Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Felicia - питане за проблем - пуши студена...


galaboff

Recommended Posts

Благодаря ви за пожеланията smile027 :)

За стикера - нямам идея от къде да взема, а ако махна този на ЕТ да не взема да повредя реотаните...:)

За сегментите - най-вероятно са се наместили, все пак всичко над картера вероятно е било сухо....

Иначе прочетох някоя и друга тема и видях да се споменава човекът Симо, който работи до зоопарка,

явно е добър, а къде точно се намира ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално за карбуратора аз не бих те пратил при Симо (до колкото знам и той си казва , че силата му е в 120 -те) ... покарай я така , виж какъв разход дава и тогаваа мисли за диагностика и реглаж ... и Формана ми като го зарежа няколко месеца и първата седмица се чуди на кой свет е smile049

По-скоро мисли за една газова уредба с тороидна бутилка .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходил съм при един майстор на карбуратори, който се подвизава във Фолксваген клуба, Люси се казва, намира се в Орландовци, с колата, която ще бракувам - Голф 2 '86 1.8 карб., човекът беше направил мотора да мърка, тогава разходът беше минимизиран и не пушеше грам. Предполагам и Шкодата там ще закарам, пък каквото сабя покаже :)

Газ не мисля да й слагам, понеже имам горчив опит от въпросния Голф, тая кола така и никога не успя да върви нормално на газ, колкото и да я пипаха - не можеше да държи нормални обороти, проблемно беше паленето зимата, особено ако съм забравил да я прехвърля вечерта на бензин и куп други проблеми, свързани с газовата уредба....

Шкодата ще се кара сравнително малко, така че ще остане на бензин. Като гледам в www.drive.bg цените на частите - май ще се возя почти безплатно - ремък - 5лв, филтри - 5-10лв и куп други хубави цени :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и със здраве и безаварийно да я караш!

Относно газовата, мисля, че се държи много прилично на газ. Така, че ако решиш да я караш повечко - слагай газова и нямаш проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма набутвация е да караш на бензин :D Тези фелиций както незнаят да горят градско. Ако намериш кадърен майстор да ти сложи и нагласи газовата нямаш ядове. Това че ти си имал счупен ГолФ на газ не означава че фелицийте не вървят. При моята кола разбираш кога си на газ като погледнеш копчето. :D Също като на бензин работи и върви. А и сам съм си сложил и нагласям газовата. При анализатор повече не стъпвам !. A и както гледам твоята фелиция е карбутор направо песен за 1 ден работа и обръщаш на газ :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За газта - засега ще пропусна, нататък ще видим...На бензин е доста икономична, стрелката за нивото мръдна с 2-3 милиметра

за около 100-тина километра, дано да работи правилно. Преди много години ЕураТек имаха учебна кола - Фелиция 1.3 карб. - на нея взех книжка, според инструктора тогава харчът й извънградско е бил около 5л/100км, което е фантазия :)

А иначе както писах и по-нагоре, ходил съм при Люси, ще се оправя да го намеря отново :) Благодаря все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.