Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Felicia губи антифриз


drago_bs

Recommended Posts

Автосервиз "Краси", София, в.к. "Овча купел", ул. "Първенец" 16

0888 703 563, 02 855 81 95

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Имах подобен проблем - загуба на антифриз и висока температура на двигателя. Загубата на антифриза се оказа от самия разширителен съд. Под капачката има една пластмасова втулка /5лв. в ЕТ/ , която се поставя в гърловината  и при циркулацията на течността пречи да избива през капачката.

Високата температура стигаше до 110 градуса. Показанията на таблото са от датчика на двигателя , където температурата е по-висока от тази на радиатора . Датчика на самия радиатор сработва при температура 102 градуса , но при двигателя отчита по-висока температура. Според мен не беще нормално стрелката да е толкова близко до червения сектор и предприех мерки.

Смених датчика на радиатора с такъв /92-88/ от лада , почти без промяна . После сложих друг от Самара /88-82/ и нещата се случиха. Сега стрелката седи на милиметър над средната линия и при достигане на две-трети от разстоянието м/у средната линия и линията на 110 градуса се включва перката на радиатора.

Така проблемите ми вече са история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Не бях влизал от доста време, та проблема с прегряването се реши нов термостат, беше счупен и реално съм карал без него, нов датчик на радиатора за стартиране на вентилатора и нов вентилатор защото моя беше с разбити втулки и даваше фира.Вече загрява до около 95-100 по уред и държи там, доволен съм. Отделно смених горивна помпа защото течеше, тампони на макферсоните, спирачни маркучи защото бяха нацепени,свещи и накладки и ударих 400лв, остана само масло и филтър. Силно се надявам да няма повече ремонти поне за година напред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.