Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум от дясно след смяна на ангренажен ремък


plamenmarinov

Recommended Posts

Благодаря за съвета, не го познавам Вальо, но като се зачетох за него във форума на VW ми настръхна косата -http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=24&t=340843&start=0, http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=13&t=69085&start=285 

 

Аз съм правил при Вальо (Ventoman) 1 лек ремонт (за който трима други майстори не можаха да намерят къде е проблема, а Вальо го посочи веднага след вдигане на капака и запалване на двигателя), 1 средносложен (смяна на ангренажен и пистов ремък, водна помпа и ролки), 1 сложен (смяна на турбокомпресор) и 1 изключително сложен (смяна на глава). От това, което видях при смяната на главата, трябва да ви кажа, че смяна на глава може да се направи качествено само от много добри майстори. При мен всичко беше извършено изключително качествено. Аз, обаче, не пестих средства и не съм се занимавал с куча-марка части или втора ръка такива. Между другото, и Вальо не желае да работи с куча марка части, защото дава гаранция за работата си, а при куча-марка части няма как нещо да не се издъни някога и на него ще му излезе лошо име. Поради качествените части, с които работи, на много хора им се струва, че ремонтите при него са скъпи, но всъщност голямата част от разхода се пада на стойността на частите, а не на труда. Поради тези причини при Вальо обикновено ходят хора със странни и сложни проблеми, които други майстори не са могли да оправят, та даже и са влошили. Ако отидете при него, може да ви направи лошо впечатление неподредеността в гаража му (поради което и аз съм имал някои съмнения относно майстора и крайния резултат), но чувството е измамно и при всичките случаи крайния резултат при мен е бил отличен. Мисля, че казах достатъчно за Вальо, от първа ръка, а пък вие си решавайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм шум от агренажа, но на клипа не чувам такъв шум какъвто имаше при мен.

Взех агренажен комплект от ЕТ и го смених в ЕТ - бързо, лесно и без разправии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деяне, много слухтиш, батка ! :) Мога да те уверя ,че на мойта шума е абсолютно същия. Напълно естествено е ангренажния комплект да издава звук - нали има триене по ремък-ролки-лагери..Особено като е нов и с несработени повърхнини...Относно втория звук - пляскането , и при мен пляска така . Когато искам да чувам - чувам какво ли не . Навярно пляскането са повдигачите на клапаните. При мен се чува точно на същото място пляскането.

Според това , което се чува от клиповете мотора ти работи много добре, дори радва ухото. Мисля , че излишно се филмираш. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако преди смяната го е нямало този шум, значи той се дължи на новия комплект. И това не е нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига го плашихте човека :) Моята, както казва и Димонски за неговата 1:1, пляка по същия начин като загрее - на 80 000км е колата и работи точно така. Вероятно, старите ремъци, ролки и т.н. са били по-различни, пък по-новите са такива и се чуват такива звуци. Сега като е сложил от новите ремъци, а не като тези, с които е излязла от завода, е почнало да се чува това нещо. Моята е 1:1 на звуци, а двигателя направо ги реди страхотно на клипчето - може да ме успокои, както chillout...

 

Деяне, карай смело - това няма да изчезне, така трябва да е - при мен е същото от чисто нова. Мога да я загрея и след това да ти направя абсолютно същия клип - същото ще се чува, като цъкане, и то точно след като е загряла. Също се чува и един по-странен звук, наподобяващ повтарящо се "шумно преглъщане", след като загрее както си трябва и я оставя на празен ход - джиткай смело и това е, не търси проблем и не ръси повече пари - не е нужно!

 

Перфектна ти е работата на мотора - на звук е като моята, а нищо не й е пипано на нея!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм шум от агренажа, но на клипа не чувам такъв шум какъвто имаше при мен.

Взех агренажен комплект от ЕТ и го смених в ЕТ - бързо, лесно и без разправии.

 

Не отидох в ЕТ не заради парите, а защото една колежка преди 2 седмици сменя ремък при тях и сега и се реве на жената... По моя информация там качеството е паднало драстично, а и аз го забелязвам по мой наблюдения. Последно обслужване за масла и филтри разбутан маркуч на охладителна течност и от вибрациите се беше изял 2-3 мм., което е мърлява работа за мен. Не искам да се отклонявам от темата ... 

 

Деяне, много слухтиш, батка ! :) Мога да те уверя ,че на мойта шума е абсолютно същия. Напълно естествено е ангренажния комплект да издава звук - нали има триене по ремък-ролки-лагери..Особено като е нов и с несработени повърхнини...Относно втория звук - пляскането , и при мен пляска така . Когато искам да чувам - чувам какво ли не . Навярно пляскането са повдигачите на клапаните. При мен се чува точно на същото място пляскането.

Според това , което се чува от клиповете мотора ти работи много добре, дори радва ухото. Мисля , че излишно се филмираш. ;)

 

Значи на този етап проблема са ми ушите :) Пляскането просто го уточних, защото после забелязах, че някой може се заблуди

 

Ако преди смяната го е нямало този шум, значи той се дължи на новия комплект. И това не е нормално.

 

При смяната на ремъка установих, че ремъците са сменяни 2011 г, (което е на около 70 хил.), но само ремъците и са Gates. Ролките не са пипани бяха си оригиналните -Lines, което е INA. 

 

Айде стига го плашихте човека :) Моята, както казва и Димонски за неговата 1:1, пляка по същия начин като загрее - на 80 000км е колата и работи точно така. Вероятно, старите ремъци, ролки и т.н. са били по-различни, пък по-новите са такива и се чуват такива звуци. Сега като е сложил от новите ремъци, а не като тези, с които е излязла от завода, е почнало да се чува това нещо. Моята е 1:1 на звуци, а двигателя направо ги реди страхотно на клипчето - може да ме успокои, както chillout...

 

Деяне, карай смело - това няма да изчезне, така трябва да е - при мен е същото от чисто нова. Мога да я загрея и след това да ти направя абсолютно същия клип - същото ще се чува, като цъкане, и то точно след като е загряла. Също се чува и един по-странен звук, наподобяващ повтарящо се "шумно преглъщане", след като загрее както си трябва и я оставя на празен ход - джиткай смело и това е, не търси проблем и не ръси повече пари - не е нужно!

 

Перфектна ти е работата на мотора - на звук е като моята, а нищо не й е пипано на нея!

 

Поздрави

 

Както писах по-горе старите ремъци (пистов и ангренажен) само са сменяни, но не от мен и не съм подменил оригиналните. Тези, които махнахме са пистов и ангренаж с Gates. Просто този шум, които се чудех как да определя и е на интервали е като "котка" и "щурец" и е на интервали.

 

Притеснителното е, че преди го нямаше. Имах си други шумове, които като тествах на ръка старата ролка (по-голямата) и обтегача при въртене се чува тракане и сега са изчезнали, защото има нови. Освен старите разбити лагери на обтегач и ролка да са заглушавали ремъка или ремъка да е по-стегнат от предишния и наистина да трябва време както каза и майстора. 

 

Шума е много по-ясен и отчетлив в купето, но не успях да направя кадърно клипче, а и най-интересното за мен, е че го има само след като започва да загрява и на 90 гр. е най-силен. На студен двигател липсва. Ще се посъветвам още малко.

 

Благодаря много на всички за съветите и пожелавам спорна седмица!

 

П.С. Иначе колата върви "хапа се куйрука".... както казват по някой краища на Б-я. 

Редактирано от Deyan.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Здравейте, 

след смяна на ангренажен ремък и ролки и при мен се появи този шум. 

Искам да попитам колегите дали при тях е изчезнал с времето. 

 

Поздрави :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.