Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми-какви да избера?


Recommended Posts

Така се прави, когато искаш клиента да е доволен и пак да купи от теб! Да, вероятно отписват от печалбата едни гуми, но записват един доволен клиент, който не само, че вероятно пак ще купи нещо от теб, но и ще го разказва! А не като тук - да ни размотават само и само да не ти уважат рекламацията.

 

Та кой е този интернет магазин, да го ползваме и ние?

 

https://www.barzgumve.com/

 

Моля да не се счита като реклама!!!

Само споделям, че от тях съм купувал не веднъж четворки гуми и винаги всичко е било повече от точно!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.barzgumve.com/

 

Моля да не се счита като реклама!!!

Само споделям, че от тях съм купувал не веднъж четворки гуми и винаги всичко е било повече от точно!!!

+1  И аз съм доволен от тях, купували сме мото гуми с приятели от тях, всичко 6 :-)  Да не се счита за реклама, просто споделен опит.

 

Разочароваха ме с това, че не могат да ми гарантират пресен ДОТ - на моето запитване отговориха, че гумите няма да са по-стари от 2 години, което не ме устройва.

Редактирано от Galliard33
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес поръчах тези:

 

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/zimni-gumi/hankook/w320-20555-p-176109.html

 

Да видим, дали ще бъдат сполучлив избор.

Малко отзиви след първите 1000км.  Държат и на 20+градуса с 150 км/ч. Не намирам никаква разлика в шума спрямо летните. На мокър и студен асфалт държат доста добре. Няма сняг да ги видя там как са. Засега повече от доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В четвъртъка си взех четири зимни гуми, Барум Поларис 3. Интернет магазина на продавача ме разочарова „ДОТ не по-стар от 3 години”. Отидох на място, пресни, пресни дот 3117. Днес ги тествах до Вакарел и обратно по време на снеговалежа. Много съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зимните гуми от производителя, дето хората и летни не си купуват (Пирели) вчера се представиха доста добре. На спиране са супер, на потегляне също, стига да не натискаш газта като рацер (естествено на жълтите павета са зле, ама за там не знам гума, дето да може да се справи). Единствено на околовръстното при скорост 80-100 и прехвърляне от лента в лента се усещаше доста силно разклащане при преминаване през снего-водата, която образуваше нещо като коловози.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз малко впечатления от Nokian WR D4. Вчера се разходих малко по Симеоново да ги тествам. Сега им е 3-та зима. Нарочно се пробвах по неразчистените стръмни улички, но не навсякъде успях да издрапам. Нарочно спирах на стръмното и пробвах пак да тръгна. Пробвах с включено и изключено ASR (ESP), ама и на изключено пак се намесва. Като цяло добре се справят все още. Ще е интересно на някоя сбирка да си направим реални тестове на различни марки/модели и размери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вчера имах нещастието да тествам Конти TS850 Р на "почистената" Тракия. От преди Траянови врати до завъртялият се тир 20км. бях единствената кола в лявата лента каращ със 100км/ч. @баси гумата, @баси чудото е в комбинация с 4х4 :sorry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами вчера имах нещастието да тествам Конти TS850 Р на "почистената" Тракия. От преди Траянови врати до завъртялият се тир 20км. бях единствената кола в лявата лента каращ със 100км/ч. @баси гумата, @баси чудото е в комбинация с 4х4 :sorry:

На какъв размер е това? Аз взех 235/55/17 и съжалявах, че няма ТС 860, но ми казаха, че не се произвежда в този размер. Имах шанса на 10см сняг да ги пробвам и бяха доста добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какъв размер е това? Аз взех 235/55/17 и съжалявах, че няма ТС 860, но ми казаха, че не се произвежда в този размер. Имах шанса на 10см сняг да ги пробвам и бяха доста добре :)

 

235/45/18 XL и аз бях останал с впечатлението, че имам TC860 P но се оказа, че още няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

прочетох цялата тема,

срях се на клебер Krisalp HP3  или BF G-force Winter 2

 

обаче имам един въпрос, на мен ми трябват 14 цола, а тогава стават Krisalp HP2 или G-force winter - дали гумите се държат по същия начин като по-големите си по размер, но ако бяха с еднакви характеристики не виждам смисъл да има разлика номера на модела. видимо и шарката в средата е непрекъсната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бебето тази година не можа да се скатае в снега , но натрупах още опит в снега и без пощните системи минава като танк в дълбок мокър сняг , а с Клебера все едно имам вериги :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На какъв размер е това? Аз взех 235/55/17 и съжалявах, че няма ТС 860, но ми казаха, че не се произвежда в този размер. Имах шанса на 10см сняг да ги пробвам и бяха доста добре :)

 

 

235/45/18 XL и аз бях останал с впечатлението, че имам TC860 P но се оказа, че още няма.

 

Континентал имат навика да пускат зимните модели първо за по-малките размери, а за по-големите по-късно. За летните правят точно обратното. Може и аз да греша, но последните 2-3 години наблюдавам точно тази тенденция. Защо? Не знам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нови зимни гуми, всичките са много добре първата година. Качествените обаче, си остават добри поне 3+ сезона, докато боклука на втората зима се проявава възможностите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен дори и качествените след 3-тата година не са същите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летни при правилно съхранение могат и 5 сезона да са добри. Зимните загиват доста по-бързо за съжаление. Аз повече от три сезона не съм карал с никоя марка на никакъв размер. В общия случай, гумите са били много далеч от максималният им пробег в км. преди да ги пенсионирам ( в някои случаи и под 50 %), но това си е болежката на зимната гума, особено читавата.

От друга страна, 3 години си е БАЯ време :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен дори и качествените след 3-тата година не са същите.

Абсолютно си прав, Данчо!

Като третият сезон, за мен е компромис.

 

Впрочем, да споделя отличното впечатление, от днес, което оставиха у мен Hankook ICEPT EVO 2 /W 320/, в размер 225/45/17 94V.

Страхотни гуми.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите впечатления са малко по-различни. Първите зимни гуми на Вишната, Continental ContiWinterContact TS830P, изкараха 5 зими и 25 500 километра, като в края на този пробег бяха на зимния ограничител. За мен гумите се държаха адекватно до последния момент. За разлика от това летните гуми след два сезона са тотална щета. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мойто шкодинцони Continental ContiWinterContact TS850 сега ще ги карам 5-ти сезон, изглеждат като нови и не ми даваше сърце да ги изхвърля.

Гумаджията който ги поставяше като му споменах че съм мислел да ги сменям реагира странно но като му заявих че довода им е възрастта на гумите

ми каза нещо от рода "Гумите изглеждат много добре запазени така че не ги хвърляй, даже щом те притеснява това че стават на 5 г. си ги карай за летни

следващото лято". Засега след първия сняг гумите си държат много добре.

:)

Аз естествено няма да го послушам но ще тръся на кой да ги дам напролет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даже щом те притеснява това че стават на 5 г. си ги карай за летни

следващото лято".

 

Поредното потвърждение на това, че гумаджийте разбират от гуми толкова, колкото аз от миркобиология...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мойто шкодинцони Continental ContiWinterContact TS850 сега ще ги карам 5-ти сезон, изглеждат като нови и не ми даваше сърце да ги изхвърля.

Гумаджията който ги поставяше като му споменах че съм мислел да ги сменям реагира странно но като му заявих че довода им е възрастта на гумите

ми каза нещо от рода "Гумите изглеждат много добре запазени така че не ги хвърляй, даже щом те притеснява това че стават на 5 г. си ги карай за летни

следващото лято". Засега след първия сняг гумите си държат много добре.

:)

Аз естествено няма да го послушам но ще тръся на кой да ги дам напролет.

ContiWinterContact TS850  при мен след четвъртата година ( сега щеше да им е пета)  бяха станали твърди като дърво, макар грайфера да не беше мръднал изобще и затова ги смених с нови. Размених 4-те стари гуми за една нова при гумаджиите и си доплатих за 3 нови. :)

Редактирано от димон
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно си прав, Данчо!

Като третият сезон, за мен е компромис.

 

Впрочем, да споделя отличното впечатление, от днес, което оставиха у мен Hankook ICEPT EVO 2 /W 320/, в размер 225/45/17 94V.

Страхотни гуми.

Аз съм със същата шарка,и съм доволен от тях. В събота/неделя ще ги разтъпча до балкана, и ще споделя мнение как са.Дано там има повече сняг/лед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Колеги, малко да събудя темата, макар че доста отдавна покупките на зимни гуми трябва да са приключили.

Тръгнах да си поръчвам зимни за новата кола, защото тя е с летни в момента. Естествено, щях да си викна Конти ТС860, защото съм пре-доволен на Октавията с тях.

Имам си аз обаче един приятел, който от известно време ми промива мозъка за Ханкук. Бесен фен е, всеки път ме убеждава, че трябва да ги пробвам. И тук се турих У дилема и взех да разглеждам. Стана ми интересен този модел:

http://www.hankooktire.com/uk/passenger-cars/hankook-winter-i-cept-evo2-w320.html

Мисля, че това не е последният им модел зимна гума, но този, който мисля че е, изглежда тотално едно към едно с ТС860ката. Тоест, няма какво да ги мисля ако е такъв казуса. Стана ми интересна тази асиметрична шарка и по принцип ме върна на едни мой стари размисли - Защо аджеба производителите правят строго снежна шарка, при положение, че карането на сняг (изключае алпийските райони) не е често явление. Особено пък последните 5-6 години.

Как мислите, да ги пробвам ли? Привличат ме каналите за охлаждане на гумата много, защото ето днес валя сняг и е студено, следващата седмица го дават 12-13 градуса през деня. Разликата в цената с ТС860 няма. Някой карал ли е точно този модел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел кара с тях, но на Санта фе, все през Петрохан. И мен ме облъчва... :) Втора зима, мисля, че ги кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.