Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Не този модел, но пак зимен Ханкук уредих на баджанака за Гранд Витарата 2010 година. Беше изключително доволен, даже ми разправяше, че с тях можел да кара и само на задно, без да се върти като пумпал, а за спирането просто нямал думи.

Едит: Току-що говорих с него по телефона. Още е със същите гуми, но вече и с тях е почнал да се върти хехехе. Утре ще погледне модела.

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, ако няма разлика в цената, аз бих си взел Конти. Днес и аз прехвърлих темата, че колата е още на летните гуми. Конти, Бриджстоун, Викинг или въпросните Ханкук - за тези събрах що-годе отзиви. Положителни все, та се чудя и аз, какво да взема, като дойде време след 10 дни. Първите две - май към тях клоня, но имам време все още да го мисля

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко, Пирели са в същия ценови диапазон като Континентал, но борда не е толкова кашкавален. Освен това при покупка на 4 гуми получаваш талонче, с което ако скъсаш гума от дупка ти я подменят без пари. Ако те интересува звънни ми, ще те пратя на едно място, даже ще се опитам да те уредя с фирмената отстъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 17ки Бриджове ЛМ32С на РС-ката. Трета зима и съм доволен. Догодина ще го мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ице, благодаря за предложението. Ще те имам в предвид като си кацна на родна земя. За какви Пирели става дума? Че имаше нещо писано тук по спомен, хем добро, хем не чак толкова. Ама помня ли за кой модел беше... Иначе, цените са от порядъка на 140-160 кинта на тези, които съм гледал. На толкова идват с разни отстъпки, които братчеда има към Диана (Конти Брижд и Ханкук), а пък Цецо каза, че има тънка лайсна за Викинг-а...

Редактирано от zloQQ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Pirelli Cinturato. Но те мисля спират спират на 16" и са около 150-160 пари, ако ти си с 225/45R17 отиваш на Pirelli Sotto Zero 3 който е над 200

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам 16” 206/55. Т’ва е минимума при мен. Мислех за 17”, но ми изпаднаха 16” от Ауди оригинални джантоци, златисти и ги взех на секундата. Ше трепя рибата с тоя цвят :) Ще видя и тях тогава на к’ви пари ще ми дойдат през братчеда и ако се спра на тях - ще ти дрънна обезателно.

Като цяло, гумите, които гледам ми се струват доста сходни и като качества и като цени, четейки мненията тук и из нет-а, а и от хора, които ги търкалят. Най-вероятно ще си взема най-евтините, а остатъка от бюджета ще го ръсна в Щвейцарските Алпи заедно с Цецо - да търся мармотите дето завиваха шоколад по пистите, хахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с такива на Супърба.Първа зима. Доволен съм.Спират на лед, държат на +18 градуса. Гумите са нови, всяка шарка/гума е добра пъравата зима.Ще ги видим догодина. Аз съм и направил сметката за 3 зими, след това следващите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде освен Шафта някой да хвърли още "5 лева" и съм го решил! :D

Както писах по-горе, този Нанкоок няма алтернатива, като цена/качество!

Уникална гума, на сухо, на мокро, на сняг, а и са тихи.

Аз ги търкалям от две седмици и съм впечатлен.

Сестрата, на Биймър 5-та серия, втора зима.

Зет ми, каза че миналата зима, нарочно ги е провокирал на всякакви настилки и при всякакви условия - няма забележки!

ICEPT EVO 2 W320, 225/45/17 94V XL, ги взех за по 192 лева за гума, ДОТ 3017.

Определено, са много добър избор!

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово, реших го! Ще тествам Ханкука :)

Боре, благодаря и на теб и на Шафта. Между другото, размера, който си цитирал е и този, който на мен ми трябва. Само че аз нямам претенция за индекс над H. ПРЕ достатъчен ми е :)

Явно обаче съм гледал тотално друг модел на Ханкук по ценовите, защото това, което видях беше 240 и нещо си лева, а Контите е 252лв. Таман ще намажа и 240лв. от комплекта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих Hankook w320 Winter Icept Evo 2. До тук стотина км. градско - добре. Довечера ще ги пробвам и магистрално до Варна :)

За децибели ги дават с 3-4 повече от почти всички гуми, но предвид това, че Супърба не съм му свикнал още на шума, нямам и съпоставка. При всички положения не ги чувствам като шумни гуми обаче! Благодаря още веднъж на Боре и Шафта за акъла :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Удивен съм от Ханкук w320. В събота ходих София-Пловдив-софув.В обратната посока към 18:00 ч, по магистралата имаше 3-4 пръста мокър сняг станал на бяла киша,много мокра. На места и повече. Със 140 км/ч влизаше Супърба, и не помръдна. На места уцелих и няколко големи локви, където само левите гуми влезнаха. Страхотна гума. Не съжалявам за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се разпиша с мнение, като сме заговорили за "Ханук" (както казва един приятел).

На сняг - Не че се е скъсало да вали, но гумата се справя ок. Нито мога да я възхвалявам, нито пък да кажа нещо лошо. Доволен съм

На мокро - Доволен съм. Чувствам колата стабилна, дори един път си позволих нещо неразумно, но гумите издържаха.

На суха - Ето тук е мястото, където мога да сипя суперлативи. В този ред на мисли, това е ултимативната гума за мен, при положение, че се кара предимно на сухо. Направих си експеримента мерене на налягане-продължителна висока скорост при висока температура-рязко спиране-мерене на налягане. Ами не беше мръднало налягането, което значи, че каналите охлаждат гумата отлично. Съответно си запазва сцеплението и сместта. Разбира се, карал съм я към 2000 км., няма как да слагам кой знае какви заключения, но към момента съм доволен, че избрах Ханкук и то точно този модел.

Замислям се дори и летните ми да са такива. Видях, че имат 3-4 модела избор, ще гледам нещо, което да е с мокър индекс А :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

....засега впечатленията ми на сухо и особено днес на мокро, са супер добри. Освен всичко друго, са и много тихи. Дано и на сняг се представят добре.

След като вече ги пробвах и на сняг и на лед, добрите ми впечатления се затвърдиха. В снега копат доста добре и въобще като цяло се държат супер и се чувствам сигурен с тях. Препоръчвам с две ръце.

 

пс: За BFGoodrich g-Force Winter 2 говоря. :)

Редактирано от axel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Привет, Колеги!

Благодаря за чудесната тема, която ми е помагала в избора на гуми до момента.

 

Аз имам един по-общ въпрос, който не е тясно свързан с производител или модел на гумата.

Има ли в момента проверени търговци, които да продават зимни гуми (с пресен ДОТ) и отстъпка като за края на сезона?

Знам, че в Еуратек има такава отстъпка в началото на сезона (може би октомври-ноември), но за края не открих информация нито там, нито в по-известните магазини.

Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм засичал "сезонни намаления" при гумите. Предполагам, защото винаги съм пазарувал преди сезоните. Чекирай www.avtogumi.bg , от моя опит мога да кажа, че винаги държат много добри цени, избор има и драми с ДОТове няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето български търговци вече са изчерпали поръчаното за сезона, защото не поръчват големи количества.

Пробвай автогумите тъй като доставят от чужбина, но пък не очаквай добавъчни намаления на цените.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взех миналата седмица от примекс bfgoodrich g-force 2. Имайки предвид, че моделът е от миналата година, по-пресен от това - здраве му кажи, особено в края на сезона.

Редактирано от Pijomir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Благодарение на активността на службите на СО и в частност кв.Манастирски ливади , мога да кажа , че Клебер Кристал НР3 е перфектна гума за зимно каране (гумите са на две зими) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните два дни се подвизавам с ФордКа-та и си правя кефа... общо взето, много съм доволен от тези гуменца:

 

photo14.png

 

 

Hifly All-Turi 221 195/45/16 - уникално китайско всесезонно гумЕ - уникално добре се представя на този сняг вън. Опитвах да я поднеса - поднася за малко и изправя - доста трудно поднася (знам, че е много къса, но все пак).

 

Около нас снегурина минава към края на Юли, и моога да кажа, че в момента има най-малко около 1 педя сняг на улицата и най-малко около 80см-Метър по колите (който не я е чистил два дни е така)... Около колата имаше над 40см сняг, затрупал беше колата. Тия гуми копаят уникално добре - изкараха я от пряспата! Също така, спират уникално добре! Втора зима им е и общо взето трета година ще е тази! Но не са карани повече от 5 000км, все пак...

 

Много съм доволен - ще надживеят колата, определено. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16-ки на Форд Ка!

:)

 

И аз да споделя мислите си от последните 3 дни, ръчкам си Континеталките ТС850 из големия сняг и поледиците и няма никакви забележки!

Колата спира, не поднася много, копа яко в преспите  и е стабилна с 80/90 км/ч. повече не съм я ръчкал, та шофирайки се и кефейки се виждайки

мерници които не могат да излезнат от някоя преспа се почудих за миг дали догодина да не ги карам 6-ти сезон!

Хахаха хахахах ........!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16-ки на Форд Ка!

:)

...

 

Да, болезнено е, но не возят прекалено много твърдо - по-скоро е като лагерна количка (rofl)!!! Стабилност? Уха! Хич не се клати, даже :D :D :D

 

Иначе, хваща окото мамка й и "лагерната количка - яйце".

 

И все пак - това е тъп фиат 500 (1:1) с емблеми на Фор' - втората ми непоносима марка след бьемвье е фиат...

 

20160316_181916.jpg

 

20160316_181849.jpg

 

 

На снимките е със старите гуми, с които дойде - някакво грозно Тойо, което се беше наронило отвътре за няколко годинки (имаше едно кило "пепел") - смях в залата.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами, бях се спрял на Клебер, но не бяха налични и понеже не ми се чакаше, взех Вредщайн сноутрак 3. потъркалях ги днес на сухо и съм впечатлен от тишината - по-тихи са от летните Спортива super z. ще пиша пак, като придобия впечатления на мокро и на сняг.

4-ти сезон и ~ 25 000 km по-късно споделям: Вредщайна 205/55/16 се оказа много шумна гума (с изключение на първите 1 000 км.). Това им е последен сезон (дори е трябвало да ги сменя в края на 2017). Много лошо представяне на мокро и киша, особено в завой. На сухо и на сняг са по-добре.

Сравнено с Континентал TS850 195/65/15 трети сезон ~ 16 000 km пробег, контито е в пъти по-добра гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.