Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

...

Пламене, места у фирмата на жена ми не е като да няма, ама още 3-ма колеги от тук имат желание за работа там, единия от септември 2008 си е подал молбата. ;) Ама може март месец да те вземем за дегустатор при мене, в ресторанта - слаадка служба. :mrgreen:

...

Поздрави.

Кат знам кви малки станаха порциите по рИсторантИтИ, чак ме е страх да си помисля какво ще остане за дИгустация. :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

...

Пламене, места у фирмата на жена ми не е като да няма, ама още 3-ма колеги от тук имат желание за работа там, единия от септември 2008 си е подал молбата. ;) Ама може март месец да те вземем за дегустатор при мене, в ресторанта - слаадка служба. :mrgreen:

...

Поздрави.

Кат знам кви малки станаха порциите по рИсторантИтИ, чак ме е страх да си помисля какво ще остане за дИгустация. :smt032

 

рИсторантИти като цяло, Ивчо, моите уважения, не са тема на разговора. Въпреки че има места, като Родопската къща например, които през годините не са мръднали и грам надолу в качеството на обслужване и ниво и грамаж на предлагания асортимент. :smt017 Удоволствие е да се ходи в Къщата. Друг е въпроса, че аз и ти сме големи хора и ни трябва повечко материал, за да не си останем гладни. :P В Прима Дама Пика, за времето, когато активно съм се занимавал със ресторантьорство от 2002 до 2008, порциите винаги са били огромни, а цените свърх нормални - справка тук. Аз чинийка с нещо вътре (по Френски :D ) не издавам - порцията трябва да е еднакво радваща за окото и също толкова добре засищаща за стомаха. Клиента винаги е получавал при мен повече, отколкото е очаквал от такъв тип заведение. Практиката ще си остане същата, няма да променям нищо. Питай колегите Гогата, Фреша, Наско corropt, Васко vasilisa, Юли, Велко, Митко Кранкенщайн, Владо, двамата Пепи (PRR и pepi) и Евгени дали имаше малки порции на събирането при мен през лятото на 2007. ;) И още нещо - ти такава сърма виждал ли си в БГ ресторант насред София: :mrgreen:

 

016639135.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те тая снимка я направи на плакат и я цапни посредата на пл. Йорданка Николова или между трамваите. Вервай ми не мож са отърва от клиентове!!! Сърмата, Васко и пълната маса..... неам думи просто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е , те за това говорим. С тая сърмичка ме убедихте ,че сте велики. Ся не можте се отърва от мене -на 4.01 съм в Софето. :smt017 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Понеже навън студа е повече отколкото ми се иска ,и тялото и разума ми говорят , че е по-добре да си стоя в къщи , реших да изпробвам рецептата на pow за сладкия салам. Прескочих до кварталния магазин, взех продуктите, изгоних жената от кухнята ( тя само това чакаше май ), отворих поста с рецептата и почнах. Трябва да ви кажа , че доста бързо се справих и сега чакам салама да изстине. Като знам какво е на терасата –май няма да чекем дълго. :mrgreen: Между другото установих ,че когато локума се реже на дъска посипана с пудра захар парченцата не залепват за ножа и след това се разпределят равномерно в сместта( велико откритие )Май сложих повече сокче и сместта се поразкашка малко ,но тамън ше си омешат миризмите продуктите. Ся чакам тия дни един нов запалянко да се появи ,да полеем Октавията му и да почерпя него и Боби със сладък салам както повелява традицията. Ей ви и малко снимки за слюнкоотделяне. smile168

 

 

 

п п Този пост беше пуснат благодарение на зарибявката ,която ми направи колегата pow за което му благодаря сърдечно ! smile027

post-2096-138453173348_thumb.jpg

post-2096-138453173353_thumb.jpg

post-2096-138453173357_thumb.jpg

post-2096-13845317336_thumb.jpg

post-2096-138453173363_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се обади,ама в този зверски студ не излизам никъде.Като се стопли малко ще ходим в Капитан Блъд,а пък салама давай да го подкарваме. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пламене, ако си прекалил със сока и ти се рони, обратно в купата, пудра захар и разтопено масло и пак на палчици. От маслото ще стегне. Най як аромат има, ако го направиш със зеления, орехов локум. Иначе се надявам на жена ти да и избяга скептицизма, след като опита от майсторлъка ти. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако е много сладко не го ща! smile001
Ай стига рива па ти ве. "За мен нямаше"...после "Ни го ща"...дрън дрън! Ша та обадя на модератора че спамиш само.

Кат дойдеш в София специално ше кажа на Ицо да ти спретне един солен салам (да видиш отде изгрява слънцето) та на всяка среща да идваш пред НИМ. Таман до края на Февруари и моята ракия ше стане, тъй че си направо добре дошъл за нова връзка с извънземните smile091 smile091 smile091

015655122.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
smile159

Пиленце с картофки.Рецептата я знаете smile092

......

те това е мезе smile159

[-X [-X [-X

Ето това е мезе smile004

135870152112.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ее, това лично мен ще ме е срам да го докосна, като гледам колко старание е вложено в него. smile091

Ако не съм гостуващ или съм го правил аз... ще кажа мляссс.. smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно такова плато никак не е трудо да се направи - трябва ви тънко нарязан разнообразен материал и голям поднос и се почва - редите първо отвън навътре и си правите каквито комбинациики си искате, площта на съда ви го позволява. А ако това ви е в кръвта и сте хора на изкуството, ;) няма да усетите как става, а ще стане страхотно. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.