Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Вчера, прибирайки се към къщи, минавам през Румънското посолство посока телевизионната кула и ... не вярвам на очите си! Знаци за ограничение 70! Ей, доживях! Булевард, който от години ревеша за по-висока скорост, най-сетне се сетиха, че може и да я вдигнат! И, най-изненадващото, знаци има след всяко включване/пряка, т.е. няма уловки и, с изключение на светофарите преди Токуда и на Токуда, останалата част си е с истинско ограничение от 70. 

Доволен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, PRR написа:

Вчера, прибирайки се към къщи, минавам през Румънското посолство посока телевизионната кула и ... не вярвам на очите си! Знаци за ограничение 70! Ей, доживях! Булевард, който от години ревеша за по-висока скорост, най-сетне се сетиха, че може и да я вдигнат! И, най-изненадващото, знаци има след всяко включване/пряка, т.е. няма уловки и, с изключение на светофарите преди Токуда и на Токуда, останалата част си е с истинско ограничение от 70. 

Доволен!

А аз сутринта пълзя с 60 на моста, щото не гледам знаците...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Izolini написа:

А аз сутринта пълзя с 60 на моста, щото не гледам знаците...

Е, те са наболи знаци през 30 метра! Накъдето се завъртиш - табела. И ти пак недогледал ... ?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, PRR написа:

Е, те са наболи знаци през 30 метра! Накъдето се завъртиш - табела. И ти пак недогледал ... ?

 

 

Ти пък! Когато направиха Вардар еднопосочен продължих почти цяла седмица да си излизам от Туранджа в ляво. И ми беше много обидно защо ми свиркат тия хора, пък и светофара ми го няма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Izolini написа:

Ти пък! Когато направиха Вардар еднопосочен продължих почти цяла седмица да си излизам от Туранджа в ляво. И ми беше много обидно защо ми свиркат тия хора, пък и светофара ми го няма...

Еееее... Това, кога е било бре? Баси...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, zloQQ написа:

Еееее... Това, кога е било бре? Баси...

Отдавна, 99та-2000 когато живеех в 76цата на Позитано и Антон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво става днес...Само "часовникарите" говорят ;) Сигурно другите са на предколеден шопинг! :)

Да знаете да не пълните резервоарите, като за последно. Подразбрах, че отстъпката от 25ст. ще продължи до края на януари. За сега.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата за цените... Близо до нас има една малка бензиностанция, където не даваха отстъпка, а си жулеха на 3.25 нафтата. Днес гледам табелата - 2.82...странна работа, чак се загледах, да не бъркам нещо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, joro-120L написа:

Да знаете да не пълните резервоарите, като за последно. Подразбрах, че отстъпката от 25ст. ще продължи до края на януари. За сега.

Ама Жоре, нали днес го отхвърлиха господата депутати!?

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така ли? Извинявам се за подвеждането. Информацията ми беше от вчера. А и не гледам новинарски емисии. Благодаря за корекцията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам масовия шофьор как настъпва газта, все гледа да изпревари, не намалява като види, че наближава червен светофар, тази отстъпка хич не я заслужава, а оплакванията му от високите цени на горивата са повече от неоснователни… В този ред на мисли, според мен, има три варианта:

- живее/шофира от ден за ден, за колкото пари има;

- ларж е, не му пука за цената на горивото;

- пишката му е малка или го мачкат в работата/вкъщи и като седне зад волана се почва с избиването на комплекси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Mishelle написа:

Като гледам масовия шофьор как настъпва газта, все гледа да изпревари, не намалява като види, че наближава червен светофар,

 

А на зелен не ще да тръгва :)

 

преди 35 минути, Mishelle написа:

.... а оплакванията му от високите цени на горивата са повече от неоснователни

 

Доходите са ниски, цената на горивото не я коментирам. В СН нафтата е 2 франка. Два франка са четири лева. Но при 3 - 4000 франка минимална заплата е нищо. Квалитетно СН сирене 15 - 25 франка кг. На промоция - 10 франка. Тука 20лв. сирене и 30лв. кг. кашкавал!

Е, имат и други основни неща и услуги на мнооого високи цени. :) Та, гоним Европа, но само по цени.

 

преди 52 минути, Mishelle написа:

- пишката му е малка или го мачкат в работата/вкъщи и като седне зад волана се почва с избиването на комплекси.

 

То затова ли е на мода тунинга и чипосването? Нищо не ми трябва повече! Това е самолет! Със заводски 170 коня ги правя бърливи в града, па може и извън него. Ама така е, като си карал и слизаш от кола 52 к.с. която ускорява една седмица. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, joro-120L написа:

 

А на зелен не ще да тръгва :)

....

До скоро мислех , че е нормално да минат до три коли на червено .. омзи ден изброих осем и един автобус .. та за това не е много удачно да тръгваш веднага на зелено ;)

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на зеленото им, когато е било на тези, сигурно са минали по-малко коли заради такива мърди, за които пиша.

Това е един от начините да се намалят задръстванията, поне отмалко. Експедитивност.

 

Да, Гена. Това е добър съвет. Трябва да се гледа навсякъде. Но, в случая е чисто празно кръстовище. Няма кола, която да се изтегля или навлиза в него. Имам чувството, че някои чакат да текне мента от зеления светофар, втората кола си гледа ГСМа, третата си бърка в носа, четвъртата си оправя грима на огледалото и те така.

п.п. и още нещо - в Пловдив, светофарите и в двете направления едновременно светят червено за 4-5 сек. Не светва моментално на единия червено, на другия зелено. За такива изтеглящи и навлизащи са го предвидили. :) Сигурно е с цел безопасност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23.12.2022 г. at 19:19, joro-120L написа:

Кво става днес...Само "часовникарите" говорят ;) Сигурно другите са на предколеден шопинг! :)

Да знаете да не пълните резервоарите, като за последно. Подразбрах, че отстъпката от 25ст. ще продължи до края на януари. За сега.

Жоре, аз пък, заедно с Ирина, баш по обед, чинно се отчетох днес в две близки до теб точки:

 

http://Магазин и логистичен център РОДОПЕЯ БЕЛЕВ ЕООД 087 746 1919 https://maps.app.goo.gl/mSvcPx4gAeJLzkpX8

и

Магазин за месо "НОВОМЕС"
089 443 1381
https://maps.app.goo.gl/XfekMqHzzifYkBFSA

 

Сиренето по БДС - 14 лева за кг, кашкавала по БДС - 18 лева за кг.

 

Напълнихме торбите и отпрашихме за Свети Влас.?

 

На Круиз Слатина на касата ми поискаха талон.

Аз се опулих, какъв талон?

На колата....

Аааа, N1 съм, казах, мерси, ползвам само отстъпката от чипа.

 

На около 40 км след София, по АМ Тракия се движехме със 74 км/ч, но малко преди Сливен достигнахме скорост от 174 км/ч.?

И двете стойности са по GPS.?

 

Иначе, 30 литра бензин А95 от бензиностанция Круиз в кв. Слатина, с отстъпката ни излязоха малко под 74 лева.

 

Среден разход за 423 километра - 6.8 л/100км.

1.4 TSI 6M 150bhp.

 

 

 

 

Редактирано от РусенскоВарено
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, РусенскоВарено написа:

Жоре, аз пък, заедно с Ирина, баш по обед, чинно се отчетох днес в две близки до теб точки:

 

http://Магазин и логистичен център РОДОПЕЯ БЕЛЕВ ЕООД 087 746 1919 https://maps.app.goo.gl/mSvcPx4gAeJLzkpX8

и

Магазин за месо "НОВОМЕС"
089 443 1381
https://maps.app.goo.gl/XfekMqHzzifYkBFSA

 

Сиренето по БДС - 14 лева за кг, кашкавала по БДС - 18 лева за кг.

 

Напълнихме торбите и отпрашихме за Свети Влас.?

 

Ице, БДС отдавна не съществува. Нищо, че надписа го има на някои стоки. Месо пазарувам от "Попов".  Може да го пробваш някой ден, но трябва да влезеш в Пв. Единия магазин е на Коматевско, другия е на Пещерско до светофара за кв. Прослав. Така, като гледам тези неща са ти били по път.

Весело посрещане на Коледа и Нова година! :)?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря сърдечно за милите думи и за пожеланията, Жоре, весело и щастливо посрещане на Светите празници на теб и на цялото ти семейство.?

 

Откакто открих Новомес, преди доста години, 2014 някъде, спрях да пазарувам от Попов, нищо че минаваме покрай магазина им на Коматевско шосе на път към Брестник, тъй като ме отвратиха с тъпата си и некоректна реклама, а също така ме отблъснаха и с необосновано надутите си цени.

 

Най-хубавия магазин и страхотната пекарна в село Брестник, където живеят родителите на Ирина, работи с огромна част от продуктите на Попов, спомената реклама е на вратата на магазина, от там с удоволствие пазарувам  всичко, без артикулите на Попов.?

Редактирано от РусенскоВарено
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, joro-120L написа:

Доходите са ниски, цената на горивото не я коментирам.

Жорка, така извадено от контекста е вярно. Но ако на някой доходите му са ниски, а цената на горивото висока, защо кара като за последно? Защо не пробва по-икономично шофиране? Това имах предвид с горния си пост. Дал съм и предполагаемите отговори.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е Юли. Извадих го от контекста, за да разширя малко темата с цените. Според мен се спекулира с тях, с оправданието, че има инфлация. То бива увеличение, но на млечните продукти, щото са основни и явно ми се набиват в очи е 100%. На качествените такива.

 

Преди 1 час, Mishelle написа:

Но ако на някой доходите му са ниски, а цената на горивото висока, защо кара като за последно? Защо не пробва по-икономично шофиране? Това имах предвид с горния си пост. Дал съм и предполагаемите отговори.

 

Аз имам четвърти отговор, въпреки че твоите три са напълно възможни и логични.

Просто някои хора имат такъв начин на каране. Толкова си може. Не разсъждава. Не знае до какво води това. Дори и да знае, трудно би се променил. Това е, като свиренето на музикален инструмент. Едни свирят добре, други зле, въпреки че са дипломирани, т.е. имат книжка. В града трудно се постига икономично каране, защото до голяма степен нещата не зависят от конкретния водач. Но все пак е възможно при грамотно каране. То не само разхода се повишава. По-бързо си заминават и дискове и накладки, може и други неща, но в момента не се сещам за тях. Весели празници! ?

 

Преди 11 часа, РусенскоВарено написа:

Откакто открих Новомес, преди доста години, 2014 някъде, спрях да пазарувам от Попов, нищо че минаваме покрай магазина им на Коматевско шосе на път към Брестник, тъй като ме отвратиха с тъпата си и некоректна реклама, а също така ме отблъснаха и с необосновано надутите си цени.

 

Аз пък обратно. Откакто открих Попов, спрях да пазарувам в Новомес. В Новомес съм пазарувал точно два пъти и то е било в магазинът им в Ново село, на път за Атолука. :)

Не им познавам рекламата. Малко им са надути цените, но предпочитам да дам някой лев в повече, но да съм сигурен в стоката.

Новомес също може да са качествени. Просто не са ми на чалъм. А предпочитам месото да го взема от месарница, а не от хипермаркет. В махалата също има читаво месарско магазинче, но там не мелят кайма на място. И като ида в Попов, покрай каймата си взема и други неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Mishelle написа:

Жорка, така извадено от контекста е вярно. Но ако на някой доходите му са ниски, а цената на горивото висока, защо кара като за последно? Защо не пробва по-икономично шофиране? Това имах предвид с горния си пост. Дал съм и предполагаемите отговори.

Като са му ниски доходите - има Градски транспорт .. една карта е колкото два резервоара , а изкарваш дванадесет месеца ;)

Има един друг въпрос , който никой не си задава - кой печели от високите цени на горивата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам горивата да са скъпи - улиците са пълни с коли, задръстванията са дори по-големи от колкото когато бяха 2 лева, опашките за моловете няма да ги коментирам.

Реално погледнато Генадий е прав, при това от сЕкъде, за цената на картите за ГТ.

А кой печели? Ми, освен Лукойл, другия основен печеливш е държавата. Бензиностанциите са далеч назад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, какво виждате и какво не, но аз предвиждам седмица с опашки по бензиностанциите :(

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Izolini написа:

...улиците са пълни с коли, задръстванията са дори по-големи от колкото когато бяха 2 лева...

Аааа за това си говорете с другарката Фандъкова - тя ни ги организира тези задръствания, нейната м****а.

 

Пред МОЛ-овете к'во очакваш по празници, кога всички са отпуска и са тръгнали кой на пазар, кой да си покаже парцалките? 

 

А за адският транспорт - а как да се случи в случаи като моя? Става, ама за такива дето бюро (или зъбарски стол) търкат. Иначе лошо няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, запушен ми е катализатора и явно ще го сменям. Някой има ли опит с афтърмаркет такива и бихте ли споделили мнение? Разликите в цените са брутални и се чудя, има ли въобще файда от евтин такъв? Под евтин имам предвид тези, които са от порядъка на 800-1000лв,  което за мен хич не е евтино, но 2к със сигурност няма да дам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, axel написа:

Колеги, запушен ми е катализатора и явно ще го сменям. Някой има ли опит с афтърмаркет такива и бихте ли споделили мнение? Разликите в цените са брутални и се чудя, има ли въобще файда от евтин такъв? Под евтин имам предвид тези, които са от порядъка на 800-1000лв,  което за мен хич не е евтино, но 2к със сигурност няма да дам.

Ти сериозно ли ?!?

Какво си пил снощи?

Тези от 800-1000 не знам що за стока , но тези от 200-500 не стават за чеп.

Съвети какво да правиш няма да ти давам , че Грета дебне ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.