Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

OCTAVIA 1 vRS powered by Pepino Racing


sharpshooter_

Recommended Posts

Браво колега, страхотна е станала....., между другото като имаш свободно време да ти докарам и моята :D Шегувам се разбира се. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 256
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • sharpshooter_

    84

  • masterOne

    19

  • mRt

    16

  • BlackPearl

    7

Най-много писали в темата

Ники , браво !!! Супер е станало всичко , остава вече да се наслаждаваш максимално smile027

Евала и за стикера и лайсните , от доста време чакаме да я "татуираш" smile004

пп. А за музиката ... май от задната седалка ще чуваш едни по-други звуци ... (Уа, уа , уа....) :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за добрите думи s_flag Надявам се да ми остава време, за да реализирам още 1-2 други проекта, които съм замислил, в най-скоро време smile021

 

...А за музиката ... май от задната седалка ще чуваш едни по-други звуци ... (Уа, уа , уа....) :smt017

 

Хаха, че ще чувам, ще чувам, ама така като гледам 1-2-3 херца, ще му правят конкуренция на малкия звяр smile035

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
Браво много хубава кола супер е s_flag
Благодаря колега smile027

 

Стахотно се е получило! Като съм свободен някой ден, ще я видя на живо.

 

smile027

Благодаря ти smile027 Гледането когато кажеш, ти ме качи на бегуната за още 1-2 тигела да се покефя, пък го гледай таблото колкото искаш smile004

 

Да не съм офф...я да видим какво пристигна днес....

 

post-12260-138453489586_thumb.jpg

post-12260-138453489618_thumb.jpg

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво! Да споделиш впечатления като ги чуеш. И един съвет първите 48 работни часа поне не ги засилвай много. Остави ги да се разсвирят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не важеше ли само за онез с картонените гофри ?

На петък 13 -ти к'ви хубави неща се случват ... Ники , честити да са ти и да ти галят дълго ушичките!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се уикенда да успея да ги монтирам и обезателно ще споделя какво се е получило smile035

 

Браво! ... И един съвет първите 48 работни часа поне не ги засилвай много. Остави ги да се разсвирят.

Благодаря за съвета, не го знаех това! Щях да си ги набримча още първата възможна секунда smile049

 

...да ти галят дълго ушичките!

Както са казали хората, който има големи ушички (като мен), му трябва големи колконки, та да си ги погали smile091

 

ето и една сравнителна снимка на оРгиналните и зеротата

 

post-12260-138453491181_thumb.jpg

 

И макар да ми се искаше всично наведнъж да покажа на завършен проект, не мога да се сдържа (сърбят ме пръстите яко smile021 ) и ще покажа какво ще помогне на зеротата да "залепнат" за вратата...

 

post-12260-138453491256_thumb.jpg

 

Още веднъж искам да искажа огромни благодарности на Краси (Favorit), който ми направи този прекрасен подарък smile126

 

Очаквайте продължение....

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така! Заформя се нещо като проект вече =D> няма да е лошо да отвориш тема в раздел "проекти" или тази да се трансформира :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, чак сега виждам темата и реакцията ми беше :o ... Гледах я тази кола като я сваляха от автовоза в "НикАуто" - направо се влюбих ! Тогава още карах Фабията vRS и вече знаех, че ми е малка за двете деца :oops: Уговаряхме някакъв бартер, но аз се колебаех заради бензина... След известно време явно се появи ти и я грабна ;) Дано си доволен от колата и да нямаш никакви сериозни проблеми ! Направил си я още по-хубава - все така да продължаваш !

 

п.п. Онзи ден се виждахме с Ники и Вальо от "НикАуто" - съвсем скоро ще имат пак такава, двойничка на твойта и ще ходя да я гледам (защото продадох Фабията)!

s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Абе имам още хляб да изям, но ще приема комплимента smile027

 

...

Благодара колега :smt017 За момента съм повече от доволен от колата, дано и за напред така да си се слушаме заедно. Да ти кажа честно и аз като я видях, се влюбих от пръв поглед и я капарирах няколко часа по-късно smile092 Надявам се това което ще докарат в НикАуто, да е това което търсиш и надявам се няма лоши чувства, че съм ти я измъкнал под носа :oops: А на бензина няма какво да му се колебаеш - голям фън е, а ако нямаш предрасъдъци относно алтернативните горива и икономията ще намериш от него :smt017

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги, макар да не съм приключил съвсем с аудио проекта, все пак имам сериозен напредък smile092 Ще помоля разбиращите да дадът малко акъл, че нещо настройките са ми сложни.

 

Разбира се ще пусна и малко снимков материал, но преди всичко искам да изкажа едни сериозни благодарности на майстор Явката, който много, ама много ми помогна smile126

 

Такаа..да започнем от това как изглеждаше вратата в началото (едва ли е изненада за някой )

post-12260-138453492896_thumb.jpg

 

...след което се оказа че си имам фабрична изолация...

post-12260-138453493025_thumb.jpg

 

..сърце не ми даде да я свалям, за да налепя битумната лента директно върху метала, затова направо отгоре й налепих звукоизолацията...

post-12260-13845349303_thumb.jpg

post-12260-138453493035_thumb.jpg

 

...а ето го и майстор Явката, как грижливо придържа безценните аудио компоненти smile004

post-12260-13845349304_thumb.jpg

 

Ето тук идва и питанката ми към разбиращите. Филтрите представляват ето това..

post-12260-138453493046_thumb.jpg

Имат 3 вида настройки, които ако трябва да съм честен, бая поцъкахме с Явката, но не дотам изтънчените ни слухови апарати не намираха съществена разлика. Понеже предполагам няма универсално добра настройка, все пак ако можете да споделите в частност кое, за какво е, та да мога по-лесно да се ориентирам smile027

 

Понеже бях обещал да споделя впечатления от предната линия, за момента ще кажа че съм супер доволен от резултата, въпреки че все още са само на касетофона, предполагам след като ги пусна през усилвател нещата ще се променят към още по-добро. И нещо което мога да вметна, не знам въобразявам ли си или не, но от Събота насам (откакто ги монтирах), звука сякаш се подобрява smile035

 

Работата продължава, така че скоро...още

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление снимката не е достатъчно фокусирана, ако може да се направи по-ясна.

Напълно е възможно да не усещате лесно разлика между отделните настройки...

За максимално добра настройка трябва да се използват тестов диск, качествен много линеен микрофон и анализиращ софтуер smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройките са за нивото на пищялката. 4/2/0/-2/-4 db. Моите Фокали имат само за намаляване на нивото. Както и да е, аз бих си го оставил на 0. Тази изолация не вярвам да е фабрична. До сега не съм виждал О1 с такава. А, за да стане както трябва изолацията, трябва да се разглоби вратата и да се налепи цялата с битум отвътре, и върху него другите материали. Тук вече е най- добре Краси да каже, защото е най-опитен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настройките са за нивото на пищялката. 4/2/0/-2/-4 db. Моите Фокали имат само за намаляване на нивото. Както и да е, аз бих си го оставил на 0. Тази изолация не вярвам да е фабрична. До сега не съм виждал О1 с такава. А, за да стане както трябва изолацията, трябва да се разглоби вратата и да се налепи цялата с битум отвътре, и върху него другите материали. Тук вече е най- добре Краси да каже, защото е най-опитен.

 

Изолацията е фабрична, обаче трябва да се изхвърли и да се налепи хубава отвътре на ламарината и после върху нея да се затворят отворите да се получи нещо като обем за говорителя...Така ако е оставено звука ще е никакъв точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пасивен филтър не може да има усилване :!:

Аз затова исках да видя по-добре надписите, ако има +2 и +4 dB значи работата не е на добре...

Не се четат и другите надписи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, значи изолацията ще я правя на ново, но вече с битумната лента като основа smile027 До края на деня ще кача и една по-хубава снимка на филтрите, че тази е кофти. Ако трябва да съм честен, звука и в момента ме задоволява напълно, въпреки че ако се бутнат настройките както трябва, ще засвири по-добре, но като съм се хванал на хорото, ще го доиграя s_flag

 

Благодаря за напътствията и съветите, ако се сетите още нещо казвате, приемам критики smile027

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и обещаните снимки, като се извинявам за забавянето smile027

 

post-12260-138453493624_thumb.jpg

post-12260-138453493646_thumb.jpg

 

Надявам се да ми помогнете да достигна до оптималните настойки :smt033

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено много са неизвестните...

 

Като начало ще трябва пълна схема на постановката - от крайното стъпало(а) до всеки говорител.

Задължително трябва да се спазва полярността на всички връзки по веригата + към + и - към -.

 

"Phaseswitch" би трябвало да обръща поляритета на басовия говорител (това само по себе си е напълно излишно, защото това може да се направи, като се обърнат изводите на клемата). Положението на ключа във филтрите от лявата страна и от дясната трябва да е еднакво. По отношение на предна/задна линия - отпред задължително трябва да е на 0 градуса, а отзад не виждам смисъл да и различно предвид малките габарити/разстояние между двете линии. Може да се пробва отзад дали при настройка на 180 градуса басът намалява или се увеличава.

 

J2 - може да се приеме, че нивата са 0(+4) -2(+2) -4(0) -6(-2) и -8(-4) dB. Служи за изравняване на чувствителността между басовия и високочестотния високоговорител. Като за начало може да се остави в средата (на 0). Ако се настройва на слух (без апаратура) трябва да се търси оптимален баланс, т.е. да няма превес на високи или ниски. Това става най-лесно с тестов диск/файл или сигнал генератор.

 

J1 - "High/Low" не е ясно за какво служи от снимката.

 

Въпросният филтър има ли марка и евентуално описание?

---

Най-важното при извършване на настройките е източника на сигнал да няма никакви честотни корекции - всички настройки трябва да са на Off или 0.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекалено много са неизвестните...

 

Като начало ще трябва пълна схема на постановката - от крайното стъпало(а) до всеки говорител.

Задължително трябва да се спазва полярността на всички връзки по веригата + към + и - към -.

 

"Phaseswitch" би трябвало да обръща поляритета на басовия говорител (това само по себе си е напълно излишно, защото това може да се направи, като се обърнат изводите на клемата). Положението на ключа във филтрите от лявата страна и от дясната трябва да е еднакво. По отношение на предна/задна линия - отпред задължително трябва да е на 0 градуса, а отзад не виждам смисъл да и различно предвид малките габарити/разстояние между двете линии. Може да се пробва отзад дали при настройка на 180 градуса басът намалява или се увеличава.

 

J2 - може да се приеме, че нивата са 0(+4) -2(+2) -4(0) -6(-2) и -8(-4) dB. Служи за изравняване на чувствителността между басовия и високочестотния високоговорител. Като за начало може да се остави в средата (на 0). Ако се настройва на слух (без апаратура) трябва да се търси оптимален баланс, т.е. да няма превес на високи или ниски. Това става най-лесно с тестов диск/файл или сигнал генератор.

 

J1 - "High/Low" не е ясно за какво служи от снимката.

 

Въпросният филтър има ли марка и евентуално описание?

---

Най-важното при извършване на настройките е източника на сигнал да няма никакви честотни корекции - всички настройки трябва да са на Off или 0.

Благодаря колега, това ми помага доста :smt017 Принципно това - http://www.aval-bg.com/car-audio/ground ... o-gzrc-16x е компонентната система която е заела ролята на предна линия, като останалите говорители са, фабричните пищялки в задните врати и фабричните говорители в багажника. За момента басов говорител все още няма smile049 Това което си вадя като извод на първо време е да нулирам настройките на касетофона, след което да си играя с филтрите (което първоначално направих в обратния ред). Благодаря ти отново smile027

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше ли книжка в кутията с говорителите?

 

Иначе в упътването което намерих в интернет има следната информация:

 

 

Function of the jumper in the crossover /

 

Jumper HIGH

 

Midwoofer adjustment, if tweeter and midwoofer are installed with a distance more than 30 cm.

 

Jumper LOW

 

Midwoofer adjustment, f tweeter and midwoofer are installed with a distance less than 30 cm.

 

Jumper 2

 

5 stepped individual Tweeter adjustment

 

0° / 180° Phase Switch

 

Phase switch for adjusting the tweeter-phase according to the speaker position.

 

Източник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под басов говорител имам предвид този свързан към изводите Wf+ и Wf- на филтъра, а не субууфър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаше ли книжка в кутията с говорителите?

 

Иначе в упътването което намерих в интернет има следната информация:

 

 

Function of the jumper in the crossover /

 

Jumper HIGH

 

Midwoofer adjustment, if tweeter and midwoofer are installed with a distance more than 30 cm.

 

Jumper LOW

 

Midwoofer adjustment, f tweeter and midwoofer are installed with a distance less than 30 cm.

 

Jumper 2

 

5 stepped individual Tweeter adjustment

 

0° / 180° Phase Switch

 

Phase switch for adjusting the tweeter-phase according to the speaker position.

 

Източник.

Супер си :smt017 За съжаление не разполагам с книжка smile049 Добре че сте вие, да помагате s_flag

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.