Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Шум от гумите О2


Metodiew

Recommended Posts

Здравейте колеги и весели празници. Тези дни врътнах едни бързи 650км и доста се наслушах на търкалянето на гумите по всякакви асфалтови настилки. На места се чуват повече, на други по-малко, но като цяло доста неприятно... До колкото разгледах форума по този въпрос това е болно място на О2. :( Има ли някакво лесно решение на проблема, поне отчасти ? Разгледах темата на колегата, който е сложил изолация под мокета в цялото купе, но лично аз нямам нито време, нито нерви за такова нещо. Иначе карам с гуми Континентал КонтиПремиумКонтакт2 205/55/16. :) Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

малко офф:

покарай на магистрала Хемус при Варна - ще ти се променят възприятията за шумно и тихо :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размени местата на гумите, някъде из форума за О2 има писано за подобно решение на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците ползват някакъв силиконов компаунд, който се изстисква - и казват, че бил много ефективен.

Нанасят го под арките - като преди това вдигат внимателно пластмасовите щитчета, и мият ламарината, и после я сушат.

И цялата процедура не отнема повече от половин ден.

Като компаундът беше нещо за строителството.

В техния форум го четох това. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Руснаците ползват някакъв силиконов компаунд, който се изстисква - и казват, че бил много ефективен.

Нанасят го под арките - като преди това вдигат внимателно пластмасовите щитчета, и мият ламарината, и после я сушат.

И цялата процедура не отнема повече от половин ден.

Като компаундът беше нещо за строителството.

В техния форум го четох това. :smt017

Някакви нагледни материали има ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето няма никакъв ефект, или едвам доловим. По-лесно е да се налепи битумна лента по арките с дебелина 2мм. Но ефект пак няма. Братушките изписаха 93 страници за шумоизолацията , пробваха всичко, но проблема се оказва в самата платформа - няма оправия. Последното модерно нещо там е да се тъпче навсякъде парцалена вата ...в багажници, под пода във вратите и т.н. Ефектът пак е незначителен. Крайният извод бе, че трябва да се купи нова кола от D класа, а не C - каквато е Октавията. Чета я тази тема откакто е пусната, но уви...

 

http://forum.skoda-club.ru/viewtopic.ph ... start=1365

 

п.п. Преди няколко дни имаше тест драйв на Голф 7 . Карах ги и 8-те тестови автомобила по няколко пъти :D ,- шумът от гумите си го има горе-долу като при нас , само дето е по-тихо откъм мотор и е по-шик вътре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел с гоУф 5, та мога да направя преки сравнения между Октавията и "5 - цата", (които са на една платформа). Наистина е по-тихо в гоУфа хем откъм гумите, хем откъм мотора... Поне с пространство печелим битката. :lol:

Иначе забелязах, че на Октавията подкалничните кори са ги направили с някаква странна материя откъм гумите. Не е гола пластмаса, вероятно точно за подтискане на шума, но не особено ефективно. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел с гоУф 5, та мога да направя преки сравнения между Октавията и "5 - цата", (които са на една платформа). Наистина е по-тихо в гоУфа хем откъм гумите, хем откъм мотора... Поне с пространство печелим битката. :lol:

Иначе забелязах, че на Октавията подкалничните кори са ги направили с някаква странна материя откъм гумите. Не е гола пластмаса, вероятно точно за подтискане на шума, но не особено ефективно. :D

 

Зависи от коя страна си се возил. На шофьорското място е по-шумно. Когато се возя на мойта кола в дясно и кара някой друг ми се струва много по-безшумна. Голф 5 е абсолютно същия на шум като О2. Карал съм , слушал съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че колата не е много звукоизолирана..... Ама за мен това е и достоинство донякъде - чувам си саунда на мотора! :smt017

Като го чуя един такъв дрезгав - и много му се кефя!

Все едно че слушам някоя песен на Висоцки! smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях говорил преди време с един от приемчиците в ЕТ по въпроса и той каза, че общо взето екстра звука идва, цитирам, малко като "внедрена опция" на модела...Правиш, струваш - най-добре да свикваш

 

Не знам дали е странно, но понеже карам с железни джанти зимата, при смяната с лети за летния сезон ми се струва, че колата става по-шумна малко, откъм гумите...все едно влиза повече въздух през отворите на джантите, но сигурно си внушавам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от коя страна си се возил. На шофьорското място е по-шумно. Когато се возя на мойта кола в дясно и кара някой друг ми се струва много по-безшумна. Голф 5 е абсолютно същия на шум като О2. Карал съм , слушал съм.

Значи не си въобразявам, а аз си мислех, че оглушавам като прекаля с огнена вода, т.е. когато кара жената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееех колко свободно време имате да слушете гумите си , а аз непрекъснато се заслушвам дали няма да си зубя някой мост и се оглеждам дали всички пътници са налични smile091

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, наистина звучи малко претенциозно, но когато правиш преход от няколко стотин километра и слушаш неприятното бучене постоянно почваш да търсиш решение на проблема. А като спреш на бензиностанцията за кафе продължаваш да го чуваш и на касата. :lol: Все пак в краен случай и това ще го превъзмогна, въпрос на навик. Тъкмо ми предстоят първите 10 000км пробягани със Шкодата, може би следващите 10 това няма да ми прави чак такова впечатление. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е упрек , а предизвикателство ... примерно инсталираш нещо с голям дисплей , по който да си цъкаш и да си уплътняваш времето зад волана и готово , а ако изкарва и звук най-добре с хубава музика най-добре се гасят досадни шумове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дрезгавия глас на агресивния TDI мотор съм напълно съгласен, усещам го как работи във всеки момент. :)

 

При това, в зависимост от звука, много добре хващаш и на какви обороти си - без въобще да гледаш оборотомера! :smt017

А за инсталирането на нещо, което да ангажира вниманието - слагаш и някаква якичка уредба, желателно с повече високоговорители - и ето ти още едно решение на проблема.

Един колега нали искаше да слага и туба в багажника - също върши работа! :mrgreen: :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това ми е болна тема с озвучаването, бях свикнал на 8 колони с бас говорител и като се качих в Октавията на 2 колони и 2 пищялки само отпред се почувствах странно. :lol: А на тоя Стрийм още не съм се решил да му правя модификации за повече колони и бас говорител. Живи и здрави може би някой ден...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И това ми е болна тема с озвучаването, бях свикнал на 8 колони с бас говорител и като се качих в Октавията на 2 колони и 2 пищялки само отпред се почувствах странно. :lol: А на тоя Стрийм още не съм се решил да му правя модификации за повече колони и бас говорител. Живи и здрави може би някой ден...

 

Значи какъв е изводът - за да не се чувстваш странно, почвай да дерзаеш!

Тъкмо няма да си задаваш въпроси относно обезшумяването на колата!

И после - волюмето на макс, и проблемът ще е решен! :smt017

А другата алтернатива е - да се стряскаш от всеки шум, и да смениш предните амортисьори, примерно!

Кое предпочиташ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Здравейте колеги,

намесвам се в темата с въпрос защото виждам, че обръщате повече внимание на шумовете в колата. При мен на 90 км/ч се появява допълнителен шум. Все едно имам дупка в гърнето. Интересното е обаче, че изчезва на 110 и след това отново се появява на 140. Водих я да я гледат отдолу - казват че всичко е наред. Чудя се дали не е накоя кора откачена отдолу, но видимо няма нищо, а и не се усеща да има някаква вибрация - ни по волана ни по купето. Ако е от гумите би трябвало да не изчезва след увеличаване на скоростта и после пак да се появява.

Според вас какво може да е?

Благодаря предварително за мненията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

намесвам се в темата с въпрос защото виждам, че обръщате повече внимание на шумовете в колата. При мен на 90 км/ч се появява допълнителен шум. Все едно имам дупка в гърнето. Интересното е обаче, че изчезва на 110 и след това отново се появява на 140. Водих я да я гледат отдолу - казват че всичко е наред. Чудя се дали не е накоя кора откачена отдолу, но видимо няма нищо, а и не се усеща да има някаква вибрация - ни по волана ни по купето. Ако е от гумите би трябвало да не изчезва след увеличаване на скоростта и после пак да се появява.

Според вас какво може да е?

Благодаря предварително за мненията

Напиши каква ти е колата? :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен боклук да си събрал отнякъде, под кората, или във броните.

Тогава ще има такива шумове.....

Пробвай да откачиш кората, и да я изчистиш.

Или я махни съвсем - и покарай така.

И ако няма шум - вече се ориентирай за източника.

А другия вариант - самите скорости нещо да шумят при определени обороти.

Ти, впрочем - улавяш ли откъде точно идва шумът?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Честно казано не мога да определя точно. По-скоро някъде от долу, но не съм сигурен. Единствено знам че като изключа от скорост т.е. двигателят е на около 1000 об./мин шумът изчезва.

Ще опитам това което ми каза и ще върна инфо.

Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 180 км/ч гадните шумове изчезват, остава само звука на драгстера , който кефи, но до тези км се чува всичко- въздух , гуми , птички и размазани пчелички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.