Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

Мерси за рецептата, много е хубава, мое в събота да се пробвам.

 

Само за крема - внимавай с жълтъците, да не се пресекат. Като си го направил крема и си сложиш жълтъците те съветвам да го оставиш да преври, за да няма после хър-мър... smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

Знам го трика с жълтъците, мерси, подобен крем се ползва и при домашния сладолед, та имам тренинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го трика с жълтъците, мерси, подобен крем се ползва и при домашния сладолед, та имам тренинг.

 

Този става и за бисквитена торта :) И само за кремче също става... Много е практичен. Имай предвид, че рецептата е доста стара и се предава от поколение на поколение в семейството на моя младеж. Така се случи, че бабата разкри тайните и на "снахичката", а аз я давам на всеки, който има желание да си играе. :lol:

 

Сетих се за още нещо. Не го чакай да се сгъстява много, докато го правиш, че докато ги напълниш тези 30-тина еклера, последните ще са пълни с крем на бучки. За да избегна това - като напълня 2-3 - разбърквам крема, за да избегна бучките при изстиването му.

 

Дори и да е по-рядък - не го мисли. Маслото ще го стегне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая маса ще е. :mrgreen: Ще ги направя и там, плюс други вкусотии. После лятото, като идвам на море, мое и у Варна да спретнем една скара на полянка, ако искате. smile027

Само да не забравиш да се обадиш,а и аз да съм във Варна,че доста бирички заслужаваш smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, да не сте обявили гладна стачка? Я вижте какви вкусотии могат да се консумират по време на пости. Искат се само малко картофи, грах, сол, зехтин, червен пипер (сладък и лют), малко чесън и пресен магданоз. Да ви е сладко:

 

017558918.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо подобно тъпча вече цяла седмица, брат ми го изби на импровизация... е, има и малко заек вътре (пости са все пак) smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви пости, бре, тая вечер ша правя ребрата от предишната страница. :mrgreen: smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивам да правя една старозагорска рецепта: Пълнени чушки на канапе от картофи. Става божественяшко! :D Като ги опека ще пусна снимка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това твоето хем е мързеливо, хем не е Богоугодно. smile001

 

017672238.jpg

 

017672234.jpg

 

Ето резултата от днешното ми готвене. :smt032

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че то може и с месце. Единственото по-различно е, че се поставя ред картофки отдолу, които много променят вкуса. Хайде, аз отивам да плюскам. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това твоето .... не е Богоугодно. smile001

 

smile175 Като говорим за Богу неугодни дела, :D глей ко стана вчера на Пловдив: ;)

 

На баба невероятно вкусния ябълков сладкиш

017672392.jpg

 

Малката помощничка:

017672400.jpg

 

Тъста сипва от домашното: smile027

017672476.jpg

 

Месце няма ли,не е за мене smile049

Цeцко, ето малко кадри, специално за тебе: smile027

 

При мръвките.......:

017672416.jpg

017672419.jpg

 

...и на масата:

017672434.jpg

 

Едно закътано мезе: :mrgreen:

017672440.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря,е тва е работа.Какви сирена ,какви чушки?

Аз и сега съм 85кг.,а ако почна да ям и посно,ще падна под 75кг.,а нееее мерси smile175

Като съм много гладен някой път и жена ми ме изненада със спагети(щото тя много обича),ям ги с хляб.Ами да разбера че нещо е влезнало в стомаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я универсалната ми рецепта за спагети, става лесно, за 30 мин и е вкусно. Не мога да кажа, че е много ефтино.

 

Взимате два буркана сос - един на Дерони за спагети и една Пасата, нема значение марката, има италянски по 1,50 лв., ма гледайте да пише, че е с босилек вътре. Трябват ви по 300 гр. колбас(шунка) и кашкавал.

 

В дълбок тиган задушавате 300 гр. гъби и два моркова, сичко на ситно нарязано. Като станат готови, изсипвате ги в купичка, добавяте малко мазнинка в тиганя и запържвате за малко две скилидкли чесън, половин (може и цял) ситно скълцан кромид и една червена чушка, и тя наситнена. Като видите, че нещата почват да посменяват цвета си и усетите ароматите им да ви се възнасят към носа - сипвате двата соса и леко увеличавате котлона. Мешате убаво, да се умеша всичко и след 5 мин. добавяте гъбите и морковите, както и 3-4 ситно нарязани кисели краставички. Може и още скилидка-две чесън да сложите, това само засилва аромата на соса. Мешате мощно, или па жена ви да меша, който готви и след още 5 мин. сваляте соса от огъня и го опитвате. Може да иска малко чер пипер, сол или лимонов сок, но нищо друго, двата соса са с всички необходими подправки. Докато сте правили соса, на другия котлон, в подсолена и с малко олио вода, за около 11 мин, са врели спагетите. Побелеят ли хубаво - махате ги, минават през гевгира и в купата. Малко мазнинка им капвате, измесвате ги и на масата. Соса и той в купа и той на масата. Колбаса и кашкавала нарязани на ситно и те на масата. Сипвате си спагети, сос, слагате си месце и кашкавалче, омесвате и почвате. Сокчетата, количките, бирата, виното и секво друго твърдо гориво са разрешени с това елементарно ястие. ;)

 

Да ви е сладко. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димончо,да не ми забравиш буренцето!!! smile168

 

П>С>И гледай да не е празно!Щото бурето е като портомонето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък от 1 седмица набивам шкембе в стола на гараж Земляне. Не съм го снимал на входа, но мога на изхода ?

 

Снимай ги Саше. То и без това, туй, дето излиза на изхода, е първото творение на човек...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък от 1 седмица набивам шкембе в стола на гараж Земляне. Не съм го снимал на входа, но мога на изхода ?

 

Хайде запази я тази снимка за себе си. smile092

Не за друго,ами ако случайно изгубиш апетит,като я погледнеш да го придобиеш отново. ;)

smile004 smile004 smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банички от бутер тесто.

Както виждате....нищо сложно smile092

0249.jpg

Печем на ниски градуси и се чудим кой ще ги изяде smile092

0267.jpg

И всичко това,благодарение на:

smile049

01814.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро правих такова нещо, но с маслини и стана доста вкусно. Отивам да вадя другата половина на тестото от фризера... Утре ще закусваме бутерки. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.