Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Да поздравим приятел с песен!


fatrat

Recommended Posts

преди 19 минути, joro-120L написа:

Изтупах праха на колоните с яко газ на усилвателя :)

 

 

Продължавай с Volume на Max

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Продължавай с Volume на Max

 

Това не става. Няма groove. ;)

 

 

 

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво за последните две парчета. Изненадах се приятно.  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

днес излиза дебютния им албум. мега банда!!!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можах да открия записи на "ЕС". Oще си спомням концерта им с Big mama scandal на езерото Ариана. Ето ви един на Rag dolls.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се сдържа да не пусна нещо. Днес стана ясно, че Джоуи Джордисън си е заминал от този свят. Той е един от виновниците да прослушам по-тежък метъл и е вдъхновил толкова много барабанисти по света, че заслужава да му се отдаде почит. Слипнот беше първата група, която отидох да слушам на живо извън България, като беше и първият път, в който имах чувството, че залата ще се срути. Нека почива в мир!

 

  • Благодаря 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, нали знаеш, че е отишъл горе при много други светила. Смятай там какви концерти стават. Да не съжаляваме, а да се радваме, че се е качил на "голямата сцена". 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега разбрах, че и Дъсти Хил се е качил на "голямата сцена" 

 

 

 

 

  • Благодаря 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, Алекси Георгиев написа:

Сега разбрах, че и Дъсти Хил се е качил на "голямата сцена" 

 

 

 

 

Да почива в мир!

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Алекси Георгиев написа:

Сега разбрах, че и Дъсти Хил се е качил на "голямата сцена" 

 

 

 

 

 

Да, аз също разбрах вчера...

Ще вее брада на "Голямата сцена", наистина !!! 

Уви, през последните 5-10 години, моите музикални идоли /икони/ намаляват прогресивно или вече са в такава възраст, че представляват бледи сенки на някогашното си величие ...

Но, създаденото от тях остава и звучи все така завладяващо ! 

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с теб, Боре! 

С оглед на личните си музикални предпочитания, мисля че светът на музиката (ние в частност) повече губим ценни музиканти, отколкото откриваме нови такива. За жалост прогресията е намаляваща. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен - някъде до към 2000-ната биваше, но след това ...... бОзава работа. И не само в рока - във всички жанрове.
Реално последните велики изпълнители са родени през 50-60-70-те на миналия век и колкото и да е жалко им идва времето по един или друг начин да се простят със земните сцени.
В памет на всички отишли си музикални ВЕЛИКАНИ:

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тук не мога да се съглася, нови (и читави) банди има навсякъде. такива като Poets of the Fall, Greta Van Fleet, The War on Drugs и тн и тн.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баща ми е заклет блусар. Страшно се кефи на BB King, но малко повече си пада по по-прогресив звукът на Gary Moore. 

Скоро не сме правили джем с него. Става интересно, макар блусът да не е най-любимия ми стил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, Thunderbolt написа:

тук не мога да се съглася,

 

 

 

И имаш право да не си съгласен.

Аз говорех за личните си предпочитания. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не се съглася с вас, но от друга страна, не съм и толкова песимистично настроен. Според мен, едно време дори супер комерсиалната музика беше качествена, докато сега популярната музика е елементарна, пошла и без всякаква музикална стойност. Има и изключения, разбира се, а и се пише пак от кадърни хора, но явно такова е търсенето. И сега има качествена музика, добри музиканти и композитори, но трябва да ги търсиш, докато преди и от радио, и от телевизия можеше да чуеш нещо добро.

Айде стига толкова, че стана дълго. Схванахте ми идеята. :)

Поздрав:

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Thunderbolt Боре, сигурно си прав, не споря, но това ще го разберем малко по-натам във времето - ако след 30-40 години все още са на сцена, все още пълнят стадиони и правят платинени албуми... Ще поживеем и ще видим ?

@axelВлади, за съжаление всичко вече е комерс и шаблонно-конвейрно производство, което увлича и много добри творци. Дано, тези от тях, които все още държат на качеството преди печалбата не бъдат..."претопени" ?

@Алекси Георгиев лично аз няма да имам нищо против да чуя нещо във ваше (твое и на татко ти) изпълнение - не е нужно да е на Б.Б. Кинг или Гари Мур ?

И защото и аз харесвам някои по-нови групи (за мен по-нови са Disturbed, KoЯn, FFDP, Papa Roach, Godsmack, Black Label Society....):

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако една музика ме грабва, няма нужда да и отдам 40 години да разбера дали е читава. Бъди Холи, Джими Хендрикс, Крийм, Джанис Джоплин, Доорс, всички са творили по-малко от 10 години, но са оставили такъв отпечатък в музиката, че няма накъде повече. точно това ме кефи като открия някоя нова банда, къде случайно, къде на фестивал, къде с препоръки. изслушам 4-5 песни и съм готов. дали ще са хърватите Elemental, монголците The HU или шотландците Biffy Clyro. готината музика си е готина музика и винаги ще има нова такава. и да, на мен също ми липсват легендите, радвам се че за последните 10-15 години успях да посетя над 160 концерта и да видя почти всичко, което е останало живо. наздраве

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.