Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Зимна гума BFGoodrich G-FORCE WINTER2 205/55 R16 91 T - 10999 лв.

Ако някой реши че може да има доверие на ЕМаг и да си поръча от тях гуми офертата им е до утре вкл. ако  не бъркам!

 

https://www.emag.bg/zimna-guma-bfgoodrich-g-force-winter2-205-55-r16-91-t-152633/pd/D0CXL2BBM/?utm_source=nl_oferte&utm_medium=email&utm_campaign=2017_10_31_nl_bg_halloween_crazy_days_&utm_content=nl_general&cmpid=69752

 

Не целя да рекламирам тези търговци, просто ако някой си търси такива гуми предполагам че ще може да ги убеди да са ДОТ 2017-та :D

при положение че този модел май е нов! Направо подаряват 1 гума! :D

 

И 195/65/15 - 84,99

 

https://www.emag.bg/zimna-guma-bfgoodrich-g-force-winter2-195-65-r15-xl-95-t-734147/pd/D14XL2BBM/

 

 

При тях пак  HANKOOK W452, 195/65R15 91T - 8099лв

 

https://www.emag.bg/zimna-guma-hankook-w452-195-65r15-91t-8808563378640/pd/DG274NBBM/

Напълно съгласен за дот-а, много е важно гумата да не е по - стара от 1 година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не ви ли прави впечатление, че точно на БФ новата зимна гума е с по-плитък грайфер. Поне чисто визуално на мен така  ми изглежда. И въобще има ли стандарт или при всеки производител е различна дълбочината при чисто новите гуми.

 

Грайфера им е 8мм.,което е по-малко от другите си конкуренти.Повечето излизат между 8,5 и 9мм.,мерил съм ги всичките с елетронния грайфомер.Бусовите гуми идват с по 10мм.,джиповите е те.Но,не е толкова важно колко е голям грайфера,а способността му да се изчиства от снега.Не случайно,ако се загледате в Гуудрича  и Клебера ще видите,че каналите са полирани(гладки),за да може да не задържат сняг и вода.Мишелин,Нокиан и др. също имат тази технология.

Аз съм с Клебера от вчера и за може да се каже,че са тихи и возят меко.Леко ги понапънах в един завой в дъжда държат се,като за зимна гума,но и 4х4-то помага,та...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грайфера им е 8мм.,което е по-малко от другите си конкуренти.Повечето излизат между 8,5 и 9мм.,мерил съм ги всичките с елетронния грайфомер.Бусовите гуми идват с по 10мм.,джиповите е те.Но,не е толкова важно колко е голям грайфера,а способността му да се изчиства от снега.Не случайно,ако се загледате в Гуудрича  и Клебера ще видите,че каналите са полирани(гладки),за да може да не задържат сняг и вода.Мишелин,Нокиан и др. също имат тази технология.

Аз съм с Клебера от вчера и за може да се каже,че са тихи и возят меко.Леко ги понапънах в един завой в дъжда държат се,като за зимна гума,но и 4х4-то помага,та...

Благодаря за потвърждението, явно не съм се излъгал. Дълбочината на грайфера слагам на по-задно място след шарка, вложени смеси и марка в личната си класация за гуми.

Този модел на БФ определено е хитов за тази зима. Само времето ще покаже дали гумата наистина е толкова  добра или маркетинга е натиснал в нейна полза, за да изплува с 1,2 места нагоре в нечий тест. 

 

И не на последно място, с каквито и гуми да сме, по-важно от адекватната оценка на пътните условия няма. И с гуми за по 1000лв да си ако караш като *** рано или късно ще стане беля.

Поздрави и безавариино зимно шофиране на всички.

Редактирано от stanley
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте какво ми прати приятел - Nokian WR D4 на една зима, Superb TSI DSG

Купени от avtogumi.bg. Не са му признали гаранцията - бил ги карал на чакъл, според продавачите. А моят приятел не може да си спомни друг чакъл, освен наличния по софийските улици...Изглежда от Нокиан са объркали местата на смеските - другите производители слагат отвън по-твърдата, а по средата по-меката...Или дефектни гуми?

image.jpg

image.jpg

image.jpg

:crazy:

Редактирано от Galliard33
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И 4-те ли са в такова състояние? Колко км са карани? Аз съм със същите, но на О2. Сега ще им е 3-а зима и са равномерно износени.

Като гледам как са износени по външния край, да не са карани меки, или пък да са юркани по магистралата с висока скорост и да са прегрели?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези двете са били отпред, отзад са Бриджстоун доколкото разбрах и са ОК. Не се знае колко точно км е навъртял с тях, но все пак не е такси, маршрутка или нещо подобно, а семеен автомобил. Юркане по магистрала - може би. Карани меки - едва ли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, тъкмо щях да ги препоръчам тези  ...WR D4 , че много ме кефят как стъпват и колко са безшумни, но засега ще се въздържа. Ще изчакам да мине зимата и тогава... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел на Нокиан си е с мек каучук.Не случайно е гумата с най-малък пробег,но чудесно представяне на сняг.В случая няма как му признаят гаранцията,защото гумата е изядена само от единия край,което може да се дължи на неправилна сходимост или прекалено бързо каране по завои.Ако имаше балон отстрани без дори да е влизал в дупка,пак нямаше да се признае.Казват,че е ударена и толкова,а ти ако искаш ги съди.Като цяло гаранцията на гумите е никаква,има много условия за да важи,което автоматично ви намаля шанса за признаване.Ако ви кажа в големите центрове за гуми как се определя дали една гума е дефектна или е пострадала,въобще няма да се разправяте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този модел на Нокиан си е с мек каучук.Не случайно е гумата с най-малък пробег,но чудесно представяне на сняг.В случая няма как му признаят гаранцията,защото гумата е изядена само от единия край,което може да се дължи на неправилна сходимост или прекалено бързо каране по завои.Ако имаше балон отстрани без дори да е влизал в дупка,пак нямаше да се признае.Казват,че е ударена и толкова,а ти ако искаш ги съди.Като цяло гаранцията на гумите е никаква,има много условия за да важи,което автоматично ви намаля шанса за признаване.Ако ви кажа в големите центрове за гуми как се определя дали една гума е дефектна или е пострадала,въобще няма да се разправяте.

Слушаме с интерес! Гумата ми изглежда изядена в двата срещуположни края, според мен прекалено мека смес за нашите условия. Но има други прримери, в който не се разхвърча така...Нокиан имат производство в Русия - та да не би да е станало като в стария виц - гумите да са били правени в понеделник от махмурлии? :D

 

Досега само 1 мой познат е успял да направи рекламация на гуми - и то с многократни посещения на какви ли не сервизи. То не беше мерене на сходимости, то не беше чудо. Със старите гуми колата си върви направо - с новите на една страна. Монтажи/демонтажи, въртене опред/отзад, джанти прави като струна...докато не внесе официална жалба до представителя на марката - търговеца от 9 кладенеца вода носеше само и само да не ги замени. А и след това не се случиха баш веднага нещата де. Ама в крайна сметка ги смениха с друга партида и всичко беше 6. Даже в един момент ни обясниха как профила на гумите се правел така, че ако пуснеш волана да те "изведат" в банкета ...Та слушаме с интерес!

Редактирано от Galliard33
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Даже в един момент ни обясниха как профила на гумите се правел така, че ако пуснеш волана да те "изведат" в банкета ...Та слушаме с интерес!

 

Блахахаххаха!!! Това за различните държави се правят различни видове гуми, вероятно - за Англия и Япония и още кои държави са с "обратно" движение - се правят по един модел да ги извежда към левия банкет, пък за другите към десния :D  :D :D Е...заеби!  Всичко е разработка на правителството и военните! Ма'ани-беги. И ако ги объркаш и ги размениш задната с предната - колата ще почне да върви направо, като й пуснеш волана - едната гума ще иска да я води в банкета, другата ще иска да я води в насрещното и ще върви направо, ама зависи коя е по-силната и къде ще я дръпне... "Има" логика, да.

 

И на мене ми е интересно как оценяват, защото и аз щях да връщам тази година гуми, но се оказа тотално друго.

 

 

На мен снимките ми изглеждат точно като дефектни гуми, разпаднали са се на "зрънца", а не са се изхабили или нещо такова - това изглежда като прекалено зърнеста смес, като тия подскачащите топчета... Дори да се карат на най-острия чакъл - това нещо чак така не става.  :nea:

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блахахаххаха!!! Това за различните държави се правят различни видове гуми, вероятно - за Англия и Япония и още кои държави са с "обратно" движение - се правят по един модел да ги извежда към левия банкет, пък за другите към десния :D  :D :D Е...заеби!  Всичко е разработка на правителството и военните! Ма'ани-беги.

 

И на мене ми е интересно как оценяват, защото и аз щях да връщам тази година гуми, но се оказа тотално друго.

Да, човек! Онези гуми биеха наляво и ни обясниха, че били предназначени, видиш ли, за Англия, ама случайно попаднали в България. Смях!

 

 

Баси, тъкмо щях да ги препоръчам тези  ...WR D4 , че много ме кефят как стъпват и колко са безшумни, но засега ще се въздържа. Ще изчакам да мине зимата и тогава... :)

 

Не се разубеждавай само от едни снимки, особено ако си решил и харесал модела. При теб и на твоята кола и с твоя стил на каране може да се държат по коренно различен начин! А може и да е от партидата, знам ли?

Редактирано от Galliard33
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази гаранция на гумите е нещо като тази на акумулаторите. :D Един път се опитах да върна акумулатор на 4 месеца, който абсолютна дроб сърма си беше. И се започна - ''ами тази лепенка що така се е надигнала, абе стартера нещо не върти добре, ами тука окото защо е чекнато, от къде знаеш, че електролита е мътен да не си го отварял, бил е подложен на вибрации(уат дъ фак) няма как да ти признаем гаранцията'' накрая казаха, че аз съм си виновен и ми предложиха да си купя нов от техния магазин, развях им среден пръст и си купих от друго място. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще очаквам отзиви. За другата зима точно такива съм намислил. Тази зима ще си търкалям старите.

 

 

 

Ам, няма как да се разубедя понеже вече са на колата , а за качеството ще се разбере след зимата... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго е за разправяне,но на каратко.Оценка се прави от специална комисия,която не съседава само за една гума.Тоест вие връщате гумата за рекламация за пореден път след размени на предни-задни,баланси и т.н. и ви казват,че ще се свържат с вас,когато комисията вземе решение.През това време вие няма как да карате без гума и трябва да вземете друга.Накрая комисията излиза със становище,което в 99% от случайте не е във ваша полза и до там приключва всичко,защото вие няма какво друго да направите.След цялата разправия и 20 пъти ходене до някъде си и загубеното време и нерви,стигате до заключението,че просто сте нямали късмет и е било по-добре да си вземете нова и толкова.Занимавам се с гуми и когато клиент върне гума,аз я връщам на вносител и т.н.,ясно ви е вече.На вносителя му е през **** за вас,като клиент,ама го изяждам аз,защото в малкия град клиентелата е малко и е борба за отцеляване.Аз купувам гума на клиента,за да е доволен,а аз знам вече какво ще стане с оценката.Хубавото е,че рядко за сега се случват дефекти,но ги има.Има обаче и тарикати,които се опитват да те прекарат с ударена гума,ако мине номера.

Редактирано от deodriver
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя и мой опит.

Преди няколко зими си купувам нови зимни гуми от немска страница ( пазарувал съм повече пъти от там ) , доставят ги в Бг и т.н.

Монтаж, баланс и ... греда! Гумите бият ( трептят ) и няма оправия.

Наложи се да карам известно време с тях.

Но предявих рекламация!

И какво се случи: при завеждането на рекламацията фирмата директно ми възстанови парите до стотинка, при това още преди да стигнат до тях.

Върнах гумите до Германия за тяхна сметка, където да направят оглед и констатации.

 

След експертизата ми потвърдиха несъответствието.

Дори желаеха да ми възстановят средствата за монтаж, баланси и т.н., но аз просто не си пазех бележките / или нямах такива.

 

Тоест - има и коректни търговци!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранциите на всякакви части, гуми, акумулатори- изобщо всичко, каето е афтърмаркет за автомобил е пълен та*ак. Може да е различно за някоя фирма със 100- 200 коли примерно, но за 1 самосиндикален клиент са "забрави, че не си ги повредил".

Иначе коректни търговци има, но са навън, тук такива още не съм срещал. Но съм срещал много такива, които искат да изкарват пари за лъскави джипове и да ги дават на руси кокони.

Последния дето го ядох беше с български гърнета, уж алуминизирани. Те били с гаранция 2 г, като я минели се хвърляли. И се оказа вярно на 30-40 х.км не ставаха и за кърпене. Ламарина като вестник, сглобки като от картон, незаварени изобщо за да могат да "духат", да горят вестника.

Извинявам се за отклонението, не само с гумите има много мераклии да играят в системата  "купи-хвърли". Това, което е направил нимския търговец- тук няма кой и да си помисли за нещо такова, напротив...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя и мой опит.

Преди няколко зими си купувам нови зимни гуми от немска страница ( пазарувал съм повече пъти от там ) , доставят ги в Бг и т.н.

Монтаж, баланс и ... греда! Гумите бият ( трептят ) и няма оправия.

Наложи се да карам известно време с тях.

Но предявих рекламация!

И какво се случи: при завеждането на рекламацията фирмата директно ми възстанови парите до стотинка, при това още преди да стигнат до тях.

Върнах гумите до Германия за тяхна сметка, където да направят оглед и констатации.

 

След експертизата ми потвърдиха несъответствието.

Дори желаеха да ми възстановят средствата за монтаж, баланси и т.н., но аз просто не си пазех бележките / или нямах такива.

 

Тоест - има и коректни търговци!

Така се прави, когато искаш клиента да е доволен и пак да купи от теб! Да, вероятно отписват от печалбата едни гуми, но записват един доволен клиент, който не само, че вероятно пак ще купи нещо от теб, но и ще го разказва! А не като тук - да ни размотават само и само да не ти уважат рекламацията.

 

Та кой е този интернет магазин, да го ползваме и ние?

Редактирано от Galliard33
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, вероятно отписват от печалбата едни гуми, но записват един доволен клиент, който не само, че вероятно пак ще купи нещо от теб, но и ще го разказва!

То хубаво, ама имай предвид, че особенно интернет търговците с тия ниски цени работят на много нисък марж на печалба. Ако му е 10%, значи трябва да продаде десет чифта гуми за да избие загубата от едни върнати :) Едва ли ти ще му купиш нови 10 чифта или ще му доведеш 10 клиента в общия случай.

 

Не че оправдавам или обвинявам някого, просто казвам, че "добрата реклама" не винаги носи печалба.

 

Е може по нашенски да ги пробута на някой със служебна кола, дето не предиря много.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли ти ще му купиш нови 10 чифта или ще му доведеш 10 клиента в общия случай.

 

Не че оправдавам или обвинявам някого, просто казвам, че "добрата реклама" не винаги носи печалба.

 

Е може по нашенски да ги пробута на някой със служебна кола, дето не предиря много.

 

 

Да де, така мислят българските търговци. Както разбрахме вече, западните споделят друг манталитет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето мнение е, че когато си решил да бъдеш търговец е добре да знаеш, какво предлагаш?!

Не е задължително да продаваш всичко, не е задължително да си и търговец, просто в момента у нас някой направил манГи от нещо, решава да прави и от друго, което не разбира, не желае и да наеме разбиращ персонал!

Изобщо не се учудвам на по горните мнения, трета ръка пазар сме с всичките му екстри!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям мнението, че има некоректни търговци. Но медала има две страни. Пропускате факта, че е пълно с некоректни клиенти. Следя няколко форума с техническа насоченост. Често потребителите там, дори сами да са виновни за възникнал проблем с продукта, получават съвет от рода на “опитай да го пуснеш по гаранция, може номера да мине”. Та ако честен и коректен търговец се сблъска с няколко такива случаи, нормално е да започне да изразява съмненение и да гледа под лупа дори на истински гаранционни проблеми. За съжаление част от българските потребители и клиенти са до такава степен разглезени, че в самозабравата си изхождат от клишето “аз имам права”, забравяйки, че и търговеца има такива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...изхождат от клишето “аз имам права”...

 

90% от тях дори не разбират фразата, а просто я използват наготово, чули-недочули от някъде-нещо :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.