нещо особенно да не кажа нищо особено , друса си ....

Разхода на нафта на този 1,6 за сега е доста прехвален ,но както казват приятели (за да ме успокоят) нова е все още ще видим . Но това 4,1 извън града е ХИМЕРА. При супер леко каране и при фикс идея да докажеш че може , би трябвало да стане, но без изпреварване и задължително да използваш спусканията. Както и да е колата е супер за тия пари просто е най-доброто, и все пак и аз съм Българин и все търся косури така че като се замисля е СУПЕР. Много по-широка и комфортна е от колкото изглежда, а вярвайте ми аз съм голям човек и се качвам от Мерцедес Е класа и мисля че е супер . Смело напред колега и се въоръжи с търпение smile152 smile152 smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми то е ясно,че между Мерцедес Е класа и Шкода Румстер ще има разлика във возията. Ти колата не я ли кара преди да я вземеш? Тестдрайв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една година чета този форум и накрая реших да напиша нещо тук, след като и аз имам Шкода Румстър, от която съм доволен. Широка е за моите разбирания и потребности, багажникът е с достатъчно място. Избрах да е дизел, заради по-ниския разход. Нещото, което ме притеснява, че страничната рамка на предното стъкло е широка и когато се оглеждам отстрани веднъж поглеждам през предното стъкло и веднъж през страничното, но ще свикна.

 

Разхода на нафта на този 1,6 за сега е доста прехвален ,но както казват приятели (за да ме успокоят) нова е все още ще видим . Но това 4,1 извън града е ХИМЕРА. При супер леко каране и при фикс идея да докажеш че може , би трябвало да стане, но без изпреварване и задължително да използваш спусканията.

 

Аз имам Румстър от м. юни тази година 1.6 TDI CR 90 к.с. на 2000 км е сега и при пътуване извън града винаги е 4.7 л на 100, аз го слагам грубо 5 л при скорост от 90 до 140(на магистрала) км/ч. Возим се трима човека с багаж от най-много 70 кг. В града не съм я карал в типичен градски трафик и там имам разход 5 л. Веднъж имах една отсечка от около 35 км от с. Буря до В. Търново бях сам в колата, без товар, загрял мотор и тогава ми показа разход от 3.7 л.

Общият среден разход, който показва от както е купена е 5.7 л. Струва ми се, че по зарежданията, които съм правил това е повече от реалното за 2000 км и го отдавам, че имам доста кратки пътувания по около 4 км и при студено тръгване разходът, който се показва е от 15-22 л докато загрее мотора.

Досега съм карал кола на бензин 1.2 и още не мога да свикна с големия въртящ момент и превключването на по-висока предавка по-рано, при по-ниски обороти спрямо този на бензина. Добре, че има подсказка, кога да смениш скорост, защото шума от мотора не се чува в купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Возията като цяло не е нещо особенно да не кажа нищо особено , друса си ....

 

Като цяло си прав, но и като цяло е събитие "баничарка" да седи в пътя като лек автомобил. Та, затова друса. smile049 За мен е по-добрият вариант, отколкото да се олюлява в завой, както доста от колите в този клас. Със здраве да си го караш! smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Значи минал съм едва 600км което е единственото с което се успокоявам но първатазасечка ми даде 7,1 за 150км , втората ми даде 6,1 за 330км нямам представа но ако махнем кило заради климата пак не ми харесва, в смисъл че я карам с едното око на временния разход и се мъча да не я юркам . Да се надяваме на не сработено феродо и накладки гуми 205 и разни други такива . Но с 120 на магистралата ми дава не помалко от 6,8 а като се появи баирче и 9 вярно е че като грейне 0,0 ми става кеф на палците на краката ама все пак е странно . Според мен по-малко от 6 в града е просто зле да се надявам . А извън града не знам ще пробвам но ще си я юрна с поддържане на 120-130 та да видим кво ще стане

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги

Значи минал съм едва 600км което е единственото с което се успокоявам но първатазасечка ми даде 7,1 за 150км , втората ми даде 6,1 за 330км нямам представа но ако махнем кило заради климата пак не ми харесва, в смисъл че я карам с едното око на временния разход и се мъча да не я юркам . Да се надяваме на не сработено феродо и накладки гуми 205 и разни други такива . Но с 120 на магистралата ми дава не помалко от 6,8 а като се появи баирче и 9 вярно е че като грейне 0,0 ми става кеф на палците на краката ама все пак е странно . Според мен по-малко от 6 в града е просто зле да се надявам . А извън града не знам ще пробвам но ще си я юрна с поддържане на 120-130 та да видим кво ще стане

 

Колега, незнам в кой град караш, но и 6,8 да ти гори си е направо сензация и си е за черпня. Ти с какви очаквания си я купил тази кола.

За извънградското пак не очаквай по-малко от 6 ако си със 110-120км. Все пак и въздушното съпротивление не е като при седан.

Остави я да си гори колкото иска и не го мисли толкова. Неможеш го намали много и без това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на извънградско с 80-90 km/h какъв разход ще ти даде.Моята там е най-икономична и дава разход около 4,3-4,4.Сега излиза, че е по-лакома от моята 1,9.Не знам дали не е по-висок разхода заради това, че е нова и двигателя не е напълно разработен.Също така и моментния разход няма нищо общо с крайният...Повечето време на магистралата ми показва 7-8 л. на сто, а в крайна сметка излиза много по-нисък разходът.Ако ще следиш нещо, по-добре следи средният за пътуването!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

zvi, дай за твоята кола да пишем в твоята тема? Първо, ти чете ли как се разработва новата кола? Второ, каква ти е средната скорост? Пробвай със 74км/ч средна скорост и кажи какъв ти е разхода? Ти направи ли 1000 километра вече? Ако фърчиш със 120-130 постоянно , то 4 разход няма да видиш, ама ако спазваш ограниченията по пътищата може и да го видиш. Ама дай в твоята тема? Ще постна този пост и там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нека е в моята тема , но просто не ме разбирате ХОРА.... ЩАСТЛИВ СЪМ като бебе прд биба с мляко smile168 smile168 smile168 smile168 разбирате ли а това че пиша не е че не съм доволен , оптимист съм и мисля че колегата с Бизнеса ще е щастлив също . аз съм 140кг прасенце и такъв комфорт в кола от този габарит не съм очаквал ...страхотна е. А иначе нуличките като си махнеш крака от газта са уникални smile152

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

значи понеже и аз щях да чакам но така или иначе взех налична , ми казаха 90 работни дни . поради разни други причини писах до Чехия с разни аргументи и от там ми отговориха че този срок е 60 работни дни така че въоръжи се с търпение а твоята е малко по-специална което е хубаво но все пак въоръжи се . днес карах яко около 600км ....МОМЧЕ,,,,,,,нямам думи не ми се слизаше. разхода е перфектен на моята де на газ сигурно пак ще е така. НО е супер комфортна СУПЕР smile035 smile035 smile035

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Возията като цяло не е нещо особенно да не кажа нищо особено , друса си ....

 

Като цяло си прав, но и като цяло е събитие "баничарка" да седи в пътя като лек автомобил. smile027

 

Спрете с тия обиди де - руумстъра не е баничарка а ван - разликата е съществена. А друса щото е малък, лек, евтин и за да е стабилен окачването не е от най-меките.

 

Иначе при мен разход 4,1 извънградско си го хващам без проблем с каране с около 80 км/ч.

 

Тъй като колата е служебна се води пътна книжка. Среден разход още от самото начало е 5,4 като го отдавам на София където отива на 6,3-6,7. Извънградско обикновено се движи между 4,4 и 4,7 при каране с 95-100км/ч заради другарите с радарите :)

 

Аз съм с 1.9 PD-TDI 105 кончета. Мотора за мен е по-добрия от 1,6 комън-рейл но пък е тооолкова шумен че след него като се кача в личния комънрейл и не мога да го "чуя".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло си прав, но и като цяло е събитие "баничарка" да седи в пътя като лек автомобил. smile027

 

Спрете с тия обиди де - руумстъра не е баничарка а ван - разликата е съществена. А друса щото е малък, лек, евтин и за да е стабилен окачването не е от най-меките.

 

Иначе при мен разход 4,1 извънградско си го хващам без проблем с каране с около 80 км/ч.

 

Тъй като колата е служебна се води пътна книжка. Среден разход още от самото начало е 5,4 като го отдавам на София където отива на 6,3-6,7. Извънградско обикновено се движи между 4,4 и 4,7 при каране с 95-100км/ч заради другарите с радарите :)

 

Аз съм с 1.9 PD-TDI 105 кончета. Мотора за мен е по-добрия от 1,6 комън-рейл но пък е тооолкова шумен че след него като се кача в личния комънрейл и не мога да го "чуя".

колега прав си ама не знам къде са тия извънградски пътища , аз я задържам на 3,9 доста време но като скочи дупката и скача 5.6 без да натискам умишлено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрете с тия обиди де - руумстъра не е баничарка а ван - разликата е съществена. А друса щото е малък, лек, евтин и за да е стабилен окачването не е от най-меките.

 

Кавичките си ги пропуснал. Аз колата си я харесвам и не я обиждам smile004. Иначе бих казал, че друса просто защото е VAG, а не защото е евтин. Тя и Дачията е евтина, пък не друса и се люлее в завой. :mrgreen: Поздрави! s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

коментара ми явно не се чете ...

Исках да кажа че нямаме пътища , а не друса или не друса , аз си я харесвам и то много ама като караш просто е почти невъзможно да поддържаш скороста а и от там разхода. така или иначе обаче от Пловдив до София обхвата на резорвара ми се качи от 1000 на 1350 въпреки че карам така че е показателно за колата....добра е да не кажа най-добрата в класа си за пазара , разбира се акцентувайки и на цената. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Чисто новата кола в началото си харчи повече. След известно време се доближава до заводските данни. Моя приятелка си взе ново Ауди и разхода й нямаше нищо общо с това което е на книга. Впоследствие обаче всичко се нареди ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Колата е в БГ, другата седмица се очертава да я подкарам. :smt004

 

Е супер значи твоето коледно чудо вече е тук! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.