Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Дам но аз свалих стари зимни гими които може би имат поголямо сцепление заради изтъркания грайфер. Да новите бяха понапомпани но ги поизпуснах на 2.2 и пак сия чивствително по лек волана. Да речем че кумхото са нискобюджетни и за тез пари толкова сцепление. Ама за толкова хваления континентал..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ужас, пълен боклук, направо мисля да ги хвърлям. Дайте малко по-сериозно а  :tongue_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Досега съм сменил прилично количество гуми и винаги волана е омеквал като сложа зимните. Независимо от марките. Включително като са чисто нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе ужас, пълен боклук, направо мисля да ги хвърлям. Дайте малко по-сериозно а  :tongue_2:

 

В такива субективни теми, в които всеки се прави на тест пилот, не може да бъде сериозно :tongue_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как ви "умекват" воланите,но аз на два автомобила съм забелязъл,че със зимни Conti. TS850(спрямо летни гуми със същите размери), волана става по-тежък !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам как ви "умекват" воланите,но аз на два автомобила съм забелязъл,че със зимни Conti. TS850(спрямо летни гуми със същите размери), волана става по-тежък !!!

И при мен като сложа зимните гуми гуми - Conti TS 850 волана олеква. Според мен има и друго - при мен летните са 16", а зимните 15" аз с това си го обяснявам-просто са по-леки.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги,колко излиза смяната на гумите в София,включваща демонтаж на летни,монтаж на нови зимни гуми и баланс на лети джанти 16 цола?Жена ми ги е сменила при кварталните гумаджии,при които ходим последните години,но нещо май започнаха да се оливат...Струва ми се,че цената се определя от годината на производство на колата...

Аз заложих на Нокиан WR D4,ДОТ 3916,пък да видим дали е добър избора...Чакаме лошото време...

Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, на всяко "капанче" си е различно. Много, ама много често и според клиента. Нова кола + жена...направо са я изплющяли. Също редовен номер е да има "крива джанта". За размера, който питаш от мой опит - между 50 и 70 лв. Според зависи. За това си ходя специално в Интерпан, но и не само заради цената... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В дълбоката провинция е 10-15лв., също цялостно измиване вътре и вън в София е около 25-30лв., в същата дълбока провинция 6-8лв.

 

П.П. извинявам се за спам-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на повечето гумаджииници се калкулира от смяна според размер, сваляне и качване на джанти на колата и се добавят използваните тежести. На мен на Йетито 17ки ми излиза около 50лв. За 16ки е около 40лв, в Маргел, но ползвам някаква отсъпка, че познавам управителя.

 

На автомивка, цялостно измиване ми е точно 10лв... В София говоря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,аз ще си прекарам гумите в "Дийп прованса" да стоят там и напролет ще сменявам там,живот и здраве.То на двете коли смяна на гуми ще дойде колкото една винетка....

Благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Шкодата са 18 летни и 17 зимни, а на Сутиена са 15-ки пак с два комплекта гуми и джанти в София ми е 150лв за двете коли + хотела. Автомивката ми е 10лв комплексното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен олекна волана със зимните гуми(но пък летните са ми по широки). Днес ги сложих 4 чисто нови Matador sibir snow mp92 с много интересна шарка... очудващо тихи са.

Редактирано от Mahorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...цялостно измиване вътре и вън в София е около 25-30лв., в същата дълбока провинция 6-8лв.

За 8 лева вътрешно и външно си представям с какви препарати мият. В София цената на добрите автомивки за външно е 10 лв., а комплексното 16-18 лв. Коя е автомивката, която чисти вън и вътре за 30 лв.?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 8 лева вътрешно и външно си представям с какви препарати мият. В София цената на добрите автомивки за външно е 10 лв., а комплексното 16-18 лв. Коя е автомивката, която чисти вън и вътре за 30 лв.?

Абсолютно точно - 16-18лв за джип даже, иначе при мен е 13-15 за лека кола.

 

Скъпи мивки: Енигма, тази на околовръстното преди НИМ, някаква в студентски град са ми казвали, че е 30лв с много старание... и т.н. Има ги...

 

 

На село ми е 10лв и се стараят като в лукс мивка в София, даже последният път прескочиха един час и 10-15мин близане, и аз ги спрях, че ми писна... Страшно много старание за 10лв...

 

 

Ааа... И честит първи сняг на всички!!!

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 8 лева вътрешно и външно си представям с какви препарати мият. В София цената на добрите автомивки за външно е 10 лв., а комплексното 16-18 лв. Коя е автомивката, която чисти вън и вътре за 30 лв.?

За 8 лв.-с Веро...

В дълбоката провинция знам едни за 3 лв я прават муцка(само външно).След два дни макс си е същата.

А по темата за зимните гуми-шкодата гъчи като снегорин...За съжаление не всички водачи са подготвени за зимата.А за пътното да не говорим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно тази в Студентски град имах впредвид. За същото старание и сходни препарати, в Разградско взимат 8лв. и качеството на работата не е по-лошо, резултата също.

И при мен волана олекна с новите зимни гуми, и летните, и зимните ми са 205/55/16.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви раздам ваучери за автомовката до нас... Съвсем близо УСШто или сега известно като Спортна София. От 15 е на 10лв, имам едно тесте, а за мен целогодишно е на толкова! Няколко колеги от форума ходим там, по-често си я пръскам сам на левчето(имат и такова), но лятно време. Зимата са момчетата. Чистят перфектно, не са типичните мургави мърлячи, доста години само там ходя.

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Continental TS860 невероятни гуми. Във Враца никой не чисти улиците и има много лед и сняг. Спират уникално дори не се включва АБС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобни впечатления, на заледено даже не се включва АБС.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой дали има впечатления, когато добавят Conti отпред на Continental-a и уж е самозапечатваща при пробождания дали е само маркетингов трик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ивчо, четох го 4 пъти и не разбирам :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава, че мисълта ми е избързала много пред писането :blush: .

 

Зимните гуми на Continental-a се наричат WinterContact или ContiWinterContact  и на пръв поглед при еднаква шарка и разлика в цената 20-30, повече или по-малко лева разликата е, че Конти... могат да се самозапечатват при пробождане с пирон. Уж! Дали си струват повечето пари за това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бааси, бях чувал за това нещо, бях чел за това нещо, но не знаех, че точно така ги обозначават...

 

 

ContiSeal technology:

https://www.youtube.com/watch?v=0lP1Xzbg5YU

 

Като ги гледам така - по-тежки ще са? :) А и това вътре е някакво меко силиконово/гел, меко и устойчиво на топлина, за да оцелее толкова много време да се върти, грее и да не се разлепи от гумата и т.н.

 

Береш ли му лайката... може да си струва, евентуално - трябва да се пипне и да се прецени наживо, според мен :)

 

ПП: Чети тука (трети пост и т.н.):

http://www.300cforums.com/forums/custom-wheels-tires/50684-what-makes-contiseal-tires-bad.html

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това означава, че мисълта ми е избързала много пред писането :blush: .

 

Зимните гуми на Continental-a се наричат WinterContact или ContiWinterContact  и на пръв поглед при еднаква шарка и разлика в цената 20-30, повече или по-малко лева разликата е, че Конти... могат да се самозапечатват при пробождане с пирон. Уж! Дали си струват повечето пари за това?

 

Въпрос на гледна точка дали си струва колега. То е някаква допълнителна екстра, която обаче няма нищо общо с run flat.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.