Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Опита ми с Барум зимата е, че са страхотна гума в първите 2 сезона. На 3 тия вече ги караш с напрежение, а на четвъртата по добре да хващат към боклука. Но за тоя ценови клас, това е прилично добро постижение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам вече 5 зими с Viking Snow Tech 2 и съм доволен. Като чета из интернет се оказва, че шарката е леко модифицирана Conti Winter Contact TS800 и се правят в заводите на Continental. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опита ми с Барум зимата е, че са страхотна гума в първите 2 сезона. На 3 тия вече ги караш с напрежение, а на четвъртата по добре да хващат към боклука. Но за тоя ценови клас, това е прилично добро постижение.

+1

 

И другият проблем, за който никой не ти казва е, че по-бюджетните гуми са с по-бюджетни корди, подложки, материали въобще. Това се изразява в по-голям шанс за балон от дупка на Барум срещу Конти примерно. И по-голям шанс да се изкриви / изметне. Тоест е значително по-вероятно да хвърлиш 2 годишен читав Барум заради проблем с бандажите, отколкото някое Конти например. От личен опит говоря.

Редактирано от Galliard33
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами може и да си прав, но на мен по-често ми се случва да прецакам с удар скъпа гума, от колкото евтина :)

 

А и благоразумния избор е по-височки и по-тесни гуми зимата. Което автоматически ги прави по-устойчиви на удар. Като се замисля, аз зимна гума с балон или сцепена нямам, а зимата дупките са много по-страшни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Все пак ще заложа на Барумките. Понеже съм по-дрът имам хубави спомени от рали "Барум" и 130RS :plate_rulez:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, колеги! Благодаря за детайлното ревю на Kumho Road Venture APT KL51.

Потвъждава моите очаквания към този тип гуми. За съжаление моите нужди на 99% отговарят на профила на GOOD YEAR Vector 4Seasons SUV G2 - и ако взема нещо изобщо на 95% ще е това.

 

Някой да има отстъпка за bggumi.com? Това е единствения магазин, от който ми потвърдиха, че ще дойдат с DOT от 2017!

 

Гумите са поръчани! :fiu:

 

Намерих сайт, gumi365.com,от който супер старателно и адекватно ми обясниха всичко:

че се поръчва директно от Германия и гарантират DOT 2017

че пристигат за 6 работни дни

че ще ми се обаждат на всяка стъпка (вече се чухме след като направих поръчката през сайта).

 

И другото важно условие за мен -  цената от 253,75лв. е много близо до цената от около 120 евро в Германия.

 

Да видим как ще се развият нещата с доставката и ще пиша тук!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

 

Зимата наближава и в ума ми се поражда "Какви гуми да си купя за Шкодичката?"

 

Спрял съм се на Goodyear UltraGrip 9 DOT 2017. Мнение за гумите? плюсове,минуси за гумите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубави гуми. В тоя клас (GY, Dunlop, Conti) която и да вземеш няма да е грешка, другото е въпрос на субективни усещания (лично мнение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За избор на зимни гуми мога да си кажа впечатленията от 2 марки Пирели и Континентал, които съм слагал на автомобил със задно предаване и на автомобил само с предно предаване.

- Стария Баварец го карах една зима (преди втората се спомина) с  PIRELLI WINTER CINTURATO, размери 205/55 R16, клас В на мокро, и клас Е на икономия на гориво. Дали заради пълната смяна и много добрия реглаж на ходовата му част, но не можеше да се познае че гумите са карани една зима. Нямах никакви оплаквания от поведението на гумите на сняг и лед, въпреки предубежденията към автомобилите със задно предаване през зимата.

- А Континентала го взех миналата година, когато взех Фабия ІІІ Монте Карло-то (тя си дойде с 215/40/17 летни Бриджстоун) по време на зимната кампания на Еуратек, и имаше добра отсътпка за новия модел за сезона тогава Continental TS860. Имайки в известен смисъл негативен опит от качването и свалянето на летните и зимните Пирелита върху едни и същи джанти на предната кола (една от гумите леко я бяха порязали близо до джантата в Дианата), този път взех комплект от 4 стоманени 15" джанти, 4 Континентала с размер 185/60/15, клас В на мокро и клас Е на икономия на гориво (за него не съм сигурен), плюс 4 таса Дентро. Мога да кажа само хубави неща за Бридсжстоуна и Континентала от карането им по един сезон до тук (за последните започна втория сезон). И миналата събота използвайки факта, че все още няма навалица по гумаджийниците, обух Шкодата отново със зимните гуми.

Редактирано от Vinci74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги

 

Зимата наближава и в ума ми се поражда "Какви гуми да си купя за Шкодичката?"

 

Спрял съм се на Goodyear UltraGrip 9 DOT 2017. Мнение за гумите? плюсове,минуси за гумите?

В този тест на ADAC 2017 ги дават на пето място, в този на Autoexpress на трето...с две думи гумата е чудесна. Само че е сравнително стар модел, пуснат 2014-та.

 

От твоя размер има ли Goodyear UltraGrip Performance Gen-1? Този модел е по-пресен - от 2016...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой от колегите няма ли мнение или опит с Nokian WR D4? Навит съм да закупя един комплект за тази зима?

Ужким гумата се лансира че е в клас "А" на мокро и 69 децибела шум, а пък във всички тестове излиза в 4-та или 5-та позиция дори и по долу.

Не ми е ясно тестовете ли са балон или етикета на гумата ли е фасария.

Гледам че Michelin са с много по високи цени, но пък аз и няколко мои приятели не сме доволни от летните гуми на Мишлин и чесно казано вече съм с голяма антипатия към тази марка.

Coninental TS860 кара един мой колега с Йети 2013 и е много доволен.

Good Year UG8 има един приятел (Сеат Леон ДСГ 2013) и каза че след 2-тата зима гумите запонали да боксуват и не леко мокър асвалт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам Nokian WR D4 вече 2 зими, сега ще им е 3-а. Размерът е 195/65/15. Колата я усещам по-нестабилна от колкото с летните, но те са 205/55/16 (Conti Premium Contact 5).

Не съм имал проблеми в сняг, но то и нямаше много сняг последните 2 зими. На сухо и мокро също нямам оплаквания, като естествено не карам все едно е лято.

В класациите тази година им дават ниска оценка точно за мокро.

Когато излезе моделът ги рекламираха като клас "А" на мокро за размер 205/55/16. За 195/65/15 мисля, че пишеше клас "В" на етикета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълги колебания, умуване, а тая гума, а оная накрая се ограничих в два модела и днес отсякоха и си запазих Pirelli Winter 190 Snow Control Serie III

Другия ми вариант бяха Dunlop Winter Response 2, но реших да пробвам Пирели за първи път в живота си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След дълги колебания, умуване, а тая гума, а оная накрая се ограничих в два модела и днес отсякоха и си запазих Pirelli Winter 190 Snow Control Serie III

Другия ми вариант бяха Dunlop Winter Response 2, но реших да пробвам Пирели за първи път в живота си.

 

Да ти кажа честно,Пирели винаги са правили добри гуми.Здрави са и се държат добре на пътя.Кофтито е,че след време стават корави,не знам защо.За зимни за сега само добри неща съм чувал,но ще чакам и ти да кажеш как са.Кой размер са ти гумите,защото Пирели имат и нов модел Winter Cintutaro.Също е вариант и изглежат много добре.

Аз заложих на Kleber HP3 в размер 215/55R16.Добри резултати по тестовете дават,но ще ги видим.

Редактирано от deodriver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Pirelli Cinturato не е моята шарка. На мен ми трябва по-груба шарка за дълбок сняг, защото нито при офиса, нито в квартала, където живея, се чисти.

Гледах и Kleber, но не ми се слизаше в по-долния клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-принцип е така,но вида на шарката някой път лъже за представянето на гумата в дълбок сняг.По реклама на Клебер,HP3 e уж подобрена точно за това,но ще я видя.Не,че 4motion-а го бърка толкова,ама... Виж,за едра и добра шарка на сняг е Uniroyal MS77,там няма равна спрямо европейските си конкуренти.

Редактирано от deodriver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

post-139-0-90860600-1508057305_thumb.jpg

Къде е пътя ? Някъде под снега , а Клебер НР3 се справи доста над очакванията ми и са много по-тихи в сравнение с НР2 (имам ги и двата модела на Фабии с един предавателен мост).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само че по правило, гумите добри за сняг са лоши за магистралата (прекалено меки са).

 

Та всеки сам да си прави сметката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо , по правило всички зимни гуми са от по-меки смеси , но шума идва от ламеларния строеж на грайфера , а не от типа на каучука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не говоря за износване или шум, а за пътно поведение. Заради големите ламели и меки смески, чисто зимните гуми имат значително усукване в аксиално направление в завоя. От там се получава недозавиване. Усещаш как при висока скорост цялата предница "потъва" във завоя. Говоря за баш зимните гуми, които според мен са оправдани само ако човек копае в яг сняг (скиори и планинари). Аз лично предпочитам по умерените шарки.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, искам да Ви уведомя, че ВСИЧКИ зимни гуми, които ЕураТек продава в момента и изобщо за настоящия зимен сезон, са с ДОТ 2016 година. Поне що се отнася, до големите /за тях/ размери - 215, 225 235.

Например 225/45/17, имат 8 бр. ТС860 и купища ТС850, на цени съответно 250 лв. за първите и 235 лв. за вторите.

Категорично ми заявиха, че зареждането с гуми за този сезон е приключило и ново ще имат чак за следващия зимен сезон.

Информацията ми е от днес, в 18.30 ч., "на живо" от магазина!!!

С две думи - питайте за ДОТ, преди да пазарувате!!!

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая не е проблем DOT-a на гумите.Гума на една година няма абсолютно никаква разлика от прясно произведена такава,все пак не е хляб.Така,че не се притеснявайте за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, притеснения нямам.

Просто предупреждавам колегите.

Ако за същите пари, можеш да купиш с ДОТ 2017, защо да купуваш 2016 ?!?

Иначе, гумите не са хляб, прав сте, но година и нещо са някъде, някак, в някакъв склад...

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа, че си има голямо значение, защото всяка година отгоре е в минус и в представянето на гумата, в цената и във всичко като цяло, макар да не е карана, реално ;) Дете на една година е Дете на една годинка. На две годинки си е на две годинки ;)

Същото и с гумите - няма връщане назад! Гумите имат точно два параметъра, които са важни, за да работят коректно - възраст и пробег. Възрастта убива много здраво гумите, принципно. Пробегът е ясен - изпича ги, изхабява/изтърква ги.

 

Така, че гуми за 1000лв на 1 година остаряли и гуми за 1000лв на 1 седмица - никога няма да си купя такива на/над 1 година ;) Това не е уиски - като е отлежало да е по-хубаво.

 

И все пак - всеки има акъл и си прави с парите каквото си е наумил, разбира се :) Гумите не са хляб, да... но едните ще ги караш 1 година по-малко от другите, за същите пари, нали... Все пак става дума за зимна гума, а там възрастта има значение, наистина.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.