Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За ракиите, салатите, мезетата, манджите и барбекюто


Recommended Posts

  • Отговори 602
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Green_Witch

    76

  • biser.or

    71

  • VALDO

    71

  • РусенскоВарено

    57

Най-много писали в темата

p.s. Ето крайния резултат. Ице, имаш златни ръце!

 

Ти пък - твойте ръчички сътвориха тази греховно изглеждаща амброзия, :smt017 аз нямам никаква заслуга. Браво, много добре изглежда съдържанието на тавата, smile126 убеден съм че е и също толкова вкусно.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Некви идеи, относно този сладур Green_Witch????

smile168

 

018125478-big.jpg

 

Бисере,ти си за прокурор! smile012

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@pow, уж сме само трима, а то - нищо не остана от тавата... И салатата замина... Добре си похапнахме. :D

 

@biser.or, остави го този сладур да се размножава, за да има повече яйца за следващия великден. Той е от свободните, все пак... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Гошко го превозихме успешно.

Тия дни че го изедеме и те така smile048

Ще Ви държа в подробнсти,бъдете спокойни. \:D/

01831.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що не дойдете и двамата на 6.05 на "Сокола" да сглобяваме сцената,пък после........ще разказваме как е минала вечерта. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Празници, събори... Не усетих нищо от тези хубави неща. А и олтара на топлината в къщичката ни (печката) се опитва да ме предава и май ще трябва скоро да заредим газовата бутилка за да загори пламакът отново както трябва...

 

Днешното мързеливо меню:

Яйца по панагюрски (и яйцата и млякото са домашни!!!) + свежа салата от каквото има в хладилника:

 

018646103.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако проявявате интерес към това ястие,можете да си го приготвите сами ето така:

 

1529.jpg

 

10133.jpg

 

 

2211.jpg

 

3294.jpg

 

4219.jpg

 

5184.jpg

 

6179.jpg

 

7154.jpg

 

8152.jpg

 

9129.jpg

 

11162.jpg

 

13126.jpg

 

14111.jpg

 

1532.jpg

 

1627.jpg

 

Източник: форум - http://www.severozapad.org

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз вече отквих сезона на охлювите, макар и с по- проста рецепта- варени, чистени, пак варени и с ориз на фурна, или просто пържени, много бира може да се изпие :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пууу,как ги ядете тия слузести мекотели бре?!!!!

 

Нали си морски - рапани ядеш, предполагам, те са същото горе долу smile001.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пууу,как ги ядете тия слузести мекотели бре?!!!!

 

Добре дошъл VALDO smile159

Нещо в последно време не си активен тук.

Грях голям имам към теб,но това е друга тема.Правя всичко възможно за да го изкупя.Вината е на куриерите от фирма ХХХХ

....както и да е твойто не се губи,дори отлежава :oops:

 

Най-накрая в поста си съм написал:

Източник: форум - http://www.severozapad.org

Никъде не съм споменал, че съм ги приготвял ,или консумирал ;)

Просто се вдъхнових от снимковия материал и реших да го споделя с вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до biser.or:

на събора последната вечер един колега от варненци донесе троянски охлюви,твойте на снимката изглеждат като джуджета smile091 ,като ги метнахме с бира и ракия(вече не помня) не останаха.

Деликатес! Който не яде не е задължително да пробва,то ако всички ядяха охлюви нямаше да ги има по нашите земи........ smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Пууу,как ги ядете тия слузести мекотели бре?!!!!

 

Нали си морски - рапани ядеш, предполагам, те са същото горе долу smile001.

Рапани да си призная миналото лято за първи път пробвах!Чудесно мезе за биричка са! smile159
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ице, реших да допринеса още малко за рецептата с еклерите, за да я направя на принципа:

Еклери „For Dummies“:

 

Парено тесто

 

брашно 1 чаена чаша,

вода - в същата чаша до същото ниво (много е важно това!)

и 125 гр. масло +щипка сол

 

Кипваш водата, разтваряш маслото в нея, солта и за финал - брашното. Бъркаш, докато не ти се откъсне китката от въртене. Много е важно да се свли бързо от огъня, че отидоха еклерите по дяволите...

Ето как изглежда пареното тесто без яйцата:

 

post-4818-138453231673_thumb.jpg

 

Като позастине, че да ти търпят пръстите - фъргаш вътре 4 яйца едно по едно. т.е. Едното го омесваш хубаво с тестото, след това второто, третото и така - докато не ти се полепи всичкото по пръстите.

 

post-4818-138453232082_thumb.jpg

 

Аз го оформям на топчета с чаена лъжичка. Поставя се на тавата на по-голямо разстояние, че това тесто има навика да се утроява размерите при печене.

 

post-4818-138453232088_thumb.jpg

 

Докато ги печеш на силна фурна трябва да се внимава. Като се надигнат, полека сваляш температурата, за да не се спихнат и същевременно ципичката вътре да изсъхне. т.е. От един момент нататък не се пекат, а се сушат. Ама преди това трябва да са порозовели.

 

Та, докато правиш тия магии с печенето на еклерите - правиш плънката. Тя е този - бабешкия млечно-яйчен крем. (МЪЧНО ТИ Е ЗА ВКЪЩИ? ПУУУУУУУДИНГ?) smile001

 

В една чаша мляко (от един литър) разтваряш 5 суп.лъж. (с връх) брашно - и това се бърка, докато ти се откачи китката, за да няма бучки. Ако има - през чаената цедка всичко става ток и жици.

 

post-2864-138453066633_thumb.jpg

 

Внимаваш да не загори и ако са ти останали китки от бъркането - това го бъркаш още повече.

 

post-4818-138453232102_thumb.jpg

 

Зверовете във фурната за това време са станали точно както трябва, вадиш, режеш капачета (колкото по-високо - толкова повече крем побират без да се разтича след това).

 

post-4818-138453232108_thumb.jpg

 

Пълниш и украсяваш както ти падне. Аз ги правя или с пудра захар (в която слагам ванилия на прах) или с разтопен шоколад. Но вторите стават твърде сладки и не всеки ги харесва.

 

Всичко трябва да се прави с много любов и качествени продукти. Това важи основно за яйцата (ако имаш домашни - най-хубаво става), маслото и не на последно място - брашното, че иначе вместо еклери ще извадиш от фурната палачинки. Прясното мляко за крема в никакъв случай не е нискомаслено. В крайна сметка правим еклери, а не зеленчуци на пара.

Това е. Успех в начинанието.

post-4818-138453232094_thumb.jpg

post-4818-138453232097_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Динке. smile027 Вече знам кво ще правя събота сутринта. :smt017 :smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, Динке. smile027 Вече знам кво ще правя събота сутринта. :smt017 :smt030

 

А аз къде ще ходя smile004

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй ви и една питанка.Ще съм благодарен ,ако някой знае рецептата на следния сладкиш.

Едно време (преди 30г кога бях юноша бледен) в Созопол имаше една баба Афродита( полугъркиня) която ни гощаваше с един сладкиш ,когато и ходихме на гости. Та правеше рядко тесто, и имаше една форма от пружина на стар грамофон с дръжка. Топваше пружината до половината в течното тесто и веднага след това в тиган с мазнина. След това като тръсне пружината и сладкиша се отделя, като представлява нещо като спирала(куха). Поръсваше отгоре с пудра захар и ставаше............ Хрупкав, сладък ,топи се в устата. Веднъж преди години сякаш Ути Бачваров показва подобно нещо, но не успях да разбера състава на сместта. Предполагам ,че не е много сложна рецептата, но си има тънкостите и ако някой ги знае да сподели. smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Eй ви и една питанка.Ще съм благодарен ,ако някой знае рецептата на следния сладкиш.

Едно време (преди 30г кога бях юноша бледен) в Созопол имаше една баба Афродита( полугъркиня) която ни гощаваше с един сладкиш ,когато и ходихме на гости. Та правеше рядко тесто, и имаше една форма от пружина на стар грамофон с дръжка. Топваше пружината до половината в течното тесто и веднага след това в тиган с мазнина. След това като тръсне пружината и сладкиша се отделя, като представлява нещо като спирала(куха). Поръсваше отгоре с пудра захар и ставаше............ Хрупкав, сладък ,топи се в устата. Веднъж преди години сякаш Ути Бачваров показва подобно нещо, но не успях да разбера състава на сместта. Предполагам ,че не е много сложна рецептата, но си има тънкостите и ако някой ги знае да сподели. smile027

 

Ако тестото е рядко - най-вероятно е близко до тестото за палачинките... Но може и да е много рядко тесто за мекици... Никога не съм яла такова нещо...

 

@biser.or - тази снимка си е баш за темата "Фейсбуук" smile126

 

p.s. Ице, трябва и в неделя да направиш сутринта, че няма да ти останат до срещата на НИМ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е стига де, аз имам 12 големи тави и три фурни, материал също дал господ, не може толкова да изядем аз, жената и детето за два дена. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.