Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Колко разход показва Бордови Компютър?


bahko1979

Recommended Posts

Здравейте!Комшията ми вчера се качи в колата и гледа че при работещ двигател на място ми дава разход 0,7л/час и вика че чувал че нормалното било 0,5л/час и евенуално дали нямам някоя дюза за смяна.Гледа също така че среднато ми дава 7,5литра и вика че било много (почти само градско съм карал) но като ходих до съседният град на около 15-20 километра и карах 100-120 ми показваше почти винаги около 7-7,5 л което ми се струва че е доста голям разход.Как мислите дали е всичко нормално или имам накакъв дефект.Като я купувах преди месец я слагаха на диагностика която не откри грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да те плаша,но със 100-120 моята ми дава 5,5-6 и е 4x4.

 

Ами именно и аз си мисля дали нещо не е фред.Точно комшията казва че като някоя дюза е заминала така се вдигал разхода.Ходих при един познат в сервиза оня вика че всичко е наред да не се притеснявам че била студена затова толкова харчела и ако е заминала някоя дюза щяло да светне лампа на таблото или да покаже да диагностиката.А колко ти показва на място когато работи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да , "първа и трета дюза според мен са за смяна , направо поръчвай . И ги сменявай веднага че ще иде буталото , тоя твоя комшия дали ще може да види и моята ?"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Комшията ми вчера се качи в колата и гледа че при работещ двигател на място ми дава разход 0,7л/час и вика че чувал че нормалното било 0,5л/час и евенуално дали нямам някоя дюза за смяна.Гледа също така че среднато ми дава 7,5литра и вика че било много (почти само градско съм карал) но като ходих до съседният град на около 15-20 километра и карах 100-120 ми показваше почти винаги около 7-7,5 л което ми се струва че е доста голям разход.Как мислите дали е всичко нормално или имам накакъв дефект.Като я купувах преди месец я слагаха на диагностика която не откри грешки.

Колега, преди да предприемеш каквито и да е мерки, първо смени въздушния филтър с оригинален, закупен от шкода сервиз. На мен ми се е случвало да вдигне разхода като сложа не оригинален филтър. Пробвай

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М да , "първа и трета дюза според мен са за смяна , направо поръчвай . И ги сменявай веднага че ще иде буталото , тоя твоя комшия дали ще може да види и моята ?"

 

Как рабра че 1-ва и трета са за смяна :) и защо в диагностиката не излезе нищо?Комшията не е механик просто му се е случвало на него нещо подобно.За филтъра го гледах преди седмица не беше много мръсен но може и да го сменя за всеки случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да твърдя, че разбирам, но около 7,5/100 при градско каране не е изобщо толкова много. А 15-20 км до "съседния град" лично за мен, не може да се нарече извънградско шофиране. smile049 Още повече, че при диагностика не ти е показала някакъв проблем(доколкото разбрах и показанията на дюзите си погледнал) не виждам от какво се притесняваш, още повече след доста "гадателското" включване на съседа ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да твърдя, че разбирам, но около 7,5/100 при градско каране не е изобщо толкова много. А 15-20 км до "съседния град" лично за мен, не може да се нарече извънградско шофиране. smile049 Още повече, че при диагностика не ти е показала някакъв проблем(доколкото разбрах и показанията на дюзите си погледнал) не виждам от какво се притесняваш, още повече след доста "гадателското" включване на съседа ти.

 

Ами за показанията за дюзите незнам дали са гледали...Специялно за тях май не са.И той съседа вика че нормално май не показвало грешка а трябвало да се влезе в меню както казваш специално за дюзите и чак тогава се разбирало дали е всичко окей.Обаче до колкото четох когато дюзата е заминала колата про подаване на гас придръпвала или педала на газта нещо вибрирал но аз не усещам такова нещо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми виж си дюзите на ваг-кома, преди да се доверяваш на съседа, освен. smile049

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми виж си дюзите на ваг-кома, преди да се доверяваш на съседа, освен. smile049

Напълно подкрепям колегата gogata

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да разбереш как са ти дюзите и с ваг кома.Не е гаранция ,че са добре ако са в норми според ваг кома!

Поне при ПД-то,при КР-то може,там софтуера е по коренно различен начин на преглед и има възможност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13 канал се вижда корекцията на впръсканото гориво от ECU-то. Не е задължително проблема да е в дюза, може да е в компресия на цилиндър или нещо друго,което ще дебалансира мотора, но може да е показател и за проблемна дюза.

Дори стойностите може да са извън параметри и от разбит маховик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mомчета не се стърпях и отидох до друг сервиз който работи в момента и там първо ми каза механика че турбото малко свирело че не му харесвало много,после седнахме и излязохме извън градът а оня сложи една букса под волана и закачи някакво компютърче.Аз го попитах дали това е ваг-ком той каза че е нещо подобно.Излязохме извън градът и ме кара на 4000 оборота да вдигна на 2-ра после карах нормално и ми каза да не падам под 1500 оборота че съединителят щял да замине бързо ако я карам под 1500об/мин.През целият път човъркаше нещо и като с прибрахме каза че показва 5,5л/100км което според него е добре.Още каза че точно дюзите не могат да се разберат дали работят нормално и ако се сменяло турбото щяло да гори с още половин литър по-малко.Взе ми 8лв и това беше :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mомчета не се стърпях .... и ако се сменяло турбото щяло да гори с още половин литър по-малко......

 

smile091 Значи проблема ти е "решен" - сменяш турбо :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mомчета не се стърпях .... и ако се сменяло турбото щяло да гори с още половин литър по-малко......

 

smile091 Значи проблема ти е "решен" - сменяш турбо :lol:

 

Това като сарказам ли да го приема или и ти си на същото мнение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комшията ми вчера се качи в колата и гледа че при работещ двигател на място ми дава разход 0,7л/час и вика че чувал че нормалното било 0,5л/час

Прати му поздрави на тоя комшия! Докато загрее е нормално да харчи повече. При включени фарове също. Изобщо всеки консуматор (дори натиснатата спрачка!) вдига разхода. При мен варира от 0.4 (всички консуматори изключени) до 0.8, дори може да мине 0.9 (включени фарове, фар за мъгла, подгряване на задното стъкло, подгряване на огледалата, осветление в купето, и т.н. и т.н.).

 

Гледа също така че среднато ми дава 7,5литра и вика че било много (почти само градско съм карал) но като ходих до съседният град на около 15-20 километра и карах 100-120 ми показваше почти винаги около 7-7,5 л което ми се струва че е доста голям разход.

Ако това село е на по-високо място е повече от нормален разхода. Колко беше на връщане?

 

Изобщо изказвания от типа на "абе май много ти харчи, да не би да имаш проблем с ...." са винаги от "капацитети"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13 канал се вижда корекцията на впръсканото гориво от ECU-то. Не е задължително проблема да е в дюза, може да е в компресия на цилиндър или нещо друго,което ще дебалансира мотора, но може да е показател и за проблемна дюза.

Дори стойностите може да са извън параметри и от разбит маховик.

Пепино,ти от кога стана майстор бе? ;) Написах ,че дори и да са в норма дюзите ,пак може да са проблемни.Аз се занимавам всеки ден с автомобили от марката и споделям опит. smile027

Не може да се хванат,защото това са стойности на празен ход само,и тогава дюзата може да не проявява симптом в степен че да го хване компютъра.Това е пресен пример от отразените във форума.И в двата сервиза в които е ходила колата са казали ,че дюзите са перфектни.

Има си други начини за проверка.

tonykrys

Заглавие: Re: Günter Service Варна

МнениеПубликувано на: Чет Мар 14, 2013 11:01

возил се в шкода

возил се в шкода

Аватар

Регистриран на: Сря Ное 21, 2012 15:31

Мнения: 27

Местоположение: Варна

 

Гараж: Октавия- 2 , 1.9 TDI

 

Бързам да се похваля. Сами и Васко отново се справиха блестящо. За което сърдечно им благодаря. Като се видим днес ще ги почерпя =D> Заслужават го.

Накратко за проблема на Октавията. Преди около 3 седмици колата започна да губи мощност но не обърнах внимание. Чак когато започна да тресе двигателя се чух със Сами и прескочих до сервиза. Последваха тестове и съмнения за запушена дюза. Запазих си ден, но за зла участ сутринта ми огънаха бронята. В петък имах служебен ангажимент и си разменихме колите с моят шеф. Усетил че колата ми има проблем и решил да го оправи, закарал я при "Дидо дизела" тои я закарал при "Цоков Сервиз-Цецо". И ми съобщават че Окито е прескочило зъб и демпферовия маховик бил износен. Пипали центровкака и я били оправили. Ужасен от чутото се обадих пак на Самул и вчера бях при него. След разговор на Сами с "майстора Цецо" се оказа че са ме излъгали. Не била прескочила зъб, а за маховика само предполагали. Вече дюзите са сменени и колата си е като преди. Не ходете при "Кавичките-ще ви излъжат". Четете внимателно в темите и се вслушвайте в съветите на Белите сервизи. Благодарности към Гюнтер сервиз, това са ПРОФЕСИОНАЛИСТИ.

Отивам да си взема колата. Поздрави на всички!

 

_________________

Нито крачка назад, зад нас е България!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътя към градът беше прав и равен участак.За първи път карам дизел така че избщо съм много бос по тези теми за това събирам мнения от всички.Доста от сервизите тука имат доста различни мнения и предположения че вече не знам на кой да вярвам :D Аз съм чувал че турбото нормално си свири тоя вика че небило нормално...Каза да не я чипвам че тези които чипвали никога не карали коли само седели на компютри и че ако можело в завода щели да ги направят толкова мощни.Те май тук монтьорите един от друг по залюхани ми се струва.Иначе благодаря на всички отзовали се smile126 smile027

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Каза да не я чипвам че тези които чипвали никога не карали коли само седели на компютри и че ако можело в завода щели да ги направят толкова мощни.Те май тук монтьорите един от друг по залюхани ми се струва.Иначе благодаря на всички отзовали се smile126 smile027
Да,99% са такива ЧИП-ТУНЕРИТЕ-теоретици,но има и изключения,които са запознати с хардуера,ремонтират ежедневно такива автомобили и знаят кое точно как работи и какво ще последва след софтуерната намеса и кое колко ще издържи безопасно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 13 канал се вижда корекцията на впръсканото гориво от ECU-то. Не е задължително проблема да е в дюза, може да е в компресия на цилиндър или нещо друго,което ще дебалансира мотора, но може да е показател и за проблемна дюза.

Дори стойностите може да са извън параметри и от разбит маховик.

 

Многоуважаеми колега bega4kata, кажи ми, моля те, кое не е вярно в горенаписания ми пост?

 

Пепино,ти от кога стана майстор бе? ...

 

Ама само майстор ли трябва да си, за да можеш да отговаряш на колегите? И трябва да фигурираш в белия списък, за да може да цитираш мнения на доволни клиенти?

 

Кажи ми къде подведох колегата? В това, да си направи диагностика и да погледне 13 канал ли?

 

Май доста въпроси ти зададох.. :smt032

 

 

...Каза да не я чипвам че тези които чипвали никога не карали коли само седели на компютри ..

 

Така е колега, има ги всякакви. Има и такива, които само ремонтират коли, не са на "ти" със софтуера, но ремапват коли. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

smile027 Ами не съм казал,че си го подвел.Къде пише такова нещо.
Също не съм написал,че написаното от теб не е вярно.
:cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

........... каза че показва 5,5л/100км което според него е добре..........

Нямаш проблем с разхода. Други въпроси по темата имаш ли?
Виж и тази тема - http://skodaclub-bg.org/forum/index.php?/topic/46116-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D0%BE%D0%BA%D0%B0%D0%B7%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%BE-%D0%B2-%D0%B1%D0%BE%D1%80%D0%B4/
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Комшията ми вчера се качи в колата и гледа че при работещ двигател на място ми дава разход 0,7л/час и вика че чувал че нормалното било 0,5л/час и евенуално дали нямам някоя дюза за смяна.Гледа също така че среднато ми дава 7,5литра и вика че било много (почти само градско съм карал) но като ходих до съседният град на около 15-20 километра и карах 100-120 ми показваше почти винаги около 7-7,5 л което ми се струва че е доста голям разход.Как мислите дали е всичко нормално или имам накакъв дефект.Като я купувах преди месец я слагаха на диагностика която не откри грешки.

Е,градско колко да ти дава?Ако я караш студена,тръгни-спри,ала-бала,ако правиш ластици по светофарите... И мойта е някъде там...

Ако и смениш турбото-0,5L...,ако смениш и 4 дюзи,може и да вземе да се пълни :-k

Според мен(не съм специалист smile049 ),карай си колата и не дърпай дявола за опашката,да не я объркаш!

...и не слушай комшията-тука във форума гледам има кадърни хора с техника и познания-ако искаш да я ръчкаш обърни се към тях

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.