Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ежедневни приказки !


Pepino

Recommended Posts

Възможно е. На октавията алуминиевите ми джанти бяха "афетер маркет" и бяха с различни болтове от оригиналните железни джанти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.11.2022 г. at 13:40, Logrus написа:

Мерси на всички.

В понеделник ще търся нови болтове, нищо че тези които сложих са със същият конус - от стоманярките на старият Меган са ми.

При Меган 2 също има разлика в дължините за лята и ляТна джанта, докато на Лагуната няма - днес (то като ще е карък, поне да е докрай) счупих джанта (благодаря другарко Фандъкова) и сложих резервната стоманена джанта със същите болтове. 

Пробвай в М комплект дали имат за този модел кола афтърмаркет... Взимаш съм удължени за с1, че слагах фланци и имам спомен, че искаха за сравнение демонтиран болт. Вероятно са имали различни модели, това преди 15г и повече! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.10.2022 г. at 16:40, PRR написа:

От два дни се опитвам да сваля и разархивирам последната версия на картите от Update Portal-а на Шкода и ... гредЪ :( Става въпрос за STD2_1810_EU_A1_202225.zip ... Досега проблем не съм имал, ама ...

 

Новите карти (2023) са налични на портала и вече няма проблем с разархивирането. Уикенда ще ги кача на картата да ги тествам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 31 минути, Vladi_a написа:

Разделих се с 90-ката, замина за Австрия. Сега Бмв клуба ще вдигнат банкет.?

:D Не се и съмнявам :D

И, май няма да са единствените :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.11.2022 г. at 16:39, PRR написа:

Новите карти (2023) са налични на портала и вече няма проблем с разархивирането. Уикенда ще ги кача на картата да ги тествам.

Картите са качени и работят ... на първо четене. Не съм имал възможност да се разходя повече за да ги проверя, примерно за "новия" участък на Хемус. 

Важното е, че проблем с разархивирането и четенето няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми свърши газта и, както винаги, минах през кварталния Лукойл да заредя, но се оказа че няма. Тръгнах към следващия, но и там нямаше. Напоследък не следя новините много, но това масово по бензиностанциите ли е, явление само при Лукойл ли е, или късмета ми е такъв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно имат проблеми (може и да са умишлени) с доставките - вчера сутрин и на Лукойл до борсата в Дружба нямаха газ, и ми казаха че не се знае дали него ден ще заредят. Вечерта имаше и то с 2ст. по-евтина от онзи ден. Подозирам, че не им се продава с отстъпката, но не им се губят и много клиенти та поддържат някакво балансирано нямане.

П.П. Държавната отстъпка отпадна от днес, нали?

Редактирано от Logrus
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, Logrus написа:

Явно имат проблеми (може и да са умишлени) с доставките - вчера сутрин и на Лукойл до борсата в Дружба нямаха газ, и ми казаха че не се знае дали него ден ще заредят. Вечерта имаше и то с 2ст. по-евтина от онзи ден. Подозирам, че не им се продава с отстъпката, но не им се губят и много клиенти та поддържат някакво балансирано нямане.

П.П. Държавната отстъпка отпадна от днес, нали?

Уж я удължиха до края на годината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, ghost_rider написа:

Уж я удължиха до края на годината.

Потвърждавам, ето и инфо от бензиностанции Круиз, Шел, Петрол и Лукойл.

Всичките дават инфо за цена с държавната отстъпка от 25 стотинки при масовия бензин А95.

Screenshot_20221202-123057_Firefox.thumb.jpg.33b4a06fc9aea3d5da2a63eefa8b403a.jpgScreenshot_20221202-123125_Firefox.thumb.jpg.a530104745e225b9f74604d10085e91c.jpgScreenshot_20221202-123147_Firefox.thumb.jpg.30f0ee2a6cfddbac35c780f259f50983.jpg

 

Screenshot_20221202-122800_Firefox.thumb.jpg.96ed05d66de374e90fa4228720aac534.jpg

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера заредих на Шел Бояна. Държавата още дава + 7ст от смарт картата отстъпка. Литър идва 2.55 лв. литъра обикновен А95 :)

Това, което последно чух да бръщолевят е, че отсръпка ще има и следващата година, но само за тези, на които им е необходима. Което как ще го преценят, не знам. До колкото разбрах ще се пусне и за юридическите лица.

Аз честно казано не гледам цената, щото и да я гледам и да не я гледам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, sauber написа:

Вчера заредих на Шел Бояна. Държавата още дава + 7ст от смарт картата отстъпка. Литър идва 2.55 лв. литъра обикновен А95 :)

Това, което последно чух да бръщолевят е, че отсръпка ще има и следващата година, но само за тези, на които им е необходима. Което как ще го преценят, не знам. До колкото разбрах ще се пусне и за юридическите лица.

Аз честно казано не гледам цената, щото и да я гледам и да не я гледам...

Само да кажа - държавата не дава , а взема .. просто взема по-малко .. ако си се заглеждал в касовата бележка , щеше да си видял , че цената на горивото е по-малка от ДДС и акциза , които държавата прибира ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държавата взема, а разни организации дават - тази събота на Круиз Слатина, 2.72 лв литъра А95, карта-чип от съответната организация с 15 стотинки отстъпка и хоп - литъра стъпи на 2.57 лв.

 

Иначе на Шел сипвам 95 V-Power, пак с 25 стотинки отстъпка, но през Club Smart картата.

 

Не очаквам нищо от държавата.

Редактирано от РусенскоВарено
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес за пореден път се убедих, че слогана "Пазете велосипедиста" трябва да се промени на "Набийте веселопедериста!!!"

Кръстовището на Румънското, 17:40. На червено. Без нито една светлина. С черни или тъмно сини дрехи. Без светлоотразители, за жилетка да не говорим.

И после ако този самоубиец ми се завре под гумите ще го лежа като човек...

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да споделя нещо по повод милиционерите.

Днес ме спряха - виновен си бях. Викат - не ни ли видя. Е, видях ви, ама к'во? Да спра и да се правя, че си бъркам в носа ли? Нарушавам - ще си плащам като сте ме хванали. Решиха да ми пишат минимална глоба - ел. фиш за 20 лева - несъобразяване с пътната маркировка. Довиждане - довиждане. И така. След 15 минути спирам в крайната си дестинация и поглеждам фиша...има възможност за проверка и плащане в портала www.e-uslugi.mvr.bg Викам си - я да проверя к'во ще излезе и, о! чудо... Фиша е видим. Следва "искате ли да платите?" Що пък не? Избор на опция. Избрах ePay.bg и за 1 минута буквално го платих. След 15 минути чекнах сайта и...нямам вече неплатен фиш! Явно има подобрение в услугите. Между другото, добро впечатление ми направиха полицаите. Спретнати, вежливи - малко като в щатите. Дано мерят с еднакъв аршин всички.

 

Определено съм изненадан, как за ~30 минути се случи всичко. Спиране за нарушение. Връчване на фиша. Показване на фиша в системата. Плащане. Премахване на фиша от системата. Чак ми звучи като фантастика :)

  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз днес плащах фишове - много бързо и удобно е направено, по тази система нямам никакви забележки. Но пък имам два фиша за едно и също нарушение ?(в един час, с една камера, една и съща кола, едни км) - камерата на ИКЕА - имало някакъв бъг в софтуера на камерите и се случвало. За 12км. не ми се занимаваше, но за по - сериозна глоба бих отишъл до КАТ. Споделям да го имате предвид!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, zloQQ написа:

Аз да споделя нещо по повод милиционерите.

Днес ме спряха - виновен си бях. Викат - не ни ли видя. Е, видях ви, ама к'во? Да спра и да се правя, че си бъркам в носа ли? Нарушавам - ще си плащам като сте ме хванали. Решиха да ми пишат минимална глоба - ел. фиш за 20 лева - несъобразяване с пътната маркировка. Довиждане - довиждане. И така. След 15 минути спирам в крайната си дестинация и поглеждам фиша...има възможност за проверка и плащане в портала www.e-uslugi.mvr.bg Викам си - я да проверя к'во ще излезе и, о! чудо... Фиша е видим. Следва "искате ли да платите?" Що пък не? Избор на опция. Избрах ePay.bg и за 1 минута буквално го платих. След 15 минути чекнах сайта и...нямам вече неплатен фиш! Явно има подобрение в услугите. Между другото, добро впечатление ми направиха полицаите. Спретнати, вежливи - малко като в щатите. Дано мерят с еднакъв аршин всички.

 

Определено съм изненадан, как за ~30 минути се случи всичко. Спиране за нарушение. Връчване на фиша. Показване на фиша в системата. Плащане. Премахване на фиша от системата. Чак ми звучи като фантастика :)

 

Абсолютно същото го изпитах преди 4-5 месеца (всичко, което въведоха беше само моето ЕГН и от таблета избраха същата причина за нарушение измежду доста други) :) Супер много бях изненадан, направих 1:1 с теб и забравих. Най-сетне и при нас стана както е по други места.

 

преди 7 минути, Izolini написа:

Каква камера на IKEA???

Под моста бре, там нали "чучнат" и "кендзат" под моста с триногата. :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, shaft написа:

Под моста бре, там нали "чучнат" и "кендзат" под моста с триногата. :(

Уф, успокои ме!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, shaft написа:

Под моста бре, там нали "чучнат" и "кендзат" под моста с триногата. :( 

Да, кога сутрин, кога вечер - както дойде.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, zloQQ написа:

Аз да споделя нещо по повод милиционерите.

Днес ме спряха - виновен си бях. Викат - не ни ли видя. Е, видях ви, ама к'во? Да спра и да се правя, че си бъркам в носа ли? Нарушавам - ще си плащам като сте ме хванали. Решиха да ми пишат минимална глоба - ел. фиш за 20 лева - несъобразяване с пътната маркировка. Довиждане - довиждане. И така. След 15 минути спирам в крайната си дестинация и поглеждам фиша...има възможност за проверка и плащане в портала www.e-uslugi.mvr.bg Викам си - я да проверя к'во ще излезе и, о! чудо... Фиша е видим. Следва "искате ли да платите?" Що пък не? Избор на опция. Избрах ePay.bg и за 1 минута буквално го платих. След 15 минути чекнах сайта и...нямам вече неплатен фиш! Явно има подобрение в услугите. Между другото, добро впечатление ми направиха полицаите. Спретнати, вежливи - малко като в щатите. Дано мерят с еднакъв аршин всички.

 

Определено съм изненадан, как за ~30 минути се случи всичко. Спиране за нарушение. Връчване на фиша. Показване на фиша в системата. Плащане. Премахване на фиша от системата. Чак ми звучи като фантастика :)

 

Да, някаква промяна има. Излиза ми, че имам неплатен фиш от Август 2020г. Като такъв не ми е връчан. КАТ не ме е спирал от поне 4-5 години. Та не знам как по-точно излиза като връчен, ама как и да е. Останалите 7-8 фиша все тъй са в графата "Никой не знае/не връчени" :D

Преди 12 часа, Izolini написа:

Каква камера на IKEA???

 

КордонЯ го опъват там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.