Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Разход на гориво Оctavia


ves

Recommended Posts

Здравейте колеги !

Може ли да споделите какъв разход Ви дава на извънградско/основно/, градско Octaviata:

- Octavia 1 TDI - 90 к.с.

- Octavia 1 TDI -110 к.с.

- Octavia 1 2.0i /бензин/ - 115 к.с.

 

- Octavia 2 TDI - 105 к.с.

- Octavia 2 TDI - 140 к.с.

Очаквам Вашите отговори,

Благодаря Ви предварително за отдленото време и внимание !

 

Поздрави: Василев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 месеци по-късно...

smile048 15 км. прав участък със спазвани ограничения от 60 до 80 под 5-та предавка не паднах.

Естествено не е реален, около литър отгоре е.

 

a4e962a83f92b1da.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окравия II Комби 1.9TDI 105 к.с.

 

След около 10 000 км, смесен разход 5.9/100 по колонка. От тях градско/извънградско 30/70. Разход извънградско 4.8/100, разход градско 6.5/100.

 

Извънградско карам около 130 км/ч главно с темпомат, че ако е повече забелязах, че разхода скача с литър и отгоре. Ако караш спокойно, разхода отива и до 4.5/100, при смесен терен и с климатик през лятото.

 

Градското ще ти е повече сигурно, ако я ползваш ежедневно и в задръствания. Аз я карам основно уикенда и рядко през седмицата, освен когато софия се опразни по празниците.

 

Тъста е с Октавия Тур Комби 1.9TDI 90 к.с. и разхода му е приблизително същия, като на извънградско му дава малко по-нисък разход, но то зависи и от това колко ти е тежък крака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По борд компютър 5.23, по колонка 5.89. Това е за около 140К км. 2/3 градско, 1/3 извънградско. Много рядко ми се случва да имам чисто градско - с един резервоар минавам 700+км smile049 Извънградското много зависи. София-Варна със спазване на ограниченията 4.2. С клима 4.7. София-Берлин и обратно 5.5-5.7. Това с пусната клима и 140-150 по магистралите в Германия, на останалите с 10km/h над ограничението по километраж, т.е. реално по ограничението.

 

Забравих да кажа - предницата ми е вдигната (лоши пътища) което вдига разхода на магистралата с до 0.5l/100km.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извънградско 6/100 натоварен с 300кг грозде за "сладко" :mrgreen: без климатик със скорост 130-140км.

Лятото с климатик на магистрала 6.8/100

В града около 7,5/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4.1-4.3 литра си е съвсем реален извънградски разход - но трябва да галиш газта, а и трябва да си скъсаш нервите да караш със 70-80 км/ч! :mrgreen:

Иначе градско - 5.5-7 л е реално. Зависи най-вече от броя на светофарите по трасето!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 2, 2.0 TDI-PD, 2005 г., BKD, с OMV Diesel MaxMotion и гуми Michelin Primacy HP 205/55R16:

 

  • Градско - 6.0-7.5 л / 100 км (в София, в зависимост от задръстванията и дали е зима или лято)
    Извънградско - 5.6-6.0 (по компютър, многократно между София и В.Търново и обратно, без спазване на ограничения, вкл. 160-200 км/ч на автомагистралата)
    Автомагистрала - 10.0 (по компютър, при 180-210 км/ч в продължение на 60-70 км), може и да беше 10.5-11.0, не помня вече
    Икономично (за проба :D) - 4.0 (по компютър, с максимално икономично каране от Крапец до Балчик, без да прибирам огледалата и да затварям прозорците :D, разстояние около 50-60 км, от кота 0 до кота 0)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О2 1.9 105 к.с.:

- извънградско - между 3.9 и 5.5 взависимост от скоростта (до 140) и маршрута

- градско нямам наблюдения, тъй като карам по оптимален маршрут в часове когато съм сам на пътя и разхода ми е като извънградски

 

2-3 пресни примера:

София - Варна - 4.8 - точно 5 часа от качването в колата в София до паркирането във Варна, 4 човека, багаж за 5-тима в багажника

София - Белград - пак 4.8 - 92 км/ч средна скорост по комп и 100% от времето на климатик на 18 градуса, сам. Същия маршрут - 4.3 - пътуване около час и 15 минути повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Octavia Mk1 1.8T - turbo garrett GT 2860RS ~ 330 кс

 

разход градско:

-стил на шофиране "заварка" - 17~20л/100 км

-стил на шофиране "нормално" - няма данни

 

извън градско:

-стил на шофиране "заварка" 11~12л/100 км

-стил на шофиране "нормално" 8~9л/100 км

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Skoda Octavia I 1.9 TDI 110 к.с.

 

Изминати 16478 км (смесено градско и извън градско приблизително в съотношение 30 към 70), заредено гориво общо 922.24 л. Среден разход 5.6 л / 100 км. smile159 Карам с обикновен дизел на Лукойл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа - предницата ми е вдигната (лоши пътища) което вдига разхода на магистралата с до 0.5l/100km.

 

Здравей колега,

 

интересува ме тези 0.5л/100км отгоре успявал ли си да ги достигнеш на практика или просто имаш такава информация от някъде?

 

Поздрави,

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повдигнатата предница по скоро вдига разхода на магистралата. Защото нашето О1 е вирнато бая повече от на Пепи, ама като се качи в него баща ми и само дето не произвежда нафта. Ама той кара супер икономично и ако покаже борда над 4.5, следва въпрос "какво и има на колата". Та и с повдигната предница класическото TDI ближе нафтата ако го караш икономично. Щото аз като го карам обикновенно е над 5.5 на извънградско. :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

интересува ме тези 0.5л/100км отгоре успявал ли си да ги достигнеш на практика или просто имаш такава информация от някъде?

 

Поздрави,

-Николай

 

Две последователни години разходка България-Белгия, един маршрут, еднакви условия, еднакви скорости и разход с 0.5l/100км. Освен това десетина пътувания София-Варна и обратно преди и след вдигането на предницата. Мисля, че е повече от достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с новата каляска, 300 км извънградско при средна скорост 130 -140 на борд ми даде 5,3 л. Мисля, че е много добре и старата ми даваше такъв разход мисля, че това е нормално :) Говорим за ТДИ 110 к.с

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със здраве да си караш Октавията!

Ако искаш да си разбереш истинския разход - използвай системата "пълно-пълно".

Средната скорост, обаче, се отчита съвсем точно по "борда" и често пъти няма нищо общо със субективната преценка на задкормилното smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Октавия 1 1.9 ТДИ - 131кс + чип от Брезел:

 

Последните около 4000км 80/20 София/извън - 6.3л

Основно градско - около 6.5-6.8 без да се кара в идеален център.

Извънграда без да минаваш ограниченията 4.7-4.8

По-интензивно София - Враца със средна скорост 115км/ч 5.5л

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O2 2.0 140 коня CR.

 

Среден разход 5.5 при 30/70 градско извънградско. Градско си похапва около 7, а извънградското зависи. Преминавайки през Сърбия със всички ограничения, 4 човека и багаж чукна 3.8 на борда с темпомат. Реално да е било около 4.2, защото тогава минахме рекордните за мен 1 150 км. с 1 зареждане.

 

Интересно ми е новите мотори Common rail (1.4 или 1.6 бяха, не помня) какъв разход дават на ОК3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

O2 2.0 140 коня CR.

 

Среден разход 5.5 при 30/70 градско извънградско. Градско си похапва около 7, а извънградското зависи. Преминавайки през Сърбия със всички ограничения, 4 човека и багаж чукна 3.8 на борда с темпомат. Реално да е било около 4.2, защото тогава минахме рекордните за мен 1 150 км. с 1 зареждане.

 

Интересно ми е новите мотори Common rail (1.4 или 1.6 бяха, не помня) какъв разход дават на ОК3.

 

Малките са 1.6 литра. 90 и 105 коня.

И комбинирания разход може да бъде 4.4-4.7 литра. Тоест, на дълъг път - можеш и под 4 л да го свалиш.

Все пак О3 е и по-лека..... Не чак със 100 кг, както я дават - но и с 50 да е, пак е добре. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега,

 

интересува ме тези 0.5л/100км отгоре успявал ли си да ги достигнеш на практика или просто имаш такава информация от някъде?

 

Поздрави,

-Николай

 

Две последователни години разходка България-Белгия, един маршрут, еднакви условия, еднакви скорости и разход с 0.5l/100км. Освен това десетина пътувания София-Варна и обратно преди и след вдигането на предницата. Мисля, че е повече от достатъчно.

 

Здравей,

Да, мисля че това е доста показателно и би следвало да е коректно. ;–) Попитах те, защото наскоро повдигнахме и моята октавия 1, та да знам какво да очаквам. Реално аз не карам много бързо, дори и по магистрали, така че се съмнявам да мога да доловя тези 0.5л/100км, за които пишеш ти. Освен това, като си говорихме с момчетата от сервиза, реално в момента с тези втулки колата се повдигна до положението, в което излиза от завода. Тоест, компенсирам омекването на пружините :–).

 

И за да не спамя само темата, ето го и моя разход на Октавия 1 1.9 ТДИ 110 кс. 2000г. преди повдигането. Повечето километри са извънградско, но няма как да определя като процент:

За 2973км съм изхарчил 166литра дизел на стойност 435лв. Среден разход: 5.6л./100км, като парички 14.64лв./100км. Това е калкулирано на база пълно-пълно на дизел-колонката.

 

Зареждал съм на ОМВ, ЕКО, Петрол и за срамота Лукойл. Но така се наложи и нямаше друга дизелстанция на друга голяма верига в района... Надявам се да не повторя Лукойла...

 

Поздрави!

-Николай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен разхода зависи най-много от качеството на горивото и стила на каране на водача. s_flag

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.