Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Потегляне при 6-степенно DSG


n_kovachev

Recommended Posts

На лед не помага, пробвал съм. Пак си превърта на място. Даже съм я бутал сам така - тя стои на D и леко се движи, аз бутам отзад. Илф и Петров, ама като си сам...

 

Жалко, че не предлагат Heldex с DSG на Octavia

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • n_kovachev

    15

  • stivi797

    8

  • dude_BG

    7

  • evin

    4

Най-много писали в темата

Предлагаха, ама за малко. Сега да видим дали на О3 ще сложат тази комбинация, защото живо ме интересува.

 

http://skoda-auto.bg/BGR/prices/Documen ... 102012.pdf

 

Даже още я има в ценовата листа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На лед не помага, пробвал съм. Пак си превърта на място. Даже съм я бутал сам така - тя стои на D и леко се движи, аз бутам отзад. Илф и Петров, ама като си сам...

 

Жалко, че не предлагат Heldex с DSG на Octavia

 

И на мен ми се е случвало!

Само връзвам едно въженце за ръчната спирачка - че да не стане някоя инфекция! :mrgreen:

И не се смейте - защото никак не ми е било смешно!

А тия предложения - хубави са, но дори не съм поглеждал към тях, защото цените им не са ми по джобчето!

Иначе близо до нас има един такъв Скаут - и мнооооого ме кефи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само връзвам едно въженце за ръчната спирачка - че да не стане някоя инфекция! :mrgreen:

 

И как мислиш да дръпнеш ръчната с въженце ОТВЪН smile092

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само връзвам едно въженце за ръчната спирачка - че да не стане някоя инфекция! :mrgreen:

 

И как мислиш да дръпнеш ръчната с въженце ОТВЪН smile092

Не трябваше да питаш smile048

Edit: Извинявам се за Off Topic-а!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През отворения заден капак!

Много е удобно! :smt017

Иначе би станало и през шибидаха - ако имах такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагаха, ама за малко. Сега да видим дали на О3 ще сложат тази комбинация, защото живо ме интересува.

 

http://skoda-auto.bg/BGR/prices/Documen ... 102012.pdf

 

Даже още я има в ценовата листа.

 

 

Е тук пише,че даже Октавия комби не може да се поръчва .............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Здравейте, колеги,

повдигам темата половин година по-късно. Това рязко скачане при потегляне в определени ситуации все още ме гложди, и постоянното четене във форума за повредени мехатроници засилва моите съмнения. Симптома се получава най-вече когато не съм първа кола на светофара и съобразявайки се с колата преди мен натискам газта неуверено и се получава това скачане като ужилена. Когато няма никого пред мен и натисна газта плавно и постоянно, дори и до долу да е педала, го няма това ритване. Не съм ходил да се консултирам в сервиз все още, най-вече, защото не искам да повярвам че на 50 000 км може да е с прецакана кутия. Иначе нямам никакви проблеми при изреждане на предавките, както и странни шумове от кутията. Та - според вас - има ли проблем в кутията, и изобщо какви са симптомите за повреден мехатроник, защото очевидно от форума това е най-често чупещото се нещо, а и най-скъпото.

 

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от педала на газта, не би ли трябвало да прави проблеми и при по-високи скорости, като например да не реагира нормално, или знам и аз. Другото, което сега си мисля е, дали маслото не влияе по някакъв начин - не е сменяно никога досега, но пък има още 10 хиляди до предписаните от производителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... Симптома се получава най-вече когато не съм първа кола на светофара и съобразявайки се с колата преди мен натискам газта неуверено и се получава това скачане като ужилена.

 

Типична неизправност на дефектирал потенциометър - в начално или крайно положение да не контактува добре, да се е изтрил или да притръпва. Представи си стар ВЕФ , който се опитваш да усилиш, а той гръмва изведнъж. Педалът ти на газта е същото нещо - потенциометър (ВЕФ) . Оправя се чрез смазка и раздвижване - ако стане... или чрез смяна с нов за около 100-на кинта , но мисля че на диагностика ще си покаже дефекта. Пробвай !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз имам чувството, че проблема не е в кутията, но няма как да го разбера, след като това ми е първи автоматик и не знам какви са симптомите за повредена кутия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко вероятно да е от потенциометъра [-X

Има много сериозна софтуерна защита от такива проблеми...

Само пробвайте да натиснете рязко и за кратко педала до край - няма да помръдне оборотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се подготвяме за най-сериозното :P

 

Мойта от чисто нова има това поведение. Ако подавам съвсем леко неуврено но рязко съвсем малко газ - поритва. Ако е мазно и постепенно няма проблем. Надявам се да е такава просто колата щото ще си изям мъ*ете ако е проблем а съм блял при гаранционния срок :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последното звучи доста обнадеждаващо, но все пак мисля да я закарам в шкода да я видят. JIJOMAMA, сега да не ти вкарах и на теб муха в главата? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хей, Ковачев, смени си маслото в кутията и ще видиш разлика. Аз така се чудех преди като теб дали и има нещо на кутията, бях на 50 000км и реших да сменя маслото. След това - чувствителна разлика. Втората смяна беше между 90 и 100 000 км. Стигам до извода, че малко по-рано е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще се подготвяме за най-сериозното :P

 

Мойта от чисто нова има това поведение. Ако подавам съвсем леко неуврено но рязко съвсем малко газ - поритва. Ако е мазно и постепенно няма проблем. Надявам се да е такава просто колата щото ще си изям мъ*ете ако е проблем а съм блял при гаранционния срок :)

И при мен от самото начало правеше същото. Но аз го отдавам само на неумело бораване с газта от моя страна - потегляне, после рязко отпускане защото пред мен забавят, после пак натискане -и колата подритва. После свикнах точно при какво положение на педала се получаваше това ритане и спря. Сега, от както работи климатроника започна пак - просто сега ритането е на малко повече натиснат педал на газта. Вече започнах да му свиквам и на новото.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе, Ковачев, дай, ако си в София и си свободен другата седмица да се видим - да видим дали наистина има нещо различно в държанието на твойта кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, днес след диагностика и престой в ЕТ, са оправили някакви "базови настройки" на съединителите и сега се усеща разлика не само при потегляне. Иначе всичко е здраво :) За 33 лева проблема е решен. Благодарности на всички, изказали мнение по въпроса smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, днес след диагностика и престой в ЕТ, са оправили някакви "базови настройки" на съединителите и сега се усеща разлика не само при потегляне. Иначе всичко е здраво :) За 33 лева проблема е решен. Благодарности на всички, изказали мнение по въпроса smile159

 

Ами хубаво!

И дано возилото да те радва! :smt017 smile027

Ъпдейтче, за някакви си 33 лева - че то си е далавера направо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.