Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За тия, които ще си купуват зимни гуми - вижте цените на ЕТ


Recommended Posts

ЕТ предлагат зимни гуми с добра отстъпка - промоцията важи до 30 ноември :

Континентал TS850 - 195/65-15 91T - 107.08 лв. и 205/55-16 91H - 183.22 лв.

Барум Поларис 3 - 195/65-15 91Т - 81 лв. и 205/55-16 91Н - 120.96 лв.

 

Това още го няма на сайта, но който се разходи до магазина - това са цените. :smt017

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, хубаво звучи... но какъв е ДОТ-а?

Обичайно ЕТ предлагат добри цени, но гумите им са със стар ДОТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия цени не са толкова уникални и ниски :) има ги и на други места:

http://adk.bg/?go=products&p=detail&ite ... ureId=6900

http://adk.bg/?go=products&p=detail&ite ... ureId=5151

 

Може да са дот 2012 :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами няма проблем да се отиде до там, и да се провери.

А по телефона - също няма проблем, но малко трудно човек може да се свърже с магазина! :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично си взех Дънлоп 4D с 3 лева по-скъпи от цената която е дал колегата за Континентала, но DOT-а му е 2913... така че това че са пуснали някаква оферта според мен не значи, че наистина е кой знае каква оферта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казвам го, защото през 2011-та, като сменях гумите и ги питах се оказа, че предлаганите от тях "промоционални" цени са за гуми с ДОТ 2009.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро пазарих от promogumi.bg и съм много доволен . Конти TS850 195/65/15 91Т са по 110 лв с безплатна доставка. Бяха любезни да проверят ДОТ-а и страната производител. При доставката наистина бяха с ДОТ 2913 , CZ , както обещаха. Препоръчвам магазина.

Не препоръчвам сайта naievtinigumi.bg - при доставката се оказаха с ДОТ 2012 , SK , a не това , което заявиха и съответно върнах обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Аз пък си купих от Радиал четири такива:

http://www.radial.bg/tyres_catalogue/tyre/5/none/%D0%97%D0%B8%D0%BC%D0%BD%D0%B8/205/55/16/0/260/3455

Ще ги монтирам утре. Имали натрошени орехи в тях  :) . Човека каза, че дори в Бояна можеш да се качиш зимата с такива гуми. Аз лично възнамерявам да скокна до Лапландия тази зима, но ще видим кога. Тогава ще споделя как се държат на лед, както и дали Шкодата пали на -40  :eusa_think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година си купих от ЕТ Конти 17/45/225 зимни на супер цена и ДОТ-а си е 2612 . Имаше два коплекта налични във Варна и двата бяха с нови ДОТ-а. Така че преди да сте ги видяли не дейте да коментирате, че са залежали боклуци....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фабията я оборудвах с TS850,дота е 1813.

 

Аууу, и аз сложих такива тази зима... дот-а е края на Юли 2013. Сега ги тествах и на мокро - ухаа! Все едно на сухо спирам! Нищо общо с предните гуми, които съм карал - GoodYear Eagle NCT5 и Barum Polaris 2...  И при двете на мокро е трагедишън - абс-и, разни други... всичко сработваше!

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ми се струва, че вози като каручка с тези гуми - на 2.1-2.2 са напомпани... Струват ми се доста по-твърдо-возещи от летните - друса, тропа повече... Ама пък държат много яко (няма буксуване, няма влачене) - супер са просто! За шум да не говорим. Доста по-тихи са от летните.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти пък за кво помпиш на 2.5?!!!

 

Поправих се :) Че използвах грешните обозначения... исках да кажа на 2 и 1 или и 2, не съм много сигурен в момента, забравих колко точно е 2.1 или 2.2...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Супърба Continental TS850 са по-безшумни и комфортни от летните Dunlop.

Джантите и в двата случая са 16" и размерите на гумите също са еднакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните ми гуми са Континентал 205/55R16 94V.Сега ще купувам нови зимни - пак Континентал TS850 същия размер.Последния индекс 94H ли трябва да бъде?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните ми гуми са Континентал 205/55R16 94V.Сега ще купувам нови зимни - пак Континентал TS850 същия размер.Последния индекс 94H ли трябва да бъде?

 

Виж тук за скоростните индекси и си прецени с какъв да си вземеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално аз си мисля, че зимата няма такива ненормалници, които да карат със 210-240км/ч по нашите пътища, така, че, например 91T, който е до 190км/ч е най-добре... Дори до 180км/ч си мисля, че е добре, но доколкото знам аз - на тези с по-малкият индекс става по-мека гумата, а за нашите дупки... не е добре да са много меки.

 

Поздрави

 

ПП: Цена в ADK

205 55 16 91T 193 лв. 173 лв.

http://adk.bg/?go=products&p=detail&itemId=757

 

Моите гуми са от там - преснички и са ок.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си е личен избор, примерно аз взимам само H или V скоростен индекс и ако има XL гума и ги карам на 2,4-2,5атм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук за скоростните индекси и си прецени с какъв да си вземеш.

Благодаря,колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък знам,че колкото е по-висок този индекс-толкова повече издържат гумите на натоварване.(ако греша-моля,поправете ме!)Моята кола съм я взел голяма и комби,за да мога да я товаря и да носи....

Редактирано от scooby doo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами това Младен може да го каже най-добре, но според мен не е така. Буквата в индекса задава точно пределната скорост за която гумата е предназначена. А тегловия индекс (който е цифров) може би задава "здравината" на гумата, реципрочно колко можеш да я товариш. Например най-популярния размер 15ки ги има с теглови индекс 81 и 84 (цитирам по памет, може и да бъркам числата).

 

От друга страна аз лично търкалям основно комбита и не изпитвам скрупули да ги товаря. И досега с никакви гуми не съм имал ядове откъм товароносимост. В смисъл, че пружините на колата ще се предадат доста преди гумата :)

 

Иначе дали са Т, H, V или W - важното според мен е човек да е наясно, че физиката не може да бъде преборена. Оттам насетне всичко е въпрос на финансови възможности. Аз лично, както Венци не намирам фианансова обосновка, да купувам нещо повече от 15ка T индекс, при положение, че 3 месеца ще я блъскам усърдно из софийските дупки. Но и това е Октавия, ако карах Супърб, вероятно нямаше да са тези гуми. Знаете лафа за брадата и гребенчето.

Редактирано от Цецо75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.