Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

И аз съм с TS860 и съм страшно доволен. Много добро сцепление на сухо и мокро, при спиране и тръгване, на сняг също се държат страхотно. Малко по-твърдо вози сравнено с летните, отново Континентал и като че ли разхода се завиши леко, но е много вероятно това да е заради ниските температури.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз съм установил едно - чисто нов Барум е по-добър от каквато и да е марка употребявана 3 години гума.

 

Та от следващия сезон аз мисля да мина на по-евтини гуми и по-честа смяна. Зимната гума явно бързо се скапва заради топлите зими в БГ. Реално то на сняг и студ ги караш 10 - 15 дена...

 

Е гледам ги сега на колата - меки са, грайфер бол, ама не са като новите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....

Баба ти все с нови гуми е карала ... и още нещо Барума е много добра гума за каруца , ама за кола има много по-добри марки в този ценови клас ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример от днес, слизаме от Бистрица към околовръсното, на един от завоите, който беше само мокър, колегата с две годишната Дебица влезе в канавката. За@би филма, че нямало смисъл от хубави гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барум много дръпнаха с материала. Само с тях ми се е случвало баланс на гума да е 0-0. Два пъти я въртяха при Маджо, че и за тях беше първа.

Хубаво е да се коментира настоящото, а не какво е било преди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Еуратек има изложен TS 860. Направи ми впечатление, че борда е изключително, направо неестествено мек сравнен с TS 850.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барум много дръпнаха с материала. Само с тях ми се е случвало баланс на гума да е 0-0. Два пъти я въртяха при Маджо, че и за тях беше първа.

Хубаво е да се коментира настоящото, а не какво е било преди.

 

Говоря за гума слагана миналата зима и тази и е втора.

Както и да е всеки си има глава на раменете, само споделих какво се случи пред/зад очите ми /видях случката в огледалата/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 две годишната Дебица

Началото на втората зима с Октавията (2007 г), със същите гуми, не можах да кача едно баирче зад Окр. болница. След 3 опита. От там, 500 м в източна посока, до най-близката гумаджийница, мишелинки А3 и баирчето беше преодоляно. Не че последните са кой знае какви гуми, ама в сравнение с полските са доста по-добре. Сега, 4ти сезон, UG8 и Конти и се менкат предни и задни всеки сезон. Не мога да кажа кои са по-добри, но едва ли има по-добри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тс860, за момента много добри,пробвах ги на сняг, мокро и сухо. Държът се добре, на сняг бих казал много добре, за покачване на разхода за мен са виновни температурите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пример от днес, слизаме от Бистрица към околовръсното, на един от завоите, който беше само мокър, колегата с две годишната Дебица влезе в канавката. За@би филма, че нямало смисъл от хубави гуми.

 

И аз така веднъж пих уиски с орехи и после ме боля главата (от орехите). :)

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така веднъж пих уиски с орехи и после ме боля главата (от орехите). :)

 

Не е трябвало да киснеш орехите в уискито толкова много :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разчетох някои мнения и гледам, че има хора, които "хейтят" Континентала или поне смятат, че е прехвален.

Аз да декларирам, че не съм представител на Континентал, а се съмнявам и колегата Милен Димитров да е.

Колеги, има причина стока X да е с по-висока цена от стока Y. Естествено, има изключения и на това правило, но надали са повече от 2-3 % от общия случай. Това важи за всичко - телевизори, телефони, гуми, автомобили, кухненски печки, лекарства и др.

 

Континентала е с тая цена не случайно и качествата му се виждат. Ние в България нали разбираме от всичко, та има хора, които предпочитат да си сложат зимни евтини гуми, лятото да карат с тях и следващата зима да направят същото с нов комплект. Което в крайна сметка означава, че нито зимни гуми има колата като хората, нито пък летни. Но ние нали все сме тарикати и гледаме да прецакаме системата.

Същото явление наблюдавам и при телефоните например. Храняват ме, че съм си купил Самсунг за 1500 лв. (не че съм го купил, от оператора са ми го подарили), като то имало и по 400 и каква била разликата. Ми разликата е, че тоя от 1500 лв. работи и след шестия месец, докато тоя от 400 е готов за рециклиране. Същото важи и с гумите. Пример мога да дам с Мишлен. Слогана им е качество от първия до последния колометър. Карал съм Ситроен с гуми на 5-6 лета, на задните им излизаха теловете вече. Ами да ви кажа, държаха си много по-добре от колкото някоя пръцнала Сава или нещо от сорта би държала.

Това не означава, че не трябва да си купувате Сава или телефон за 400 лв. Ако карате от дъжд на вятър в неделя и можете да си позволите да излезете без колата, когато навън е шибано бедствие, много ясно, че няма нужда да си купувате нещо премиум. Аз обаче искам да се кача на колата и да я подкарам без да се замисля и за миг дали бих имал проблем или не. Същото и с телефона. Ако цъкате у фейса и ползвате зелената и червената слушалка, точно все тая е какъв ще бъде той. Ако размятате мейли, отваряте файлове, използвате Спотифай, снимате клипчета и т.н. - купувате нещо над 1000 лв.

 

п.с. - Преди време в една тема се присмях на шофьор с Ауди RS7, който караше с гуми Унироял и един колега ме нарече сноб  :cow:  Тъй като колегата ми нарани тогава чувствата и няколко дни заспивах плачейки, до ден днешен ме терзае въпроса кой е сноб:

а/ Човек, който кара кола за 4000 лв. с гуми за 600 лв.
б/ Човек, който кара хай-перформанс кола за 180 000 лв. с гуми за 750 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първа година взимам континентал. Избрах новия модел 860, за момента нещата изглеждат доста добре, но и все още не съм го пробвал на истински сняг. Ако са добро колкото предшественика си, би трябвало да съм случил на гуми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Sauber пак си мисля, че снобееш ;-)

На въпроса ти - сноб е човека от точка а), който се изтъква колко скъпи гуми е купил.

Освен това в продължение на твоята логика възниква следният въпрос: Защо си си купил 1.8 вместо 1.8т след като второто е в пъти по-добро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко офтопик. Sauber... Аз съм с xiaomi mi4c, голямата версия с 3гб рам и 32гб ром. Телефона в момента струва в БГ с гаранция под 400лв, а ако си го викнеш през гиърбест идва на 300лв! Кажи ми с какво твоя телефон за 1500лв е по-добър? И понеже казваш, че работят по 6м, моя е на близо година, и нямам забележки! Същото ми е мнението за Дебица... Карал съм и ги харесвам, Савата и тя не е лоша!

 

Пс.Жена ми ползва айфон 6с, баща ми е със самсунг с7(последния модел, тоя извития) и 2мата се оплакват от батерията и слаба камера! Често сме заедно и сам виждам, какво представляват телефони за 1000+ лв... Моя снима по-добре, нека е 3-4 пъти по-евтин и батерията ми трае повече, при същото натоварване!

 

Пс2. Избрал съм тази марка заради надеждния софт... MIUI! И определено превъзхожда iOS и android на Самсунг!

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Sauber пак си мисля, че снобееш ;-)

На въпроса ти - сноб е човека от точка а), който се изтъква колко скъпи гуми е купил.

Освен това в продължение на твоята логика възниква следният въпрос: Защо си си купил 1.8 вместо 1.8т след като второто е в пъти по-добро?

 

Айдеееее, още няколко нощи ще заспивам плачейки!

Колега, около изтъкването за гумите, да забеляза, че говоря за автомобил за 3-4000 лв.? Който освен, че е сред от най-старите живи Шкоди е и сред най-евтините.

За да не ти оставям мнението изстреляно напразно, ще ти кажа, че тази вечер отивам да си измия другата кола, която втора ръка струва колкото най-скъпата Шкода нова. Ей така, да си изснобея ;)

На твоя въпрос- не харесвам двигатели с турбо и търсих запазен автомобил, а не конкретен мотор/оборудване.

А инак нали знаеш, всеки като чете нещо ( в случая предното ми мнение ), сам решава какво да извади от него. Сигурен съм, че има хора, които на база написаното от мен могат да твърдят, че съм расист...

 

 

Малко офтопик. Sauber... Аз съм с xiaomi mi4c голямата версия с 3гб рам и 32гб ром. Телефона в момента струва в БГ с гаранция под 400лв, а ако си го викнеш през гиърбест идва на 300лв! Кажи ми с какво твоя телефон за 1500лв е по-добър? И понеже казваш, че работят по 6м, моя е на близо година, и нямам забележки! Същото ми е мнението за Дебица... Карал съм и ги харесвам, Савата и тя не е лоша!

 

Пс.Жена ми е ползва айфон 6с, баща ми е с самсунг с7(последния модел) и 2мата се оплакват от батерия и слаба камера! Често сме заедно и сам виждам, какво представляват телефони за 1000+ лв... Моя снима по-добре, нека е 3-4 пъти по-евтин и батерията ми трае повече, при същото натоварване!

 

Пс2. Избрал съм тази марка заради надеждния софт... MIUI! И определено превъзхожда iOS и android на Самсунг!

 

Примера с телефоните беше просто пример, колега. Аз от телефони не разбирам. Ползвам съм и от 300 и 1500 лв. Отново повтарям, че ми се подаряват и ми е точно все тая колко струват. Първия вид обаче, винаги при мен и хора около мен са здухвали за отрицателно време. С този към момента нямам никакъв проблем. Инак разликите предполагам могат да се видят при сравнение да характеристики и прочие. А колкото до батерията - това е супер индивидуално нещо. Аз лично използвам телефона средно към много и вечер се прибирам на около 40 % заряд. Всяка вечер си зареждал телефона и към момента не ми се е случвало да остана без батерия, дори и в най шибаните дни.

 

п.с. - Моля модератора, който изтрие/премести мненията да не ме бие! Чакам да се свали един филм и за това дращя много :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като "хард" юзър, рядко оставам без батерия... Но имам дни по обекти с 200 снимки и 2-3ч телефония и поне толкова висене във форума, и фейса. Същото е и с гумите. Преди години имах и Сава и Дебика, зимни! Супер си бяха и съм ги карал по няколко сезона, на шкоди с предно. Сега имам Вредщаин и Мишелин, пак зимни и пак съм доволен. Разлика сигурно има, но не е такава, че да не съм могъл да кача баир или да изпусна завой. И до водач си е ;) жена ми(няма книжка и не е карала, то за жена според мен така е по-добре), ако щеш и кола с гуми с шипове да и дам, пак ще изпусне завоя...

Редактирано от b3lq7a
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да бе хора, коментирайте си гумите. Мен това не ме вълнува. Обаче в такива теми се насажда мнението, че едва ли не гумите карат колата и много новобранци или шофьори, които не са се въртели на сняг и лед ще вземат да повярват. Леееко подвеждане става на аудиторията.

Разберете, главния и основен фактор са уменията на шофьора и след това са гумите. Има си техники на управление, които нямат нищо общо с летните условия. И колегата на Милен Димитров може да е изтървал завоя от неумение или несъобразяване с условията, а не от гумите.

Това само, като пример. Може и причината да е в гумите, НО не трябва да се разчита само на тях и да караш все едно е сух асфалта.

Пишете си в темата. Няма проблем. Но не поставяйте винаги на първо място гумите и само гумите.

Или някой дето не може да кара закъсал с еди кви си гуми и ги отрича, били боклуци и т.н. Затова писах и в предишния си пост, че това са субективни мнения. И много ви моля да си разчовъркате мозъците, а не да ми реагирате първосигнално.

Съвсем приятелски ви съветвам преди всичко да мислите и да предвиждате поведението на автомобила....и след това гумите.

Цецо 75 и Белята искаха да кажат нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 И аз имам контита чисто нови, но смятам, че при липса на вакуум в главата на шофьора и по-евтини гуми вършат работа. Барумките поларис 3 не са ме предавали за предните три зими. Държаха се не по-лошо от бриджстоунките, които имах на старата ми кола и бях купил нови. А относно примера на колегата Милен Димитров - има две неизвестни, които не позволяват от случката да се извлече еднозначна поука от типа "гумите са виновни" и това са другата кола и възможностите на другия шофьор.

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Континентала е с тая цена не случайно и качествата му се виждат. 

Колега sauber, аз мога да се изкажа за Континентал и то от опит. Е не е това което се очаква като за цената си. Може би ако карам само магистрала не бих имал никакви оплаквания, но за съжаление Лили Винетката не оправя всички дупки навсякъде, Хубава е гумата, но аз в България и нашите дупки, камъни, препятствия и тем подобни не бих си купил повече.

Това го заявявам от първо лице. Иначе един приятел познава друг човек на който са му казали, че не знам си коя марка били хунави гуми. Класации има безброй и всеки може да си вземе решение. Аз питам гумаджии и приятели :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега sauber, аз мога да се изкажа за Континентал и то от опит. Е не е това което се очаква като за цената си. Може би ако карам само магистрала не бих имал никакви оплаквания, но за съжаление Лили Винетката не оправя всички дупки навсякъде, Хубава е гумата, но аз в България и нашите дупки, камъни, препятствия и тем подобни не бих си купил повече.

Това го заявявам от първо лице. Иначе един приятел познава друг човек на който са му казали, че не знам си коя марка били хунави гуми. Класации има безброй и всеки може да си вземе решение. Аз питам гумаджии и приятели :)

 

Така де! За това е темата, всеки да си каже мнението. Отностно параграфа за за който намекваш ти ( че не носят на дупки и бой ) - имаш си свойте наблюдения. Аз освен на 195/65/15 карам Континентал и на 255/40/19, а преди това и на 245/40/18. Последните два размера са си подадливи на "хубави" пътища, а и смея да твърдя, че легнали полицай и дупки не ги броя за живи. По този параграф не съм точно най-педантично пазещият. Е, проблем не съм имал, а не е като да не съм взимал дупки много прилично. Преди време като сложих Fulda-та на Шкодата, всички твърдяха, че са с много меки бордове и ще умра от Ебола заради това. Ами три лета ги разпрах и от скорост и от дупки - нищо им нямаше.

Колкото до класациите - остави ти тая работа...Всичко в днешния свят на капитализъм е платено и нагласено. Никога не гледам тестовете за гуми или ако ги гледам, то е от любопитство (макар да съм със ясното съзнание, че не са меродавни).

 

А за липсата на магистрали не си прав! Така си ни е добре! На магистралата е скучно. Друго си е да караш и някой да излезе срещу теб за да изпреварва камион. Дето се вика, поне да си запомнил нещо от това пътуване!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важни са гумите, но по-важни са уменията на шофьора и съобразяването с пътните условия. Няма да забравя едно пътуване преди няколко години от Силистра към София по Нова година. Като тръгвах за София тъкмо започна да вали сняг и за 30- 40 мин си натрупа половин педя по пътя. За 5-6 часа каране видях поне 7-8 коли изън пътя, по канафки и мантинели. По -интересното беше, че повечето бяха SUV - Tiguan, Rav4, High Lux и т.н. Още ми е пред очите как край Тутракан ме изпреварва един пикап от Ловешките и 5 мин. и 2 завоя по-късно спрях да видя дали има жертви, защото се беше нацепил централно в едно дърво край пътя. Слава богу човека беше добре, само малко заваляше като говори, че още беше пресен от удъра.

 

Силно ме дразнят някакви индивиди, които в зимни условия карат като състезатели и хвърлят киша, луга, вода и всякаква мизерия на колите пред, зад и около тях. Накакси са ми безмозъчни такъв тип нагли парчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.